View Poll Results: Cine ii mai bun ?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Brian

    22 53.66%
  • Stephane

    19 46.34%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 81 of 81

Thread: Brian vs Steph!:D

  1. #64
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    ce-i drept e ca eu cand zic parte artistica, ma gandesc de fapt la un program in care sa nu vezi greutatea executarii elementelor. clar imi place proba de dans mai mult decat proba de perechi dar daca ma uit la programele atat scurt cat si lung de anul trecut al chinezilor shen si zhao parca nu mai sunt asa sigura ca nu-mi plac perechile mai mult.
    eu tin mult la pertea tehnica pt ca asta face patinajul un sport. daca nu ar mai fi sarituri ar fi doar un dans si nu ar mai fi la olimpiada.
    asa ca vreau programe curate din partea tuturor.
    si vreau sa existe si macho brian si sweet johnny weir ( evident am ratat sa mentionez pe cineva ) si daca se poate sa aiba ambii programe excelente anul asta la worlds sa pot sa-i vad si eu la maxim ( da, stiu , sunt f egoista ).
    si eu imi doresc sa ii vad pe amandoi in forma maxima.....sa se lupte pt medalia de aur!

  2. #65
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Da, cred ca fiecare va incerca sa faca un program, de ce nu show, pe cinste

  3. #66
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    brian
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  4. #67
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Stephane Lambiel, sincer Brian nu m-a impresionat niciodata, la partea artistica dupa parerea mea sta prost, nu reuseste sa-mi transmita nici un sentiment, desi la partea tehnica sta destul de bine.
    [COLOR="RoyalBlue"]'Insanity in individuals is something rare but in groups, parties, nations, and epochs it is the rule.' Friedrich Nietzsche
    "When you look long into an abyss, the abyss looks into you." Friedrich Nietzsche
    "The farther backward you can look, the farther forward you will see." Winston Churchill[/COLOR]

  5. #68
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    statea odinioara la partea tehnica, acum din pacate nici aici nu mai sta bine.
    stephy este un patinator complet, tehnica, interpretare.

  6. #69
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    oh well, fiecare vede ce vrea si ce ii place !!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #70
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    cred ca nu mai e nevoie sa zic : Stephane

    Oricum nu e relevant . Eu as lua un grup de oameni care sa nu-i cunoasca pe nici unul din ei doi, i-as pune sa urmareasca cateva din programele lor cele mai bune (competitive si de gala) si apoi sa zica: da, x sau y imi place . Da' probabil ca la ora asta deja bat campii
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  8. #71
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    dissim, stii ce e nasol si trist la dorinta ta? ca foarte probabil nu am reusi sa facem un grup de oameni care nu se uita la patinaj ( pt ca sa nu-i cunosca ar trebui sa nu se fi uitat in ultima decada la patinaj ) sa se uite la un progr cu steph si unul cu brian. :huhu:
    dar daca am reusi sa facem asa ceva ar fi frumos si ca sa vezi ca si eu bat campii.... dupa ce se uita la brian si steph, persoanle respective realizeaza ca patinajul imbina ce e mai bun din 2 lumi, a atletismului si a dansului si devin fani patinaj artistic pe vecie. si acum cred ca ar trebui sa ma duc sa ma culc ca deja visez.....
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #72
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    vai ce panica mi-ai dat cand am vazut "nasol si trist" la inceput ma gandeam de ce ma iei asa agresiv dar am citit si restul dupa si mi-a placut raspunsul

    Ar fi greu....dar nu imposibil
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  10. #73
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ar fi chiar interesant...
    @Simona: Super semnatura! ce de citate da Dai-chan asta
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #74
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    dissim, sunt eu asa un pic mai wacky uneori dar nu sunt agresiva cu fanii patinajului !!! adica o sa vezi ca fac misto destul de mult de patinatorii care nu sunt pe gustul meu dar nu sunt sarita de pe fix sa incep sa o iau personal daca cuiva ii place altceva. motivul pt ca imi place f mult proba baietilor e tocmai ca exista atata diversitate. gasesti umor si sexy si artistic si puternic si elegant si sensibil si cam tot ce iti trece prin cap. si motivul pt care nu prea mai imi place proba fetelor e ca avem parte de acelasi stil de patinaj over and over again.

    si cum nu esti de mult aici pe forum iti spun ca mi-am calcat pe toata inima si i-am dat lui steph anul trecut o felicitare de la whisper si am aruncat o jucarie pe gheata de la ea la goteborg si m-a prins camera de luat vederi si se face misto de mine si azi pe chestia asta.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  12. #75
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Ade, ne gasim pe Stephane Lambiel postez acolo linkul cu mai multe citate.

    Irinaidu, funny =)) Si eu sunt la fel , stiu cine imi place 100%, asta nu inseamna ca nu-i simpatizez si pe ceilalti si ms pt gest, si eu as fi facut la fel pt Brian sau oricine altcineva daca ma duceam la TEB acum, da' chiar nu am putut X(((.Iar rivalitatea asta intre ei...nu stiu...e doar la competitii ca altfel nu s-ar mai numi competitie. dar ca sa aduc si eu aminte de un gest dragut de al lui Brian...stiu ca a facut o poza cu funclubul lui Stephy si a fost de acord ca poza sa apara in albumul care mai tarziu urma sa-i fie dat lui Stephane. Si a ramas foarte surprins, chiar a intrebat daca Brian stie de chestia asta. E baiat bun Jouby asta , doar ca uneori nu gandeste de 2 ori cand spune unele lucruri da-l iertam
    Last edited by dissim; 21st October 2009 at 01:53.
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  13. #76
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Irina: Nu facem misto...ei nu e numai de la mine...e de la toate fanele lui de pe forum

    @Simona: Multam! Trec acolo
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #77
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ade, poate tu nu faci dar titi, sheena, nina, marta mereu isi aduc aminte

    simona, eu cred ca am o slabiciune pt astia care nu gandesc inainte sa vb ca imi plac brian si johnny weir
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #78
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Irina vezi ca si Chan intra in categoria aia
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #79
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    iulia, pai pe mine ma distreaza chan cat e de a real bitch, daca ar fi avut carisma cred ca mi-ar fi placut de el si daca nu as fi adormit in timp ce el patineaza, dar din pacate el arata ca un idiot si the bitch in charge attitude nu il prinde.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #80
    senior dissim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Currently - Paris, FR
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Johnny Weir, mortal omul
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="2"]~He's a maniac, maniac on the ice floor
    And he's skating like he never did before~[/SIZE][/B][/COLOR]

  18. #81
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Iulya Asta vroiam sa zic si eu!
    Lasa ca Chan imi place mie

    @Irina: AAAA! Nu stiam

    @Simona: Stiu faimoasa poza! superba!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •