Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 458

Thread: Sorana Cirstea

  1. #43
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Dar si ce adversare o avut... Ba voi nu intelegeti? Cibulkova 18 ani bate pe Schynder Safarova si Williams si Carstea pe cine bate? Ia doar 4 game-uri la Muller o super mega jucatoare... Colos al tenisului feminin mondial cum cu delicatete s-o exprimat un user pe alt thread...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #44
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Cand a invins-o pe JJ unde erai?Radwanska?de fapt stiu...astea-s no name-uri...
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  3. #45
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Ai aparut si tu pe aici?...cand a castigat in primul tur,revenind de la 2-4 la 6-4 in decisiv,pe unde erai?probabil k ii luai un interviu lui fedex nu?
    Cand Federer o sa se lase de tenis @Tenisfanul n-o sa mai aibe nevoie de televizor , i-l cumpar eu .

    Ce-a zis Federer in interviu ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  4. #46
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Cand a invins-o pe JJ unde erai?Radwanska?de fapt stiu...astea-s no name-uri...
    In ce turneu WTA a invins-o pe Jankovic? Fed Cup ii ce vrei tu numai concurs WTA nu-i...Si eram acolo si am felicitat-o... Nu am ridicat-o in slavi cum nici tu nu trebuie sa te agati de *****ul ala de victorie... Cand o sa insire ceva jucatoare de top si face semi-finala sau finala de turneu mare WTA atunci o ridicam in slavi.. Deocamdata ea pierde in turul 2 intr-un turneu de mana a doua la Muller...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #47
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    @Tenisfan:Si Sorana a batut-o pe Schnyder(6-2,5-7,7-5,in 2007,la Bali),daca tot o dai ca exemplu ca o bat altele.
    Este timp ptr finale si semifinale in turnee mari.Sorana n-are nici 18 ani impliniti.Nu toti jucatorii/jucatoarele la 18 ani ajung in top 10.Sunt convins ca in acest an va termina in primele 60-70.

    Si nu ma agat de acea victorie de JJ,dar o victorie cu nr 3 mondial e importanta in orice competitie.

    Jelena Jankovic la 18 ani era nr 85
    Last edited by lucian_iasi; 21st February 2008 at 20:34.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  6. #48
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Dar si ce adversare o avut... Ba voi nu intelegeti? Cibulkova 18 ani bate pe Schynder Safarova si Williams si Carstea pe cine bate? Ia doar 4 game-uri la Muller o super mega jucatoare... Colos al tenisului feminin mondial cum cu delicatete s-o exprimat un user pe alt thread...
    Cirstea la 17 ani si 3 saptamani juca o finala de turneu WTA. Cibulkova ta inca nu stie cum e sa joci intr-o finala WTA si nici nu va afla prea curand, cu toate ca e 45 WTA. Bravo ei ca a batut-o pe Venus, insa maine nu face 7 game-uri in meciul cu Radwanska.
    You'll never walk alone

  7. #49
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Cirstea la 17 ani si 3 saptamani juca o finala de turneu WTA. Cibulkova ta inca nu stie cum e sa joci intr-o finala WTA si nici nu va afla prea curand, cu toate ca e 45 WTA. Bravo ei ca a batut-o pe Venus, insa maine nu face 7 game-uri in meciul cu Radwanska.
    Pe ce te bazezi??

  8. #50
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Pe ce te bazezi??
    Pe valoarea Agai. Tenisul feminin e mult diferit de cel masculin. Azi bati o jucatoare de top 10 si maine te bate de nu te vezi o jucatoare de locul 50.
    Last edited by Val; 22nd February 2008 at 00:21.
    You'll never walk alone

  9. #51
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Pe aceasta logica magica pot sa deduc si eu ca daca azi te bate Muller maine te poate bate o junioare de 13-14 ani... Cibulkova nu e a mea e a Slovaciei... E jucatoare tanara si tot asa mega speranta... Numai ca ea bate in mod consecutiv la un turneu asa mare WTA jucatoare cu nume... Carstea a ajuns in finala unui turneu WTA de mana a doua... Fii baiatule serios! Eu am tot vorbit de celelalte tinere care salta capul...Aici o mentionez pe Szavay care si ea e deocamdata mai degraba inconstanta dar are joc solid si poate oricand sa-ti faca surpriza cu o finala sau turneu castigat... Carstea ar trebui sa avanseze sa scoata capul sa puna probleme nu sa ia bataie in turnee de mana a doua la Muller! :|
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  10. #52
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Pe aceasta logica magica pot sa deduc si eu ca daca azi te bate Muller maine te poate bate o junioare de 13-14 ani...
    Esti in aer baiatule cu logica!
    Cibulkova a jucat si ea la randul ei turnee de mana a doua, insa nu a reusit sa faca vreo finala. Crezi ca Cibulkova a sarit de la juniori direct la turnee de categoria 1?
    Anul trecut, Cibulkova a pierdut 2 meciuri in fata unor jucatoare din afara top 200, vreo 4 de la jucatoare din afara top 100, anul asta a batut-o Kanepi, 75 WTA, iar Kanepi nu a miscat in fata Soranei anul trecut. Tu ai sarit in capul Soranei pt ca a batut-o Muller, care-i cu 40 de locuri mai sus si care acum 10 luni era 33 WTA.
    Dar oare de ce draku stau sa-mi bat eu capul cu tine? Ca oricum nu intelegi nimik.
    You'll never walk alone

  11. #53
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Buna aceasta Cibulkova

  12. #54
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Esti in aer baiatule cu logica!
    Cibulkova a jucat si ea la randul ei turnee de mana a doua, insa nu a reusit sa faca vreo finala. Crezi ca Cibulkova a sarit de la juniori direct la turnee de categoria 1?
    Anul trecut, Cibulkova a pierdut 2 meciuri in fata unor jucatoare din afara top 200, vreo 4 de la jucatoare din afara top 100, anul asta a batut-o Kanepi, 75 WTA, iar Kanepi nu a miscat in fata Soranei anul trecut. Tu ai sarit in capul Soranei pt ca a batut-o Muller, care-i cu 40 de locuri mai sus si care acum 10 luni era 33 WTA.
    Dar oare de ce draku stau sa-mi bat eu capul cu tine? Ca oricum nu intelegi nimik.
    Eu inteleg ca tu esti mega "lingau" intr-o oarecare masura... Cum a sarit slovaca sau cum n-a sarit cert este ca momentan o fi sarit cumva de le-a batut pe Safarova, Schnyder si Venus Williams in mod consecutiv... Eu astept meciul de astazi contra Radwanskai ca sa mai adaug probabil o victima pe lista slovacei... Apropos de polonezoaica si ea are tot 18 ani... Ce-mi vorbesti tu acilea despre rezultate obscure din turnee de mana a doua sau a treia pe mine nu ma intereseaza... Pe mine ma intereseaza tenisul de mare performanta si deocamdata Carstea nu prea e pe acolo... Asa oricine poate antrena pe oricine si daca ar avea si bani i-ar trimite la turnee dintr-astea inferioare unde la unul ar avea noroc si i-ar rupe pe toti apoi atunci am vorbi de cel mai mare campion si tanara speranta in viata... Dat fiind faptul ca esti lingau tu nu intelegi ca timpul trece si daca nu se face acum performanta exista riscul extrem de mare sa nu se mai faca niciodata pentru ca se pierde psihic iar uzura psihica apasa mai mult decat cea fizica...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  13. #55
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Eu inteleg ca tu esti mega "lingau" intr-o oarecare masura... Cum a sarit slovaca sau cum n-a sarit cert este ca momentan o fi sarit cumva de le-a batut pe Safarova, Schnyder si Venus Williams in mod consecutiv... Eu astept meciul de astazi contra Radwanskai ca sa mai adaug probabil o victima pe lista slovacei... Apropos de polonezoaica si ea are tot 18 ani... Ce-mi vorbesti tu acilea despre rezultate obscure din turnee de mana a doua sau a treia pe mine nu ma intereseaza... Pe mine ma intereseaza tenisul de mare performanta si deocamdata Carstea nu prea e pe acolo... Asa oricine poate antrena pe oricine si daca ar avea si bani i-ar trimite la turnee dintr-astea inferioare unde la unul ar avea noroc si i-ar rupe pe toti apoi atunci am vorbi de cel mai mare campion si tanara speranta in viata... Dat fiind faptul ca esti lingau tu nu intelegi ca timpul trece si daca nu se face acum performanta exista riscul extrem de mare sa nu se mai faca niciodata pentru ca se pierde psihic iar uzura psihica apasa mai mult decat cea fizica...
    Jankovic pana la 20 de ani era no-name. Bartoli la fel.
    O finala de turneu WTA nu e un rezultat obscur. Dar tu nu stii si sa apreciezi nimik, asa ca degeaba iti explic.
    Apropo, degeaba iti faci speranta ca Cibulkova o bate pe Aga Radwanska. Slovaca nu face mai mult de 7 game-uri. Nu ca nu ar avea valoare, insa Aga e cea mai talentata pustoaica din noul val.
    You'll never walk alone

  14. #56
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu stiu de ce va aruncati cu atata convingere in pronosticuri....riscati sa va faceti de ras lasati ca timpul si evenimentele sa-si faca faca cursul si abia dupa aia comentarii...............

  15. #57
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nu stiu de ce va aruncati cu atata convingere in pronosticuri....riscati sa va faceti de ras lasati ca timpul si evenimentele sa-si faca faca cursul si abia dupa aia comentarii...............
    O cunosc destul de bine pe Aga si stiu ce-i poate pielea. O cunosc si pe Cibulkova, insa nu la fel de bine ca pe Aga. Tenisfan o fi vazut-o si el ieri pe slovaca jucand pt prima oara si acum o crede mare jucatoare. Ei bine, nu e chiar asa. Ieri a fost o zi buna pt ea, si-a depasit conditia si atat.
    You'll never walk alone

  16. #58
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Apropo, degeaba iti faci speranta ca Cibulkova o bate pe Aga Radwanska. Slovaca nu face mai mult de 7 game-uri. Nu ca nu ar avea valoare, insa Aga e cea mai talentata pustoaica din noul val.
    Scorul a fost foarte strans, 6-4^6-7^6-4 pt Aga, m-am inselat in privinta nr de game-uri pe care le va lua Cibulkova, insa slovaca poate sa se duca si sa se dea cu capul de toti peretii, in setul 1 a avut 3-1, in setul doi 5-1, a fost egalata, a facut 6-5 (pe prostiile Agai), a fost egalata si cum necum a luat tie-break-ul. In decisiv a avut 2-0 si 3-1 insa iar nu a stiut sa profite de avataj.
    Cibulkova e o jucatoare foarte buna, va mai urca in clasament, insa aceste caderi in joc or s-o traga in jos.
    In schimb Aga e pe drumul cel bun, are toate sansele sa intre in TOP 10 la sfarsitul acestui an, lucru pe care l-am spus acum o jumatate de an.
    You'll never walk alone

  17. #59
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Sorana Cârstea s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Acapulco a reușit o revenire de senzație și s-a impus după un meci de trei ore și pe care l-a câștigat cu 5-7, 7-5, 7-6.

  18. #60
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    Sorana Cârstea s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Acapulco a reușit o revenire de senzație și s-a impus după un meci de trei ore și pe care l-a câștigat cu 5-7, 7-5, 7-6.
    BV SORI !
    Sorana va juca in turul urmator cu Olivia Sanchez , care a dispus de M. Muller cu scorul de 6-2 6-4 .
    BFT SORI !!!

  19. #61
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sper sa o bata pe Muller sa o razbune pe Niculescu

  20. #62
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    sper sa o bata pe Muller sa o razbune pe Niculescu
    Ce treaba a avut Muller cu Niculescu?
    .

  21. #63
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ahah aveam impresia ca muller a batut`o oeniculescu acum cateva zile la Bogota da tot Sorana era :-j era ceva sa-si ia revansa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •