Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 47

Thread: RIVALII ULTRASILOR OLTENI!

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    RIVALII ULTRASILOR OLTENI!

    Daca credeti ca acest topic contine cuvinte jignitoare va rog sa-l mutati la Diverse , acolo unde sunt eu moderator


    Rivalii suporterilor olteni au fost, sunt si vor råmâne componentii galeriilor bucurestene. De aici s-a nåscut lozinca „Suntem Anti-Bucuresti”.

    Dusmanii nostri de traditie sunt stelistii si dinamovistii. Pentru aceste douå cluburi departamentale, galeria noastrå a afisat un banner cu mesajul: „TOATA ISTORIA VOASTRA E UN ORDIN COMUNIST…A NOASTRA, UN MIT NEMURITOR !”. Toate partidele dintre Universitaeta Craiova si Steaua sau Dinamo din ultimii ani au fost precedate sau urmate de incidente si lupte de stradå între ultrasi, indiferent ca acestea s-au disputat la Bucuresti, la Craiova sau pe teren neutru.

    „Leii albastrii” sunt singurii din provincie care se pot låuda cu rånirea stelistilor sau dinamovistilor chiar in Bucuresti.

    Pe lângå maidanezi si aurolaci, de-a lungul timpului au încercat så se compare cu noi sau så ne declare råzboi si sustinåtorii altor echipe (Petrolul, Brasov, Pitesti…). Evident, tot ei au fost cei care nu au avut puterea si curajul så continue acest råzboi. Pentru toti acestia noi avem un singur mesaj: „VOI PENTRU NOI NU EXISTATI !”

    Dupa ce i-am umilit la toate meciurile directe din ultimii ani la toate capitolele (coregrafie, lozinci, bannere, mesaje, cântece, batai de strada…), câinii au incercat sa se revanseze scriind pe site-urile lor despre “minusurile” galeriei noastre, numai ca toti cei care cunosc câte ceva despre fenomenul ultra` au observat imediat ca defapt acele “minusuri” despre care vorbesc câinii sunt defapt doar niste aberatii ale lor. Pe site-ul suporterilor dinamovisti din gruparea Boys este scris: “oltenii au 15 grupari cu câte 5-6 membri” , lucru neadevarat deoarece galeria noastra este formata din 4-5 grupari, cea mai putin numeroasa dintre acestea având 30 de membri (Boys are doar 25 !!!). Pe acelasi site se mai spune despre noi ca nu stim decât sa copiem, deoarece gruparile noastre si-au ales numele dupa cele ale unor grupari celebre din Italia. Ne intrebam daca numele gruparilor care compun galeria dinamovista sunt mai originale (Nuova Guardia, Mad Men, Boys, Brigate, Hooligans) si le propunem pt. aceste grupari cateva nume care sunt foarte originale si li se potrivesc si foarte bine:


    Pt cei interesati http://cucscraiova.tifonet.it/rivali.html
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ramane de discutat daca fenomenul Ultras este relevant in a stabili numarul suporterilor unei echipe sau valoarea unei galerii. Oricum Ultrasii peste tot in lume sunt “samanta de scandal”, fanatismul de orice fel fiind izolat de societatile democratice.
    Ma amuza ca vorbesti de comunism ca “un om mare”. Sunt curios cam cati ani aveai in ’89? Aceiasi nedumerire o am relativ la toti cei ce stau cu “comunismu’n gura”.
    Ma mira ca un moderator la Diverse lanseaza un topic de acest gen partizan.
    Numa’ bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Re: RIVALII ULTRASILOR OLTENI!

    Quote Originally Posted by ady_azzuro

    Rivalii suporterilor olteni au fost, sunt si vor råmâne componentii galeriilor bucurestene. De aici s-a nåscut lozinca „Suntem Anti-Bucuresti”.


    Complet fals! Primii care au lansat aceasta lozinca au fost clujenii, facand parte dintr-un fel de juramant al sepcilor rosii:

    "... Sapca rosie cat traiesti
    Sa fi ANTI-BUCURESTI"

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Din fericire eu nu am prins regimul comunist,decat foarte putin...
    Acel text nu este format de mine , l-am copiat de pe un site al galeriei noastre

    Ultras spune-mi te rog data la care sepcile rosii au lansat lozinca ANTI-BUCURESTI.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0

    Re: RIVALII ULTRASILOR OLTENI!

    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    [b][color=blue] Dupa ce i-am umilit la toate meciurile directe din ultimii ani la toate capitolele (coregrafie, lozinci, bannere, mesaje, cântece, batai de strada…), câinii au incercat sa se revanseze ....
    Mai putin la fotbal...

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu e adevarat
    Infrangerile si victoriile au fost impartite.
    Am batut si steaua si rapidul si dinamo
    Iti aduci aminte de meciul din giulesti , anul trecut?
    Atunci v-am rupt la TOATE CAPITOLELE
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1

    Re: RIVALII ULTRASILOR OLTENI!

    Mai putin la fotbal...

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    gicule iti mai aduci aminte meciul de anul trecut?
    CRAIOVA 3-1 dinamo
    V-AM RUPT si la popice nautice
    asa ca ciocu mic
    in groapa o sa va facem catei ciuaua
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ne-ati batut rezervele intr-un meci fara importanta. Deocamdata v-am batut acasa la voi, asta e realitatea leilor romanesti. Sunteti leul moale, poate va intariti cand va trece Romania la leul tare…Desi daca stau sa ma gandesc sunteti deja leul tare…in gura…ca la fapte… 8)
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    mai bine lei, decat cu ruble si kopeici ramase prin buzunare 8)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    dupa ce termina gigi cu ei, n-or sa mai ramana nici aia din ei, iar reconstruiesc, ca de aia l-au adus pe cornel.
    gigi nu-i lasa
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ne tot purtati sambetele, da’ ce v-ati face voi fara noi? N-ati mai avea subiecte de discutie cum e asta de ex. si cum sunt cam toate ale voastre. Chiar ma-ntreb: daca Oltenia s-ar declara maine stat independent ce-ati mai face voi criticii de profesie? Atunci chiar ar trebui sa faceti si ceva concret, n-ar mai fi nimeni pe care sa dati vina de neimplinirile voastre. Si apropo de topicul asta: noi suntem rivali pentru voi (o spuneti chiar voi), in schimb voi pentru noi nu prea, trebuie sa mai cresteti un pic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    decat sa crestem sa ajungem ca voi : suporteri pe statul de plata, mai bine pas.
    noi nu luam bani sa cumintim opozitia suporterilor fata de conducere si nici nu ne conduce vre-un badigard
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  14. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Dar de meciul de anul asta de ce nu zici nimic, Ady? Ce-i drept, atunci nu erati "echipa momentului" :? :? , iar noi am facut unul din cele mai bune meciuri din campionatul asta.

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stai linstit ca nici noi nu luam nimic de la ei. Sunt cativa, dar daca intri pe siturile noastre o sa vezi ca nu sunt agreati. 8)
    Iar injuraturi la adresa lor poti auzi in direct la meciurile noastre. Oricum vor sari in curand din schema. La voi e mai rau, ca acu’ ii ridicati in slavi si in curand o sa-i alergati prin toata Oltenia. Rabdare pana la iarna…Si nu stiu cine va veni in locul lor…nu prea se inghesuie nimeni… 8)

    E adevarat nu va conduce un bodyguard, va conduce un comunist…de fapt chiar mai multi daca pun si primaria…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    eu cred ca la cat sunt de parsivi, "sfanta treime" borcea, gigi si giovani, vor pune mana pe clubul ala in iarna si atunci la revedere.
    badea si cohn nu sunt atat de curve ca ei.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    dinamo DESFIINTAREA
    CEA MAI MARE RUSINE A FOTBALULUI ROMANESC!
    dinamo pui de hoti .......... :naughty:
    Stiti continuarea
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ho.......... esti moderator, ai uitat, dar ai o scuza esti Oltean, d'aia iei foc asa repede.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am cenzurat.
    Aici sunt la mine acasa 8) 8) 8)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Azzuro, ti-a raspuns Utilizator inaintea mea (by the way, thx ). Ti-am mai spus si cu alta ocazie, voi va cautati rivali peste tot (mai ales aia de sunt inaintea voastra in clasament ) asa ca n-am ce sa comentez.

    Cand o sa ajungeti sa jucati si voi FOTBAL, mai vorbim...pana atunci ramaneti cu "rivalitatile" astea

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    La inceputul anilor '80, ca si cealalta lozinca a Vecchia Guardia, galeria sepcilor rosii, MAMA TE IUBESC DAR NU CA "U".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •