Page 3 of 47 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 978

Thread: Intersezon 2005-2006 ... transferuri

  1. #43
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    La FC Arges, cel mai important ar fi sa ne pastram lotul. Principalele tinte pentru alte cluburi ar fi Andrei Prepelita si Cristian Tanase, insa eu consider ca cel de al doilea ar iesi din discutii, fiind mult prea crud pentru a fi cedat acum.

    Stefan Preda nu va mai ramane la echipa in retur, cel putin asa se aude. Bosneag se pare ca nu face fata, Valentin Coca e inca prea tanar. Mai trebuie deci neaparat un portar. Aici ar fi singurul loc unde ar trebui sa ne intarim, in rest as fi multumit cu pastrarea lotului actual si cu rezolvarea problemelor financiare.

  2. #44
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    E subiectiva chestia asta ca jucatorii se ingroapa la DInamo ...
    Mult mai multi s-au "ingropat "la Rapid ...

    Cel mai bun exemplu e Fl. Moldovan , care in juma de an a ajuns de la echipa Nationala la Rapid II ...
    Daca nu stii despre ce vorbesti, mai bine nu te baga. Flavius a fost trimis la echipa a doua din acelasi motiv pentru care a fost dat afara de la Brasov, si anume pt ca vinde meciuri. Nu are legatura cu valoarea lui ca jucator ci cu caracterul lui.

  3. #45
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    ca a vandut meciuri ? io stiam ca a fost trimis la echipa a2a pt ca a fost prin prin cluburi

  4. #46
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Clubul Oţelul a definitivat transferul fundaşului Iulian Călin de la divizionara B Dacia Unirea Brăila, oficialii gălăţeni negociind pentru achiziţionarea altor doi jucători de la Petrolul Ploieşti.

    ufff!!!
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  5. #47
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pff
    ca a vandut meciuri ? io stiam ca a fost trimis la echipa a2a pt ca a fost prin prin cluburi
    Ala a fost prob motivul oficial, ca nu puteau sa-l spuna la ala real, ca nu-l mai pot vinde. Probabil

  6. #48
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Dinu Todoran nu este transferabil

    Referindu-se la ofertele Stelei īn privinţa „rechinilor“ Vasilică Cristocea şi Dinu Todoran, Gheorghe Bosīnceanu, preşedintele consiliului director al Farului, a precizat că doar primul va ajunge la echipa campioană, īnsă din vară. „Todoran nu este transferabil atāta timp cāt am ajuns īn semifinalele Cupei Romāniei, deci avem şi noi un obiectiv de īndeplinit şi nu putem să dăm drumul celor mai buni jucători. Īn privinţa lui Cristocea, acesta poate fi jucătorul Stelei, din vară“, a declarat Gheorghe Bosīnceanu.

  7. #49
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Zilele trecute, Gigi Netoiu a fost in Ucraina, acolo unde a negociat revenirea la Dinamo a lui Flavius Stoican. Din cite se pare, cele doua parti s-au inteles, iar aparatorul va fi imprumutat in Stefan cel Mare pentru un an de zile, dupa modelul Tamas.


    Un alt transfer pe care Giovani Becali il pregateste in iarna este aducerea lui Catalin Munteanu.


    De asemenea, este foarte probabila si achizitionarea lui Cosmin Barcauan.


    Aducerea lui Mazilu i-ar crea pirtie lui Claudiu Niculescu, acesta urmind sa plece mai mult ca sigur. Clau-gol este ofertat de mai multe cluburi din strainatate, iar salariul sau mare este un argument in plus pentru despartire, mai ales ca Giovani nu se impaca deloc cu ideea de a plati contracte pe care le considera exagerate. De asemenea, pentru ca in echipa s-ar crea o adevarata inflatie de virfuri, Chihaia si Baltoi vor fi imprumutati la cluburi din Divizia A, deoarece la Dinamo n-ar mai avea sanse sa prinda primul unsprezece.


    Publicat pe www.spt.ro Sambata, 10 Decembrie 2005, aparut in ziarul Sport Total Numarul 171
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Mazilu nu are cum sa vina la Dinamo pe suma de 500.000 cum se vehiculeaza ...
    Asta e clar , restu sunt ipoteze

  9. #51
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Cred ca Dinamo va avea iar fundasi adevarati.
    Iar in legatura cu atacul, eu cred ca va ramane cuplul N & D, pana la vara, ca vor sa ia campionatul cu Dinamo, sa le creasca cota !

  10. #52
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    TRANSFERURI: PRIMII CAINI NOI ?

    "Timisoara si Steaua se intaresc in felul lor, noi in felul nostru!" Declaratia lui Giovanni incepe sa capete oarecare contur, desi ieri ne uitam mirati, intrebandu-ne ce intariri aducem, sigura fiind doar plecarea lui Gabi Tamas, caruia ii expira imprumutul dupa ultimul meci al acestui sezon, cel de la Marseille. Raspunsul ne-a fost dezvaluit de surse din media abia astazi. Ion Marin, tehnicianul lui FC Bihor a confirmat ca Dorin Mihut, fundasul de 23 ani al oradenilor este "caine" de vara trecuta, si desi urma sa vina in Stefan cel Mare in iunie, conducerea alb-rosie va incerca sa obtina dreptul de joc al acestuia inca din pauza de iarna.
    Dorin Mihut este international de tineret si a jucat in Divizia A in urma cu doua sezoane, cand FC Oradea evolua in primul esalon. El poate fi o solutie pentru centrul apararii, unde plecarea lui Tamas lasa un gol imens pentru sezonul viitor.

    Apoi, se pare ca este iminenta despartirea de Florentin Petre, care declara ca "Sunt foarte bucuros ca sunt pe lista lui Dan Petrescu si cred ca am putea face treaba buna la Wisla. Ar fi un pas inainte pentru mine!". Desi sezonul acesta, Petrica nu a evoluat la valoarea sa, avem in fata despartirea de unul din simbolurile dinamoviste din ultimii 10 ani, un jucator care nu este usor de inlocuit, mai ales pentru fanii cainilor. Pe lista lui Andone, pentru partea dreapta se afla Alexandru Badoiu, de la Jiul Petrosani, un mijlocas care poate evolua si ca fundas dreapta, si care a impresionat in partida Dinamo-Jiul(1-1). Daca Andone isi da acceptul, nu va fi o problema pentru conducere transferarea acestuia, ei avand relatii bune cu Alin Simota.

    De asemenea, Dinamo incearca si bomba pe piata transferurilor, aducerea lui Ionut Mazilu, titular in ultimele meciuri ale echipei Nationale, despre care se pare ca ar fi de acord, pentru un salariu de 120.000 euro/sezon, sa vina in Groapa. Problema la el ar fi patronul Vasile Siman, care ar vrea sa-i dea drumul lui Mazilu doar afara, la Wisla, asteptand oferta de la Dan Petrescu. Cert este ca aducerea lui Mazilu la noi ar alimenta si mai mult zvonurile conform carora Danciulescu ar urma sa nu fie pastrat la Dinamo, conducerea asteptand se pare primirea clauzei de reziliere a contractului, valabil inca 2 sezoane, in valoare de 1 milion $. Totusi, parere personala, ar fi pacat ca un atacant de valoarea lui Ionel sa ajunga la o asa-zisa rivala, cum e Poli Timisoara, pentru ca daca Danciu-gol n-ar mai fi dorit la Dinamo, ar putea fi vandut macar in strainatate, pentru a nu repeta greseala care am facut-o in 1997.

    Cum ar putea arata primul unsprezece al lui Dinamo in retur:
    Gaev - Galamaz, Moti, Mihut, Pulhac - Badoiu, Margaritescu, Grigorie (Plesan), Zicu (V. Munteanu) - Niculescu (Bratu), Mazilu (Danciulescu).

    ================================================== ================================================== =======================

    Nicolae Badea: „Nu ne interesează nici o ofertă”

    Conform fcdinamo.ro, Presedintele Consiliului de Administratie al FC Dinamo, Nicolae Badea, a declarat: "Dănciulescu este jucător aflat sub contract cu Dinamo şi nu se pune problema unui transfer. Nu ne interesează nici o ofertă, de la Poli sau de la orice alt club, pentru Dănciulescu. Indiferent de valoarea ofertei! Clubul nostru vrea ca jucătorul să-şi continue cariera la Dinamo. Din cate cunosc, după discuţiile pe care le-am avut cu Dănciulescu, şi el are acelasi obiectiv".
    ================================================== ================================================== =======================
    DANCIULESCU: "NU M-A CAUTAT NIMENI!"

    In aceasta dimineata, Ionel Danciulescu a fost contactat de DinamoMania pentru a lamuri zvonurile aparute in presa, privitoare la un iminent transfer al sau la formatia de pe Bega. Danciulescu a negat insa cu vehementa cele aparute in presa, afirmand ca mai are cu Dinamo un contract de doi ani si jumatate si ca de oferta lui Poli Timisoara stie doar din presa!

    "Deocamdata nu stiu absolut nimic decat ce citesc in presa si vad la televizor. Daca ar fi ceva, corect ar fi sa mi sa spuna si mie! Eu spun ca am fost corect fata de club si cei de-acolo stiu cel mai bine! Nu a vorbit nimeni cu mine! Eu sunt jucatorul lui Dinamo inca doi ani si jumatate!" Ionel Danciulescu mai are contract cu alb-rosii inca 2 ani si jumatate si se gandeste sa-si duca pana la capat contractul!

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu unul nici nu-mi amintesc cand Dinamo a avut ultima oara fundashi adevaratzi. Cu o floare nu se face primavara (vezi Nastase sau Tamas)...
    ex-alpopa

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    cum nu mah
    Dauda - Moti

  13. #55
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Dinamo i-ar dori pe Badoiu si Drida de la JIUL, la JIUL s-ar putea intoarce APETREI deoarece Mititelul nu a platit banii pe el!!! Multzumim Mititelule!!!
    no signature

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Badoiu e bun , Driga mai moale;

    PS. Oprita ramane la Steaua

  15. #57
    junior sandilau's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    cica Tamas la Steaua...bullshit; nu da bani Gigi sa cumpere mijlocu' Sportului de care avem nevoie si da 1.5mil pe Tamas...ce caterinca

  16. #58
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Nu avem nevoie de Tamas oricum.. Ghionea si Goian fac treaba buna.

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pe Tamash poate pe post de bufon Ia un paharel, face o gluma, sare la bataie, o ia in bot shi la final tot el rade......"ce bucuratura am mai tras"....... Ar ridica moralul in vestiar, defliand cu valoarea IQ-ului de dinamovist
    ex-alpopa

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Tamas ar fi bun , dar nu de fundas ...
    Poate "badigard" in trupa lui Zmarandescu ...
    Sau bufon

    BTW: Jiji lasa`ne cu Cristocea ... daca vrei ceva de la Farul retine 2 nume: Pascovici & Todoran


    Ia-ta ce si-ar dorii suporterii Stelei:

    fundasiascovici
    mijlocasi: Lazar , Cocis
    atacanti: Mazilu , Tanasa (FC Arges)

    ce nu-si doresc suporterii Stelei:
    - fundasi dinamovisti
    - jucatori de la Bacau
    - alti fundasi centrali in general

  19. #61
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    portar pe cine? ca saracu hamutovski mai are momente cand greseste (atunci cand mai joaca si el)
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  20. #62
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Sanmartean dorit de Timisoara, se pare ca va veni gratis, pt ca grecii vor sa-i rezilieze contractul ...din pacate Hagi incepe sa isi arate limitele, si achizitioneaza toti ratatii...daca tot au bani astia de la BkP, sa ia cei mai in forma jucatorii in momentul actual, ca daca se bazeaza pe jucatori luati gratis pe care sa-i reabiliteze marele antrenor Hagi e de rau...

  21. #63
    "la porumbei" ceau's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    255
    Reputatie
    1
    Stefane uiti sa precizezi sursa ...onlinesport

    Izvoreanu a semnat cu Poli pe 5 ani.
    Oprita e mai mult ca sigur jucatorul lui Poli.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •