View Poll Results: Pronostic Stuttgart - Rapid

Voters
50. You may not vote on this poll
  • 1

    13 26.00%
  • X

    21 42.00%
  • 2

    16 32.00%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 157 of 157

Thread: Stuttgart - Rapid

  1. #148
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Ultimul mesaj off-topic ca nu are niciun sens sa ne stricam sarbatoarea pe voi.

    Vladek, omule!!!

    Asa era sistemul atunci: toti jucatorii de perspectiva, oriunde se aflau ei in tara (Arad, Baia Mare, Resita, Galati, Brasov) erau racolati de cum era clar ca puteau fi jucatori de perspectiva la echipele Steaua si Dinamo. Daca nu erau buni, erau transferati la FC Olt, Victoria, Flacara, sau "imprumutati" la alte echipe, pana cand erau buni de Steaua, etc. Steaua avea vreo 40-50 de jucatori legitimati, ce prisoseau (calitatea a 2-a) erau dati la alte echipe. Asta nu o mai spui?

    Cazul Hagi este graitor. Din Constanta plecand spre Craiova la 18 ani a fost oprit pe drum la Bucuresti de celalat frate al lui Valentin, la Sportul. De unde a plecat la Steaua.

    Asta era lipsa de fair-play: luati voi cu arcanul tot ce era mai bun in tara asta.

    Adica de ce nu avea Aradul nevoie de Duckadam? Duce lipsa Aradul de traditie fotbalistica? De ce a retrogradat UTA (campioana nationala) si nu a retrogradat niciodata Steaua? Sau Dinamo. Sau Victoria (de cand a urcat in A). Sau FC Olt (de cand a urcat in A).

    De ce sa se deplaseze Belodedici de la Moldova Noua (la 30 de km de Timisoara) pana la Bucuresti ca sa joace la Steaua? Adica Timisoara nu avea traditie fotbalisitca? A propos, ai auzit de Ripensia Timisoara? De ce nu mai exista???

    Si eu care credeam ca am desenat frumos, ca sa intelegeti si voi ce au insemnat clonele comuniste si pentru fair-play-ul in sportul romanesc (nu numai fotbal). Adica pentru fair-play-ul lipsa.

    Gata, hai uitati-va la meci si bucurati-va si laudati-va cu "traditia" voastra!
    Rapid - iubire fara sfarsit

  2. #149
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    uitat-te si pe topicu stelei ce intrebare:
    da voi cate titluri aveti ( Rapid)?
    ei se lauda cu niste titluri se stie cum luate.
    am luat bataie insa ne-am calificat pe primu loc, iar frustrati (se stiu ei care ) vad ca nu mai comenteaza nimic aici .
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  3. #150
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    cry, sincer nu am vrut sa incep nimic. chiar imi pare bine de voi ca v-ati calificat. oricum, pe viitor o sa tin minte ca nu ai simtul umorului si o sa ma abtin.
    FINI LES FOLIES STI!!!

  4. #151
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Masina de propaganda a fost (si inca mai ESTE!) atat de puternica incat nu e de mirare ca nu isi pun anumite intrebari.
    Rapid - iubire fara sfarsit

  5. #152
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Eu nu mai continui discutia asta ... e inutila. Sunt deja obisnuit cu atitudinea asta fanatic anti-Steaua ( deghizata intr-un anticomunism de parada, ca e trendy zilele astea sa fii anticomunist feroce, sa injuri tot ce a fost inainte de 89 ). Bla, bla, Steaua lua jucatorii "cu arcanul", etc... stim povestea ! Ramaneti si povestiti balivernele astea cui vreti voi ... noi ramanem UNICA ECHIPA DIN ROMANIA CARE A JUCAT 2 FINALE DE CUPE EUROPENE !

    In afara de asta, felicitari Rapid pentru locul 1 si bafta maine la tragerea la sorti.

  6. #153
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    pana una alta, doua echipe romanesti merg de pe locul 1...sa speram ca ajungem departe, dar depinde si de tragerea la sorti...

  7. #154
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Emilio
    Mura in gura ti-am dat. Daca nu intelegi e treaba ta.
    I-auzi bre la el, cica de fapt comunistul (Steaua) le-a furat altora vila (cu vreo 40 de ani in urma) shi d-aia a cashtigat cupa campionilor la vile !
    Du-te la culcare Emilio, da' nu uita sa dai pe gat un pahar cu lapte, altfel e de rau cu comunishtii ashtia !

    Quote Originally Posted by Cry
    uitat-te si pe topicu stelei ce intrebare:
    da voi cate titluri aveti ( Rapid)?
    ei se lauda cu niste titluri se stie cum luate.
    Pushtiu, tzi-am mai zis io, shtii cum se cheama 8 din 15 ?!

    INCA O DATA : BRAVO RAPID ! Succes la tragerea la sortzi !!! Macar de-am mai juca 8 meciuri in Europa !!!
    Last edited by uti2102; 16th December 2005 at 00:27.
    ex-alpopa

  8. #155
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Vreau si eu o vila...
    (Daca tot ii dati in off topic, poate asa se sesizeaza vreun moderator si sterge sau muta mesajele aiurea)
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #156
    sport legend Emilio's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Grant
    Posts
    1,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul
    Sa sarbatoresti 20 de ani de la castigarea CCE de catre Steaua ...
    deh ca se suprapun
    Asa a inceput discutia ....

    Deci voi veniti pe threadul asta despre meciul Rapidului sa va laudati cu niste rezultate dintr-o perioada despre care nu vreti sa stiti adevarul si tot noi suntem cei care suntem anti-stelisti daca va spunem adevarul in fata.

    Macar fiti cuviinciosi cu "gazdele". Este un thread despre Rapid in cupa UEFA, nu despre Steaua si despre istoria ei mincinoasa.
    Rapid - iubire fara sfarsit

  10. #157
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Reveniti va rog la discutia asupra meciului!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •