Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 86

Thread: Transferuri

  1. #64
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    U trebuie sa se intareasca serios la vara daca vrea sa faca fata in Liga 1. Returul il va duce taras-grapis, dar de la vara se schimba foaia. Ar fi nemaipomenit sa va cautati un patron.
    Pana acum au fost mai multe firme care vroiau sa investeasca in club, dar alea nu aduc voturi PD-ului...
    __________________
    http://img218.imageshack.us/img218/5004/cfrsteagzm0.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img220.imageshack.us/img220/9...afiecfrcp5.gif http://img220.imageshack.us/img220/3037/cggifft2.png http://img218.imageshack.us/img218/5004/cfrsteagzm0.gif
    Imn CFR 1 si Imn CFR 2

  2. #65
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Daca chiar crezi asta esti naiv rau
    Iti dai seama ca aia de la U i-au oferit maxim 15.000 de euro si de aia a plecat. Si ca sa se spele pe maini au aparut acum ca ii dadeau n-spe mii de euro daca ramanea.
    Salariul lui Szekely era de 25.000 de dolari, i s-a promis 30.000 si renegociere in vara dupa promovare. Mare pierdere nu-i Szekely, un atacant tre sa inscrie goluri ori el a dat parca 4 din care unul a fost din penalty. Or sa se milogeasca ei sa-i luam inapoi dupa ce o sa-i dea afara, cum au facut si alte "vedete". Problema e ca noi trebuie sa ne intarim si pana acuma numai panarame au venit in probe, decat aia mai bine promovam juniori de-ai nostri, macar astia ar avea ambitie sa se afirme.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  3. #66
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Sandu Negrean (clujean si el, fost junior la noi) a declarat ca s-a inteles cu "U" Mai ramane sa se inteleaga si clubul cu ***** de Padureanu. Prin presa scria ca 80.000$ cere padureanu pe el, sincer mi se pare un pret mic, chiar si in conditiile in care se afla in ultimele 6 luni de contract. Pai daca pe Giurgiu si Szekely tot in ultimile luni de contract am luat 50.000 atunci un jucator cu atatea meciuri in A cum drac sa nu merite 80.000.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  4. 24th January 2007, 11:43

  5. #67
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    s'a finalizat transferul lui Negrean ( golgheterul bistritei )
    [B]90 de ANI [/B]

  6. #68
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    s'a finalizat transferul lui Negrean ( golgheterul bistritei )
    E un rebut de 32 de ani. Totusi sper sa va fie folositor. Oricum, acum o sa fiti nevoiti sa ramaneti fara curent sau apa calda la stadion ca sa economisiti aia 80.000 de euro care i-ati platit pentru el.

  7. #69
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    care stadion?
    :ras-plans:

  8. #70
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85
    din pacate nici un fost otelar nu a ajuns la ,,u'' cu toate ca au plecat 10 de la echipa.din cate am inteles szekely si giurgiu oricum vin la galati in iarna insa au concurenta mare.cei doi au refuzat prelungirea contractului cu voi pt ca la Galati au mai multe posibilitati de afirmare,este un club stabil financiar si in care acum cativa ani mereu se batea pt primele locuri si sigur vor deveni ,,cimitirul granzilor''.nu stiu pt voi cat de bine e ca s-au facut aceste transferuri de jucatori insa pot sa va garantez ca Marius Stan este unul din cei mai buni negociatori din Romania.achizitioneaza jucatorii cu sume fabulos de mici.
    vin la voi din iarna, am scos 50.000 pe ei
    Ei sunt impresariati de Codoban, cel care i-a adus la Galati si pe jucatorii de la Oradea, care le baga in cap jucatorilor sa nu semneze contractul indiferent de suma. Din cate-am inteles Szekely a semnat un precontract cu Otelul cu cateva luni inainte, si in vara "si-a dat demisia" din functia de jucator chiar asta a fost motivul pentru care a solicitat sa fie declarat jucator liber, bineinteles ca aia de la federatie au ras si i-au respins solicitarea, dar asta spune cat de mult dorea sa ramana el la echipa.
    Negrean si Bus sunt mai buni decat Szekely si Giurgiu asa ca nu se poate spune ca echipa noastra a slabit.

    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    E un rebut de 32 de ani. Totusi sper sa va fie folositor. Oricum, acum o sa fiti nevoiti sa ramaneti fara curent sau apa calda la stadion ca sa economisiti aia 80.000 de euro care i-ati platit pentru el.
    du-te nu mai spune. rebutul ala e golgeterul echipei care v-a batut pe voi.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  9. 25th January 2007, 08:14

  10. #71
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    "U" a gasit un înlocuitor pentru Giurgiu
    Mijlocașul echipei CSM Râmnicu Vâlcea, Alin Savu, s-a înțeles în principiu cu Universitatea Cluj pentru un contract valabil pe doi ani și jumătate.
    Mijlocașul în vârstă de 29 de ani, care poate evolua atât în zona centrală a liniei mediene, cât și pe banda dreaptă, era așteptat să urce, în cursul acestei seri, în cantonamentul de la Câmpulung Moldovenesc. Surse apropiate clubului clujean au dezvăluit că pentru Savu Universitatea a achitat clauza de reziliere în valoare de 15.000 de euro. Directorul general al Universității, Alin Bănceu, a spus că transferul va fi definitivat până cel târziu duminică. Savu este cel de-al treilea transfer al Universității în această iarnă, după Laurențiu Buș și Sandu Negrean.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  11. #72
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    putini dar buni decat multi ca si iarna trecuta .... din care cati au ramas la echipa?
    [B]90 de ANI [/B]

  12. #73
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    In cele din urma am iesit cu bine din iarna, chiar si fara Giurgiu si Szekely. Cel putin in atac, Bus si Negrean sunt mult peste Szekely. Iar Negrean e cel mai bun transfer facut de o echipa din B in ultimii ani. O sa avem un atac de mosi, da' daca dau 30 de goluri pe an nu ma supar
    De Savu nu stiu prea multe, dar in ProSport scria ca a jucat aproape 100 de meciuri in prima divizie, deci e ceva de capul lui.
    Ar mai fi buni un mijlocas central, un fundas stanga si un fundas central. Poate mai gasim ceva pana se gata perioada de transferuri.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  13. #74
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Vine camerunezul Ekwalla!

    Dupa lungi tergiversari si un litigiu la UEFA, mijlocasul a primit cartea verde de la fostul sau club, Cukaricki Belgard, si va sosi azi la Cluj.

    Telenovela legata de transferul lui Ekwalla la echipa ardeleana s-a încheiat ieri, dupa ce UEFA a obligat clubul sârb Cukaricki Belgrad sa-i elibereze cartea verde.

    Sârbii spuneau ca mijlocasul este înca legat contractual de echipa si cereau ca “U” Cluj sa plateasca o clauza de reziliere de 50.000 de euro, în schimbul semnaturii jucatorului. “U”, prin intermediul FRF, a înaintat o plângere la UEFA, iar forul continental i-a dat dreptate, dupa cum a confirmat impresarul care a intermediat sosirea fotbalistului la Cluj, Sandu Mitran. “Am primit cartea verde a lui Ekwalla. UEFA ne-a dat dreptate si jucatorul va ajunge în sfârsit la &#171;U&#187;”, a dezvaluit impresarul. Ekwalla este asteptat astazi la Cluj si va face jonctiunea cu lotul la sosirea “sepcilor rosii” din cantonamentul din Insula Afroditei. Directorul general Alin Banceu s-a declarat satisfacut ca situatia camerunezului s-a clarificat, dar a afirmat ca Ekwalla va fi o solutie pentru Falub doar în momentul în care forma sa fizica va fi la nivelul celorlalti jucatori. “Este bine ca am câstigat disputa cu clubul sârb si ca Ekwalla va veni în cele din urma la noi. El trebuie sa se puna la punct cu pregatirea fizica si abia apoi va reprezenta o optiune pentru Falub”, a declarat Banceu.

    "Ma bucur ca s-a rezolvat cu Ekwalla, dar el va juca la noi abia când va fi bine pregatit fizic."
    Alin Banceu, director general “U” Cluj
    [B]90 de ANI [/B]

  14. #75
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Pe langa Ekwalla, se pare ca vor veni si sud-coreeni Park si Kim. Park ala zice ca a jucat la WC2002, da' io nu l-am gasit in lot. Poate-i zicea altfel Ramane sa se inteleaga si cluburile.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  15. #76
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    Înțelegerea s-a concretizat aseară tîrziu. Park, care a fost coleg cu Neaga la Chunnam Dragons, va semna pe doi ani și jumătate cu "șepcile roșii", iar Kim, care a activat ultima dată la Chonbuk Hyundai, și-a dat acceptul de a evolua la Cluj pentru un an și jumătate. "Ne-am înțeles. Mai așteptăm niște acte din Coreea după care se vor semna și actele", a confirmat directorul general al clubului clujean, Alin Bănceu.
    [B]90 de ANI [/B]

  16. #77
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    "Nu rîdeți!"
    Valentin Șchiopu

    Cristian Dulca e convins că Park și Kim vor aduce calitate în jocul lui "U"


    "Studenții" au dîrdîit în mercato-ul de iarnă. "U" l-a transferat pe Negrean, dar i-a pierdut pe Szekely și pe Giurgiu, plecați la Galați. Stagiul de pregătire din Cipru i-a mai propus două nume antrenorului Adrian Falub: coreenii Park Jae-Hong (fundaș central, 28 de ani) și Kim Song-Chun (fundaș stînga, 30 de ani). Două meciuri l-au convins pe tehnicianul clujenilor că asiaticii pot ajuta Universitatea chiar și în anticipatele dueluri din Liga I.


    Cristian Dulca, fundașul care a evoluat pentru Pohang Steelers (Coreea de Sud), crede că opțiunea pentru piața sud-coreeană nu poate fi ironizată. "Și eu credeam la plecarea în Coreea că voi fi un fel de Hagi printre copii și, mai mult, primul la alergări. Cînd am ajuns acolo m-a surprins faptul că pînă și jucătorii în vîrstă erau extrem de bine pregătiți", a spus fostul internațional. Dulca merge pe mîna lui Falub. "Adi are ochi. Prospectarea pieței sud-coreene este întemeiată, deoarece să nu se uite că au în palmares o semifinală de cupă mondială. Jucătorii coreeni sînt foarte serioși și nu se dedau niciodată de la efort. Bagă capul și în zid, nu le e frică. Unii spun că nu sînt tehnici, dar se înșală", a încheiat fostul director executiv al Universității.

    Park a dat probe la Bruges
    Fundașul central Park a susținut probe de joc în ianuarie pentru gruparea belgiană FC Bruges. Jucătorul de 28 de ani a evoluat 3 ani în naționala țării sale. Park va parafa un angajament pentru doi ani și jumătate, în timp ce Kim va semna cu &#171;U&#187; un contract pe un an și jumătate. "Vă spun eu, Clujul a dat lovitura. Nici nu-mi vine să cred ce noroc au cei de la &#171;U&#187;. Am trimis acum actele lor în Cipru și jucătorii vor semna", a supralicitat impresarul care a intermediat afacerea, Dumitru Tudor.

    Precauții
    Directorul general al clujenilor, Alin Bănceu, a declarat aseară că cei doi coreeni nu au semnat deocamdată cu "U". "Știu cît costă cei doi, dar vreau să verific toate actele, să fie totul în regulă, să știm exact situația jucătorilor. Nu mai vreau să se repete ceea ce s-a întîmplat cu Ekwalla. Situația camerunezului s-a lămurit, dar după două luni", a spus Bănceu. Altfel, sîmbătă de la ora 15:00, "U" va disputa o partidă de verificare cu cehii de la Mlada Boleslav, după ce amicalul cu slovacii de la Ruzomberok a căzut.
    [B]90 de ANI [/B]

  17. #78
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Mai vine la voi Bruncevic?
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  18. #79
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    nu am auzit un zvon dar s'a stins repede
    [B]90 de ANI [/B]

  19. #80
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    sincer daca chiar avetzi ganduri mari la promovare bruncevic nu are ce cauta la voi
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  20. #81
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    am si uitat cum juca ..... poate si'o mai remediat jocul
    dar oricum nu vine
    la ce echipa ii acuma?
    [B]90 de ANI [/B]

  21. #82
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Acuma nici macar nu mai are echipa ca shi de la Bistritza la dat afara,iar la noi nici o shansa nu avea shi i-au reziliat contractul
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

  22. #83
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    daca l'au dat afara de la bistritza .....
    nici nu avem nevoie de el presimt ca mereg inapoi in tara lui
    [B]90 de ANI [/B]

  23. #84
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Nu merge ca cica se stabileshte la cluj shi daca nu joaca la voi se lasa de fotbal
    [COLOR="DarkRed"][FONT="Arial Black"][SIZE="3"]Forza CFR!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •