View Poll Results: Ce marca de "ghete de baschet" preferati?

Voters
262. You may not vote on this poll
  • Reebook

    43 16.41%
  • Adidas

    38 14.50%
  • Nike

    158 60.31%
  • Alta (mentionati)

    23 8.78%
Page 5 of 34 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 708

Thread: Ce marca de "ghete de baschet" preferati?

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa-mi comand sapt. viit. de pe eastbay.com, am ceva card virtual Mastercard de la BancPost special pt. internet.Daca am o comanda de 200$ cu tot cu taxele lor trebuie sau nu sa am 200$(adica vreo 7 milioane) pe card sau trebuie sa platesc numai cand ridic coletul banii?asta nu stiu.

  2. #86
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E bun cardul virtual de la BancPost, cu el am cumparat forumul asta din UK, dar nu stiu daca Eastbay foloseste astfel de tranzactii. Daca reusesti sa faci comanda si sa iti vina acasa ghetele, zi-mi iei spune-mi si mie ca sa nu mai aplez la alte persoane. Dar 99% stiu ca trebuie sa ai om in SUA ca sa comande.

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    K.O sa-ti spun daca merge.salut.

  4. #88
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    de pe eastbay merge si cu card de credit si cu cont la western union.din cate am inteles merge, marfa ajunge dar e aiurea cu taxele de impachetare si de vama!

  5. #89
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    buc
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Omu te rog zi si mie siteul ala.in fine mai zi si mie cum fac sa imi vina adidasi in romania ca in nici un caz nu cred ca mi-i trimit aia aici.saau doar prin ups si ma costa dublu.Care e parerea ta "cea mai ieftina" de a aduce adidasi in romania de pe net si cum.fi mai explicit daca poti
    Mersi anticipat

  6. #90
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    buc
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Vadim
    Daca ai citit threadul asta, eu mi-am luat printr-un prieten care are o legatura in SUA, o pereche de ghete de la Eastbay. Este singura modalitate, din cate am citit la ei, dar poti intreba daca se poate folosi si o carte de credit din .ro. Daca vrei sa iti comnazi ceva, te pot ajuta si te pot pun ein legatura cu persoana care face comenzi. Plata se faca cand ridici marfa, dar trebuie sa fii hotarat si sa nu incurci lumea.

    zi si mie cum dau de omu ala care ma fericeste si pe mine sa dau comanda pe eastbay si mi-i trimite el.as vrea si eu o pereche de adidasi.
    care au fost comisioanele la tine?
    Adik :"pretul adidas pe eastbay + taxe sau alte alea = totalul de plata la sosire"
    in cifre pls.
    mersi

  7. #91
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    La pretul produsului am platit 15% din valoare pentru plata Western Union si 7$ partea celui care le aduce. Concret, la perechea mea de Air Jordan care la acel moment era 109$ am ajuns cu totul la 134$.

  8. #92
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    stuttgart
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    in cautare de ghete de baschet

    salut....intamplator am scris e google cele mai bune ghete de baschet...si spre surprinderea mea...si nu mi a venit sa cred am gasit si am citit tot forumul...de la a la z.....ce ghete de basket imi sugerati pt afara... and 1 nike sau rbk? de la adidas... mac urile sunt interesante, insa coast2coast mi a atras atentia de la reebok, 2chi de la and 1 si... de la nike...sa nu fie cu arcurile acelea pe spate...parca as fi intr un film cu pantera roz.mi e unul nu mi place designul...dar daca se catara pe picior k lumea e marpha.cat despre bucuresti...umbla astia preturile cu k si perna de aer...daca ar fi asa am ajunge sa fim intr un balon..mai bine comandam de la unguri parca ar merge mai bine.oricare ar fi alegerea mea, dc dau un ban vreau sa fiu in fata pt mine si ii prefer si pe strada mai mult k orice...si sa ma simt bine in ei...nu pt fata celor din jur...prea putin ma intereseaza.baieti va multumesc...
    respecte... caut navy, red...sau..ceva pe black...chestia e sa fie simpatici.astept un raspuns..mersi
    mirciu

  9. #93
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    pentru orice problema

    cum procedez cu vama pt niste "adidasi" cumparati de la east bay sau de oriunde.cam cat este?

  10. #94
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d.alexander
    cum procedez cu vama pt niste "adidasi" cumparati de la east bay sau de oriunde.cam cat este?
    din cate am inteles...taxele cu totul te duc la 50% din valoarea produsului!

  11. #95
    Amatoare
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Rm Valcea
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    salut lume
    as putea spune ca sunt noua in ale baschetului. prima (si actuala ) pereche de ghete pe care am avut-o : puma. sunt din piele intoarsa si niste panza
    sunt multumita de ele numai ca imi transpira piciorul cam naspa in ele. nu stau prea bine cu banii si as vrea totusi niste ghete care sa-mi protejeze bine piciorul mai ales ca am niste probleme care recidiveaza. ce imi recomandati?

  12. #96
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    La ce te referi? Ce probleme ai? Luxatii la glezna?

  13. #97
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ancutza, incearca in Cora, la Nike, unde exista ghete de baschet, destul de ieftine, pana intr-un milion!

  14. #98
    Amatoare
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Rm Valcea
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    10x rasheed. nu e vorba numai de luxatii la glezna, vadim. in vara am patit o chestie f naspa la genunchi, mai precis mi-am deplasat rotula destul de naspa. oricum , am ramas cu oarecare sechele iremediabile din pacate si la cea mai mica alunecare sau pas gresit risc sa se repete ceea ce ar fi fatal pt jocul meu de baschet. multumesc pt atentie si sfaturi si scuze de intarziere. papapa
    ps: cand ajung in bucuresti sigur trec pe la cora

  15. #99
    Lucha Libre Heath Scumm's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    London
    Posts
    1,688
    Reputatie
    1
    deshi adidas sunt marca mea preferata de imbracaminte,stilul allen iverson mi se pare fara indoiala cel mai bun din NBA..............!!!

  16. #100
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    1.Eu imi iau ghete (si echipament) mai ieftin din targ.Unele produse sunt aduse direct de la fabrica din China,altele sunt luate de pe net si vandute oricum mai vand decat in magazine.De ex. am luat o pereche de Jordan XVII rosu/alb cu 2 milioane.Ii am din noiembrie si nu am regretat ca i-am luat.
    2.Nu va inteleg cu modelele Nike cu arcuri (VC,Shox).Dupa parerea mea arata ff urat si am impresia ca sunt cam periculosi pt glezne.

  17. #101
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BogdanP
    1.Eu imi iau ghete (si echipament) mai ieftin din targ.Unele produse sunt aduse direct de la fabrica din China,altele sunt luate de pe net si vandute oricum mai vand decat in magazine.De ex. am luat o pereche de Jordan XVII rosu/alb cu 2 milioane.Ii am din noiembrie si nu am regretat ca i-am luat.
    2.Nu va inteleg cu modelele Nike cu arcuri (VC,Shox).Dupa parerea mea arata ff urat si am impresia ca sunt cam periculosi pt glezne.
    1. Din care tārg... vine intrebarea!
    2. Modelele Shox sunt f. bune, majoritatea lor! Au o stabilitate f. buna, nu te ajuta la detenta... e pāna la urma un sistem de amortizare!

  18. #102
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    din vitan.Stii ca pe langa masini si mai strecoara 2-3 ciolorati.INteresant e ca acum acolo e bazar direct si e misto cand gasesti niste tricouri/maieuri made in usa.Desigur, majoritatea sunt porcarii pt tzarani (adidasi portocalii fosforescenti, tricouri mulate tot portocalii), dar si alea sunt originale.

  19. #103
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    unde e targul vitan mai exact, da-mi un puct de reper, ceva.

  20. #104
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    am gasit un site in romania, care are o gramada de ghete de baschet de la toate firmele, si sunt aduse de afara, la preturi acceptabile. http://www.ia-neamule-adidasi.go.ro/

  21. #105
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    AND1 sunt cele mai bune si cu mult mai ieftine decat umflatele Nike, etc. AND1 KG II si AND1 Silky Smooth mi s-au potrivit perfect...si le-am solicitat, trust me.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •