Page 51 of 64 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1338

Thread: Bilete ratate "la mustata"

  1. #1051
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ideea e ca daca pariezi maine pe un meci te iei dupa forma celor 2 echipe, dupa cum joaca ele acasa/deplasare in general, nu dupa o statistica idioata facuta cu echipele slabe la inceputul sezonului.

  2. #1052
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Xaviesta, nu poti spune ca Real nu e cea mai buna din Spania in deplasare, din moment ce are cele mai multe puncte. Ca nu are cel mai bun joc ( ce inseamna asta ? posesie ? ocazii? sau puncte ) e alta discutie..

    Faptul ca in ultimele partide Real a scartiit + San Mames e o fortareata greu de daramat de obiecei inseamna ca valoarea in sine pentru x2 nu era nici macar aproape de 1.1. Cine a pus pe x2 sau 2 pur si simplu a estimat gresit forma actuala a echipelor si alura de derby care vor motiva gazdele.

    Un pariu infinit mai bun ar fi fost Barcelona cu handicap. Dupa o infrangere acasa, si impotriva unui adversar slab....

  3. #1053
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ideea e ca daca pariezi maine pe un meci te iei dupa forma celor 2 echipe, dupa cum joaca ele acasa/deplasare in general, nu dupa o statistica idioata facuta cu echipele slabe la inceputul sezonului.
    echipa nu joaca foarte slab, echipa trece printr'un moment mai slab...asa se intampla in absolut fiecare sezon cu absolut fiecare echipa de top...sunt doar niste momente, nimic nu e nou...dar aceste momente sunt scurte...e doar o chestiune de timp pana cand Real o sa'si revina...pana una alta ramane pe locul 1 in Spania la meciurile jucate in deplasare.

    daca pariez maine pe un meci ma iau dupa forma proasta a unei echipe de top tocmai pentru ca e foarte greu ca o echipa de top sa faca mai multi pasi consecutivi gresiti pe cand o echipa in forma maxima care are o serie lunga de victorii are sanse foarte mari s'o dea in bara exact atunci cand te astepti mai putin....vezi Barcelona-Malaga 0-1 unde toti se asteptau sa fie macel....tocmai pentru ca Malaga venea dupa o infrangere cu 4-1 la penultima clasata si tocmai pentru ca Barcelona era in forma maxima si venea dupa o serie de 6 victorii consecutive...iesi putin din pestera si o sa'ti dai seama ca lucrurile nu sunt chiar asa de simple cum par la prima vedere
    Last edited by White Shadow; 9th March 2015 at 20:10.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #1054
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Xaviesta, nu poti spune ca Real nu e cea mai buna din Spania in deplasare, din moment ce are cele mai multe puncte. Ca nu are cel mai bun joc ( ce inseamna asta ? posesie ? ocazii? sau puncte ) e alta discutie..

    Faptul ca in ultimele partide Real a scartiit + San Mames e o fortareata greu de daramat de obiecei inseamna ca valoarea in sine pentru x2 nu era nici macar aproape de 1.1. Cine a pus pe x2 sau 2 pur si simplu a estimat gresit forma actuala a echipelor si alura de derby care vor motiva gazdele.

    Un pariu infinit mai bun ar fi fost Barcelona cu handicap. Dupa o infrangere acasa, si impotriva unui adversar slab....
    Barcelona daca bate la Eibar trece peste Real, care are un meci in plus. Asta inseamna ca se tot schimba "cea mai buna echipa in deplasare" in functie de care joaca prima in weekend? Deci si la numar egal de meciuri, Real tot nu e pe primul loc. (daca bate Barcelona sambata, si sunt sanse mari). Apoi sa ne uitam la ultimele meciuri, Real a fost macelarita de Atletico (Barcelona a castigat pe Calderon), a pierdut la Bilbao (Barcelona a castigat cu 5-2 pe San Mames), a facut egal cu Villareal acasa (Barcelona a facut 3/3 cu ei in 2-3 saptamani si a castigat la handicap in deplasare). De jocul celor 2 nu mai zic. Dupa asta te iei cand pariezi, si pe jocul adversarului. Nu pe meciurile castigate la inceputul sezonului.
    Last edited by Xaviesta; 9th March 2015 at 20:23.

  5. #1055
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    @WhiteShadow

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Au trecut 2 luni din acest an si Real inca n-a facut un meci bun. Criza mare in atac.
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    E ceva mai mult decat o lipsa de forma in cazul Realului....nu e posibil sa joci atat de slab din decembrie si pana in martie sa nu se schimbe nimic , mai ales dupa un sezon in care castigi aproape toate trofeele.
    De la fani Real. Daca vrei iti caut si pe alte forumuri, twitter si ce mai vrei. Gasesc o gramada.

  6. #1056
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Barcelona daca bate la Eibar trece peste Real, care are un meci in plus. Asta inseamna ca se tot schimba "cea mai buna echipa in deplasare" in functie de care joaca prima in weekend?
    daca
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  7. #1057
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    @WhiteShadow De la fani Real. Daca vrei iti caut si pe alte forumuri, twitter si ce mai vrei. Gasesc o gramada.
    la inceputul campionatului aceleasi persoane au zis dupa infrangerile consecutive cu Sociedad si Atletico ca Real joaca foarte slab si mai stiu eu ce chestii din astea de mari cunoscatori si ghici ce a urmat....o serie de 12 victorii consecutive in campionat...nu le mai pun si pe alea din Champions League...dar inainte de acea serie...exact aceleasi texte. Telenovela maxima ca Real nu joaca nimic...hai sa fim seriosi, e doar un moment.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #1058
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Iar am luat moarte la zeci de milioane pe un meci, Per Trolul ma-sii...
    Tura Public Bet, 09.03.2015:
    http://s23.postimg.org/wx9u0jiaj/Bil...09_03_2015.jpg

    Traiesc in Paradis in ultima vreme, cum nu se poate mai misto!
    Mai urmeaza si tura Bet Cafe dupa ce se-nchid meciurile ca aia nu stiu sa le-nchida daca se termina dupa 12 noaptea decat in ziua urmatoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1059
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    In Bucuresti au inceput casele de pariuri sa inlocuiasca farmaciile in locatiile jmechere... aviz celor ce varsa bani constant acolo.

    ... e cea mai teapana afacere (legale) la nivel national. Plus ca bate la fundul gol pacanelele ;P

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #1060
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Da, sunt multi din aia, insa unii mai si scot! Eu totusi mai am 60 de mil bani din pariuri, indiferent cat imi mananca pe un meci!
    Si ui si biletele de la Bet Cafe as cum am promis:
    http://s3.postimg.org/q21fiypxv/Bile...09_03_2015.jpg

    http://s1.postimg.org/7gae0o23j/Bile...09_03_2015.jpg

    http://s10.postimg.org/qo9mis189/Bil...09_03_2015.jpg

    Fu s-a anulat pt biletele de la Public, iar Date Krumm normal c-a abandonat la 2-6 2-5, dar daca imi trebuia meciul evident ca mai juca un game, fi-r-ar al dracu sa fie! In total in jur de 25-30 de mil pierdute pe mucialaii de Per Trolul...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. 12th March 2015, 09:11
    Reason
    double post

  12. #1061
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Miercuri 11.03.2015:
    http://s23.postimg.org/mzhtavgm3/Bil...11_03_2015.jpg

    Just can't catch a break, can I!?
    Numa vreo 20 de mil pierdute pe Zabalios prost, nu mai mult, ce-i aia... o nimica toata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1062
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    un pic de mumu luat aseara de la OKC in sfertul 4
    Attached Images Attached Images

  14. #1063
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0

  15. #1064
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu mai am biletele dar am pierdut ieri vreo 14-15 milioane pe cele 4 bilete ce le-am pus cu 30 de lei pe Omu Negru care a pierdut cu De Supararea ma-sii de la 6-4 5-4 40-15... de acolo a pierdut 6 game-uri la rand, in stil perfect de picaj si culcaj pe amaratii care cred ca nu esti tampit si de aia pariaza pe tine.

  16. #1065
    ----- Nole17's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    797
    Reputatie
    1
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"][B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"][FONT="Arial"]voi zori rosii-trandafirii
    ne prevestiti mortile noastre
    prea timpurii[/FONT][/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]

  17. #1066
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Pffff

  18. #1067
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Asta chiar a fost la mustata.
    Cos de 3 puncte pentru Timisoara cu 2 secunde ramase...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  19. #1068
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Urat, si cat de bine a fost gandit biletu ala.... ghinion curat Nole.

    http://s29.postimg.org/n6cgtawdj/Bil...13_04_2015.jpg

    Per Trolul astia iar m-au trolit, e incredibil cat de prost joaca cu astia de la retrogradare de mereu pierd insa eu tot ma gandesc, mah nu se poate si de data asta sa piarda, e prea batator la ochi si de fiecare data imi dau teapa, da nu ma pot invata minte!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1069
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    http://s1.postimg.org/p58p4btlr/Bile...14_04_2015.jpg

    Ce sa zic, Verdasco de 2 ori la rand m-a culcat, numa nu-l nimeresc nici cum.
    Klizan si el... obosit dar tot a revenit in setu 2 din spate insa in decisiv n-a mai putut. Nu credeam sa oboseasca asa usor la 2/3 cu zile pauza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1070
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    http://s13.postimg.org/ytfywmm4n/Bil...15_04_2015.jpg

    Iarasi am pus impotriva lu Dimitrov, iarasi am luat-o-n freza!
    Dar azi chiar pun, Wawa in mod normal il invata tenis cu reveru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #1071
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    http://s27.postimg.org/yhdfartir/Bil...17_04_2015.jpg


    Bai Souzo, chiar daca esti din aia slaba, cum sa te bata unu pe care-l cheama Lobato!?
    Ar fi culmea acuma sa-fi fie si lovitura preferata lobul si doar asa sa castige punctele!

    PS: Mai sunt 2 Souze, alea-s din alea bune dar totusi...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •