View Poll Results: pronostic

Voters
43. You may not vote on this poll
  • 1

    9 20.93%
  • x

    5 11.63%
  • 2

    29 67.44%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Etapa 28: FC National - Poli Timisoara

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1

    Etapa 28: FC National - Poli Timisoara

    Miercuri: 25.04 2007
    18:45 FC National - Poli Timisoara
    Telesport
    discutii inainte si dupa meci aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    daca va intalniti careva cu nenea chivorchian sa-i spuneti ca fica-sa care joaca volei la p.neamt arata super de la gat in jos,la fata nu am vcazut prea bine
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  3. #3
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    daca va intalniti careva cu nenea chivorchian sa-i spuneti ca fica-sa care joaca volei la p.neamt arata super de la gat in jos,la fata nu am vcazut prea bine
    hahaha...macar da si un pronostic daca tot ai postat si daca vrei sa-ti fac "lipeala" ! glumeam .........eu zic ca batem si cu echipa a doua avand in vedere suspendatzi si loviti...0-1 e de ajuns !
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    si egal e bine, din pacate pe ei nu ii mai ajuta cu nimik

  5. #5
    ex-danny22tm Poli Timisoara's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Timisoara*****
    Posts
    956
    Reputatie
    1
    ......... tui' mãsa de butoane ca am apasat gresit...am apasat "1" ! o fi un semn bun...
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"]POLI 1921[/COLOR][/SIZE][/B]

  6. #6
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    iar castiga Timisoara

    Torje ala incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult

  7. #7
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Torje ala incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult
    Messi din Banat pronostic 2 e timpu' sa mai batem si noi in deplasare
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    acuma lasa, ca ne ajunge un Messi in Romania, nu pot fi toti Messi ca apoi nu-i mai poti deosebi

  9. #9
    Capellen Cipus's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Luxemburg
    Posts
    1,448
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    iar castiga Timisoara

    Torje ala incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult
    e cam mic pentru tine Yo, lasa-l sa mai creasca vreo 2 ani
    Nationalul credeam ca isi mai revine dupa ce a invins Farul, insa m-am inselat, vor pierde si cu Timisoara
    [B][COLOR="Black"]I'm BACK![/COLOR][/B]

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa ma ierte cei care au votat 1, mai ales Platanul, dar asta se cheama tupeu. Revine Chihaia. Octavian...

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipus View Post
    e cam mic pentru tine Yo, lasa-l sa mai creasca vreo 2 ani
    Nationalul credeam ca isi mai revine dupa ce a invins Farul, insa m-am inselat, vor pierde si cu Timisoara
    nu imi place asa cum crezi tu

    mi-ar placea sa-l vad la Steaua

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Sa ma ierte cei care au votat 1, mai ales Platanul, dar asta se cheama tupeu. Revine Chihaia. Octavian...

    Pai si eu am sa votez tot 1. Daca nici pe astia, atunci pe cine?
    Doar trebuie sa ne razbunam pe puscariasul ala scarbos si pe blatistul de Chivorchian, sa le platim cu varf si indesat pentru toate magariile si golaniile pe care le-au facut clubului.

  13. #13
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Be@, trebuie sa ai si argumente. Sa ma ierte colegii care simpatizeaza Jiul, dar asa ma gandeam eu despre echipa lor: daca nu pe ei pe cine? Eh, iata ca... McKain face cat Herea, iar in rest toata echipa noastra face cat Mansour. Tu votezi cu inima. Ce argumente ai? Spune-mi cum am putea sa ii batem. Nu zic ca e imposibil. Orice e posibil, dar e greu, greu. Poate astia isi vor da sufletul pe teren. Ii monteaza Iacov va are el un ghimpe impotriva lui Jaba, dar mai mult decat sa le dea bani si sa ii dopeze nu are ce sa le faca. Si nu cred eu ca da Iacov mai mult decat... altii.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Pai Cartu si Iacov au de luat o revansa, si sper sa-i monteze pe baieti cu trebuie. De ce sa ne fie frica de astia?
    In tur am facut 1-1 la ei, anul trecut i-am batut in Cotroceni. Asa ca, 1!

  15. #15
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eh, iata ca... McKain face cat Herea, iar in rest toata echipa noastra face cat Mansour. Spune-mi cum am putea sa ii batem. Nu zic ca e imposibil. Orice e posibil, dar e greu, greu. Poate astia isi vor da sufletul pe teren. Ii monteaza Iacov va are el un ghimpe impotriva lui Jaba, dar mai mult decat sa le dea bani si sa ii dopeze nu are ce sa le faca. Si nu cred eu ca da Iacov mai mult decat... altii.
    oooooooooooo pppppprrrrreeeettttteeenniiii nostri.....la vrajala pronostic 2222222....
    https://t.me/pump_upp

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Zerosase, ce naiba vrei sa zici tu acolo? Ia incearca tu sa pronunti cuvintele alea asa, ca la Caragiale - cum le scrii le si citesti.
    Be@, ce naiba de revansa are de luat Cartu? Iacov inteleg, dar Cartu? Daca judeci asa Cartu fusese dat in judecata de catre Iacov inainte de a ajunge la noi, pe vremea cand era la Poli, pentru ca facuse misto iar ala a zis ca erau afirmatii calomnioase. Cartu are de umplut potofelul. Il doare in cur.

  17. #17
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    eu personal cred ca Poli va obtine victoria .. are o echipa valoroasa si ambitioasa (asta s-a vazut in meciurile cu steaua si ceahlaul) si se pare ca acum au si antrenor

    bafta Poli in finala cupei
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  18. #18
    junior Looks's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    57
    Reputatie
    1
    Clar bate Poli

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    794
    Reputatie
    1
    Ce revansa are sa-si ia Iacov? Revansa retardatului. I-a facut cine ceva, sau el a fost cel care s-a bagat in seama ca nesimtitul cu noi? Unii dintre voi, ca si @bea, considerati ca Poli v-a facut rau. Gresit! Poli v-a facut bine, v-a dat o galeata de bani pentru unii jucatori ce nu valorau nici jumatate cat s-a platit pe ei. Conducatorii vostri v-au facut de rahat, Iacov si altii, care au luat banii prin offshore-uri cipriote ca sa-si bage banii in buzunar. Cu banii aia puteati transfera jucatori excelenti din Liga 1. Voi chiar nu stiti cine v-a adus in halul in care ati ajuns Iar Cartu, el este antrenor, pe el nu-l intereseaza National-ul sau Poli. Tot ce-l intereseaza pe el este sa-si ia banii, atat ...

    Meciul este de 1X2 ...

  20. #20
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post
    Pai Cartu si Iacov au de luat o revansa, si sper sa-i monteze pe baieti cu trebuie. De ce sa ne fie frica de astia?
    In tur am facut 1-1 la ei, anul trecut i-am batut in Cotroceni. Asa ca, 1!

    Iar in anii 50, v-am batut noi in finala cupei.
    Gino e smecher cu diploma pe langa Iacov.
    Cand eu am spus ca Gino e cel mai meserias conducator de club nimeni nu m-a crezut. Miril mi-e martor. Stiu ca s-a compromis la jocuri murdare, dar daca trebuia sa umble cu cersitul pt inlocui un scaun in tribune, e clar ca omul nu avea de ales. Cine in tzara asta a mai adus ani la rand jucatori pe care nu-i cunostea nimeni, antrenori picati din luna ce nici nu vorbeau romaneste si totusi, Nationalul se batea la locurile fruntase. Iacov e-un prost care profita de statutul de presedinte de club sa se dea ciumeg la televizor in timp ce pe-acas' parca vad ca-l pune nevasta la colt cand nu foloseste cum trebuie furculita.
    Asta e diferenta dintre Nationalul lui Gino si cel de azi.
    Imi pare rau ca aceasta echipa nu a avut alta sansa.

    Be@, daca Poli si BKP nu era, probabil Nationalul acum era in C. Incearca sa gandesti si tu. Am inteles ca si adolescentele sunt capabile de o asemenea "performanta".
    Si noi uram Dinamo, dar nu pentru ca ne-a luat toata apararea in anii '90. Pt aia i-am injurat pe proprii nostri conducatori de atunci.
    Last edited by Elphax; 24th April 2007 at 11:16.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    1. Ai prizat cumva impreuna cu Iacov, de stii ca-i aurolac? Ai grija cum vorbesti.


    2. Eu m-am referit la cei doi mercenari veniti la voi in iarna, pe care, cu conmplicitatea mafiotilor din federatie, ati reusit sa-i furati. Si mai scutiti-ne cu faze de genul "daca nu era BkP, erati in B, sau C". Da?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •