View Poll Results: Pronostic Dinamo - Poli Timisoara

Voters
101. You may not vote on this poll
  • 1

    22 21.78%
  • X

    28 27.72%
  • 2

    51 50.50%
Page 5 of 25 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 511

Thread: Etapa 15: Dinamo - Poli Timisoara

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    hai poli!

    daca nu ne fura cu arbitrii,sigur vom face un neci bun!
    dar cum Dinamo e Dinamo,nu se stie niciodata!
    ei saracii,fara arbitrii si alte intrventii nu prea fac nimika!SE VEDE ASTA SI IN GRUPELE LIGII UEFA,NU???NIMIK.......:O ZERO!
    ASTA ESTE DINAMO..........BLATISTA.....
    HAI POLI,HAI BANATUL,HAI TIMISOARA

    BAFTA BAIETI! SA NE FACETI MANDRII!
    DEDICAM SI ACEASTA VICTORIE "PRIETENIILOR NOSTRII"....MULTI LA NUMAR :
    HAI POLIIIIIIIIIIIIIIIIII
    Attached Images Attached Images
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="5"][/SIZE][/FONT]

  2. #86
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by realivanhoe
    Batranelul nu e frustrat zice un adevar anume ca Dinamo si Steaua sunt echipe infiintate de sovietici...deci dupa revolutie trebuiau desfiintate ...in plus despre substratul politic despre care vorbea este adevarat...Timisoara nu a colaborat cu echipele comuniste si nici cu regimul...revolutia nu a inceput la Timisoara intamplator...
    Mai lasati-o dracu' pe asta cu "alea sunt echipe comuniste" si "noi nu am colaborat cu comunistii". Astea suna ca refrenele de dupa "Revolutie", "eu nu am fost membru de partid" cand in realitate nu puteai face nimic daca nu erai membru.... In primul rand ca asa au fost vremurile, ce este asa greu de inteles? Rusii puteau sa faca foarte bine echipa si la Timisoara!! Si prin crearea fortata a celor doua cluburi, au rezultat totusi sportivi mari la toate nivelurile. Stii ca de cele mai multe ori, clubul Dinamo a furnizat loturilor olimplice peste 50% din sportivi ?
    Iar cele doua echipe de fotbal au facut performanta in cupele europene in anii '80, cu toate aranjamentele pe plan intern.
    Pe de alta parte, ce vrei sa spui prin "noi nu am colaborat cu comunistii" ? Era vreo echipa nesubordonata politic? Fii serios! Faceti prea mult pe dizidentii si va victimizati nejustificat !
    Mi de pare pueril ca in 2005 sa se mai discute asemenea lucruri!!

  3. #87
    violet monster savagedanyro's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    QUITTARO, castigi premiul pentru cel mai tare mesaj de pe forum !!!
    Esti cumva un fost colaborator al securitatii ??????
    De obicei asemenea specimene au acest discurs !!!
    TRAIASCA PARTIDUL, CEAUSESCU, ROMANIA !!!

    La mari succese in continuare pentru steauadinamo !!!!!
    [CENTER]SHI'N TOATA LUMEA SHI'N TOATA TZARA
    NU E NICIUNDE CA LA [COLOR="Purple"][i]TIMISOARA[/COLOR] !!![/I]
    [/CENTER]
    [COLOR="Purple"][FONT="Arial Black"][CENTER]FORZA VIOLA[/CENTER][/FONT][/COLOR]

  4. #88
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Daca castigam la cutzu acasa, pe Hagi o sa-l botezam Hingherul ?
    Si eu sper sa-i batem pe Dinamo, dar nici un egal n-ar fi rau de loc.

  5. #89
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Exclamation

    [QUOTE=Razva]Penibil nu sunt eu desteptovici , penibili sunteti voi aia 100 de oameni ce formati galeria cainilor (apropo chiar sunteti 100...eu am impresia ca sunteti mai "multi", vreo 50 rataciti acolo pe stadion-daca voi puteti numiiiiii ruina aia stadion).

    Voi vorbiti de venit pe stadion?? Cati ati fost turul asta de campionat la fiecare meci, cat a fost Olaroiu antrenor? O peluza si jumatate din tribuna a doua? Aaaaa, scuza-ma, cred ca putin mai mult!

    Si nu cred ca este frumos si civilizat si "banatean" sa il jignesti pe Apercele numindu-l "sobolan"
    Chiar daca avem opinii diferite, trebuie sa ne respectam. Aveam mai multe pretentii de la un banatean!!
    Last edited by Aurel.D; 30th November 2005 at 14:36.

  6. #90
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Arrow

    Quote Originally Posted by savagedanyro
    QUITTARO, castigi premiul pentru cel mai tare mesaj de pe forum !!!
    Esti cumva un fost colaborator al securitatii ??????
    De obicei asemenea specimene au acest discurs !!!
    TRAIASCA PARTIDUL, CEAUSESCU, ROMANIA !!!

    La mari succese in continuare pentru steauadinamo !!!!!
    Ce legatura are asta cu ce am spus eu?
    Ceea ce am vrut sa spun a fost ca in ciuda faptului ca Dinamo si Steaua au fost create "departamental", partea buna este ca au produs sportivi de performanta de-a lungul anilor, ceea ce este evident!
    Pe de alta parte m-am saturat ca de 15 ani sa se discute intruna, in toate domeniile de "ce au facut comunistii" si toti....sa nu le spun cum sa se victimizeze inutil !! Ce a fost, a fost, ce sa facem acum, sa traim toata viata gandindu-ne ce au facut aia ce au facut ailalti? Cred ca la prostia romaneasca, si in anul 2458, se va discuta tot despre securitate si comunisti!

    Tare sunt curios cati ani ai, sau mai bine zis cati ani aveai in '89, ca sa poti vorbi mai in tema despre ce a fost inainte!
    Sau esti de-o varsta cu cel din avatarul tau?

  7. #91
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro
    Mai lasati-o dracu' pe asta cu "alea sunt echipe comuniste" si "noi nu am colaborat cu comunistii". Astea suna ca refrenele de dupa "Revolutie", "eu nu am fost membru de partid" cand in realitate nu puteai face nimic daca nu erai membru.... In primul rand ca asa au fost vremurile, ce este asa greu de inteles? Rusii puteau sa faca foarte bine echipa si la Timisoara!! Si prin crearea fortata a celor doua cluburi, au rezultat totusi sportivi mari la toate nivelurile. Stii ca de cele mai multe ori, clubul Dinamo a furnizat loturilor olimplice peste 50% din sportivi ?
    Iar cele doua echipe de fotbal au facut performanta in cupele europene in anii '80, cu toate aranjamentele pe plan intern.
    Pe de alta parte, ce vrei sa spui prin "noi nu am colaborat cu comunistii" ? Era vreo echipa nesubordonata politic? Fii serios! Faceti prea mult pe dizidentii si va victimizati nejustificat !
    Mi de pare pueril ca in 2005 sa se mai discute asemenea lucruri!!
    Intrun fel ai dreptate ca este obositor sa tot auzi despre"ce a fost"dar cred ca trebuie precizat citeva lucruri ( ptr cei care nu isi mai aduc aminte !)
    a)Rusi nu au facut echipe prin tara ptr ca nu a fost nevoie -o data ce controlezi conducerea !
    b)Daca tot dai cu bolovanul in piept ca Dinamo a furnizat 50% din loturile olompice trebuie sa te si intrebi ( e normal ) oare toti acesti sau hai sa zicem marea majoritate a lor au fost cumva juniori lui Dinamo sau odata ce au fost pregatiti prin alte locuri cei din Stefan cel Mare iau luat la ei ( plata buna,grade etc) ?
    c)Absolut nici o echipa de pe vremea aceea nu indraznea sa se opuna directiei din capitala( Steaua si Dinamo) deci daca vrei sa generalizezi ...ai dreptate toate echipele erau sub control,dizidenti am fost intodeauna iar victime numai cind neam opus prea luminatelor minti din PCR( indiferent din tara sau capitala!)
    d)Cind spui ca ti se pare pueril te referi la ideea de a renunta la trecut (istorie) ?
    [B][I][COLOR="Indigo"][COLOR="Purple"][SIZE="6"][SIZE="3"]POLI 4 LIFE[/SIZE][/SIZE][/COLOR]|[/COLOR][/I][/B]
    Change your thoughts, and you change your world." -Norman Vincent Peale (1898-1993)
    Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. Plato (429-347 BC)

  8. #92
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Am mai spus-o, sa anulam ceea ce a fost inainte de 1990, ar fi mai corect. Nici Steaua (mai ales, vezi Valentin Ceausescu, care era tartorul la ei), nici Dinamo n-au castigat cinstit totul.
    Dar orice ati face, tot Dinamo si Steaua castiga aproape tot, pentru ca acolo se investesc multi bani, cel putin anul asta !

  9. #93
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Am mai spus-o, sa anulam ceea ce a fost inainte de 1990, ar fi mai corect. Nici Steaua (mai ales, vezi Valentin Ceausescu, care era tartorul la ei), nici Dinamo n-au castigat cinstit totul.
    Dar orice ati face, tot Dinamo si Steaua castiga aproape tot, pentru ca acolo se investesc multi bani, cel putin anul asta !
    Remy,

    Nu stiu dca cineva doreste sa fie anulat TOTUL,ar fi o extrema la urma urmei am spus si repet;desi in campionat nu miam dorit o victorie mai mult decit cea impotriva cainilor ,cind a fost vorba de plan international,miam pus tricolorul si nu a mai contat Dinamo ci doar fotbalul romanesc...care au reusit niste victorii frumoase international la fel cu steaua ...iar cu investitul asta este adevarul ca intradevar se investeste destul de mult ( dar exmplu bun cu banii multi =NU intodeauna inseamna si rezultate ex.REAL Madrid!) dar la nivelul in RO conteaza daca cei care au bani isi pot permite achizitietc.
    [B][I][COLOR="Indigo"][COLOR="Purple"][SIZE="6"][SIZE="3"]POLI 4 LIFE[/SIZE][/SIZE][/COLOR]|[/COLOR][/I][/B]
    Change your thoughts, and you change your world." -Norman Vincent Peale (1898-1993)
    Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. Plato (429-347 BC)

  10. #94
    violet monster savagedanyro's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

    Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
    Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

    VIOLETA NE E INIMA !!!
    [CENTER]SHI'N TOATA LUMEA SHI'N TOATA TZARA
    NU E NICIUNDE CA LA [COLOR="Purple"][i]TIMISOARA[/COLOR] !!![/I]
    [/CENTER]
    [COLOR="Purple"][FONT="Arial Black"][CENTER]FORZA VIOLA[/CENTER][/FONT][/COLOR]

  11. #95
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Pana la urma cu cat s-a terminat amicalul cu U Cluj? Ca-s la lucru si n-am putut sa plec.

  12. #96
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by savagedanyro
    Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

    Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
    Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

    VIOLETA NE E INIMA !!!

    Atunci e clar ca nu putem avea incredere in tine,esti prea tinar si prea huligan ....LOL...
    Savage ( chiar esti salbatic?) LOL sau numai huligan,trebuie si tu sa te conformezi legi nescrise din banat si sa fi politicos si bine crescut chiar cu cei care te confrunta ...ca doar asa e pe la noi majoritatea timpului ...NU ?
    [B][I][COLOR="Indigo"][COLOR="Purple"][SIZE="6"][SIZE="3"]POLI 4 LIFE[/SIZE][/SIZE][/COLOR]|[/COLOR][/I][/B]
    Change your thoughts, and you change your world." -Norman Vincent Peale (1898-1993)
    Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. Plato (429-347 BC)

  13. #97
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by savagedanyro
    Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

    Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
    Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

    VIOLETA NE E INIMA !!!
    Daca te-ai uita la echipa lui Dinamo din perioada 87-90, ai vedea ca erau destui jucatori din curtea proprie (Raducioiu, Lupescu, etc), spre deosebire de Steaua care ii avea pe majoritatea de la alte cluburi, cu exceptia lui Stan!! Si acelasi lucru este valabil si pt. celelalte discipline sportive. Ce, ai facut tu vreo statistica si ai aflat ca doar 5% erau din pepiniera proprie?
    Pe urma nu vroiam sa spun, dar daca ai deschis subiectul, sa stii ca si eu am fost in strada in Dec '89; ba chiar am venit special pt. asta in Buc, daca vrei sa ma crezi! Si pe 23 chiar era sa mi-o iau, dar asta este altceva!
    Insa cred ca este bine sa judecam obiectiv lucrurile care s-au intamplat inainte de '89 (si bune si rele), nu cu patima.
    Iar despre meciul de duminica, tot ce pot sa spun, este ca cine va juca mai bine sa castige!

  14. #98
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius DG
    Intrun fel ai dreptate ca este obositor sa tot auzi despre"ce a fost"dar cred ca trebuie precizat citeva lucruri ( ptr cei care nu isi mai aduc aminte !)
    a)Rusi nu au facut echipe prin tara ptr ca nu a fost nevoie -o data ce controlezi conducerea !
    b)Daca tot dai cu bolovanul in piept ca Dinamo a furnizat 50% din loturile olompice trebuie sa te si intrebi ( e normal ) oare toti acesti sau hai sa zicem marea majoritate a lor au fost cumva juniori lui Dinamo sau odata ce au fost pregatiti prin alte locuri cei din Stefan cel Mare iau luat la ei ( plata buna,grade etc) ?
    c)Absolut nici o echipa de pe vremea aceea nu indraznea sa se opuna directiei din capitala( Steaua si Dinamo) deci daca vrei sa generalizezi ...ai dreptate toate echipele erau sub control,dizidenti am fost intodeauna iar victime numai cind neam opus prea luminatelor minti din PCR( indiferent din tara sau capitala!)
    d)Cind spui ca ti se pare pueril te referi la ideea de a renunta la trecut (istorie) ?
    De fel imi place sa judec lucrurile cat mai corect. Nu sunt absurd sa neg ca Dinamo si Steaua nu au fost ajutate in unele momente, inainte de '89 si chiar si dupa, dar mi se pare infantil sa discutam mereu aceleasi lucruri. Apropo, are cineva curaj sa parieze pe rezultatele ultimelor 2 etape din Italia?

    Cand am spus pueril, m-am referit la faptul ca prea se repeta mereu aceleasi acuze invechite iar un om respectabil ca Jakie Ionescu cred ca putea vorbi mai degraba despre tactica, fotbalul ca sport, decat sa catalogheze cele doua cluburi, in fel si chip, doar pt. a-si descarca nervii. Si in nici un caz nu sunt de acord ca trebuie negat trecutul, asa cum spune, de exemplu, Remy; trebuie sa il acceptam asa cum este! Suntem noi, cei de azi, de vina pt. ce s-a intamplat acum 30-40 de ani? Ce ar trebui sa facem noi, fanii dinamovisti si stelisti, acum, dupa cei care ne tot acuza ca tinem cu echipe "comuniste"? Sa ne mutam in Ialomita si sa tinem cu Unirea Slobozia?
    Eu cand am inceput sa tin cu Dinamo, faceam sport la ei, scoala generala la ei si mi-a placut echipa, clubul in sine, culorile; ce crezi ca stiam eu despre "comunism "sau "echipe departamentale" la 11 ani?? (Sau poate dupa unii eram deja activist de partid?)
    Deja mi s-a acrit de subiectul asta si nu o sa mai raspun celor care il deschid; dar tie ti-am raspuns ca mi-ai parut de bun simt.

  15. #99
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quittaro, daca vrei sa stergi ce-a fost inainte de '89 atunci ramane sa va mandriti doar cu cateva titluri de campioana. Problema se pune la celelalte echipe pe care voi si Steaua le-ati dezbinat.
    De exemplu cum poti sa-l faci pe un fan Corvinul sa uite ca ati carat jumatate din echipa + antrenorul Lucecu la voi in curte?
    Probabil acea echipa ajungea in situatia sa ia campionatul inainte de revolutie daca nu pleca nimeni. Iata ca azi acea echipa traieste si nu prea in timp ce la Dinamo, smecherii scot bani de pe trecutul de dinainte de '89 al echipei.
    Uneori trecutul infuienteaza prea mult prezentul ca sa fie dat uitarii.

  16. #100
    incepator Razva's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    40
    Reputatie
    1

    Catre DeepPurple..

    Ceea ce spui tu e perfect valabil...insa, din pacate nu prea e cineva care sa te si inteleaga din tabara adversa...
    Cainii nu vor admte niciodata ca Dinamo a fost, este si va fi un club parazitar ce se multumeste cu furtul muncii altora...
    Asa ca "prietenii stiu de ce"... fortza viola
    dInAmO-POLITEHNICA TIMISOARA=0-2

  17. #101
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Asa sa fie! 0-2! Cica suporterii dinamovisti au aruncat cu banane dupa Daouda...nesimtzitzi!!! Sa le fie rusine!!! Asa se face??? Anul trecut, la Rapid era Junior, cand a debutat a gresit niste mingi, dar nu s-a aruncat cu boabe de cafea in el! A fost incurajat! Dinamovistii nu stiu ce inseamna sa fie suporteri, ei arunca cu banane dupa jucatori si cu scaune dupa jandarmi!
    no signature

  18. #102
    incepator Razva's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Swisstec
    Asa sa fie! 0-2! Cica suporterii dinamovisti au aruncat cu banane dupa Daouda...nesimtzitzi!!! Sa le fie rusine!!! Asa se face??? Anul trecut, la Rapid era Junior, cand a debutat a gresit niste mingi, dar nu s-a aruncat cu boabe de cafea in el! A fost incurajat! Dinamovistii nu stiu ce inseamna sa fie suporteri, ei arunca cu banane dupa jucatori si cu scaune dupa jandarmi!
    Ai dreptate......dar stii ce e pe de-a dreptul culmea....ca tot huliganii astia se simt neindreptatiti de catre conducerea clubului si fortele de ordine (cu care se bat la fiecare meci).
    Ma mir ca inca nu si-au batut jucatorii...dar se va intampla si asta sunt sigur....
    Fortza Viola...sa te auda D-zeu si sa fie 0-2...ca de cativa ani cam asteptam victoria asta....

  19. #103
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Pai, am vazut ca gardurile din "Groapa" sunt cam slabite, asa ca nu e exclus ca "suporterii" dinamovisti sa patrunda pe teren si sa-i ia la alergare usoara pe "catzei"!
    Am o intrebare: Am vazut o macheta a noului stadion al Dinamoului. Cica se va construi prin 2007. Macheta noului stadion e de fapt macheta actualului stadion. Interesant...
    Attached Images Attached Images
    no signature

  20. #104
    incepator Razva's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    40
    Reputatie
    1

    Stii ca-i greu.....

    Ce stadion???????Pai pt. cine sa-si faca cainii stadion????aaaaaa...poate pt. aia 10 suporteri ce vin la meciurile de acasa???hai s-o lasam balta ca ma apuca rasul..
    Dinamo=specie pe cale de disparitie.....o sa invatam in cativa ani in cartile de istorie despre voi frustratilor....(voi chiar nu intelegeti ca sunteti urati de o tara intreaga???)

  21. #105
    37 Swisstec's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Petroşani
    Posts
    1,067
    Reputatie
    1
    Pai, nu-s uratzi de-o tzara intreaga, Borcea, Netzoiu, Dinu, Andone etc. sunt dinamovisti convinsi, desi se cearta intre ei... Deci dinamovistii sunt uratzi de dinamovisti...
    no signature

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •