View Poll Results: Ce marca de "ghete de baschet" preferati?

Voters
262. You may not vote on this poll
  • Reebook

    43 16.41%
  • Adidas

    38 14.50%
  • Nike

    158 60.31%
  • Alta (mentionati)

    23 8.78%
Page 2 of 34 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 708

Thread: Ce marca de "ghete de baschet" preferati?

  1. #22
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mishule, tot nu mi-ai spus cum se comporta T-Mac-urile tale!!! Astept!

    Garnett a trecut de la AND1 la Adidas. Dupa contracte reziliate cu Nike si cu AND1, KG a ajuns sub "umbrela" Adidas. Se pare ca ar fi semnat un contract de 2 mil. de $/an se pare intr-un contract "lifetime", ceva de genul contractului semnat si de T-Mac tot cu Adidas.
    Tim Duncan a semnat si el cu Adidas in luna februarie.

    Cei doi, TD si KG vor purta la inceputul sezonului Adidas A3 Superstar Ultra - ghete ce for aparea pe piata in Ianuarie 2004.

    Adidas A3 Superstar Ultra:
    http://sportsmed.starwave.com/media/...tduncan_hi.jpg

  2. #23
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    T-Mac 2 intr-o noua combinatie de culori...

    http://www.kicksology.net/images/rev...i_national.jpg

    ... cu ocazia meciurilor de calificare la Campionatul Mondial de Baschet.

    Great shoes... pacat ca Mishu nu ne-a impartasit inca experienta lui in T-Mac 2... eu unul, inca astept!

  3. #24
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    rasheed... nu prea am ce sa-ți spun... în plus față de ce am zis când le-am luat... am jucat de vreo trei ori cu ele pe parchet... cuvantul de baza e echilibru... n-am avut probleme cu gleznele deși ți-am zis că sunt cam scurte... aderența e bună... iar la comoditate adidasul n-o sa se compare niciodata ci nike dar tinde sa se apropie... oricum deocamdata nu le folosesc fulltime ci doar din cand in cand... mai am o pereche de Penny II luate de la un nike outlet store din Bucuresti pe care le frec nonstop...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  4. #25
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ca ziceai de Nike Outlet Store... in Bucuresti e unul singur? Am trecut si eu pe acolo(cu ocazia meciului Rapid - Anderlecht). Parca e pe strada Berzei sau ceva de genul asta, nu?
    Pacat ca au modele de ghete de acum 4-5 ani... ar trebui sa mai reinoiasca si ei cu produse de acum 2-3 ani. Cand am fost eu erau reduceri, sper sa mai prind reduceri si când ajung prin Bucuresti!

  5. #26
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    air jordan

    Mi-am comandat printr-un prieten niste ghete air jordan. In Bucuresti la magazinele Nike sunt 8.700.000, pe cand la eastbaycom 109$ (cu tot cu comisioane ies in jur de 4.500.000...) Nu inteleg de unde iese in Romania pret dublu, iar in SUA sunt la jumate. Chiar nu inteleg nesimtirea astora de la Nike Romania.

    detalii despre modelul asta de air jordan, aici

  6. #27
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Frumosi... Jordan XVIII! Chiar sunt cu 8,7 milioane la Bucuresti, la NIKE!
    Vadime, asa sunt toate perechile de ghete modele noi... li se pun taxe vamale + adaos si se dubleaza!

    In Brasov, de ex., nu sunt asa ghete scumpe ca n-ar avea cine sa le cumpere! In Buc. e alta putere de cumparare!

    L-am vazut pe Florentin Petre de la Dinamo ca intreba de modelul asta daca il au pe alb... vroia sa-si cumpere de la reprezentanta din Mall! Desi nu stiu daca stia el cum statea treaba cu ghetele Jordan... cu siguranta s-ar fi dat "rotund" printre colegii de la Dinamo ce ghete scumpe si bengoase are el! Cred!

    Am auzit ca prin Bucuresti se mai pot comanda chestii de pe net, are cineva o persoana de contact???

  7. #28
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

  8. #29
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    L-am vazut pe Florentin Petre de la Dinamo ca intreba de modelul asta daca il au pe alb... vroia sa-si cumpere de la reprezentanta din Mall! Desi nu stiu daca stia el cum statea treaba cu ghetele Jordan... cu siguranta s-ar fi dat "rotund" printre colegii de la Dinamo ce ghete scumpe si bengoase are el! Cred!
    Pai pentru astia sunt preturile astea umflate cu pompa. Crezi ca ajung asa de la taxe vamale? Hai sa fim seriosi, la mafia din Romania pun pariu ca declara jumate. Preturile sunt mari pentru fraierii cu bani, nu numai ca Florentin Petre. La noi nu se vinde catre mase, pentru ca nu aduc multe perechi, aduc cateva si le pun preturi imense sa ii agate pe fraieri... Din Romania nu ma mai ating, sunt escroci si nu mai poti sa te atingi de nimic, niste ghete devin lux...

    Eu cumpar prin prietenul sorei mele. El are o relatie in SUA. Cat o sa se poata, numai asa o sa mai iau. Banii se dau cand ajunge marfa. Din pretul afisat la eastbay.com, am inteles ca este un comision de 15% pe care il ia cel din SUA si 7$ transport. Daca vrei sa iti iei ceva, iti dau e-mailul lui si te intelegi direct cu el ce si cum. Eu astept sa imi vina astea, am inteles ca din vreo 30 de perechi, cat au comandat mai multi, vin vreo 10. Luasem si eu una pentru prietena mea, insa aia nu vine, nu mai aveau pe stoc.

  9. #30
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ok, I see! daca o sa fie cazul te intreb!

    Nu mai sunt 8,700 mil adidasii aia... acum sunt 8,490 mil! S-au ieftinit!

  10. #31
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Nike all the way!!!

    Dupa ce am postat am vazut ca voi discutati si de preturi si de locuri unde se pot cumpara ghete. Stiu ca pe voi cei din Romania nu va va ajuta lucrul asta, dar pentru cei care locuiesc in Toronto exista un magazin numit Si Vouz Play care vinde articole sportive (inclusiv ghete de baschet) la jumatate de pret fata de preturile de pe piata. Cei care doresc mai multe amanunte pot sa-mi trimita un PM sau un reply aici.
    Last edited by 07Ex; 14th December 2003 at 12:30.

  11. #32
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Zi-mi si mie adresa de pe net... daca au asa ceva, si descrie-mi metodele de comanda!

  12. #33
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Mi-au venit din State ghetele, Air Jordan XVIII low, de la eastbay.com Am citit pe net ca in cutie ar fi trebuit sa se afle si o perie, un prosop si un manual, insa la mine nu au ajuns numai ghetele

  13. #34
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Depinde... sunt si ofretele astea in "limited edition"! Oricum cred ca sunt super ghetele! Chiar sunt curios ... se flexeaza usor in mers, ca "in mâna" erau cam rigide!

    Poate comanzi si tu niste ghete in semn de recunostinta pentru moderatorii de pe forumul Onlinesport! Ce zici???

    Glumeam... sau nu?

  14. #35
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ghetele sunt destul de comode, cred ca de baschet sunt excelente. Eu le folosesc numai la mers

    Pai un v-am dat forum? ar trebui sa imi luati voi mie ghete

  15. #36
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Neah... tu ne-ai dat un forum gol-golut! Acum e plin!

    Macar lasa-ne si pe noi sa ne "dam" o tura cu adidasii tai!

    Intrebare: Si-a luat cineva adidasi pâna acum de la Nike Outlet (de pe Berzei)? Sunt ieftini fiindca sunt modele mai vechi! Cum au rezistat in timp?

  16. #37
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Acum pe 20 decembrie o sa bage aici in Toronto noii adidasi Nike Lebron Pun pariu ca o sa coste vreo 250 de dolari pe putin si pentru ce? Stie cineva cum arata?
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  17. #38
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    da uite-i aici, sunt nashpa ca dreaqu, parca ar fi d-aia din plastic de pe la inceputu anilor '90 Ruibak, Adibas, Mike, cunoscatorii cunosc.
    Attached Images Attached Images
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  18. #39
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Stii cu ce seamana? Cu ghetele lui Pippen, nu mai stiu cum se numeau, parca nike air-up. Nu mai stiu, dar la vremea aia le-am avut, erau negre cu semnul nike mare si alb. Seamana mult.

  19. #40
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mda... cam seamana cu linia Pippen! Fac si ei ce pot! Acum ca Scottie se va retrage(asa se aude) nu mai e o problema! Nu?

    Ma surprinde totusi ca nu i-au facut niste ghete pe tehnologie shox sau foamposite! Prea scumpa pentru LeBron???

    Pentru cei care inca n-au vazut ghetele Nike VC3:

    http://www.kicksology.net/images/rev...relim_main.jpg

    http://www.kicksology.net/images/rev...relim_sole.jpg

    Pozele sunt luate de pe Kicksology.net. Tot acolo gasiti si un review la ghetele astea, precum si review-uri la alte ghete! Enjoy!

  20. #41
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Sint misto si astea, Nike VC3.

    Atasez si eu o imagine ale ghetelor cu care a jucat jordan untimele meciuri in NBA, cu ocazia playoffului 2002/2003:
    Attached Images Attached Images

  21. #42
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Sa vedem ce modele o sa iasa in 2004.... cred tendinta e de "intoarcere" la modele si materiale mai vechi!

    Vezi ghetele lui James Lebron...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •