Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 317

Thread: Retur UTA '05-'06

  1. #85
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    O completare: si eu am afirmat, daca cautati prin mesajele din Tur, ca Rosca imi pare dezinteresat si moale. L-am vazut la cateva antrenamente. Nu ii contest meritele, nu spun ca el nu ar putea salva UTA, dar... nu stiu, nu mi se pare neaparat solutia ideala. Acuma inlocuirea lui cu Coras, iarasi nu stiu daca e de bun augur. Oricum, daca Boruga are mana libera, atunci sa faca cum stie el mai bine, chiar daca asta inseamna sa-l puna pe Coras. Trebuie odata sa stabilizam si banca tehnica. :|

    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Zile fierbinti la UTA
    Mâine se clarifică situatia antrenorului, se analizează contractele si încep tratativele. Deocamdată s-a înregistrat un prim esec - Bozdog

    Victor Rosca va afla mâine dacă mai este antrenorul principal al FCM UTA. Tehnicianul care a semnat angajamentul cu Bătrâna Doamnă putin înainte de Crăciun va avea duminică o întâlnire cu Gigi Borugă si Helmut Duckadam. Discutia va fi decisivă în ceea ce îl priveste pe Victor Rosca, antrenor de care textilistii s-ar putea despărti. „Nu prea mai vreau să vorbesc nimic înainte să discut cu Victor Rosca. E adevărat că am spus că doresc alt antrenor la UTA, însă m-am gândit bine si am decis să nu fac un pas până nu-l întâlnesc pe cel de acum. Nu prea îl înteleg pe Victor Rosca, pe care l-as fi asteptat la Arad din proprie initiativă, însă ne vom întâlni duminică, dacă nu intervine ceva”, a declarat Gigi Borugă, care, pentru a elimina suspiciunile, a evitat să pronunte numele eventualului succesor al lui Victor Rosca. Oricum, la începutul săptămânii, imediat după ce-a fost readus la club de presedintele Dekany, Borugă a pronuntat numele lui Marcel Coras.
    Cantonamentul rămâne la Moneasa

    Indiferent de numele noului antrenor principal al Bătrânei Doamne, UTA va efectua pregătirea centralizată la Moneasa, asa cum s-a stabilit la începutul lunii decembrie. Desi între timp apăruse varianta Norcia, s-a renuntat la idee, astfel că textilistii se vor pregăti în statiunea de la poalele muntilor Codru Moma. „Moneasa e cea mai bună variantă. Ce Norcia? De asta avem noi nevoie acum? Am mai văzut eu echipe care au risipit o groază de bani pe turnee si cantonamente în străinătate si n-au devenit mai bune”, a comentat Borugă.

    Tine la Chitescu
    Alături de Ciprian Luca si Ovidiu Panaitescu pe „lista dorintelor” lui Gigi Borugă se mai află si Leo Chitescu, fotbalist pus pe liber de UTA acum un an si jumătate. Ajuns între timp la Unirea Dej, Chitescu s-ar putea întoarce, surprinzător, la Arad. „Uite că mie îmi place Chitescu, chiar dacă tie nu îti place. Eu cred că UTA are nevoie de Chitescu si încerc să-l aduc”, spune Borugă. Interesant, Borugă îl curenta în permanentă pe Chitescu atunci când îl avea elev la UTA, faza în care fotbalistul a fost pus să bată duble cu o minge imaginară fiind deja celebră.

    A căzut pista Bozdog
    Una dintre pistele testate de Borugă în ultimele zile - Bozdog - a căzut. Conducătorul utist intentiona să-l aducă pe Bozdog la UTA în ideea de-a întări compartimentul ofensiv. „Bozdog e al celor de la CFR Cluj si joacă sau nu prea la Dej. Putea fi o solutie, dar Muresan de la Cluj mi-a spus că nu renuntă la el fără bani multi. Că a dat pe el 50.000 de dolari si vrea să mai recupereze. I-am spus că nu are ce să recupereze, că acum nu mai valorează mare lucru. L-as fi luat putin la bani mărunti pe Bozdog ăsta si cred că-l făceam iar fotbalist, dar să stea la Dej dacă nu vor să-i dea drumul”, a declarat Borugă.


    În cel mai scurt timp vreau să schimb multe contracte. Unii jucători câstigă prea putin, altii foarte mult. Sunt unii care nici nu au clauze. Păi cum adică? Ei cred că fac ce vor la UTA? Le pun clauze si dacă nu vor, sunt liberi, nu stau eu la mâna lor, ar fi si culmea. De asemenea, am început să discut cu cluburile care ne-au împrumutat fotbalisti. Am găsit niste contracte de mă doare capul. Nu face UTA muncă patriotică pentru echipe mărunte si în nici un caz nu le creste jucătorii”.
    Gigi Borugă, “seful de la UTA „

  2. #86
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Acum inteleg (ma prind mai greu ): Cura l-a lucrat pe Manaila (ala sa nu uite ca ne-a bagat in gura lupului chiar daca are unele circumstante atenuante) iar Boruga care e prieten cu Manaila le face felul (si lui Rosca). Locul lui Cura va fi luat de Manaila. Parerea mea, hac

  3. #87
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post

    UTA începe pregătirile cu Rosca pe bancă Dumitra vine, altii pot pleca
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Două zile de întâlniri au avut cei de la UTA în week-endul trecut. E nevoie de multe discutii, dar completate cu fapte. Noul tartor de la UTA, Gigi Borugă a avut o discutie cu Victor Rosca, ieri, la finalul căreia s-a ajuns la concluzia că echipa va începe pregătirile, chiar astăzi, cu acelasi antrenor care a si terminat turul pe banca tehnică a „Bătrânei Doamne”. Deocamdată, cel putin, căci nimeni nu poate lua o decizie imediată, ce s-ar putea dovedi pripită, până la urmă. Borugă a si confirmat că nu-si poate da cu părerea după doar o discutie cu Rosca, viitorul apropiat urmând, totusi, să decidă dacă e nevoie de Rosca pe banca tehnică.
    În altă ordine de idei, Borugă a găsit la UTA mai multi jucători care au contracte care nu stipulează decât ca UTA să le dea bani, iar ei să nu facă nimic. „Nu-i posibil ca jucătorul să nu aibă vreo respon-sabilitate, iar clubul să-i dea un contract mult mai mare decât merită acel individ. Mâine îi chem la renegociere de contract pe mai multi jucători, iar dacă cei la care vreau să le pun clauze nu le acceptă, pot pleca, îi voi anunta chiar a doua zi, adică marti. Sântejudean nu poate pleca de la UTA asa usor, după ce Sandu Ion a plătit 20.000 de euro pe el. Singurul care si-a săpat groapa si poate pleca este Demian, de care nu avem nevoie” - ne-a declarat, aseară, Gigi Borugă.
    Astăzi, la reluarea pregătirilor se va prezenta si fostul jucător al echipei FC Bihor si Minerul Motru, Dumitra, cu care se încearcă semnarea unui contract, chiar pe loc, deoarece mâine ar putea apărea altă ofertă, care să-l sufle pe jucător „Bătrânei Doamne”.

  4. #88
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Latest news

    Surprize neplăcute pentru unii utisti
    Szilyer si Porumboiu au intrat în colimatorul lui Borugă

    Câtiva dintre componentii echipei UTA vor avea surprize neplăcute la revenirea din vacantă. După ce-a studiat contractele fotbalistilor, Gigi Borugă a ajuns la concluzia că unele dintre ele sunt încheiate prost, în defavoarea clubului si au scopul de-a proteja jucătorii chiar dacă ei nu dau randament ori nu evoluează constant. „Am găsit niste tâmpenii în contracte de m-am crucit. Ideea este că sunt câtiva, cu contracte mari fată de ce poate UTA, care indiferent dacă joacă sau nu, câstigă la fel. Iar altii, care sigur ar merita mai mult, câstigă putin. Am de gând să renegociez câteva contracte, iar dacă jucătorii în cauză nu vor întelege, stiu eu ce este de făcut: le arăt usa, ce mare lucru!”.
    Din informatiile pe care le detinem, printre fotbalistii la care se referă Gigi Borugă se numără Claudiu Porumboiu si Adrian Szilyer, care au reusit să obtină, la negocierile din vară, plafonul maxim stabilit de clubul UTA în privinta contractelor. „E adevărat că Szilyer e unul dintre ei. Îl vreau la echipă, dar fără figuri si scheme. O să am o discutie cu el, să văd ce gândeste, ce vrea. Si Porumboiu stă cam linistit, iar pe finalul turul a ajuns rezervă si nu s-a agitat prea tare. Ideea e să nu ne păcălim între noi. Eu tot timpul sunt de partea jucătorilor, dar fără smecherii. Fiecare trebuie să câstige exact cât merită. La ce jucători are UTA acum, nici nu mă gândesc să nu detină fiecare clauză cu număr de jocuri în contracte, în functie de care să fie plătit”, a declarat Gigi Borugă. De asemenea, pe lângă renegocierea angajamentelor unor jucători, vor avea loc discutii noi si cu cluburile care au jucători împrumutati UTA-ei.
    mi se pare normal...

    Demian, singurul disponibilizat sigur
    La începutul lunii decembrie, Victor Rosca a anuntat jucătorii de care nu mai are nevoie: Sântejudean, Cioară, Demian, Purda si Sas. Cioară a reusit să-si găsească echipă, optând pentru divizionara D Regal Horia. Ceilalti patru au de asemenea oferte, însă asteaptă clarificări din partea textilistilor. Între timp, Sas a fost iertat, el urmând să beneficieze de o perioadă de probă, în care să aibă posibilitatea de a-si revizui comportamentul.
    De la reîntoarcerea lui Borugă, lista disponibilizatilor s-a subtiat considerabil. „În acest moment, singurul jucător care nu mai are cum să rămână la UTA este Demian. Am văzut si eu ce idiotenii a declarat si m-am crucit. Deja m-am si certat cu tatăl lui. A venit la club să ceară dezlegarea. Păi el crede că e asa simplu? Nu-mi dau seama ce părere au unii despre fotbal. Îl dăm pe Demian, dar nu pe gratis. În rest, deocamdată nu pleacă nimeni. Cum să renunt la Purda când UTA nu are nici un fundas dreapta. Ori la Sântejudean, când stăm catastrofal la vârfuri. Vedem ce aducem si apoi mai discutăm”, afirmă Borugă. Bossul UTA-ei a fost căutat de Sântejudean, care a încercat să-si clarifice situatia si să ajungă la Universitatea Cluj, însă n-a avut succes. „Nici nu-l cunosc. I-am spus să vină la Arad, să-l văd si mai vorbim noi. Nu vorbesc la telefon cu oameni pe care nu-i cunosc”

    UTA revendică 30.000 de dolari din drepturile TV
    Printre prioritătile clubului textilist se numără si tentativa de-a recupera 30.000 de dolari din banii datorati de Liga Profesionistă de Fotbal pentru drepturile TV din sezonul 2002/2003 al Diviziei A. Din actele grupării textiliste rezultă că UTA mai are de primit 30.000 de dolari din acele drepturi TV, suma fiind restantă de acum doi ani si jumătate. „Voi merge la Bucuresti după acesti bani. Trebuie să am o întâlnire cu Mitică Dragomir, să văd exact care este situatia. El stie sigur dacă si cât mai avem de primit. Asa din acte, e clar că UTA-ei i se cuvin acesti bani, dar stiu ce s-a mai întâmplat pe parcurs si pe unde au ajuns dolarii de la ligă? Sunt prieten cu Mitică si sunt sigur că mă ajută. Acum, chiar ne întelegem bine si el tine cu fotbalul, asa că sigur nu-mi întoarce spatele”, a spus Borugă.

  5. #89
    ->UTA<- Robi's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Leonberg
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Wisla Cracovia îl vrea pe Norbert Varga

    Purtătorul de cuvânt al echipei de fotbal Wisla Cracovia, Jerzy Jurczynski, a declarat că fotbalistul român Norbert Varga negociază cu echipa poloneză care este pregătită de Dan Petrescu.

    Varga va merge cu Wisla în turneul de pregătire din Turcia şi va semna un contract în cazul în care îl va convinge pe Dan Petrescu.

    Norbert Varga s-a născut pe 26 martie 1980, la Arad, are 183 cm şi 74 kg, poziţia sa în teren fiind de mijlocaş defensiv. Varga, care s-a aflat în probe la Sportul, când Petrescu era antrenor, a mai jucat la Electromagnetica Bucuresti, FC UTA Arad şi Gyori ETO FC (Ungaria).
    ...
    [B]PENTRU NOI DOAR [COLOR="Red"]UTA[/COLOR] CONTEAZA!!! [/B]

  6. #90
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post

    Gigi Boruga
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    A bătut palma pe 20 decembrie anul trecut cu Simota, ba l-a mai convins si pe Sunda să meargă cu el la Jiul Petrosani, si mai apoi a dat cu piciorul „afacerii”. Pentru UTA. A lăsat un club, unde nu avea prea multe bătăi de cap, iar banii nu reprezentau o problemă, pentru a reveni la prima si eterna dragoste. Chiar dacă era constient că la UTA va fi pus deseori în ipostaza cersetorului. A readus optimismul în sufletele suporterilor arădeni si - în nebunia lui - crede că poate aduce de unul singur vreo cinci miliarde de lei vechi, în cel mai scurt timp. Asteaptă cam tot atâta de la ceilalti componenti ai Comitetului Director, pentru o campanie de transferuri ce se vrea a fi o reusită. Prieten declarat al fotbalistilor, e gata să taie-n carne vie, pentru că nu-i plac puturosii care se ascund în spatele unor contracte-beton, pentru ei, dar falimentare, pentru club. Nu stă o clipă locului, caută variante, piste si umblă după jucători, unde altii nici n-ar fi îndrăznit să bată la usă, la rivala „de moarte”, Poli Timisoara. E gata să parieze cu oricine, că-l poate îndupleca pe Mitică de la Ligă să dea „Bătrânei Doamne” cei 30 000 dolari restanti din drepturile TV, de pe vremea când „alb-rosii” jucau în prima divizie. Iar dacă memoria nu ne înseală, personajul creionat în aceste rânduri era si-atunci prezent în structura de conducere a clubului fanion al Aradului. A cerut mână liberă, dar nu dă pe nimeni afară până nu-l „citeste”. Singurul care si-a tăiat craca de sub picioare e Demian, pe care, si dacă ar fi avut valoarea lui Maldini, tot nu l-ar mai fi acceptat la echipă pentru declaratiile anti-UTA.

    Acesta este GIGI BORUGĂ, mantaua de vreme rea a „Bătrânei Doamne”, omul pe care nu poti să te superi, antrenorul care a văzut moartea cu ochii de pe banca tehnică a UTA-ei, conducătorul uns cu toate alifiile, de care orice club ar avea nevoie. E un învingător prin definitie. Speră să atragă cât mai multi oameni de afaceri arădeni lângă club, dar si pe capriciosul primar Falcă. Ceva ne spune că ar fi singurul ce l-ar putea capacita să-si revizuiască atitudinea fată de sport. Cu sarmul său inegalabil...

  7. #91
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    „Vreau să rămân la UTA”
    Călin Bota admite că Gigi Borugă l-a făcut să nu plece si speră într-un deznodământ fericit

    Sebastian Siclovan

    Călin Bota reprezintă o prioritate pentru clubul UTA. Mijlocasul al cărui contract a expirat în luna decembrie are negociat un nou angajament cu oficialii clubului textilist, însă totul e doar pe hârtie. Nu s-a semnat nimic, negocierile nefiind parafate printr-un contract semnat. Peste toate, UTA nu este în postura de-a pierde un fotbalist precum Bota. Nu e nici Ronaldinho, nici Figo. În schimb, Bota este pentru UTA un fotbalist important, care poate reprezenta o solutie pentru orice post de la mijlocul terenului. Deocamdată, părtile nu se înteleg din cauza unui avans promis jucătorului la negocierile din decembrie.

    - Căline, ce se întâmplă cu tine?
    - Nimic special. Din punctul meu de vedere, lucrurile sunt clare si stiu ce am de făcut.
    - Adică?
    - Astept un semnal din partea domnului Borugă. Am avut mai multe discutii, ne-am certat, ne-am împăcat. M-a rugat să-i dau un termen de-o săptămână, să cădem la un acord.
    - Când expiră termenul?
    - La sfârsitul acestei săptămâni.
    - Si?
    - Lucrurile sunt discutate si para-discutate. I-am promis domnului Borugă că astept. I-am spus din start că am încredere în el si că, dacă nu venea la UTA, eram plecat deja. S-a cam supărat pe mine, pentru că nu merg la antrenamente, dar mie nu îmi plac lucrurile de acest gen. Nu avea rost să vin, să stau trei zile si apoi să plec. Am tot bătut palma cu UTA în ultimele două luni. Deja am făcut bătături de cât am bătut palma, dar nimic concret.
    - Adică, lipsesc banii pentru prima rată?
    - Asta e problema mea si a clubului. Nu trebuie discutată în presă. Nici nu doresc asa ceva.
    - Tu doresti să rămâi la UTA?
    - Nici nu se pune problema. Sigur că vreau să rămân la UTA. Dacă nu doream acest lucru, eram plecat deja. Nu fortez mâna nimănui, nu-mi inventez oferte, nu mă supralicitez. Am pierdut o ofertă de la FCM Brasov pentru că doream să rămân la UTA. M-au sunat de acolo, după ce m-au urmărit la meciul cu Satu Mare. Am fost corect si le-am spus din start că eu vreau să rămân la UTA si să nu mă mai caute. Sunt foarte bine intentionat.
    - Cum crezi că se va finaliza problema ta?
    - Sper ca într-un mod pozitiv. Am încredere în domnul Borugă si vreau să rămân, numai că la vârsta mea e nevoie si de ceva concret. Asta e toată povestea.

    12 Jan 2006-Observator

  8. #92
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    "Daca pana sambata nu reusesc sa fac rost de bani pentru UTA plec inapoi la Jiul"- JJ Boruga- GSP- 11.01.2006
    Si Duckadam e pe picior de plecare tot din cauza problemelor financiare.(asta eu o stiam de la inceput)
    Eu nu prea cred dar ma rog il stiu om serios pe Vali Viski (sau Whisky )
    Ce mai o alta vacanta cu probleme si rasturnari de situatii

  9. #93
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Duckadam vrea cantonament la Arad
    Leo Sfâra
    Joi 12 Januarie 2006- Adevarul

    Se stie situatia incertă de la UTA, cu privire la programul de pregătire în continuare. Există varianta Moneasa, Băile Herculane, dar si stadionul ... UTA. Intere-sant e faptul că managerul general al „Bătrânei Doamne”, Helmut Duckadam „îmbrătisează” ultima variantă, motivându-si optiunea astfel: „Nu am cheltui 300 de milioane de lei vechi, ci doar 50, iar mâncarea ar fi mai multă. Se poate beneficia de cazare foarte bună, la mini-hotelul de la stadion si nu cred că ar fi o problemă dacă nu am merge la munte. După cantonament, ar fi bine să se participe la turneul de la Norcia, acolo unde am beneficia de terenuri acceptabile si adversari puternici. Din aceste considerente, cred că un cantonament la Arad ar fi binevenit, însă e doar o părere personală”.

    Asadar, până să se ia o decizie, am aflat un punct de vedere personal al ma-nagerului general. E drept, unul destul de interesant si oarecum contrar legilor fotbalului românesc. Să vedem ce va fi!

    Acuma ce facem nu ne mai pregatim? In Arad nu sunt terenuri k lumea deocamdata
    Last edited by RedBaron; 12th January 2006 at 12:09. Reason: mai foloseste si Edit man!

  10. #94
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Mah fratilor,nu stiu ce se intampla la Arad ,dar situatia voastra e neagra rau de tot.Stiu ca la voi nu sunt bani,dar fara jucatori cat de cat nu va vad bine in retur.Am inteles ca UTA vrea sa se desparta de vreo 14 jucatori si sa ia in schimb doar tineri cu contracte infime. E adevarat? Daca e asa va va fi extrem de greu in retur.Acolo cred eu ca e buba. Lotul de jucatori.Si voi ati schimbat antrenori pe banda rulanta,iar rezultatele au intarziat sa apara, deci problema nu este la nivelul bancii tehnice.Ar trebui sa se gandeasca si Boruga ca daca-l schimba pe Rosca (antrenor bunicel) va trebui sa-i plateasca contractul,iar Uta sta cam prost cu finantele. Cat despre Coras,ce sa zic si cand a fost la noi ,a fost singurul din istorie cu care echipa n-a marcat 7 meciuri la rand !!!! Ala nu e antrenor.Cu Dumitra in schimb ati facut afacere buna ,daca ramane. Este un jucator puternic in genul lui Alexa-ex Dinamo, care are si o aruncare de la margine foarte puternica.Sper sa se redreseze situatia de la Arad cat mai curand,deoarece e trist ce se intampla la un club de traditie ca UTA din Ardeal. Multa bafta si va asteptam revirimentul
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  11. #95
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Respect pt cuvintele adresate. Sunt si bihoreni de treaba Referitor la situatia echipei, intr-adevar, situatia este destul de tensionata. Tensiunea asta nu face deloc bine echipei, dar eu unul raman optimist si trag speranta ca ne vom redresa.
    Asa sa ne ajute Dumnezeu !

    Forza UTA !
    Semper Fidelis

  12. #96
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bihoreanul
    Mah fratilor,nu stiu ce se intampla la Arad ,dar situatia voastra e neagra rau de tot.Stiu ca la voi nu sunt bani,dar fara jucatori cat de cat nu va vad bine in retur.Am inteles ca UTA vrea sa se desparta de vreo 14 jucatori si sa ia in schimb doar tineri cu contracte infime. E adevarat?
    situatia nu e asa neagra, era neagra daca ajungeam ca Armatura Zalau sau Olimpia. Nu stiu de unde ai informatia cu 14 juc, nici pe departe. UTA se desparte sigur doar de Demian. In rest, nu sunt alte plecari.

  13. #97
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Sunt mai multi bihoreni de treaba, asta iti spun eu. Clujenii in schimb sunt penibili de tot. Cu toate ca si noi am salasluit, la fel ca si u Cluj, ASA tg. Mures, Corvinul, FC Sibiu, FC Baia Mare, echipe dealtfel cunoscute, prin coclaurile diviziei C, ca bihorean pur-sange ce sunt, va doresc sa ramaneti in B. Si inca ceva: Loviti-i cum stiti voi mai bine pe gazari si studenti. Crisana (aici includ si Aradul) va ramane datoare !!!

  14. #98
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    De un lucru te pot asigura: ca vom juca cu toate echipele la fel, adica pe teren (cu un bonus pentru cfr cimisoara carora le dam cat mai multe boabe). Nici nu ne-am permite altfel...

    demian merge la Sannicolau cu care va retrograda cu brio

    La borna 35
    Vineri 13 Januarie 2006- "Adevarul"

    Astăzi se împlinesc 35 de ani de când Teodor Gherle ocupă o functie în structura de conducere a clubului fanion al Aradului, UTA. O viată de om. O eternă iubire alb-rosie. Cuvintele pălesc, nu au valoare, pentru a ilustra munca depusă de nea Todor din 13 ianuarie 1970 si până în prezent. La ceas aniversar, îi dorim vesnic tânărului organizator de competitii, sănătate, putere de muncă si alti multi ani alături de „Bătrâna Doamnă”.
    Respecte maestre!
    Last edited by RedBaron; 13th January 2006 at 16:32. Reason: nu posta consecutiv, foloseste EDIT. Data viitoare avertisment.

  15. #99
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RED&WHITE
    De un lucru te pot asigura: ca vom juca cu toate echipele la fel, adica pe teren (cu un bonus pentru cfr cimisoara carora le dam cat mai multe boabe). Nici nu ne-am permite altfel...
    Baroane,asta ne strica relatiile amiabile din ultima vreme....
    https://t.me/pump_upp

  16. #100
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Cum era frumos trebuia sa postez pe UTA al 500-lea post al meu.

    @06
    Dar cu voi nu avem nimic deoacamdata . Era vorba de cfr
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  17. #101
    incepator Pacifier's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Gigi Boruga a intrat in silenzio stampa dupa tot ce s-a scris in gsp si fv in ultima vreme. doar vrajeli.

  18. #102
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post UTA update

    Antrenorii secunzi vor veni luni la lucru; La UTA mai ajung cinci jucători
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    Chiar dacă nu a organizat o Conferintă de presă, asa cum a promis, Gigi Borugă a anuntat, ieri, că în următoarele cinci zile la UTA ar putea apărea cinci jucători. Numele lor sunt D. Miclea (Unirea Alba Iulia), Chitescu si Bozdog (Unirea Dej), Oprea si Orlando (Petrolul Ploiesti).

    Acelasi Borugă a mai spus că luni se vor prezenta la club, pentru a începe munca la UTA si doi antrenori secunzi, care se vor alege din trei aspiranti. Adrian Ungur, Mihai Petcut si Radu George, ultimii doi cu angajamente la Gloria, respectiv Romtelecom. Se zvoneste, însă, că Ungur ar putea ocupa o functie în cadrul clubului, însă misterul s-ar putea dezlega chiar astăzi, la ora 11.00, când Gigi Borugă se va întâlni cu presedintele Tiberiu Dekany, pentru a se „bate în cui” deciziile.

    Venirea lui Gigi Borugă la UTA a adus si unele schimbări în privinta politicii clubului vizavi de jucătorii legitimati. Noul responsabil de rezultatele echipei nu mai acceptă jucători cu împrumutul, cărora să le facă nume, cotă si altii să profite. În acest sens au fost luate la „purecat” toate contractele existente, iar cele ce nu se încadrau în optica lui Borugă urmează a fi renegociate. „Cine nu vrea să semneze cu UTA contracte pe o perioadă mai lungă, e liber să plece” - este ferm hotărât Gigi Borugă.

    Doi dintre juniorii clubului, Cozea si D. Dragalina, aflati în proprietatea presedintelui CNM Pâncota, Marius Bîc, se confruntă cu această situatie si ar putea părăsi UTA, în cazul în care părtile nu vor ajunge la un consens. Referitor la acest caz, proprietarul jucătorilor, Marius Bîc ne-a declarat: „Am luat la cunostintă de politica adoptată de Borugă, ne-am întâlnit si urmează ca zilele următoare să rezolvăm problema. Pentru cei doi, UTA rămâne prima optiune, dar dacă nu ajungem la un numitor comun, la împărtitul procentelor, atunci îsi vor rezilia contractele si vor pleca la alte grupări de Divizia B, care au pus ochii pe ei. Stiti cum e, marfa e a noastră, vitrina e a lor...”.

    Ultimă oră

    Ieri, proprietarul jucătorilor, M. Bîc si Gigi Borugă au decis rezilierea contractelor lui Cozea si D. Dragalina pe cale amiabilă, jucătorii urmând să se prezinte la pregătirile echipei CNM Pâncota.

  19. #103
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    M. Bac e sponsor la UTA? Pai cum e posibil sa isi ia jucariile( Cozea si Dragalina) si sa plece cand nu mai primeste chiar cat vrea? E dreptul lui dar sa nu mai calce prin club. UTA sa-i creasca si el sa ia spuma. Afacerist pe spinarea clubului
    p.s. oricum n-am pierdut nimic

  20. #104
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Afacerist pe spinarea clubului
    vezi, asa s-a procedat la UTA din timpuri imemoriale. sau facut afaceri si comisioane pe PASIUNEA noastra!
    de aceea avem MARE nevoie de Boruga! sa curete rana! si sa incerce sa o vindece, daca poate!

  21. #105
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Viorel Sântejudean, de la FCM UTA Arad, în probe la FC Naţional -pro sport

    Atacantul Viorel Sântejudean de la FCM UTA Arad a plecat în probe la divizionara A, FC Naţional. Întrat în conflict cu antrenorul grupării arădene, Victor Roşca, Sântejudean a fost "pus pe liber" în luna decembrie, de către acesta, decizie schimbată de noul consilier tehnic al "Bătrânei Doamne" Gheorghe Borugă, care a decis menţinerea jucătorului în lot. Acum însă, Sântejudean a primit acordul clubului pentru a susţine o probă de joc la FC Naţional, conducerea grupării arădene dându-şi acordul în vederea unui eventual transfer a lui Viorel Sântejudean la echipa din Parcul cu Platani.
    Asta are 2 posibilitati: sa plece la National sa luam ceva pe el sau sa ramana cu un nou contract dar sa-si bage mintile in cap. Ca il ajuta GG cu niste curent

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •