Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 317

Thread: Retur UTA '05-'06

  1. #22
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE
    Bravo Dinamo! Chiar nu tin cu ei decat cand joaca cu AEKAKA

    multumim frumos.....adevaratul caracter aradean.....LA MULTI ANI
    06 lasa-ne mai in problemele noastre si ocupa-te de EUROpoli
    Last edited by RedBaron; 6th December 2005 at 19:47.

  2. #23
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca acolo joaca Varga sau nu... daca ar fi sa ne luam dupa acel site, se pare ca da.
    Varga a fost laudat, dar pentru mine el reprezinta cel mai bun jucator care l-am vazut la UTA...parerea mea.
    Sper sa il revad candva la UTA, in div. A.

    Cat despre jucatori de la Alba Iulia si Satu Mare, nu stiu in ce masura ar fi utili. Transferam de la echipe mai slab clasate ca noi... Pana una-alta sa nu il pierdem pe Bota!

  3. #24
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post

    Latest News
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Internationalul Iacob, tintă pentru UTA
    Alexandru Iacob este unul dintre fotbalisti pentru care Victor Rosca lucrează în secret. Tehnicianul Bătrânei Doamne si-ar dori transferul la UTA al jucătorului hunedorean care evoluează pentru Corvinul. Iacob este născut în anul 1989, este jucător de bază al echipei nationale under 17, unde este coleg cu arădeanul Răzvan Rivis, evoluează pe postul de fundas central si a intrat în atentia mai multor formatii divizionare A sau B.
    UTA-ei nu-i va fi usor să-l aducă la Arad pe Iacob, deoarece fiind vorba despre unul dintre fotbalistii de top ai nationalei de juniori, ofertele nu lipsesc. Totusi, Victor Rosca va încerca să-l determine pe internationalul de juniori să accepte transferul la UTA, din strategie făcând parte si o serie de tratative cu tatăl fotbalistului, fost presedinte la Corvinul Hunedoara.

    Bota si Bogosel, aflati la finalul contractelor, ar trebui să reprezinte prioritătile clubului UTA în campania de achizitii pentru retur
    Teoretic, UTA se află în plină campanie de achizitii. Calitatea îndoielnică a lotului de jucători a provocat destule scurt-circuite în timpul primei părti a campionatului, una catastrofală pentru formatia textilistă. Dovadă clară a faptului că principala problemă a UTA-ei o reprezintă jucătorii sunt rezultatele asemănătoare obtinute de doi tehnicieni diferiti. Tânăr, lipsit de experientă, dar perfectionist, dispus la muncă, Dan Mănăilă n-a reusit să scoată mare lucru din jucătorii de la UTA. Nici Victor Rosca, un tehnician rutinat, obisnuit cu primele două esaloane, posesor al licentei Pro, n-a reusit să rupă pisica Bătrânei Doamne. Rezultatele, în cazul celor doi tehnicieni, au fost întâmplătoare, în functie de forma de moment a echipei ori a adversarului, iar faptul că UTA este o echipă slabă a iesit clar în evidentă în ultimele două runde: 4-0 cu Olimpia Satu Mare si
    0-3 cu Corvinul Hunedoara la un interval de numai sapte zile.
    Reinstalat în functie, Victor Rosca a mărturisit că are nevoie de câteva transferuri. Constient că UTA este un club sărac, care trăieste de pe-o zi pe alta, tehnicianul s-a limitat să solicite două-trei mutări în lot, pentru a nu deregla un mecanism si asa fragil din punct de vedere financiar. UTA are la îndemână aproximativ o lună să identifice si să convingă doi-trei fotbalisti să joace la Arad. Se caută solutii, se primesc propuneri - e o perioadă firească în fotbal.
    Totusi, UTA ar trebui să-si înceapă campania de achizitii din propria curte. În 31 decembrie va expira contractul mijlocasului Călin Bota. Ghinionist, Bota s-a accidentat grav în primăvară si a avut nevoie de sase luni pentru refacere. Si-a revenit însă, a prins ultimele meciuri ale turului si a dovedit că este un fotbalist util echipei, care n-ar trebui pierdut. Deocamdată, UTA n-a dovedit că si-l doreste cu adevărat în continuare si ar putea să-l piardă. „Lucrurile nu stau bine din punctul meu de vedere. Nu s-a întâmplat deocamdată nimic. Am spus deja că vreau să rămân la UTA. Am avut o discutie cu domnul Dekany, dar acum o lună si jumătate. Cu acea ocazie mi-am dezvăluit pretentiile. Nu am sărit calul - cel putin asa consider eu. Ceva mai recent, domnul Duckadam m-a anuntat că solicitările mele au fost aprobate si mi-a transmis să nu-mi fac probleme. Nu mi-am făcut, până am găsit în ziarul Observator un mesaj prin care mi se transmitea că ar trebui să mai las de la mine. Nu stiu ce să cred. Sincer, acum am câteva variante. Mă sună unii, îmi fac propuneri, sunt tatonări. Totusi, dacă UTA este de acord cu ce am cerut eu, semnez pe loc, însă dacă tot amână verdictul trebuie să-mi văd de drum si să caut altă echipă”, a declarat Călin Bota.
    Nici Costel Bogosel nu stie prea multe despre viitorul său la UTA. Angajamentul său va expira în luna februarie a anului viitor si deocamdată UTA n-a mutat. „Astept să vorbesc cu domnul Rosca. L-am întrebat dacă mai are nevoie de mine, pentru că asa mi se pare firesc. Prima dată, întrebi antrenorul, nu te propui singur. Mi-a spus că da, să nu-mi fac probleme, însă nici dumnealui nu stia prea multe când am vorbit, deoarece atunci nu apucase să bată palma cu UTA. Dacă echipa are nevoie de serviciile mele, sunt dispus să rămân. Nu am gânduri de plecare”, a declarat Bogosel.
    Pentru că nu va găsi cine stie ce, deoarece fotbalul si-a răsturnat ierarhiile, fiindcă jucătorii de minimă valoare nu mai atârnă peste tot, UTA nu-si poate permite acum să piardă fotbalisti precum Bota si Bogosel. Din acest motiv, textilistii trebuie să-si înceapă campania de transferuri din interior.
    Quote Originally Posted by Adevarul de Arad
    UTA vânează jucători, dar si sponsori
    Presedintele lui FCM UTA, Tiberiu Dekany a anuntat, ieri, că îl asteaptă pe Victor Rosca, pentru a face propuneri pentru transferul a câtiva jucători. Acest lucru se va întâmpla în aceste zile, când tehnicianul „Bătrânei Doamne” va reveni la club, pentru a-si încasa ultimul salariu restant. Tot atunci, va trebui să înmâneze si lista cu jucătorii doriti conducătorilor clubului.
    În altă ordine de idei, Dekany ne-a declarat că s-a bătut palma cu firmele „Verbită”, lucru pe care l-am anuntat cu ceva vreme în urmă, dar si cu ELBA din Timisoara, renumita firmă care asigură ilumina-tul public în judetul Arad. Cele două firme vor „intra în pâine” de la 1 ianuarie si vor asigura aproape 15 la sută din bugetul clubului pe un an de zile.
    15%... rahat in ploaie... Mai bine decat nimic, dar 15% e chiar... aproape nimic.

  4. #25
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    15% + 10% San Paolo +... pic cu pic se face balta.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #26
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    noa' 25%... si 100% fiind oare cat? 600k $? toti sponsorii astia dau 150k $? ... no comment

  6. #27
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    ZVON :

    O puternica firma (nu am aflat cine) de productie si comercializare a cimentului ar fi interesata de o investitie la UTA

    Repet : E DOAR UN ZVON !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  7. #28
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    S-a sucit Varga: merge la Sportul Studentesc!
    Fotbalistul arădean Norbert Varga a decis să pună capăt perioadei de inactivitate si să accepte faptul că a semnat un contract pe trei ani cu divizionara A Sportul Studentesc. Fostul căpitan al echipei UTA a refuzat, în vară, să-si onoreze angajamentul la doar două zile după ce l-a semnat. Varga a părăsit Sportul Studentesc după doar două sedinte de pregătire si a preferat să astepte concretizarea altor oferte decât să evolueze pentru Sportul. În ciuda tentativelor lui Vasile Siman, patronul Sportului, de a-i găsi un loc la o altă formatie din tară sau străinătate (au existat tratative cu Poli Timisoara si Sopron), Varga n-a mai ajuns la altă grupare, dar nici n-a jucat un minut oficial din ultima etapă a sezonului trecut. „De stat nu am stat. Am căutat să mă pregătesc singur cât am putut mai bine. Stiu că nu a fost cea mai bună solutie, dar măcar nu am stat efectiv.
    Acum, am decis să mă întorc la Sportul. În ianuarie mă prezint la club, încep pregătirea de iarnă si voi juca în Divizia A, dacă nu apar alte solutii. Am decis să merg, totusi, la Sportul Studentesc pentru că nu mai pot să stau pe margine. Sunt fotbalist, nu impresar. Acum, privind în urmă, e păcat că nu am acceptat să joc din vară, dar nu mai pot să dau timpul înapoi”, a spus Varga, care se pregăteste si acum alături de câtiva componenti ai echipei UTA, ce au decis să urmeze o vacantă activă. Dacă acum sase luni fotbalistului arădean îi era mai usor să se impună la Sportul, deoarece a ajuns acolo la insistentele lui Dan Petrescu, acum îi va fi mai greu, deoarece în Regie va fi instalat alt tehnician.
    Ia uitati ca avem clarificarea, ne-au auzit cei de la Observatorul despre ce vorbeam )) si au decis sa ne lamureasca cu Varga!
    Bafta Norby! Nu stiu cine te-a prostit in vara... sa nu joci :|

  8. #29
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11
    ZVON :

    O puternica firma (nu am aflat cine) de productie si comercializare a cimentului ar fi interesata de o investitie la UTA

    Repet : E DOAR UN ZVON !!!
    pai din cate stiu sunt 3 firme mari in Romania care se ocupa cu productia cimentului: Heidelberg/Carpat Cement, Holcim si Lafarge... sau ceva de genu asta. Ar fi super sa se implice spre exemplu Heidelberg-ul... astia is ceva giganti in domeniu. Oricum, zvonul e zvon.. cu sanse mari sa nu fie adevarat, cred...

    ps= micutzu, esti in domeniul constructiilor?

  9. #30
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron
    pai din cate stiu sunt 3 firme mari in Romania care se ocupa cu productia cimentului: Heidelberg/Carpat Cement, Holcim si Lafarge... sau ceva de genu asta. Ar fi super sa se implice spre exemplu Heidelberg-ul... astia is ceva giganti in domeniu. Oricum, zvonul e zvon.. cu sanse mari sa nu fie adevarat, cred...

    ps= micutzu, esti in domeniul constructiilor?
    Ca si po****tie Aradul este pe locul 13, pastrand raportul ar trebui sa avem o echipa si mai ales sponsori de locurile 1-10 in divizia A. Aici putem adauga si traditia. Dar nu e asa si ne chinuim ca prostii si o mare vina o au edilii orasului fosti si actuali. Eu sunt unul care m-am nascut utist si voi muri utist si am rabdare fiindca stiu ca totul e de moment si trecator. Cat va dura nu stiu aceasta agonie dar sper cat mai putin. Mie greu sa cred ca nu exista un sponsor puternic si pentru noi. IMPOSIBIL
    P.S. Avem nevoie de o iarna linistita, fara scandaluri si interese de 2 lei

  10. #31
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RED&WHITE
    Ca si po****tie Aradul este pe locul 13, pastrand raportul ar trebui sa avem o echipa si mai ales sponsori de locurile 1-10 in divizia A. Aici putem adauga si traditia. Dar nu e asa si ne chinuim ca prostii si o mare vina o au edilii orasului fosti si actuali. Eu sunt unul care m-am nascut utist si voi muri utist si am rabdare fiindca stiu ca totul e de moment si trecator. Cat va dura nu stiu aceasta agonie dar sper cat mai putin. Mie greu sa cred ca nu exista un sponsor puternic si pentru noi. IMPOSIBIL
    P.S. Avem nevoie de o iarna linistita, fara scandaluri si interese de 2 lei
    Este vorba de Carpatcement- Heidelberg Group. Cimentul e mai tare ca petrolul nu? .Nu mai cumparati Fotbalvest ca e o fituica anti UTA

  11. #32
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RedBaron

    ps= micutzu, esti in domeniul constructiilor?
    Nu.
    Dar am locuit, si mai circul pe acolo, intr-o zona cu multe firme de comercializare a materialelor de constructii (daca stii unde e firma Bendea pe Padurii)
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  12. #33
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Povestea «galacticilor»

    Acu vreo 2 sezoane aveam aici un subiect care trata exclusiv carierele fostilor componenti ai echipei UTA. Dupa ce am aflat cateceva despre Varga, acum am gasit in presa locala niste "consideratii" despre alti ex-utisti.
    Quote Originally Posted by Observatorul de Arad
    În primăvara anului 2004, Ilie Stan, pe
    atunci antrenor la UTA, încerca să revolutioneze clubul. Nepriceput, incapabil să se impună în fata fotbalistilor, Stan a decis să excludă din lot sase jucători. Măsura a si fost pusă în practică, aprobarea ei fiind una dintre marile greseli ale lui Călin Chisbora si a Consiliului de Administratie al FC UTA. Acum un an si jumătate, textilistii au renuntat fără remuscări la Drida, Panin, Ciubăncan, Marius Popescu, Ciprian Luca si Albeanu. S-a considerat că randamentul lor nu este corespunzător, că nu sunt capabili să ajute echipa, să-i ofere un plus de calitate, însă adevăratul motiv era legat de inabilitatea lui Ilie Stan de-a lucra alături de jucători cu personalitate, cărora le-a găsit si o denumire: «galacticii».
    Timpul a demonstrat că s-a gresit grav atunci. De ce? Drida, Panin si Ciubăncan evoluează cu succes în Divizia A! Marius Popescu, la 37 de ani, este jucător de bază la Universitatea Cluj, o formatie superioară UTA-ei în ultimii doi ani. Ciprian Luca a promovat, în vară, în primul esalon cu Jiul Petrosani, iar acum joacă pentru Minerul Lupeni, în vreme ce Albeanu s-a lăsat de fotbal după ce a fost dat afară de la UTA.

    Ascensiune spectaculoasă pentru Panin
    Dintre exclusi, cea mai spectaculoasă ascensiune a avut-o Cristian Panin. Trasferat imediat de CFR Cluj, divizionară A la acea vreme, Panin s-a impus imediat la noua sa echipă. Serios, constant în evolutii, fostul căpitan al UTA-ei i-a convins atât pe Aurel Sunda, cât si pe Dorinel Munteanu. Mai mult, în ultimul an, Panin a devenit fotbalistul cu cele mai multe prezente în echipa de start a CFR-ului, fiind spectator doar în cazul suspendărilor. Evolutiile sale i-au atras atentia selectionerului Victor Piturcă. El a anuntat, în luna septembrie, că Cristian Panin face parte din grupul de jucători ale căror evolutii sunt monitorizate.

    Drida, urmărit de Dinamo Bucuresti
    Nici Adrian Drida n-a nimerit rău. După un an în Divizia B, la Jiul, mijlocasul a reusit promovarea si în ciuda «ciocnirilor» cu antrenorul Ionut Chirilă s-a impus. Desi este capricios, genul de fotbalist care nu se lasă călcat în picioare, Drida a reusit să atragă atentia în Divizia A. Acum două zile, clubul Dinamo Bucuresti a anuntat că arădeanul Drida este în atentia observatorilor săi si că va fi propus lui Ioan Andone pentru transfer. Ar fi o adevărată realizare pentru fotbalist să ajungă la Dinamo Bucuresti la un an si jumătate după ce a fost exclus din lotul UTA-ei.

    Ciubăncan trage tare la Iasi
    Marius Ciubăncan, scos de UTA absolut nemeritat pe usa din dos, a ajuns, un sezon, la Tricotaje Ineu si tocmai când textilistii se pregăteau să-l readucă, l-a suflat Ionut Popa pentru Poli Iasi. Mijlocasul e bine-mersi în Copou, luptă pentru titularizare cu Daniel Rednic si a trecut foarte bine peste neplăcutul episod de acum un an si jumătate, când Ilie Stan nici măcar nu-l băga în seamă.

    Popescu si Luca, foarte buni în «B»
    Nici Marius Popescu, aflat pe finalul carierei,
    nici Ciprian Luca nu erau fotbalisti de aruncat. Dovadă că au reusit performante la nivelul esalonului secund si că sunt utili formatiilor la care evoluează. În plus, Luca a fost rechemat la Arad în ultimele două campanii de transferuri, însă mutarea nu s-a mai perfectat.

    Buglea face furori la Petrolul
    Si printre mai recent disponibilizatii jucători ai UTA-ei există cazuri fericite. De exemplu, Buglea, un fundas pe care nimeni nu avea ochi să-l vadă, a ajuns la Petrolul Ploiesti. A devenit titular în apărare, alături de Ionut Costache, si are la activ două succese răsunătoare: eliminările formatiilor Dinamo Bucuresti si Poli Timisoara din cupa României. Nici Sandru n-a nimerit rău, la FCM Brasov, unde este titular, în vreme ce Tilihoi joacă la Caracal, iar Poenaru la Poiana Câmpina.
    Asadar, vedeti ce inseamna sa fii un inchipuit cu aere de conducator... de club de fotbal, ce face imbecilitatea din oameni... acum suntem cu un picior in div. C si datorita ilustrei noastre ex-conduceri, era Chisbora... "episodul Ilie Stan" fiind unul dintr-un scurt serial, care mai include "episodul nocturna", "episodul Manta-I.Popa", etc.

  13. #34
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post

    Negocieri cu Bota si Bogosel
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Costel Bogosel si Călin Bota, singurii fotbalisti din lotul FCM UTA cărora le expiră contractele, au fost invitati, marti, la negocieri. Ei îsi vor etala pretentiile si vor încerca să ajungă la o întelegere cu clubul textilist. „Sunt convins că vom ajunge la acorduri cu cei doi fotbalisti. Ei sunt doriti în continuare în lot, atât de antrenori, cât si de echipa de conducere. Si-au exprimat dorinta de-a rămâne la UTA, nu au intentii de plecare si sunt sigur că ne vom întelege. Cu Bota s-a discutat deja, stim
    ce doreste, iar cu Bogosel vom vorbi marti”, a declarat managerul clubului
    UTA. Din informatiile pe care le detinem, Călin Bota solicită aproximativ 10.000 de euro pe an. Suma pare mare la prima vedere, având în vedere puterea financiară a clubului arădean, însă faptul că e liber de contract permite fotbalistului să emită pretentii ceva mai ridicate. Probabil Bota va bate palma cu UTA, mai ales că cere o sumă putin mai mare decât cea oferită de textilisti în mod obisnuit. Cu Bogosel nu se anuntă probleme, astfel că e posibil ca în 9 ianuarie, când Bătrâna Doamnă va reveni din vacantă, ambii fotbalisti să fie prezenti la reunirea lotului.
    Mutică, doar un zvon
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Prezent în mai multe rânduri la stadionul UTA, pentru pregătire individuală, Dorel Mutică este subiectul unui zvon care indică întoarcerea sa în tricoul alb-rosu. „Mutică este liber de contract. Am discutat cu el, însă nu si-a pus problema revenirii la UTA. Este în contact cu mai multi impresari si asteaptă oferte din Cipru si Israel, din câte am înteles. Revenirea sa la UTA reprezintă doar un zvon”, a precizat managerul Bătrânei Doamne.
    Hutan, ofertat de Poli Timisoara
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Clubul Poli Timisoara a depus o ofertă pentru achizitionarea fotbalistului arădean Sebastian Hutan. Component al formatiei Sheriff Tiraspol, unde a ajuns de la UTA în vara anului 2003, Hutan i-a atras atentia lui Gheorghe Hagi, la lotul national de juniori. De asemenea, antrenorul formatiei Poli Timisoara a fost sfătuit vizavi de Hutan de secundul său, Gabi Balint, care a antrenat în calitate de antrenor principal campioana Republicii Moldova. Deocamdată, părtile n-au ajuns la un acord din cauza pretului urias solicitat de formatia din Tiraspol, care l-a cotat pe Sebastian Hutan la un milion de euro. Poli Timisoara, care îi mai doreste pe Cocis si Florescu, a oferit pentru Hutan jumătate de milion de euro.

  14. #35
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Dekany confirma in fituica antiUTA- Fotbalvest ca se afla in tratative cu 2 mari firme din Romania pentru preluarea clubului

  15. #36
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Da Doamne sa iasa ceva !!!
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  16. #37
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    asteptam cu interes noi detalii

  17. #38
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles si auzit pe undeva, nu a cazut definitiv varianta Rompetrol. Faptul ca s-a extins nu-l impiedica pe Dinu Patriciu sa treaca la o negociere.
    Cealalta firma ar fi una dintre alea de ciment.

    Deocamdata sunt zvonuri si ghiceli.

    Cand va fi ceva sigur sau aproape sigur presa va semnala imediat acest lucru.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  18. #39
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    vrem detalii nu zvonuri!!! ((

    micutzu, inventeaza tu ceva, doar sa fim si noi fericiti de Sarbatori, in ce priveste pe UTA! Apoi zici ca a cazut "varianta" respectiva

  19. #40
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Santejudean si Sas (Santejudetean ) out si vin probabil 3 jucatori anonimi de la Satu Mare: Orosz, Mihovici si Sergiu Stan. NO Comment

  20. #41
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    ARAD
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa vina si Almasan de la Sannicolau. Fotbalist bun, util zic eu si utist. Ne-ar putea ajuta

  21. #42
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mănăilă si-a găsit dreptatea la FRF
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Comisia pentru Statutul Jucătorului, condusă de Ion Turculeanu în cadrul FRF, a decis că UTA datorează suma de 2400 de euro antrenorului Dan Mănăilă. În sedinta desfăsurată marti după-amiază, membrii comisiei, în baza actelor prezentate de fostul tehnician al Bătrânei Doamne, a decis ca UTA să plătească suma datorată tehnicianului. În caz de neplată, peste o lună, textilistii nu vor putea efectua transferuri si vor achita, către FRF, o penalizare de 0,25% pentru
    fiecare zi de întârziere. „Nu recurgeam la acest gest dacă găseam întelegere la UTA. Nu mă simt deloc bine că am apelat la judecata federatiei, însă mă consider nedreptătit din moment ce am fost de acord să renunt la 20.000 de euro, pe care îi puteam obtine, în schimbul unei sume foarte mici. Nu stiu câti ar fi renuntat la 20.000 de euro pentru 2400 de euro”, a spus Dan Mănăilă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •