Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 458

Thread: Sorana Cirstea

  1. #22
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Ma ,dar rau au lovit-o astia in primul tur ....
    Cand e meciul si unde-l putem vedea ?
    Maine e meciul ... Eurosport sitam ca transmite acest turneu ... , nu garantez nik !

  2. #23
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Maine e meciul ... Eurosport sitam ca transmite acest turneu ... , nu garantez nik !
    De joi trasmite Eurosport turneul. Nu cred ca avem unde vedea meciul.
    You'll never walk alone

  3. #24
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Tocami cu Golovin? un meci ce se anunta foarte interesant...

  4. #25
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Tocmai am vazut o inregistrare pe Tennis Chanel a meciului dintre Cirstea si Hantuchova. Sorana joaca super super misto! Are rever puternic cu 2 maini lovind destul de plat. Reuseste sa castige puncte destule cu reverul. Putine greseli nefortate. Loveste cu dreapta foarte agresiv lovind decisiv de multe ori. Este o jucatoare agresiva de pe fundul terenului. Se misca foarte bine pe teren si joaca foarte bine punctele decisive. Mi-a placut foarte mult tipa. Are insa o mare problema: serviciul este foarte slab si inconstant. La primul serviciu a avut un procentaj de 38% si nu il plaseaza foarte bine. Majoritatea serviciilor le lovea in fileu. Al doilea serviciu... scuza-ma ca zic asa , dara e super slab. Nu poate nici macar sa il plaseze si nu are nici un efect. Ii lipseste experienta dar o va castiga cu timpul.

    Daca isi inbunatateste serviciul va ajunge sigur in top 20. Mi-a placut si atitudinea ei pe teren. O luptatoare adevarata. Mi s-a parut ca o gladiatoare pe teren gata sa moara cu Hantuchova de gat.

  5. #26
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus View Post
    Tocmai am vazut o inregistrare pe Tennis Chanel a meciului dintre Cirstea si Hantuchova. Sorana joaca super super misto! Are rever puternic cu 2 maini lovind destul de plat. Reuseste sa castige puncte destule cu reverul. Putine greseli nefortate. Loveste cu dreapta foarte agresiv lovind decisiv de multe ori. Este o jucatoare agresiva de pe fundul terenului. Se misca foarte bine pe teren si joaca foarte bine punctele decisive. Mi-a placut foarte mult tipa. Are insa o mare problema: serviciul este foarte slab si inconstant. La primul serviciu a avut un procentaj de 38% si nu il plaseaza foarte bine. Majoritatea serviciilor le lovea in fileu. Al doilea serviciu... scuza-ma ca zic asa , dara e super slab. Nu poate nici macar sa il plaseze si nu are nici un efect. Ii lipseste experienta dar o va castiga cu timpul.

    Daca isi inbunatateste serviciul va ajunge sigur in top 20. Mi-a placut si atitudinea ei pe teren. O luptatoare adevarata. Mi s-a parut ca o gladiatoare pe teren gata sa moara cu Hantuchova de gat.
    Ai vazut cat de calma si relaxata era( mai ales la inceputul meciului)? Si comentatorii au spus treaba asta, e drept, eu am vazut meciul pe un alt canal. De fapt, uite ce mi-a spus cu o seara inainte de meciul cu Hantuchova: "O sa incerc sa intru ca si cu Schnyder, degajata, pentru ca nu am nimic de pierdut, tocmai, am numai de castigat. Daca voi pierde va fi ceva normal, daca voi castiga va fi foarte bine. Voi incerca sa-mi fac jocul meu agresiv si pur si simplu sa ma bucur de moment, sa ma bucur ca sunt in semifinale aici." ; "Nu-mi doresc decat sa fac un meci bun, sa joc la fel cum am jucat pana acum si sa lupt ca si astazi, pentru ca astazi asa am facut, m-am luptat pana la ultima minge( se referea la meciul castigat cu Edina Gallovits)."
    You'll never walk alone

  6. #27
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Intr-adevar , daca va progresa la serviciu cu timpul va intra in top 20 sigur

  7. #28
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Intr-adevar , daca va progresa la serviciu cu timpul va intra in top 20 sigur
    Asa zic si eu, daca isi va pune serviciul cat de cat la punct, va ajunge in Top 20. A demonstrat ca atunci cand ii merge serviciul poate bate pe oricine.
    You'll never walk alone

  8. #29
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Val,faci parte din anturajul Soranei??Ceea ce ti-a spus este exact ce trebuie sa spuna oricine intra pe terenul de tenis..Bravo ei ca gindeste asa..din pacate nu i-am vazut meciul..
    Last edited by printulmiskin; 3rd October 2007 at 16:13.

  9. #30
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Val,faci parte din anturajul Soranei??Ceea ce ti-a spus este exact ce trebuie sa spuna oricine intra pe terenul de tenis..Bravo ei ca gindeste asa..din pacate nu i-am vazut meciul..
    Nu stiu daca se poate spune ca fac parte din anturajul ei, o cunosc si vorbim din cand in cand.
    You'll never walk alone

  10. #31
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Asa zic si eu, daca isi va pune serviciul cat de cat la punct, va ajunge in Top 20. A demonstrat ca atunci cand ii merge serviciul poate bate pe oricine.
    Serviciul e ultima lovitura pe care o lucreaza mai atent antrenorii din Romania cu toate ca e cea mai importanta .
    Nu ma intrebati de ce , nici eu n-am inteles...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #32
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Cautand pe Youtube diverse chestii am dat de ceva foarte interesant. Un "paparazzi" a filmat cate ceva de la un antrenament al Soranei.
    http://www.youtube.com/watch?v=k_PjSVmCpYg
    You'll never walk alone

  12. #33
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Cautand pe Youtube diverse chestii am dat de ceva foarte interesant. Un "paparazzi" a filmat cate ceva de la un antrenament al Soranei.
    http://www.youtube.com/watch?v=k_PjSVmCpYg
    Asta a fost la Budapesta ... se aud niste voci de unguri p'acolo

  13. #34
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    In momentul de fata,Sorana Cirstea se afla pe locul 111 WTA

    Mult succes in cintinuare Sorana
    Last edited by Universal; 31st January 2008 at 17:11.

  14. #35
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Sorana Cirstea este speranta tenisului romanesc!
    România a pierdut în fața Serbiei la FED Cup, dar Sorana Cârstea a dat lovitura: a învins-o pe Jelena Jankovici, numărul patru mondial.

    Sorana a început tenisul la 4 ani la Târgoviște și la 10 ani a devenit campioană națională de junioare. Anul acesta s-a calificat direct pe tabloul principal la Australian Open dar s-a oprit în primul tur. La doar 17 ani, Sorana a fost la un pas să ducă România în play-off-ul pentru barajul grupei mondiale, dar Serbia s-a impus cu 2-1.

    În timpul partidei de dublu, pierdută de echipa Sorana Cârstea-Monica Niculescu, Ilie Năstase și-a adus aminte de tinerețe și a contestat arbitrajul. Cotidianul Blick susține că președintele Federației Române de Tenis a lovit un arbitru asistent, dar fostul tenisman a negat că l-a agresat pe oficial.
    http://realitatea.net/141237_Sorana-...-sporturi.html

  15. #36
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Bogota,turul 1:
    Sorana Cirstea - Camille Pin 2-6,6-2,6-4(a fost 2-4 in setul 3)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  16. #37
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Bogota,turul 1:
    Sorana Cirstea - Camille Pin 2-6,6-2,6-4(a fost 2-4 in setul 3)
    Sorana va juca in turul al 2 lea cu nemtoaica Muller !

  17. #38
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Numarul 63 mondial, daca nu ma insel.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #39
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Da,dar care nu are cine stie ce rezultate in acest an.Sferturi la Vina del mar si Cali(asta e turneu de 25000 $.Aici a invins-o pe Alexandra Dulgheru).In rest infrangeri in primul tur la Auckland,Hobart,Australian Open.

    Scorul meciurilor directe este 1-1.
    2006:Atena(zgura) 6-3,6-2 Muller
    2007:Budapesta(zgura) 3-6,6-2,6-2 Sorana

    Hai Sorana culoarul e favorabil...a iesit prima favorita,Penneta...ar putea juca in sferturi cu invingatoarea meciului Betina Jozami(Argentina)-Mariya Koryttseva(Ucraina)
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  19. #40
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Muller conduce categoric 6-2,4-1

    Break Sorana 4-2 si serveste....

    6-2,6-2 Muller
    Last edited by lucian_iasi; 21st February 2008 at 19:34.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  20. #41
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Stai calm... 6-2 6-2 a pierdut... Trageti voi concluziile ca eu as fi dur...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #42
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Ai aparut si tu pe aici?...cand a castigat in primul tur,revenind de la 2-4 la 6-4 in decisiv,pe unde erai?probabil k ii luai un interviu lui fedex nu?
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •