Page 60 of 64 FirstFirst ... 10505859606162 ... LastLast
Results 1,240 to 1,260 of 1338

Thread: Bilete ratate "la mustata"

  1. #1240
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    La ce forma are Chelsea...bate Barca!Sunt pe val!Nu vad cine sa le faca fata sezonul asta!

    Eu in weekend pe Inter in x2 as fi castigat 1530 de lei aprox.
    Joi, pe Sociedat in ultimul minut, 1680 lei aprox iara.
    Pierd la un meci la greu
    Important e sa iesi pe plus la pariuri...dar e greu la ce rezultate au fost in ultima perioada
    "INTERZIS"!

  2. #1241
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Te-ntinzi la cote mari prea mult. Fa cum fac eu 25-30% din suma pe bilet de ala, si selecteaza meciurile sigure cu 70-75% din suma.
    Nu castigi 1500, dar castigi mai sigur 600 pe biletul de 75% si mai iei 400 daca iti ies toate. Merita mai mult asa decat sa risti totul pentru 1500.
    Dupa 20 de ani de pariuri, de vreo 6-7 ani mi-am dat seama de strategia asta si doar acu in ultimii 2 ani sau asa merge cat de cat cu ea.


    Practic, dupa ce pui biletul initial, faci selectia meciurilor cele mai sigure de pe bilet, si asa iti imparti banii. Si cat sunt de sigure doar tu insuti poti sa ti-o spui. Insa e neaparat pe biletul mare sa pui meciurile cu peste 90% sanse de reusita dupa capu tau, indiferent de cota, altfel n-are sens.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1242
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Fac asta.
    Dar mai mare dragul cand un meci ca City aseara bubuie biletul.
    E si o oarecare lipsa de inspiratie la mine uneori

    Stii ce am observat in ultima perioada?Mai repede alegi soliste, vreo 5 meciuri...Cat de cat sigure, cum spui tu.Bine, nu toate cu cota de 1,2 sau 1,3...Dar in functie de echipe, clasament, forma...etc. ai de unde alege.
    Si pui pe ele.Alegi meciurile de acasa.Sunt sanse mai mari ca echipa gazda sa castige.Daca faci selectia cum trebuie, sunt sanse mari.Poti face lejer o cota de 10-15...
    Asa am mai ciupit cate ceva...ultima oara cand am luat mai bine am castigat pe un bilet la misto, pe goluri in prima repriza.Cu 5 lei am luat vreo 1000 si ceva de lei.Daca ai inspiratie sa le joci in 0-1 sio 1 + poti lua ceva.Dar e de investit putini bani in asta, asa, pe sistemul daca iese bine, daca nu, asta e.
    "INTERZIS"!

  4. #1243
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Normal ca pariurile simple sunt mai sigure decat cele pe bilet multiplu.

    Pariorii care castiga pun bilete simple.

  5. #1244
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Pai sansele sunt de 33,33% sa iti iasa meciul....teoretic.
    Pot sa creasca daca vine vorba de favorite(echipe mari, echipe in forma etc.)
    La echipele relativ egale, eu merg pe avantajul terenului propriu.
    "INTERZIS"!

  6. #1245
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Fac asta.
    Dar mai mare dragul cand un meci ca City aseara bubuie biletul.
    E si o oarecare lipsa de inspiratie la mine uneori
    Stai linistit ca si eu o sa postez un bilet maine probabil, pierdut doar pe City, adica inca unul cu suma mai mult de dubla decat alalalt.
    Trebuie doar sa bata Cibulkova. Insa sper sa bata, ca mai am si un bilet castigator cu ea daca iese. Ala mai sigur de ziceam c-am anticipat ca City e posibil sa nu bata. M-am lamurit cum e cu meciurile in deplasare in cupa, nimic nu e sigur, de aia am pierdut si noi. Acasa, le dadeam 6 si noi, si City.

    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Pai sansele sunt de 33,33% sa iti iasa meciul....teoretic.
    Pot sa creasca daca vine vorba de favorite(echipe mari, echipe in forma etc.)
    La echipele relativ egale, eu merg pe avantajul terenului propriu.
    Dar dupa cum vezi, mie cota de 2 din 6 meciuri mi-a iesit fara emotii, tu insa cu singurul meci al tau n-ai fost nici macar in pericol sa-ti iasa vreodata!
    In plus, mi-a iesit si pe biletele mici cu X2 la Barca!


    Cota e irelevanta daca nu iese, are relevanta doar atunci cand e iesita, chiar daca e 1.01, mai bine o inmultesti cu ea decat cu zero!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1246
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Bilet 1 - 650 de lei pierduti pe City:
    Bilet pierdut 19.02.2018.jpg
    Bilet 2 - 600 de lei pierduti pe Suedia:
    Bilet pierdut 21.02.2018.jpg
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1247
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Bre....sa prinzi 16 din 17 e ceva.Si la cotele astea.Si cine te beleste...City...
    Astazi?Ce merge?ca e ciudat dupa rezultatele din tur!
    "INTERZIS"!

  9. #1248
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Cel mai relevant e biletele care le facem, de acolo ai de ales functie de cote si de banii pusi pe fiecare bilet. O sa postez biletele care le fac peste vreo ora-doua acolo la Vadim. Facem din thread-ul ala unul de comunicare intre noi meciuri, cote si cat de sigure sunt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1249
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    The Cornocopia of pain continues:
    Part 1:
    Bilete pierdute 26.02.2018.jpg
    Aici avem 600 de lei pierduti pe Thiem, 350 de lei pierduti pe Verdasco.
    Part 2:
    Bilet pierdut 27.02.2018.jpg
    700 de lei pierduti pe Ryan Day care si-a schimbat tacu inainte de turneul asta si nu mi-a zis!
    Si a avut si ghinion la o spargere buna a bilelor rosii pe bila colorata ca i-a intrat o rosie, iar in meciuri scurte si cu probleme, asta poate fi catastrofal. A fost, m-a culcat. Insa e bine c-am pariat mai apoi iarasi si mi-am scos parleala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1250
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    ****** de FC Barcelona cu impedicatii tai cu tot o repriza intreaga! Cum sa nu bati pe palmasi de la 1-0 la pauza?
    Bilet pierdut 1 01.03.2018.jpgBilet pierdut 2 01.03.2018.jpg
    Nu stiu ce e mai rusinos si enervant, sa pierzi pe prostii aia impedicati 800 de lei sau sa trebuiasca sa mergi cu bilet de 7 lei castigator cu 2 meciuri pierdute!


    Mi-au futut toata noaptea si dimineata astia bai frate! Asa ceva... nu exista. Cat de idiot sa fii? Palmasii pwlii... cei mai varza, ii conduci si nu-i bati! Zici ca esti Arsenal, doar aia se kk pe ei dupa ce deschid scoru in deplasare la tot felu de echipe de kkt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1251
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Lasa bre Ionica ca iei in weekend
    "INTERZIS"!

  13. #1252
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Azi as merge pe victoria lui Monaco cu Bordeaux, dupa palmares, locurile din clasament si nevoia de puncte a gazdelor. ~1.70 pentru victorie Monaco.

  14. #1253
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Teoretic Monaco trebuie sa bata.Marseille are meci acasa cu Nantes, si sunt la doua puncte in spatele lor in lupta pentru locul 2, ce duce direct in UCL.

    Dar....

    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Evident la bani pe jos steaua ar trebui sa fie capul de afis.Cota 1,65 la 2 solist.Este o diferenta mare intre primele ligi din Romania, si Steaua, dupa eliminarea cu Lazio cred ca si-ar dori eventul.Dar sa vedem daca se joaca meciul.

    Oricum, statistic vorbind, daca ne luam dupa ce zic eu aici si pariati contra, iesiti pe profit
    Dupa ce v-am sfatuit sa pariati pe Sibiu....totul e posibil
    "INTERZIS"!

  15. #1254
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Monaco nu e FCSB.

  16. #1255
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Dar nici Bordeaux nu e Sibiul...
    E clar ca Monaco pleaca cu prima sansa.Are nevoie de cele 3 puncte.Si fata de FCSB mai si joaca ceva fotbal.
    "INTERZIS"!

  17. #1256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Barcelona maa-tii! Bine c-ai reusit sa tii de 1-0 cu Atletico Madrid, insa cu kktii aia de palmasi nu!
    Bilet pierdut 02.03.2018.jpg
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1257
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

  19. #1258
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mda, they need lens.

    Tot mai des ni se-ntampla, eu pe prostoLina am pierdut acum si am pus bani buni ca l-am jucat la sigur!
    Bilet pierdut 12.03.2018.jpg
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1259
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Lyon de kkt. Cum sa te scoata aia dupa ce bati in deplasare 1-0?
    Mi-ai stricat lucky streak-ul, sa te ia dracu, ba nu, retrogradarea mai bine!
    Si restul meciurilor toate iesite super lejer.
    Bilet pierdut 15.03.2018.jpg
    Pacat de Venus, bani pe jos, meci foarte sigur de 1.60 cota, rar gasesti asa ceva.
    Combinat cu retarzii aia de Lyon ce nu-s instare sa se califice dupa ce bat in deplasare o echipa mai slaba ca ei!
    Last edited by Johnny D; 16th March 2018 at 08:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1260
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pospisilu maa-sii facu kk pe el sambata la el acasa in Canada! Si-am zis ca nu mai pun pe challenger-uri in baza! Prost!
    Bilet pierdut 16.03.2018.jpg
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •