View Poll Results: CARE VA FI SCORUL

Voters
127. You may not vote on this poll
  • 1-1

    27 21.26%
  • 2-0

    36 28.35%
  • 3-0

    12 9.45%
  • 0-2

    20 15.75%
  • 0-3

    7 5.51%
  • 2-2

    10 7.87%
  • altul

    15 11.81%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 45

Thread: CARE VA FI SCORUL FINAL STEAUA-CRAIOVA?

  1. #22
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    gg

    steaua va face o treaba mare pe craiova

  2. #23
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    FG

    CE DRACU A FACUT CRAIOVA IN CUPELE EUROPENE DIN 90 INCOACE? oops oops oops oops oops oops oops oops oops oops /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

    CU ASTA SE LAUDA AZZURO

    90/91 UEFA I KS Partizani (Tirana) Alb FC Universitatea Craiova Rom 0-1 0-1
    90/91 UEFA II FC Universitatea Craiova Rom Borussia Dortmund FRG 0-3 0-1
    91/92 Champ. I FC Universitatea Craiova Rom Apollon Limassol FC Cyp 2-0 0-3
    92/93 UEFA I SK Sigma Olomouc Tch FC Universitatea Craiova Rom 1-0 2-1
    93/94 Cup Win. I FC Universitatea Craiova Rom HB Tórshavn Far 4-0 3-0
    93/94 Cup Win. II Paris Saint-Germain FC Fra FC Universitatea Craiova Rom 4-0 2-0
    94/95 UEFA Qual Dinamo Tbilisi Geo FC Universitatea Craiova Rom 2-0 2-1
    95/96 UEFA Qual FC Universitatea Craiova Rom FC Dinamo Minsk Bls 0-0 0-0 1-3p
    00/01 UEFA Prel FC Universitatea Craiova Rom FK Pobeda (Prilep) Mac 1-1 0-1
    18 5 3 10 1422

  3. #24
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    GG

    PROSTII DE LA STEAUA AU AVUT URMATOARELE REZULTATE DIN 90 INCOACE

    P P P P happy happy happy happy happy

    90/91 Cup Win. I Glentoran FC Nir FC Steaua Bucuresti Rom 1-1 0-5
    90/91 Cup Win. II Montpellier Hérault SC Fra FC Steaua Bucuresti Rom 5-0 3-0
    91/92 UEFA I Anorthosis Famagusta FC Cyp FC Steaua Bucuresti Rom 1-2 2-2
    91/92 UEFA II Sporting de Gijón Esp FC Steaua Bucuresti Rom 2-2 0-1
    91/92 UEFA III FC Steaua Bucuresti Rom Genoa 1893 Ita 0-1 0-1
    92/93 Cup Win. I Bohemian FC (Dublin) Irl FC Steaua Bucuresti Rom 0-0 0-4
    92/93 Cup Win. II AGF Århus Den FC Steaua Bucuresti Rom 3-2 1-2
    92/93 Cup Win. 1/4 R. Antwerp FC Bel FC Steaua Bucuresti Rom 0-0 1-1
    93/94 Champ. I FC Steaua Bucuresti Rom Dinamo Zagreb Cro 1-2 3-2
    93/94 Champ. II AS Monaco Fra FC Steaua Bucuresti Rom 4-1 0-1
    94/95 Champ. Qual FC Steaua Bucuresti Rom Servette FC (Gen&ve) Sui 4-1 1-1
    94/95 Champ. Lg RSC Anderlecht Bel FC Steaua Bucuresti Rom 0-0 1-1
    94/95 Champ. Lg FC Steaua Bucuresti Rom HNK Hajduk Split Cro 0-1 4-1
    94/95 Champ. Lg SL Benfica Por FC Steaua Bucuresti Rom 2-1 1-1
    95/96 Champ. Qual SV Austria Salzburg Aut FC Steaua Bucuresti Rom 0-0 0-1
    95/96 Champ. Lg FC Steaua Bucuresti Rom Rangers FC (Glasgow) Sco 1-0 1-1
    95/96 Champ. Lg Juventus FC Ita FC Steaua Bucuresti Rom 3-0 0-0
    95/96 Champ. Lg Borussia Dortmund Ger FC Steaua Bucuresti Rom 1-0 0-0
    96/97 Champ. Qual Club Brugge KV Bel FC Steaua Bucuresti Rom 2-2 0-3
    96/97 Champ. Lg Club Atlético de Madrid Esp FC Steaua Bucuresti Rom 4-0 1-1
    96/97 Champ. Lg FC Steaua Bucuresti Rom Borussia Dortmund Ger 0-3 3-5
    96/97 Champ. Lg FC Steaua Bucuresti Rom Widzew Lódz Pol 1-0 0-2
    97/98 Champ. Prel FC Steaua Bucuresti Rom CSKA Sofia Bul 3-3 2-0
    97/98 Champ. Qual FC Steaua Bucuresti Rom Paris Saint-Germain FC Fra 3-0 0-5
    97/98 UEFA I FC Steaua Bucuresti Rom Fenerbahēe SK (Istanbul) Tur 0-0 2-1
    97/98 UEFA II FC Steaua Bucuresti Rom SC Bastia Fra 1-0 2-3
    97/98 UEFA III FC Steaua Bucuresti Rom Aston Villa FC Eng 2-1 0-2
    98/99 Champ. Prel FC Steaua Bucuresti Rom FC Flora (Tallinn) Est 4-1 1-3
    98/99 Champ. Qual FC Steaua Bucuresti Rom Panathinaikos FC (Athens) Gre 2-2 3-6
    98/99 UEFA I FC Steaua Bucuresti Rom Valencia CF Esp 3-4 0-3
    99/00 UEFA Prel FC Steaua Bucuresti Rom FC Levadia Maardu Est 3-0 4-1
    99/00 UEFA I FC Steaua Bucuresti Rom LASK Linz Aut 2-0 3-2
    99/00 UEFA II FC Steaua Bucuresti Rom West Ham United FC Eng 2-0 0-0
    99/00 UEFA III SK Slavia Praha Tch FC Steaua Bucuresti Rom 4-1 1-1
    01/02 Champ. Prel FC Steaua Bucuresti Rom Sloga Jugomagnat Skopje Mac 3-0 2-1
    01/02 Champ. Qual FC Steaua Bucuresti Rom FC Dynamo Kyiv Ukr 2-4 1-1
    01/02 UEFA I FC St. Gallen Sui FC Steaua Bucuresti Rom 2-1 1-1
    03/04 UEFA Qual FC Neman Grodno Bls FC Steaua Bucuresti Rom 1-1 0-0
    03/04 UEFA I Southampton FC Eng FC Steaua Bucuresti Rom 1-1 0-1
    03/04 UEFA II FC Steaua Bucuresti Rom Liverpool FC Eng 1-1 0-1
    80 27 27 26 111114

  4. #25
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    gabilove, ai sarit intentzionat sau n-ai considerat necesar sa pui si meciurile din Intertot, au fost cateva rezultate interesante. S-au pus pe foruml asta ,probabil nu le-ai citit.

    dar daca vrei sa spui ca ati facut niste meciuri bune in europa, sint de acord. Mai ales cel cu Bastia, imi amintesc ca am tzinut cu voi in cateva meciuri,la ala insa cu totul special. daca vrei sa-mi spui ca si pe plan intern, noi am luat un titlu dupa revolutzie si voi un sac de titluri, iar e adevarat.

    Dar tot nu-mi place Steaua pentru ca nu-mi plac apevistii, nu-mi place nimic din ceea ce reprezinta acest club, din ce a reprezentat. A fost si este alaturi de dinamo, un fel de echipa a guvernantzilor si dictatorilor , nici suporterii stelei nu-mi inspira respec cu cateva exceptzii totusi

    Recunosc ca sintetzi favoritzi in meciul de Duminica dar asta nu inseamna ca l-atzi castigat. Chiar daca atzi umblat si la fereratzie sa-i scapatzi pe aia doi, tot n-atzi castigat, probabil arbitrii vor trage serios cu voi dar s-ar putea sa nu se stie. Nu stiu de ce, dar eu nu cred ca obtzinetzi victoria
    Nici macar nu cred ca vetzi reusi sa datzi vreun gol apararii Craiovei cu Guso,Daouda,Papura,Rada

    SAU CA SA REZUM, NU STIU SCORUL DAR CRED CA IN DREPTUL GOLURILOR MARCATE DE STEAUA VA SCRIE ZERO RAMANE DE VAZUT DACA STIINTZA VA INSCRIE.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mai oltenilor, mai craiovenilor. Macar noi avem 80 de meciuri jucate shi bilantz echilibrat. Nu-i chiar asha rushinos.....
    ex-alpopa

  6. #27
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Un 5-1 nu cred ca e exagerat!

  7. #28
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Ultras , chiar asa 5-1?
    Mai devreme ziceai ca tii cu noi , acum iti schimbasi parerea

    Cea ce conteaza este ca steaua o va lua pe cocoasa in ghencea , NJock si Baditza o vor baga `nate
    0-2
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mai rau de un egal n-o sa patzeasca Steaua. Obiectiv privind : STEAUA NU ARE CUM SA PRIMEASCA GOL DE LA CRAIOVA!!! Chiar daca Badea shi Stanga o sa arate ca au inca clasa nu e de ajuns. Dak nu credetzi o sa vedetzi dupa meci....In rest va urez mult succes prin Bucureshti, sa nu cadetzi in vreo capcana ceva........ :p
    ex-alpopa

  9. #30
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu fii asa sigur.
    CRAIOVA are un lot superior steloaiei voastre , s-a vazut ca fara ajutorul arbitrului steaua nu poate castiga...
    Daca arbitrajul va fii corect , nu vom avea probleme in aceasta partida , vom castiga lejer...
    alpopa iti promit ca vor venii mai mult fani alb-albastrii decat fani stelisti in peluza armata ultra...
    O SA FACEM UN ADEVARAT SPECTACOL IN ghencea voastra
    FORZZA STIINTA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    sal,maine seara va bate craiova cu 3-0,jeremie njock 3 goluri!!!va fi cea mai frumoasa coregrafie vazuta vreodata pe un stadion din romania,ULTRASI DIN PELUZA SUD PROMIT un spectacol pe cinste!!!

  11. #32
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    3-0 craiova.... haha dute ma....
    echipe ca Liverpool si Southampton n-au putut sa castiga in Ghencea si oltenii vor face acest lucru si cu un scor de 3 la 0... keep on dreaming.... si despre n'jock, ce atacant prapadit... calitatile a lui Dica, Raducanu sau Niculescu sunt de o mie de ori mai mari decit calitatile lui n'jock.....mai bine zis n'JOKE...haha
    hai sa fimi obiectivi... Steaua 2-0 'U' Craiova
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  12. #33
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Gyg

    IN SEARA ASTA VETI SIMTI CE INSEAMNA STEAUA BUKURESTI :p
    gabi love fffff

  13. #34
    incepator tiad's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    2-0 pentru Steaua fara sa forteze

  14. #35
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Veti vedea ca ne vom distra pe seama voastra diseara
    ghencea va fii cucerita de ULTRASII CRAIOVENI.
    De abia astept sa va vad umiliti.
    FORZZA STIINTA
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #36
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Utfu

    - Mirele, crezi că pīnă la ora meciului cu oltenii puteţi să uitaţi de Liverpool?
    - Ce s-a īntīmplat la Liverpool nu a fost o amintire urītă. Dacă luam 3-4 goluri sau jucam penibil, atunci era greu să ne revenim. Dar cīnd o echipă romānească ajunge să ţină īn şah pe Liverpool 75 de minute din 90 e un lucru lăudabil. Era şansa noastră să ne afirmăm, dar trebuie să depăşim acest moment.

    - Nu ai impresia că ne mulţumim īntotdeauna cu puţin? Turcii, de exemplu, mai au patru echipe īn cupele europene.
    - Da, īnsă la turci fotbalul este respectat şi ajutat, la noi īncă se tărăgănează cedarea stadionului către club, fiindcă cineva are un cui īmpotriva lui Gigi. Vorbim toţi de mocirla din fotbalul romānesc, dar nu facem nimic să ieşim din ea. Eu zic că īn comparaţie cu condiţiile din Romānia ne-am descurcat cu brio īn UEFA, atīt noi, cīt şi Dinamo. Priviţi pe ce terenuri jucăm şi o să realizaţi că am făcut prea multe.



    - Tu cum te simţi după contactul dur cu Gerrard? Poţi să joci astăzi?
    - Sunt OK. Şi dacă eram accidentat tot jucam, dacă e vorba de Craiova. Nu de alta, dar m-au deranjat declaraţiile care le-au dat. Īi ştiam oameni cu cap, păcat de funcţiile lor, nu au minte. Spun că trebuia să fiu suspendat de Ligă, dar vorbesc īn necunoştinţă de cauză. Să citească regulamentul. Acolo scrie clar: . Eu n-am dat cu pumnul la Bacău. Īn 4 ani de cīnd joc īn Divizia A, am lovit de două ori: anul trecut, cu Sportul, şi īn acest campionat, cu Petrolul. De fiecare dată am recunoscut. Sīnt jucători la alte echipe care lovesc de 3-4 ori pe meci.

    - Oltenii au cerut şi control antidoping.
    - Vor să facă atmosferă. Ştiţi de ce? Pentru că le dīrdīie fundul de frică.

    - Ţi-ar plăcea să evoluezi alături de Hagi?
    - Ar fi o imensă onoare. Dar īmi este greu să cred că "Regele" va mai juca fotbal īn viitor, după ce a ales calea antrenoratului. Nu am lucrat mult cu el la echipa naţională, dar mi-am dat seama că are mari şanse să devină un tehnician apreciat.


    "Va fi tare greu!"
    Njock consideră că, astă-seară, bucureştenii vor īncerca să răzbune eşecul de la Liverpool

    Mario Morcov (Craiova)

    O dată cu apropierea startului derby-ului din Ghencea, jucătorii Universităţii au devenit mai circumspecţi. "Ne aşteaptă cea mai grea partidă a sezonului. Steliştii sīnt foarte valoroşi, au un joc de pase extraordinar, dar asta nu īnseamnă că vom pierde automat. Şi noi avem un moral bun, sīntem īn formă şi trebuie să ne mulţumim suporterii. Păcat că adversarii noştri nu i-au eliminat pe cei de la Liverpool! Ar fi intrat pe teren cu nasul pe sus şi i-am fi putut surprinde mai uşor. Aşa, vor īncerca să se reabiliteze", a spus Jeremie Njock (foto), care a promis că va īnscrie cel puţin un gol.

    Şi Badea a făcut apel la calm: "Acum, toată lumea se gīndeşte la podium, dar acelaşi lot era pe locul 13 īn urmă cu doar cīteva etape. Trebuie să rămīnem cu picioarele pe pămīnt, pentru că minuni peste noapte nu se pot face. Ca să scoatem un rezultat bun īn Ghencea avem nevoie de concentrare maximă, de īncredere, de noroc şi de un arbitraj corect".


    Guso despre duelul cu Hamutovski
    Portarul bosniac al Craiovei, Adnan Guso, īmplineşte chiar azi 28 de ani şi mărturiseşte că aşteaptă din partea colegilor drept cadou o victorie īmpotriva Stelei. "Dacă iese bine, le fac baie īn bere tuturor! Eu o să īncerc să īnchid poarta, important e să şi marcăm", a declarat Guso. Despre duelul cu Hamutovski, care-l concurează la titlul de cel mai īn formă goalkeeper al sezonului, Adnan a spus: "Mă bucur că are evoluţii bune, dar duminică sper să nu fie chiar īn formă! De luni īncolo, poate să apere cīt vrea el de bine".

    Terenul, un alt adversar
    De două zile, terenul din Ghencea a fost din nou acoperit cu folie, īnsă suprafaţa de joc arată īn continuare foarte rău. Bucăţile de gazon rupte după partidele cu Liverpool şi Oţelul au fost īnlocuite cu brazde de pe terenul de antrenament numărul 6, īnsă multe porţiuni sīnt lipsite de iarbă, rămīnīnd la vedere nisipul care a fost īmprăştiat săptămīna trecută. Jucătorii sīnt destul de īngrijoraţi de starea gazonului īn perspectiva importantei partide de astăzi cu Universitatea Craiova, dar şi a restanţei cu FC Oradea programată
    gabi love fffff

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Veti vedea ca ne vom distra pe seama voastra diseara
    ghencea va fii cucerita de ULTRASII CRAIOVENI.
    De abia astept sa va vad umiliti.
    FORZZA STIINTA
    Steaua - Craiova 2-0
    ti-am mai zis ca tu visezi cu ochii deschisi... coboara la realitate..shi mai vb

  17. #38
    incepator tiad's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tiad
    2-0 pentru Steaua fara sa forteze
    Am avut dreptate

  18. #39
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Una peste alta, 38% au ghicit scorul final, 2-0.

  19. #40
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Steaua - U Craiova 2-0

    Subtziri,
    Badea - Criminal
    Nu se poate sa joci afara si sa faci faulturi atit de dure .
    Njock - a jucat ?
    Maciul vietii cui ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #41
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    inainte sa-l faci pe Badea criminal gindeste-te la simbolul vostru care pe acelasi teren i-a rupt piciorul lui Ardeleanu.
    in conditiile in care avuseram 2 oameni mai putin pe teren , eu zic ca ne descurcaram onorabil.
    sau poate ca atunci cind spui "subtiri" te referi la galeria voastra

  21. #42
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    ugg

    DIVIZIA A / STEAUA - U CRAIOVA 2-0




    Vanitoşi, susţinuţi de o galerie care a dominat stadionul, beneficiind şi de greva fanilor stelişti bătuţi de jandarmi, orgolioşi, "noi sīntem cei mai buni dintre romāni" şi temerari, aşa au venit oltenii īn Ghencea.

    Ambiţia lor s-a exprimat şi tactic. După un īnceput bun al Stelei, bară Opriţa īn minutul 4, oaspeţii au impus ritmul meciului. Maturitatea lui Papură şi a lui Stīngă, siguranţa lui Guso, care apăra ca pe mochetă īn ciuda terenului, şi primejdia care decurgea din fiecare preluare a lui Njock, toate acestea i-au inhibat pe stelişti. Atacantul de culoare e oprit aiurea īn poziţie de gol pe motiv de ofsaid şi ia "galben". Moment important la 0-0!



    Gazdele sīnt vlăguite după Liverpool. Părea că nu se va simţi nici măcar omul īn plus la stelişti după eliminarea lui Daouda, din minutul 44. Imediat după pauză īnsă, a venit şi expulzarea lui Badea (49). El a vrut probabil să vadă dacă fierul crampoanelor e mai tare decīt carnea gleznei lui Falemi. Este!

    Din acel moment jocul s-a mutat īn treimea Ştiinţei. Steaua nu e īnsă o echipă croită ofensiv. A fost nevoie de introducerea lui Pitu ca să se deschidă scorul. La 100 de secunde de la intrare, el a făcut o fentă scurtă şi a tras apoi cu efect, şut pe care cīndva īn Ghencea īl reuşea Fane Petcu. Īndurerată, Craiova ripostează prin capul lui Njock, prins pe linia porţii de Hamutovski. Meciul e frumos, galeriile se duelează, oltenii aleargă de parcă sīnt vreo 13 īn teren, Steaua se relaxează şi combină ducīnd meciul spre final prin bolta lui Răducanu ratată la Liverpool (min. 79) şi spre eterna īntrebare: cum va fi gazonul miercuri, īn restanţa cu FC Oradea?!

    Falemi are fractură
    Īn urma atacului violent al lui Badea asupra lui Falemi (49), mijlocaşul Stelei a suferit o fractură de maleolă la piciorul stīng. Imediat după ce a fost scos de pe teren pe targă, Falemi a fost transportat de urgenţă cu salvarea la Spitalul Municipal, unde i s-a imobilizat glezna īntr-o atelă ghipsată, pe care va trebui să o poarte cel puţin 45 de zile. Cum perioada de recuperare după ce īşi va scoate ghipsul va dura o lună, Falemi va reveni la pregătirile Stelei la īnceputul lui februarie. Cătălin Ţepelin

    "Īmi cer scuze faţă de Falemi. A fost o intrare īntīrziată, n-am vrut să-l lovesc intenţionat"
    Pavel Badea

    "E inexplicabil gestul lui Badea. Nu mă aşteptam la aşa ceva din partea lui"
    Mirel Rădoi



    Rădoi urmărit de Manchester
    Daily Star on Sunday a anunţat īn ediţia de ieri, īntr-un tiraj de 500.000 de exemplare, că managerul lui Manchester United, Alex Ferguson, şi-a trimis colaboratorii la partida dintre Liverpool şi Steaua, aceştia fiind plăcut impresionaţi de Mirel Rădoi. Īntr-o ştire cu titlul "Fergie fancies boy Rădoi" (Ferguson īl place pe băiatul Rădoi) se spune că fundaşul Stelei ar putea ajunge la Manchester īn schimbul a 5,5 milioane lire sterline (aproximativ 8 milioane euro). "Poate juca atīt īn centru, cīt şi pe banda dreaptă şi are o bună rezistenţă, dovadă că a putut continua jocul după lovitura dură primită de la Gerrard", se scrie īn cotidianul englez. Decebal Rădulescu - Londra

    Gigi Becali: "Nu mai insist pentru Hagi"
    Patronul Stelei, Gigi Becali, a urmărit aseară partida alături de Gheorghe Hagi, căruia īn urmă cu două zile īi propusese să joace īn Ghencea. "Am vorbit sīmbătă la telefon cu Hagi şi mi-a zis că a luat-o ca pe o glumă. Nici eu nu voi mai insista pentru că e clar că nu vrea să mai joace", a mărturisit Becali. Piţurcă a spus īn schimb că "īl cunosc şi nu cred că ar face o asemenea greşeală", īn vreme ce Mirel Rădoi a declarat: "Şi la 60 de ani Hagi poate să facă faţă īn Divizia A. Păi, el ar putea să stea pe un scaun la mijlocul terenului şi să ne dea cīte o pasă genială pe meci". Cătălin Ţepelin

    Piţurcă regretă că Răducanu n-a marcat la Liverpool
    La finalul partidei, Victor Piţurcă a adus aminte din nou de marea ratare a lui Claudiu Răducanu din minutul 3 al meciului de la Liverpool. "Acum a marcat dintr-o fază asemănătoare, chiar mai grea. Eu īmi doream să īnscrie īn Anglia, dar ăsta este fotbalul, nu e după cum vrem noi", a spus "principalul" liderului Diviziei A, care a adăugat că "succesul din faţa Craiovei e umbrit de accidentarea lui Falemi". Adrian Florea

    "Eu nu sīnt salvatorul Stelei. Meseria mea e să marchez şi asta am făcut şi īmpotriva Craiovei"
    Adrian Pitu

    "E foarte greu să joci īn 9 contra Stelei şi să cīştigi, dar dacă am fi jucat 11 contra 11 sigur n-am fi pierdut"Adnan Guso

    --------------------------------------------------------------------------------

    STEAUA 2-0 U CRAIOVA
    La pauză 0-0

    Marcatori
    Pitu (63)
    Cl. Răducanu (79)

    STEAUA
    Antrenor Victor Piţurcăīt

    Hamutovski
    ___________
    Rădoi (cpt)
    Curt
    Mutică
    P. Stoica
    _____________
    Fl. Dumitru
    Falemi
    Aliuţă
    Boştină
    _________
    Opriţa
    Cl. Răducanu

    Schimbări
    min. 53 - PARASCHIV * Falemi
    min. 61 - PITU * Boştină
    min. 71 - NEAGA * Aliuţă

    Rezerve:
    12. M. Tudor, 15. Neşu, 20. Ogăraru, 22. Nanu

    U CRAIOVA
    Antrenor Pavel Badea

    Guso
    _______
    Miclea
    Daouda
    Papură (cpt)
    I. Rada
    I. Stancu
    _________
    Cr. Bratu
    Bundea
    Ov. Stīngă
    P. Badea
    _________
    Njock

    Schimbări
    min. 66 - STOIANOF * Cr. Bratu
    min. 71 - McBreen * Njock
    min. 80 - BIEME * Miclea

    Rezerve: 22. Urai, 3. Bieme, 11. Borbely, 17. Moţi, 21. A. Ionescu

    Cartonaşe
    Galben: Hamutovski (13), Rădoi (21) / Daouda (12, 45), Njock (36), Guso (76)
    Roşu: Daouda (45), P. Badea (49)

    Arbitru Ionică Serea (Focşani) - . Asistenţi Fl. Hīncu (Braşov) - , N. Megheşan (Tīrnăveni) -
    Spectatori 4.000

    Cum s-au marcat golurile
    1-0, min. 63, Pitu: mijlocaşul stelist a şutat din colţul careului mare īn stīnga lui Guso, rămas fără reacţie
    2-0, min. 79, Cl. Răducanu : Opriţa a pasat in adincime, Cl. Raducanu a preluat si, de la 8 metri, a lobat peste Guso
    gabi love fffff

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •