Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 458

Thread: Sorana Cirstea

  1. #85
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ma duc la somn... Hai fraticaaaaaaa!!!!! Adica Sorana... Rupe-i mufa...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #86
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    5-3 Kanepi care serveste pentru meci

    re-break Sorana 5-4
    Last edited by lucian_iasi; 29th February 2008 at 02:06.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  3. #87
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    2-1 in tie break ..gogogo sorana

    din pacate dupa ce a avut 5-2 in tie-break a fost invinsa
    Last edited by TaciAcolo; 29th February 2008 at 02:33.

  4. #88
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Pacat
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  5. #89
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Calamitate... Catastrofal... Gata!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  6. #90
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    romanu n-are noroc....
    desi aici a dovedit ca e slaba ... sa ai 5-2 si sa nu fi in stare sa bati o jucatoare mediocra in cele mai multe cazuri

  7. #91
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    romanu n-are noroc....
    desi aici a dovedit ca e slaba ... sa ai 5-2 si sa nu fi in stare sa bati o jucatoare mediocra in cele mai multe cazuri
    Da, dar a si intors meciul de la doua mingi de meci. Mai priveste si lucrurile bune, nu doar pe cele proaste.
    You'll never walk alone

  8. #92
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Da, dar a si intors meciul de la doua mingi de meci. Mai priveste si lucrurile bune, nu doar pe cele proaste.
    Care e partea buna? Ca a intors meciul cum? Adica a prelungit agonia? Eu stiu ca tot a pierdut... Poate stii tu altceva... Deci cu psihicul sta in continuare slab... In ritmul asta nu ajunge la performantele Radwansaki sa zicem de acum darmite la ce-o face poloneza mai incolo...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  9. 29th February 2008, 12:17
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  10. #93
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Apropo, cand ai antebratul bandajat ai toate sansele sa nu dai un randament foarte ridicat.
    Attached Images Attached Images
    You'll never walk alone

  11. 29th February 2008, 13:00
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  12. #94
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Care e partea buna? Ca a intors meciul cum? Adica a prelungit agonia? Eu stiu ca tot a pierdut... Poate stii tu altceva... Deci cu psihicul sta in continuare slab... In ritmul asta nu ajunge la performantele Radwansaki sa zicem de acum darmite la ce-o face poloneza mai incolo...
    Aici n-ai nimerit-o ... Sorana are sange in ea , in nici-un caz de roman ,pt. ca are o atitudine super pozitiva si-o dezinvoltura in jocul ei, cu orice jucatoare de top 10, de invidiat ...
    Pe langa asta are fizic ,talent cu carul si nu-i mai trebuie decat o echipa de profesionisti in spatele ei ca sa ajunga in top 30-50 . Din pacate echipa n-o are ,si imi pare tare rau pt. ea ca se risipeste ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  13. 29th February 2008, 13:54
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  14. 29th February 2008, 14:29
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  15. 29th February 2008, 14:44
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  16. #95
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Si vad ca sunt mari experti pe acilea... Optimistule... Ia explica-ne ce psihic de fier trebuie sa ai si in ce momente ca vad ca te pricepi la astea ... Hai sa ne gandim logic... Adversara ta are minge de meci si tu o salvezi... Nu ai nimic de pierdut joci relaxat astfel poti sa iesi dintr-o situatie de genul asta... In acelasi joc ai 5-2 in tie-break-ul setului decisiv si incep urmatoarele sentimente sa te napadeasca: 1) mai multe ganduri; 2)mai multa presiune; Cum negociezi tu cu presiunea? Pai cum o negociat Sorana? Hm a pierdut meciul... Deci are psihic de mega luptatoare nu-i romanca din acest punct de vedere dar cand trebuie sa incheie partida intampina ceva probleme romanesti le-as numi eu... Ia sa-mi spuna expertii cum e cu psihicul...
    Dupa pretentiile tale nici-un jucator n-are psihic bun . Poate ca-l ai tu expertule ...
    In teren e una in fata calculatorului e alta ...
    Poate o sa-ti dai si tu copilul la tenis si o sa intelegi mai bine treaba cu psihicul , poate mai bine nu-l dai , ca daca pierde si el un meci ca Sorana si-l iei la bataie pe teren ca e handicapat si numai stiu ce ?!
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  17. #96
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Optimistule Sorana pierde constant la jucatoare de mana a doua in turnee de mana a doua... Nadal si Djokovic au un psihic fantastic... Paradoxal daca lui Federer ii pui probleme mari ce trebuiesc rezolvate cu o tactica buna incepe sa dea rateuri... Dar asta nu inseamna ca nu are si el un psihic beton... De cate ori l-am vazut revenind de la 0-40 pe serviciul sau ce-i drept...
    Eu n-am jignit-o pe fata, am criticat-o adica am zis ca are un psihic slab ceea ce inseamna ca rezultatul este catastrofal pentru ca a pierdut intr-un turneu de mana a doua la Kanepi(sa nu mai vorbesc de rezultatele de la turneul anterior)... Si tocmai din acest motiv am povestit toate lucrurile alea in mesajul anterior si m-am intrebat retoric: Ce vrei sa faci? Sau atata poti? Ca daca discutam la nivelul asta atunci este super bine... Nimeni n-a mai ajuns pana-n sferturi la asemenea turneu stam mega bine... E chiar imbucurator... Poate facem si-o semi-finala la anul... Un antrenor bun stie sa fie sever atunci cand trebuie si pe deasupra sa fie inteles... Un sportiv cu psihic puternic stie intotdeauna sa accepte criticile si sa se hranesca cu ele producand apoi senzatie...
    Last edited by luma; 1st March 2008 at 02:24. Reason: offfff...ia uitati-va cat este ceasul!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  18. 29th February 2008, 16:00
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  19. 29th February 2008, 16:24
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  20. #97
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Optimistule Sorana pierde constant la jucatoare de mana a doua in turnee de mana a doua... Nadal si Djokovic au un psihic fantastic...
    Nadal a fost batut de Seppi acum vreo saptamani. Nici el nu are psihic? A, sau el are si lui i se accepta sa mai dea rateuri?
    You'll never walk alone

  21. 29th February 2008, 16:35
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  22. 29th February 2008, 16:37
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  23. 29th February 2008, 16:38
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  24. 29th February 2008, 16:41
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  25. 29th February 2008, 16:48
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  26. 29th February 2008, 16:48
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  27. 29th February 2008, 16:50
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  28. 29th February 2008, 16:51
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  29. 29th February 2008, 16:59
    Reason
    pentru ca sunteti rai...m-ati suparat!!!

  30. #98
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Hai calmati-va baieti,ca Soranei nu i-ar place sa va vada ca va certati atit pt psihicul ei mai tare sau mai moale..Sorana este inca la inceput de cariera,are un mare potential,se poate sa nu aiba o echipa profesionista in spatele ei,dar trebuie sa stim cu totii ca de aia e tenisul asta atit de greu :poate sa fie 5-0 si 40-0 si totusi partida sa nu fie cistigata de cel care conducea cu scorul mentionat..Ca asa-i in tenis!-vorba lui Caragiu..Ca pierzi 2 mingi sau 3,sau 4 mingi de meci si pierzi partida-asta este cred o regula...exceptia fiind cind le pierzi si totusi cistigi acea partida..Se numeste momentum in tenis,care daca nu il fructifici si il lasi sa basculeze in partea cealalta de fileu,este fantastic de greu sa iti mai revii..Dar de aici ca sa tragi concluzii definitive cu privire la "muschii"psihicului acelui jucator iti trebuie totusi mult mai multe date,asa ca haideti sa nu mai fim asa de categorici..

  31. #99
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Ca asa-i in tenis!-vorba lui Caragiu..
    Tenisul lui Caragiu era un pic mai detasat de incrancenarea si banii care sunt in tenisul de azi... Si nu stiu daca e tocmai pertinent pentru ca el zicea ceva de genul: n-am stiut sa-i servesc juniorului si seniorul mi-a luat serviciul... Ca asa-i in tenis! Noi sustragem din context expresia "ca asa-i in tenis" care intr-adevar are diferite conotatii si referitoare la psihic pe care le-ai explicat si o aplicam asupra seriozitatii jocului de tenis profesionist si nu prea se intregeste peisajul... Exista diferente de nuanta...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  32. #100
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Nu mai dati vina pe echipa din spatele ei. Dementieva a facut performanta castigand 8 turnee WTA, avand probleme mari la serviciu si antrenata fiind de mama ei, Vera Dementieva care e invatatoare. Aseara a aratat ca are psihicul mai tare decat al tuturor serbilor. Asa ca depinde si de tine si psihicul tau nu dati vina pe echipa.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  33. #101
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Dementieva a jucat ieri un tenis de vis,si sincer era pacat sa piarda acel meci..Subiectul mental in tenis este foarte vast si interesant,si sincer nu merita dezbatut in termenii de mai sus..

  34. #102
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Subiectul mental in tenis este foarte vast si interesant,si sincer nu merita dezbatut in termenii de mai sus..
    tenisfan doar asa stie sa discute, jigniri si atacuri la persoana si apoi isi pune si el parerea.
    Nu e o problema ca avem pareri diferite, insa omul acesta nu intelege ca nu trebuie sa sara calul in privinta limbajului. Daca facea o singura data treaba asta, mai ziceam, dar a facut-o de n ori iar astazi ce a zis a pus capac la toate.
    Cu Optimistul m-am contrazis pana acum de nu stiu cate ori, uneori chiar ne-am certat de-a binelea, insa nu s-au depasit niste limite de limbaj.
    Last edited by Val; 29th February 2008 at 18:09.
    You'll never walk alone

  35. #103
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Optimistule Sorana pierde constant la jucatoare de mana a doua in turnee de mana a doua... Nadal si Djokovic au un psihic fantastic... Paradoxal daca lui Federer ii pui probleme mari ce trebuiesc rezolvate cu o tactica buna incepe sa dea rateuri... Dar asta nu inseamna ca nu are si el un psihic beton... De cate ori l-am vazut revenind de la 0-40 pe serviciul sau ce-i drept...
    Kanepi are 22 ani si e locul 67 WTA . Este de mana a doua in comparatie cu Sorana care are doar 17 ani si e locul 100 ? Cand Federer manca bataie anul trecut de la Canas si Volandri , de a cata mana erau acestia comparativ cu Federer ?
    A batut-o la mustata pe Sorana chiar daca avea o accidentare...
    Chiar daca eu o critic pe Sorana pt. echipa pe care si-a ales-o, nu pot sa nu recunosc talentul imens pe care-l are fata asta - dupa parerea mea este una dintre cele mai talentate jucatoare din istoria tenisului feminin romanesc alaturi de Virginia Ruzici , Ruxandra Dragomir,sa.

    Cat despre jignirile tale aduse lui Val, eu cred ca ai depasit limita ...

    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Dar de aici ca sa tragi concluzii definitive cu privire la "muschii"psihicului acelui jucator iti trebuie totusi mult mai multe date,asa ca haideti sa nu mai fim asa de categorici..
    Nu trebuie sa fi geniu ca sa-ti dai seama cine sta bine "la mansarda" ...
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Nu mai dati vina pe echipa din spatele ei. Dementieva a facut performanta castigand 8 turnee WTA, avand probleme mari la serviciu si antrenata fiind de mama ei, Vera Dementieva care e invatatoare. Aseara a aratat ca are psihicul mai tare decat al tuturor serbilor. Asa ca depinde si de tine si psihicul tau nu dati vina pe echipa.
    Dupa tine oricine poate fi antrenor in tenis , chiar si o invatatoare ...
    Last edited by Optimistul; 29th February 2008 at 18:44.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  36. #104
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Kanepi are 22 ani si e locul 67 WTA . Este de mana a doua in comparatie cu Sorana care are doar 17 ani si e locul 100 ? Cand Federer manca bataie anul trecut de la Canas si Volandri , de a cata mana erau acestia comparativ cu Federer ?
    A batut-o la mustata pe Sorana chiar daca avea o accidentare...
    Chiar daca eu o critic pe Sorana pt. echipa pe care si-a ales-o, nu pot sa nu recunosc talentul imens pe care-l are fata asta - dupa parerea mea este una dintre cele mai talentate jucatoare din istoria tenisului feminin romanesc alaturi de Virginia Ruzici , Ruxandra Dragomir,sa.
    Ce soi de comparatii is astea? E ca si cum l-ai compara pe Rod Laver cu Federer... Sau adversarii lor... Adica Fedex era de atatia ani pe primul loc castigase atat de mult chestii si era numarul 1 mondial... Volandri si Canas aveau ceva de demonstrat(unul era acasa iar celalalt era dupa problema aia stii tu care) l-au prins intr-o zi proasta si l-au batut... Sorana are 17 ani si vrea sa fie in ascensiune... Nu era nici numarul 1 mondial si nici nu se blazase in tenis asa cum poate era elvetianul la meciurile alea... Mai mult Sorana pierduse cu o saptamana inainte intr-un turneu extrem de asemanator la o jucatoare Muller care nu spune prea multe... Despre asta nu vorbesti dar vorbesti despre infrangerile consecutive ale lui Federer...Nu ai aceeasi masura cand ai pus in balanta lucrurile... Nici Kanepi nu spune prea multe dar noi despre ce vorbim aici? Am intrebat si ras-intrebat: ce facem? vrem multe? ce vrem de fapt? avem un obiectiv precis sau jucam sa ne ingrosam contul in banca pentru ca din tenis se scot bani frumosi si fara sa fii tare-n parcare in clasamentul WTA(adica top 20-30 sa zicem)... Din moment ce e cea mai talentata nu crezi ca acest talent ar trebui sa-si puna amprenta deja pe circuit macar o tzara asa? La 17-18 ani se observa in tenisul feminin actual ca fetele incep sa se maturizeze si sa scoata capul in turneele mari... Am vorbit si ai vorbit in nenumarate randuri despre jucatoarele tinere care produc aceste "surprize"... Vreau si eu... Eu de ce sa nu vreau?
    Last edited by luma; 1st March 2008 at 02:29. Reason: meritati o paruiala...:D:P frumos cadou de Martisor mi-ati facut!:mda:
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  37. #105
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Dupa tine oricine poate fi antrenor in tenis , chiar si o invatatoare ...
    Sorana stie tenis nu-i asa? Poate are nevoie de o mama care sa o incurajeze.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •