View Poll Results: Antrenorul anului 2005

Voters
201. You may not vote on this poll
  • Dorinel Munteanu

    29 14.43%
  • Gheorghe Hagi

    6 2.99%
  • Walter Zenga

    7 3.48%
  • Victor Piturca

    0 0%
  • Oleg Protasov

    40 19.90%
  • Ioan Andone

    16 7.96%
  • Petre Grigoras

    2 1.00%
  • Razvan Lucescu

    16 7.96%
  • Frank Rijkaard

    14 6.97%
  • Jose Murinho

    13 6.47%
  • Cosmin Olaroiu

    2 1.00%
  • Rafa Benitez

    15 7.46%
  • Mariana Tarca

    3 1.49%
  • Larry Brown

    4 1.99%
  • Valeri Gazaev

    2 1.00%
  • Aihan Omer

    1 0.50%
  • Gheorghe Tadici

    31 15.42%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 92

Thread: Antrenorul anului

  1. #64
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Stai ca nu m-am prins, deci Protasov e antrenorul anului Tin minte ca mai pe la inceputul sezonului pe subforumul Stelei a fost deschis un thread "Protasov tu esti normal la cap"
    Ce a facut Protasov la Steaua:
    Nerealizari
    - a pierdut supercupa
    - a fost eliminat din cupa Romaniei de catre Rapid 2
    - a fost eliminat din Champions League de catre Rosenborg
    - a terminat turul pe locul 2

    Realizari:
    - calificare in grupele cupei UEFA
    - calificare in primavara europeana


    Tadici: VICECAMPION MONDIAL CU ECHIPA NATIONALA DE HANBAL FEMININ
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    nu aveam nimic impotriva lui Mutu daca juca 4 luni (desi Protasov a stat la Steaua 5 luni ) , insa sa joace nu sa frece banca la Juve ...

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Stai ca nu m-am prins, deci Protasov e antrenorul anului Tin minte ca mai pe la inceputul sezonului pe subforumul Stelei a fost deschis un thread "Protasov tu esti normal la cap"
    Ce a facut Protasov la Steaua:
    Nerealizari
    - a pierdut supercupa
    - a fost eliminat din cupa Romaniei de catre Rapid 2
    - a fost eliminat din Champions League de catre Rosenborg
    - a terminat turul pe locul 2

    Realizari:
    - calificare in grupele cupei UEFA
    - calificare in primavara europeana
    Realizari:
    - locul II in conditiile unui program mult mai dificil (in clasamentul adevarului , Steaua e lider )
    - imprimarea unui joc ofenisv si direct pe poarta
    - impunerea unor jucatori tineri ca titulari : Goian si Nesu

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Si tu compari imprimarea unui joc ofensiv si direct pe poarta cu castigarea medaliei de argint la un campionat mondial???

    Protasov e locul 2 in Romania, Tadici e locul 2 in lume (fiecare in competitia sa). Asta spune multe.

  5. #68
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Realizari:
    - locul II in conditiile unui program mult mai dificil (in clasamentul adevarului , Steaua e lider )
    - imprimarea unui joc ofenisv si direct pe poarta
    - impunerea unor jucatori tineri ca titulari : Goian si Nesu

    ABURELI, eu ti-am zis lucruri concrete tu.... te traji pe cur (vb reclamei erdeesh) e clar ca toti "stelistii" voteaza cu tot ce tine de Steaua, Radoi - jucatorul anului, Protasov antrenorul anului, Steaua - echipa anului, spectatorii stelisti suporterii anului.


    PS am pus termenul stelisti intre ghilimele pt ca adevaratii stelisti sunt cei de pe stadion nu cei de pe net
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  6. #69
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Andreiush n-ai cu cine sa vorbesti,nu vezi ca ca le-a pus si t.b.totul pe tava doar sa recunoasca ca au gresit si unii inca mai persevereaza in "inteligenta".N-au nimic in comun cu sportul,cu ratiunea si cu fair-playul in cosecinta merita sa fie batuti in continuare de bodyguarzii ciobanului,isi merita pe deplin soarta.
    T.B:un sclav nu poate fi facut sa rationeze asa din prima ar fi prea usor,e ca trecerea de la mersul pe jos la un BMW,in consecinta trebuie sa iei mai intii o bicicleta sa nu ti se faca rau.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #70
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Stai ca nu m-am prins, deci Protasov e antrenorul anului Tin minte ca mai pe la inceputul sezonului pe subforumul Stelei a fost deschis un thread "Protasov tu esti normal la cap"
    Ce a facut Protasov la Steaua:
    Nerealizari
    - a pierdut supercupa
    - a fost eliminat din cupa Romaniei de catre Rapid 2
    - a fost eliminat din Champions League de catre Rosenborg
    - a terminat turul pe locul 2

    Realizari:
    - calificare in grupele cupei UEFA
    - calificare in primavara europeana


    Tadici: VICECAMPION MONDIAL CU ECHIPA NATIONALA DE HANBAL FEMININ
    Stai ca nu m-am prins,deci Tadici e antrenorul anului
    Ce a facut tadici in acest an:
    realizari:a castigat campionatul 2004-05
    - a calificat nationala in 1/2 CM
    Stop.Atat!
    Nerealizari:
    - a pierdut calificare in grupele CL cu silcotub
    -Dupa 9 etape,ocupa locul 4 in campionat 9 : 7v ,0 e,2 i 14 pct
    -la fiecare etapa a facut "show" cu arbitrii...un show marca tadici l-a deteminat pe finantatorul Selmont Baia Mare sa se retraga din handbal! tadici
    -asemeni lui mircea lucescu,cand pierde,vede numai lucraturi din partea federatiei,rulmentul brasov,oltchim,rapid!Cand castiga "fetele s-au daruit exemplar" tadici
    Spre diferenta de tadici...Oleg Protasov nu s-a pretat la astfel de atitudini jalnice...Bunul simt,demnitatea nu se cumpara,se dobandeste...
    OLEG PROTASOV UN CAMPION PE TEREN SI IN AFARA TERENULUI!RESPECT!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  8. #71
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    pai stelistii sunt cei mai multi , e normal sa`si impuna punctul de vedere;

    cat despre hutupan , nu stiu pe ce criterii a iesit cel mai bun portar de la CM , insa la cum a evoluat portarita Rusiei in finala , eu am alta parere despre cel mai bun portar ...
    Au fost la procentaje egale, 48% din mingi aparate. Culmea, sunt si colege de club. (Hutupan si Alizar).

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    Stai ca nu m-am prins,deci Tadici e antrenorul anului
    Ce a facut tadici in acest an:
    realizari:a castigat campionatul 2004-05
    - a calificat nationala in 1/2 CM
    Stop.Atat!
    Si nu e destul ma?
    Repet, infinit mai mult decat a facut Protasov la Steaua!
    Dar asa cum zice si DIXX, n-ai cu cine...

  10. #73
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreiush
    Si nu e destul ma?
    Repet, infinit mai mult decat a facut Protasov la Steaua!
    Dar asa cum zice si DIXX, n-ai cu cine...
    andrei,ti-am mai zis...cand mi te adresezi, sa nu folosesti "ma" si "bai" sa iti permiti sa folosesti aceste cuvinte cu alte persoane..daca parintii tai nu te-au invatat sa vorbesti civilizat,educat...din pacate
    tadici nu merita titlul de antrenorul anului.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Icebox
    Au fost la procentaje egale, 48% din mingi aparate. Culmea, sunt si colege de club. (Hutupan si Alizar).
    lasa politica ieftina ... ca daca in meciul cu Camerun aia au tras 100 de suturi si au dat 10 , atunci are procentaj 90 % care influenteaza procentajul global;
    Eu in finala am vazut ca Romania avea nevoie de portar ... atat si nimic mai mult

  12. #75
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Haideti mah ca eu zic ca antrenorul anului e de la Mobexpert Stefanesti (satelitu' lu Steaua pt cine nu stie )...pai are la performante anu asta, s-a casatorit,a facut un copil ..ce naiba a facut Tadici asa de mult anu asta, vorbiti aiurea ...

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    copilu l-a facut nevasta-sa , in rest sunt de acord cu tine !

  14. #77
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA
    tadici nu merita titlul de antrenorul anului.
    Domnule Mania, de ce Prutasov mertia titlul de antrenorul anului ?
    Pentru ca a terminat turul pe 2 si a ratat calificarea in CL in compania unei echipe de varsta a 3a ?...
    Sau pentru ca a calificat Steaua in primavara, intr-o competitie de 10 ori mai slaba ca UEFA CL ?....

    Si...de ce nu merita Tadici ?...pentru ca a luat argintul la Mondiale, pentru ca a invins campioana olimpica, pentru ca a castigat toate meciurile cu exceptia finalei....sau pentru ca a adus Romania acolo unde nu a mai fost de 30 ani ?

    Cand un antrenor Steaua/Dinamo/Rapid va intra in CL si vor iesi din grupe....ca in vremurile bune (actele de prezenta nu sunt suficiente)....atunci poate fi numit antrenorul anului !...

    Este o mare tampenie sa spui ca un antrenor care a avut realizari in competitia interna de 2 lei...este cel mai bun !....ma smekere

    PS_26 dintre cei care au votat cu Prutasov, sunt stelisti ....ptiu, ce realizare
    Last edited by realmadrid.com; 25th December 2005 at 23:37.

  15. #78
    Banned foreva_ya's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    69
    Reputatie
    0
    REALE..........si ce daca sunt stelisti cei care l-au votat pe protasov..........cei care votat pe tadici sunt si ei stelisti cred......ca cei 14 suporteri dinamovisti din toata tzara au votat cu altcineva decat oleg................nush ......dar daca pe tine nu te-a cucerit ( prin caracter ma refer) protasov........atunci pun pariu ca zici ca luxemburgo e cel mai tare antrenor...........si bechkam cel mai mare jucator din toate timpurile......esti rautaciios si se vede ...din pacate

  16. #79
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Nu sunt rautacios, dar este stupid sa vezi jucatorul anului pe Radoi, sa vezi antrenorul anului Protasov...cand chiar nu merita...dupa parerea mea.
    Nu vorbim despre Real Madrid aici, ci despre antrenorul anului....
    Dintr-o curiozitate..daca Piturca ar ajunge in finala CM 2010 si antrenorul Stelei de atunci va ajunge in primavara si sa zicem ca va castiga titlul...cine este antrenorul anului ? Pitura in cazul acesta este = cu Tadici...dar in alt sport, anume fotbalul...

    PS_Nu am nimic cu Protasov, te rog sa ma crezi...din div. A a fost cel mai bun

  17. #80
    Banned foreva_ya's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    69
    Reputatie
    0
    este stupid sa-l vezi radoi jucatoru anului........dar mai stupid e sa-i vezi pe mutu sau chivu.......cand stim ce an mizerabil au avut........amandoi..........o fi chivu il capitano si mutu lideru acestei generaztii.........da nu sunt luptatori cum e mirel...nici valoare lui nu o au ............nici caracteru sau........si nu zic asta doar ptr ca sunt stelist..........asta se vede.................oare ce se intampla daca mirel pleca si el acum multzi ani in urma la arsenal pe 6 mil. euro...............cred ca el era acum in postura lui mutu chiar daca lustruia banca de rezerva pe la arsenal.............
    si mirel putea fi ceea ce e mutu azi..........da el a ales steaua in dauna banilor...........si pitzi ala nu o sa fie cel mai bun antrenor nici daca ar castiga 7 titluri mondiale la rand..........daca nu stii de ce intreaba-l pe il luce.........

  18. #81
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by foreva_ya
    dar daca pe tine nu te-a cucerit ( prin caracter ma refer) protasov
    Ce face dragostea din om


    Gata ma, pe mine m-ati convins, Protasov e cel mai bun antrenor din lume, iar performanta lui aceea de "a impune un joc ofensiv" nu o sa poata fi egalata nici in 100 de ani. Pai cum poti sa compari aceasta mareata realizare a planului cincinal (aka "impunerea unui joc ofensiv") cu castigarea medaliei de argint la Campionatul Mondial

    Quote Originally Posted by realmadrid.com
    PS_26 dintre cei care au votat cu Prutasov, sunt stelisti ....ptiu, ce realizare
    Asa-s de amuzanti stelistii astia, cand se face un sondaj prima oara incearca sa nascoceasca tot felul de argumente si isi ridica in slavi "favoritul". Dup-aia il voteaza cu turma si la sfarsit se bucura ca niste copii mici ca "a castigat" a lor si zic ceva de genu "v-am zis ca-i cel mai bun"
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #82
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    cata filosofie

  20. #83
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Foreva... nu a plecat la Arsenal sau in afara pentru ca are pretul prea mare ....echipele din vest nu prea isi permit sa arunce banii pe un jucator din est...sau nu atatia bani
    Sau ce...crezi ca daca Jiji il lasa sa plece, nu pleca ??? ...cand vedea un salariu de 500-1 mil. pe an sa vezi cum uita de dragostea lui pentru echipa..
    Spre deosebire de Radoi, Mutu joaca la campioana Italiei, a revenit dupa 7 luni de pauza si a marcat aproape toate golurile nationalei ...in schimb Radoi a fugit din cantonament si s-a certat cu Piturca, apoi a facut tusa

  21. #84
    Banned foreva_ya's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    69
    Reputatie
    0
    esty informat eronat...........el a avut oferta de 6 mil $ ...el adik clubu steaua ...ptr el a fost oferta............pai daca jiji ii da 500.000 crezi ca mai pleak pe 1 mil ca mutu sa faca tusa departe de casa?..............mutu joaca la campioana italiei?.....juve e echipa mea de suflet si cea mai tare echipa .....da unde l-ai vazut tu pe mutu jucand? cand 5 minute la final ..aia nu inseamna ca joaca ...sau ca-l mai baga si pe el titular la vreun meci cu ascoli treviso si rapid viena? ...mutu e jucator mare ........da slabuzt cu caracteru......slabuzt .din toate punctele de vedere..........spre deosebire de mirel ...care are famile de ceva timp e om asezat la casa lui,.....nu a umblat niciodata dupa curve ca asta ..cu prafuri cu toate sheeturile...........si la nationala credeam ca stii cum treaba.......crezi ca radoi a plecat de capu lui asa de la nationala? ca i sa scu8lat lui si a rupto la fuga/?? tu crezi ce zice bou ala de pitzi...............poate a plecat fara acordul lui pitzi da dupa ce i-a zis ca el pleaka sa se trateze ca e accidentat....si ala nu a a aceptat........asta e versiunea mea ..nush daca e adevarata.......da nici tu nu crezi ca mirel a plecat dela nationala ptr ca asa i sa sculat lui sau din lasitate.....da ma bucur ptr ca e o natuionala varza ...varza varza..........lasa-l pe mutu sa fie liferul ratatzilor.......ma bucur ptr mirel ca nu a prins sfarsitul asta de calificari mizerabile.........si cat timp a jucat la nationala cred ca tzii minte cate gafe i-a reparat lui chivu....marele capitan.....astea nu se tzin minte....yo nush sa-l fi vazut sa fi jucat prost vreodata ptr nationala sau sa fi jucat fara inima asa cum joaca totzi acuma........in fine..............cine e rapidist da in mirel cine e dinamovist da tot in el cine e cu cluju zice ca mirel e varza ..samd............radoi ajungea demult chiar inaintea lui mutu daca vroia sa plece si avea un impresar care umbla sa vand amarfa asa cum face geovani cu jucatorii sai...si cum gigi si geovani nu se au...nu prea o sa plece radoi........ar fi timpu sa joace la o echipa mare /....da nu ca sa dovedeasca tuturor *******ilopr de aici care zioc ca el nu ar avea fatza de o echipa mare......ci ptr el...ptr a face perforanzta si in europa............totzi oamenii de fotbal da totzi totzi stiu ca mirel ar fi titular la orice echipa din lume fara probleme.........si care nu stye asta ...habar n-are fotbal....................dar chiar nu stye o boaba.............mi-a placut mult tamas ...inlocuitoru sau la natzionala...mi-a placut si cum a juxcat la marsilia...si in tot campionatu...a fost cam singuru care a jucat si cu inima........da mai ales mi-a placut declaratzia lui cu privire la mirel radoi........" nu ma pot compara yo cu mirel radoi" --sau ceva asemenator.........alt caracter mare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •