Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Dinamo-Poli

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    Dinamo-Poli

    Ce parere aveti derpre meci? Am vazut ca o parte din suporterii timisoreni au acuzat arbitrajul. Sper sa fii fost o reactie la nervi pentru ca zic eu poli a jucat cam 20 de minute fotbal restul timpului fiind surclasati de Dinamo.

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Poli merita un punct , prima repriza a fost dominata de dinamo, a2a a fost dominata de Poli , asta inseamna egalitate , dinamo are o aparare aeriana putea sa mai ia lejer inca 2 goluri...
    Dinamo are intr-adevar o forta de joc buna , dar apararea ei o face dintr-o echipa puternica intr-una slaba (vezi meciul de la Moscova)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asa. Poli dupa ce a marcat golul 2 sau retras si noi am putut sa jucam iarasi ca in prima repriza.

  4. #4
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    stii cum e.......in sport trebuie sa ai noroc la fel ca in viata.dar vine o zi de primavara .Cred ca un rezultat de egalitate era mult mai echitabil.Chiar numai 20 de minute am jucat fotbal?Voi cate ati jucat?90?

  5. #5
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Presupun ca ne-ati dominat de la inceput pana la sfarsit. De fapt voi erati in alb si erati aia care au avut 6 ocazii de gol in prima repriza. Combinatii ca in prima repriza nu ati vazut voi de 20 ani de ani cred.

  6. #6
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    ieppy, arbitrajul cum ti s-a parut? Ma refer in special la faza ofsaidului premergatoare golului 3.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    arbitrajul a fost bun. Nu cred ca pueteti spune cu mana pe inima ca ati fost furati. Nu a fost off-side la faza aia, asa, si? Din cauza acestei faze ati pirerdut voi meciul? Din cate imi amintesc jucatorul lui Poli era lipit de tusa deci in nici un caz nu era vreo faza de gol. Ca a fost premergatoare golului nu e un motiv sa spuneti ca ati fost furati. Si eu pot spune ca am dubii la golul anulat lui Danciulescu, o sa ma mai uit pe niste reluari si o sa vad cum sta treaba.


    In concluzie, nu cred sa fie vreun timisorean care sa spuna ca Poli a pierdut din cauza arbitrilor meciul.

  8. #8
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    arbitrajul a fost bun.


    Si eu pot spune ca am dubii la golul anulat lui Danciulescu, o sa ma mai uit pe niste reluari si o sa vad cum sta treaba.
    alba sau neagra ??

    sau e alba-neagra !
    Schumi? the only one!

  9. #9
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alba de alba

    Sa reformulez: arbitrajul nu a infleuntat cu nimic rezultatul.

  10. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Spui ca faza n-a influentat rezultatul? Daca nu era intrerupt jocul pt ofside, mai puteati pleca pe contraatac sa dati gol? Probabil iesea un aut pt noi si atat. Coincidenta sau nu, acelasi Burloiu. :x Daca vrei ia-o ca pe faza cu cornerul de la Copenhaga. Daca batea Dorinel scurt, danezii nu mai aveau cum sa recupereze mingea si sa dea gol. Priceput?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ieppy, am revazut de cateva ori golul anulat lui Danciulescu. El era in ofside de secunde bune inaintea centrarii si nici nu s-a sinchisit un moment sa faca un pas inapoi. Te rog frumos fi obiectiv ca s-ar putea ca unii forumisti sa creada ca nu cunosti ofside-ul.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Ideea e ca am jucat bine si pacat ca am cam dormit la inceputul meciului, asta e data viitoare poate o sa stim mai bine sa valorificam dorinta de a castiga.
    dar ce ziceti de faptul ca de auzit sa auzit aproape doar galeria lui Poli, iar cand in sfarsit se mai auzea ceea a lui dinamo nu stiau altceva decat sa injure.
    Forza Poli
    Forza Poli, intotdeauna vom fi cu tine si la bine si la rau

    www.No-ErRoR.net

  13. #13
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Danciulescu a fost clar in ofside la golul anulat....Poli a jucat bine doua goluri superbe miau placut dar asa se intimpla cind ataci cu toata echipa odata si odata te prinde pe contraatac si iei gol.....pacat ca Prodan a ratat a avut doua ocazii chiar foarte bune.
    anti Dinamo, anti oier

  14. #14
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    mah ieppy, catzi fratzi sint burloii astia?
    N-or fi cumva trei sa avetzi brigada rosie completa

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Blue frate esti tare haios cand ai curajul sa vorbesti de greselile de arbitraj la meciul Dinamo-Poli cand in aceasta etapa au fost greseli DECISIVE la cel putin 2 meciuri: Craiova (echipa ta favorita) -Oradea (2 penaltyuri pentru gazde dintre care unul de rasul curcilor, o eliminare pentru o asa-zisa simulare a unui oradean faultat in careu mai clar decat la cele doua faze anterior mentionate), Rapid-Apullum (ne-eliminare a lui Sabin Ilie, acordare de lovitura libera din care iese gol). Plus un meci suspect Gloria-Petrolul.
    Spune-mi si mie dupa ce regulament a arbitrat Tudor la Craiova?
    Dar unii au o problema, ei nu vad decat ce vor si au puncte de vedere putine da’ fixe, musai anti-.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Am vazut a doua repriza a meciului Dinamo-Poli, repriza a fost echilibrata, dupa repriza a doua cred ca un meci egal era corect, dar eu nu am vazut-o pe prima, despre arbitraj "no comment" dar nu cred ca Timisoara a pierdut din cauza arbitrilor. Cred ca Dinamo a fost echipa care a vrut mai mult sa castige. Tudor in arbitraj este sub zero, daca ar arbitra in orice tara nu ar trece niciodata de liga a doua, el are o maniera ciudata, daca ar fi arbitru de baschet ar avea mai mare succes.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  17. #17
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Dinamo-Poli 4-2

    Pacat echipa nu a jucat rau.
    S-au facut niste greseli in aparare( la Poli ca la Dinamo nu ma intereseaza) ..... Dupa prima repriza rezultatul e just , Dinamo a avut ocazii foarte clare de a marca. Chiar jucatorii lui Poli au declarat ca se asteptau sa ia o caruta de goluri dupa aspectul jocului din prima jumatate de ora. Nu stiu ce dracu faceau...parca visau in prima jumatate a primei reprize. Apoi s-a echilibrat jocul dar valoarea lotului a facut diferenta. La o echipa mica daca sunt accidentati cei mai buni oameni e greu, daca nu imposibil sa faci ceva. Nu uitati ca la golul din etapa trecuta, contra Rapidului Silvasan a facut 70%. Din pacate Prodan nu are valoarea lui Silvasan sau a lui Oprea. Diferenta a facut-o lotul lui Dinamo, in special "rezerva" Zicu. Din puctul meu de vedere poate un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil.....
    In ce priveste arbitrajul per general a fost echidistant. Burloiu insa a gresit si de o parte si de alta aratand prostia existenta in familie.... Craciunescu a gresit dupa parerea mea sa-l delege pe Burloiu exact la un meci Dinamo-Poli, dupa ce fratele acestuia a facut praf meciul dintre cele doua in turul campionatului trecut. Pacat trebuia sa delege pe altcineva si nu cred ca erau discutii , a preferat insa sa alimenteze tensiunea deja existenta....de ce oare? :?


    Felicitari galeriei Timisorene, asta e ...pacat dar atat poate echipa. .
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    FELICITARI CVUCS FELICITARI POLI FELICITARI TIMISOARA

  19. #19
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Cei de la BOYS cautau scandal....saracii cred ca erau 20 de insi iar COMMANDO VIOLA 600...lupta inegala ..dINAMO parca juca in deplasare.2-2 era echitabil.Afara cu burloii
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  20. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    …si sus cu alde Tudor…Cum e , ii dati si pasaport de oltean?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #21
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Tudor si Burloii exclusi din arbitraj....dupa ei si steaua si dinamo
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •