View Poll Results: Sunt echipele din Transilvania victime ale arbitrajelor?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • LIVERPOOL

    11 28.21%
  • STEAUA

    7 17.95%
  • bate

    0 0%
  • ia bataie

    0 0%
  • face egal

    1 2.56%
  • Da,dar nu conteaza!

    5 12.82%
  • Da,dar nu ma intereseaza

    0 0%
  • Da

    8 20.51%
  • Nu

    7 17.95%
  • Nu,dar si dac-ar avea nu conteaza

    0 0%
Results 1 to 9 of 9

Thread: Sondaj!

  1. #1
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1

    Sondaj!

    Va propun un sondaj.Conducatorii echipelor din Ardeal se plang de arbitraje ostile in ultima vreme.Au dreptate?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  2. #2
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Da, sunt victime ale arbitrajului. Meciul Rapid-Apulum a fost furt pe fata. Insa on a personal note echipele din Transilvania sunt victime in aceeiasi masura in care Steaua este avantajata.

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    io unu nu prea inteleg raspunsurile la acest sondaj. mai ales pe ultimul.
    8)

    cred ca, intr-adevar, echipele ne-bucurestene sint furate. daca pana si Gloria o pateste........
    Schumi? the only one!

  4. #4
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    si ideea topicului pare neobinuita. Nu vad de ce ar fi defavorizate cu precadere echipele dintr-o anumita regiune. Interesant ce ar fi spus lumea daca ai fi pus aceasta intrebare dupa Oradea-Bacau
    Echipele din provincie sint cand avantajate , cand dezavanatajate. Azi ti se anuleaza un gol perfect valabil , maine li se anuleaza adversarilor. Poate ca Pinalti si Jenel nu ar avea prea multe motive sa se planga, prietinii stiu de ce dar o fac si ei pentru ca li se mai intampla pana si lor. Ciudat este atunci cand o echipa este avantajata in toate meciurile , cazul unor echipe bucurestene in frunte cu Steaua. Aici nu ma merge acea lege a compensatiei.
    Vreau si eu u exemplu in acest an cand Steaua a fost dezavanatajata de arbitraje. Eu pot da multe exemple cand a fost avantajata. Despre anumite lovituri aplicate de catre stelisti adeversarilor, vazute clar pe casete dar in care nu s-au luat masuri impotriva jucatorilor stelisti ar fi cam multe si aproape meci de meci.
    Corect era sa faci un chestionar in care sa intrebi de ce gresesc arbitrii doar in favoarea Stelei, niciodata impotriva ei.

  5. #5
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    nu cred ca numai echipele din Ardeal sunt defavorizate! in general echipele mai mici sunt furate. Apulum si Bihoru sunt nou-promovate, deci dezavantajate din start. asta s-a vazut clar, mai ales in cazul lui apulum de cand a ajuns printre primele si pune mari probleme echipelor care tintesc titlul. si Bihoru la fel, se vrea cu orice pret retrogradarea ei :x :x :x !! si Steagu' a avut unele probleme (Steaua, Bacau, Craiova...Ceahlaul-?-) dar la ce varza sunt jucatorii, nu ma plang de arbitrii .
    oricum in afara de unele echipe, care se stiu, restul toate sunt furate pe fata! si nu e vorba doar de echipe din Ardeal. mai sunt si formatii ca Farul, Petrolu...
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  6. #6
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tudoor
    Steagu' a avut unele probleme (Steaua, Bacau, Craiova...Ceahlaul-?-)
    La Craiova, Tudor a jucat pentru Brasov eliminandu-l pe Baditza din min 5 , la procesul si recursul etapei toata lumea a convenit ca au fost corecte penaltiurile dar eliminarea pentru intentzie era totusi discutabila. Ramane insa o faza interesanta, ce merita brasoveanul ala care se vaieta fara sa fie atins? Dupa mine el merita rosu si suspendat de 3-4 etape. Sau poate nu, ca doar era brasovean si voi va plangetzi tot timpul

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Las’ ca Tudor s-a revansat la meciul cu Oradea si a facut dreptate Unversitatii cu un arbitraj super-corect.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de o nedreptate facuta anumitor echipe, ci e vorba in primul rand de incompetenta arbitrilor (ce antrenor sau presedinte nu se plange de nivelul arbitrajului?).
    Ce o sa ma mai distrez cand o sa avem mai multe dame in postura de arbitru...

  9. #9
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Oradea a primit un penalti inventat si un moldovean a luat rosu in debutul meciului etapa trecuta.Noua un tusier ne-a anulat un gol perfect valabil la Ploiesti , tot el a anulat un gol valabil argesenilor la Pitesti.Un central ne-a rupt cu Brasovul, el ne-a ajutat cu Oradea .N-am castigat nimic. Pariu ca in Ghencea ne fura arbitrii. Pe stelisti si pe dinamovisti va ajuta arbitrii etapa de etapa de 60 de ani asa ca nu vorbiti tocmai voi ca prea e de tot.
    Stelistii incearca acum sa-l scape pe Radoi de cartonasul rosu prin toate mijloacele.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •