View Poll Results: Cine ii mai bun ?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Brian

    22 53.66%
  • Stephane

    19 46.34%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: Brian vs Steph!:D

  1. #43
    nerve racking skater girl's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    SWITZERLAND
    Posts
    2,651
    Reputatie
    1
    lalla!!!!!pune mana si voteaza pt steph!ai uitat cred!!how could u???
    [B][SIZE="4"]Idiot wind blowing every time u move ur teeth,Ur an Idiot babe;It's a wonder u still know how to breath(pt cine se simte[/SIZE][/B]...)

  2. #44
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristinush View Post
    Ade, mor dupa poza ta de la avatar:X...adorable
    Al meu?! Si eu
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  3. #45
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Al meu?! Si eu
    me too...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #46
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by skater girl View Post
    te linsez eu!!nu-ti face probleme!!
    De acum incolo tre sa fiu cu ochii in patru Ca l-am votat pe Brian
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #47
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    De acum incolo tre sa fiu cu ochii in patru Ca l-am votat pe Brian
    Stiam eu ca daca primim il votezi
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  6. #48
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Stii nu ma gandisem..da nu se poate..a facut o asa bucurie
    Azi cand am vazut plicul... si apoi asa bucuroasa..bine daca scria ceva era mai bine..dar nu ii nici o suparare
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #49
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Stii nu ma gandisem..da nu se poate..a facut o asa bucurie
    Azi cand am vazut plicul... si apoi asa bucuroasa..bine daca scria ceva era mai bine..dar nu ii nici o suparare
    Am citit pe BJDG ca i-a zis lui Marion la gala de la Paris ca are de citit un sac de scrisori..so..e greu

    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Stii nu ma gandisem..da nu se poate..a facut o asa bucurie
    Azi cand am vazut plicul... si apoi asa bucuroasa..bine daca scria ceva era mai bine..dar nu ii nici o suparare

    Mie-mi spui..ajung acasa si imi zice sora mea ca am o scrisoare..la care eu: " Unde??? Ce?? E scrisa cu negru???AAAAAAAAAAAAAAA!!!"
    Pe a ta nu mai stiu cu ce am scris..dar oricum....pluteam
    Last edited by whisper; 2nd May 2007 at 23:03.
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  8. #50
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Iti multumesc asa mult ca ai scris-o..ca ai trimis-o...tu si Brian sunteti
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #51
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    sorry pt consecutive post...
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  10. #52
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu ii nimic..le am unit
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #53
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    oh, God.... sunteti asa norocoase!!!!
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  12. #54
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    Categoric Bri e mai tare!

  13. #55
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    madalina18
    Categoric Bri e mai tare!
    da, cam asta zic toate admiratoarele lui brian, si invers admiratoarele lui steph. important e k cei 2, fiind atat de buni si charismatici, si-au facut fani pe baza talentului propriu

  14. #56
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    pot spune nici unul? acu serios,vorbind dintre cei doi il prefer pe Brian.Fara a jicni fanele lui Lambiel,cred ca se apropie prea mult de patinajul feminin

  15. #57
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    nu conteaza ... ce daca se apropie? si johnny weir se apropie, asta nu inseamna ca tb displacut... desi, evident, nu-s de parerea ta. adik o fi el mai flexibil , mai artistic, insa nu trece acele granite

  16. #58
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    cred ca un patinator ar trebui sa exceleze si tehnic si artistic.fara suparare,dar dansul e cam slab la partea tehnica in ultima vreme,si nu mi se pare corect sa castige locuri doar datorita interpretarii care uneori mi se pare exagerata(dar evident asta e ceea ce cred eu,nu neaparat si adevarul)

  17. #59
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    mie imi place patinajul pt partea artistica, pt interpretarea pe melodie, pt pasi , piruete si abia apoi pt sarituri. E adevarat ca te tin in suspans sariturile, fiindca nu stii daca ramane in picioare sau da cu fundul de gheata. Tot adevarat este ca ma enerveaza cand il vad pe stephane ca rateaza triplul axel de la o vreme, insa patinajul nu mi-ar placea daca ar domina partea tehnica. De exemplu, prefer proba de dans mai mult decat proba de perechi, pt k la prima pot vedea cum interpreteaza si cum danseaza pe melodie, ce stare iti da programul etc. La perechi si la individual chiar devin tot mai obsedati sa ia puncte din partea tehnica si sunt atat de atenti sa isi lege sariturile ca park uita de alte elemente cum ar fi impresia artistica.

  18. #60
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    si eu prefer partea artistica ,dar daca Lambiel ar fi castigat anul acesta aurul la Europene doar datorita aristicului ar fi fost o mare nedreptate.Anul trecut la mondiale ,bronzul il merita dupa parerea mea Verner.

  19. #61
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    ceea ce imi place la stephane e ca isi pune amprenta f tare pe partea artistica. chiar reuseste sa interpreteze un rol (in flamenco, sau rolul de romeo si un giorno per noi, chiar si partea cu pisica o facuse bine, fara rusine ). despre putini patinatori pot spune asta in prezent.
    la brian, poate reprezentativ pt mine a fost matrix..cred k atat.
    partea ciudata e ca la prima vedere l-am observat pe brian , vazusem cat de chipes era, si poate ca mi-ar fi placut in continuare de el dak nu il vedeam pe lambiel cum patineaza. so, dintre aspectul fizic ssi modul de a patina, evident, am ales a 2 a. sunt subiectiva, ca orice pers de pe planeta asta, c`est la vie!
    adik nici steph si nici brian nu sunt yagudin, sa exceleze si la tehnic si la artistic. Stephane e f bun la partea artistica, Brian la tehnica. Tot asa, pot zice si despre Plushenko k e maestru (sau fusese) la partea tehnica doar. isi facea reprezentatiile f bine pe clasic sau pe mistocarii (gen bebelus sau bomba sexy), insa dak l-ai pune sa faca ceva serios (gen, winter) si in acelasi timp ceva relaxant si funny care sa nu dea in something hilarious k sex bomb (de exemplu, cum fusese shout a lui yagudin), n-ar fi in stare, i guess. poate si ca nu il reprezinta, insa asta dovedeste ca nu e complex. dar hai k o dau in balarii rau cu off topicu
    Last edited by rocs_a; 11th March 2008 at 15:39.

  20. #62
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ce-i drept e ca eu cand zic parte artistica, ma gandesc de fapt la un program in care sa nu vezi greutatea executarii elementelor. clar imi place proba de dans mai mult decat proba de perechi dar daca ma uit la programele atat scurt cat si lung de anul trecut al chinezilor shen si zhao parca nu mai sunt asa sigura ca nu-mi plac perechile mai mult.
    eu tin mult la pertea tehnica pt ca asta face patinajul un sport. daca nu ar mai fi sarituri ar fi doar un dans si nu ar mai fi la olimpiada.
    asa ca vreau programe curate din partea tuturor.
    si vreau sa existe si macho brian si sweet johnny weir ( evident am ratat sa mentionez pe cineva ) si daca se poate sa aiba ambii programe excelente anul asta la worlds sa pot sa-i vad si eu la maxim ( da, stiu , sunt f egoista ).
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  21. #63
    sport legend Cristinush's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,778
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rocs_a View Post
    mie imi place patinajul pt partea artistica, pt interpretarea pe melodie, pt pasi , piruete si abia apoi pt sarituri. E adevarat ca te tin in suspans sariturile, fiindca nu stii daca ramane in picioare sau da cu fundul de gheata. Tot adevarat este ca ma enerveaza cand il vad pe stephane ca rateaza triplul axel de la o vreme, insa patinajul nu mi-ar placea daca ar domina partea tehnica. De exemplu, prefer proba de dans mai mult decat proba de perechi, pt k la prima pot vedea cum interpreteaza si cum danseaza pe melodie, ce stare iti da programul etc. La perechi si la individual chiar devin tot mai obsedati sa ia puncte din partea tehnica si sunt atat de atenti sa isi lege sariturile ca park uita de alte elemente cum ar fi impresia artistica.
    Agree
    Nu pot sa spun ca nu imi place deloc Brian, doar ca mi se pare prea axat pe partea tehnica..nah..fiecare cu preferatul lui/ei, I guess, right?!
    [FONT="Trebuchet MS"]There's no point in being grown up if u can't be childish sometimes.[/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •