Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 86

Thread: Transferuri

  1. #22
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Deci atacul ni l-am rezolvat, urmeaza mijlocul sper sa vina Iuri si Paleacu, mai ramane postul de fundas stanga, e bine ca avem bani si ca pentru prima oara am auzit din gura unui conducator ca obiectivul este PROMOVAREA.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Eu zic sa nu va grabiti sa va bucurati !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  3. #24
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Bine zici. Dulca demisionat, Falub nu vine, v-ati dus pe ....

  4. #25
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Ma valy ce p***a mea ma. Vezitzi de hotelu tau si lasane in *****u nost. Degeaba tot latri ca cainele la luna. cfr nu a fost , nu este , nu va fi niciodata echipa orasului. punct. restul e gargara.
    Last edited by t.b.; 15th December 2005 at 17:48.

  5. #26
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Dulca era conducator asa ca nu prea are legatura cu rezultatele echipei, cu siguranta o sa vina altcineva, poate chiar Falub, poate altcineva, am trecut prin momente mai grele si cu siguranta trecem si peste asta
    NOI MURIM "U" NICIODATA
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  6. #27
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by King of Hell
    Ma valy ce p***a mea ma. Vezitzi de hotelu tau si lasane in *****u nost. Degeaba tot latri ca cainele la luna. cfr nu a fost , nu este , nu va fi niciodata echipa orasului. punct. restul e gargara.
    Ma da io n-am pomenit nimic de CFR. Doar radeam de nacazurile voastre.

  7. #28
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Primele transferuri oficiale (conform pro(st)sport):
    Talvan - nu ma impresioneaza prea tara...
    Robert Viland de la LPS Satu-Mare, cica international de juniori
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    asa e cu prostsport`ul asta ...
    Viland e de la Olimpia Carei , nu la LPS Satu Mare
    Viland e international U21 , insa e detinut in cooproprietate de Mircea Govor si Gloria Bistrita , in cel mai rau caz va fi imprumutat la Cluj ...

    Cat despre jucatori l-am vazut intr`un amical la sfarsitul lui noiembrie ...
    Mijlocas dreapta , viteza buna , ceva tehnica , fizic de rahat (1,70 maxim )... gen Fl. Petre

  9. #30
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    International U17 nu U21, a semnat pe un an jumate, nici vorba de imprumut. Nu-i rau c-am luat un junior dar noua ne cam trebuie solutii pt. prezent nu pentru perspectiva, ca juniori avem noi destui, ce naiba suntem campioni nationali.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  10. #31
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Galdean se prezinta luni la antrenamentele Universitatii


    Aventura venirii lui Dan Galdean la Cluj s-a incheiat ieri, cand fostul mijlocas al lui Poli Timisoara si-a dat acordul pentru a juca la Universitatea in urmatoarele sase luni. Galdean a ramas ieri la Timisoara pentru a clarifica ultimele detalii, impreuna cu directorul general al clubului, Ion Craciunescu, si pentru a preda echipamentul, iar cel tarziu astazi va ajunge la Cluj. "Este o onoare pentru mine sa joc la Universitatea. Chiar daca la inceput am ezitat putin, ideea de a lupta pentru promovare cu echipa fanion a Clujului a fost cea care m-a determinat sa vin.
    Trebuie sa mai raman la Timisoara pentru a clarifica unele detalii minore impreuna cu domnul Ion Craciunescu, insa luni voi fi prezent la reunirea lotului Universitatii", ne-a declarat Galdean. Acesta s-a aratat increzator in sansele de promovare a "Sepcilor rosii". "Este foarte important sa avem un start bun in acest retur de campionat. Ne vom lupta cu Gaz Metan si cu FC Bihor, insa eu cred ca putem sa invingem ambele echipe.
    Distanta de sase puncte care ne desparte de echipa din Medias nu este greu de surmontat, dar repet, va conta enorm de mult cum vom incepe returul", a mai spus fotbalistul care a fost contactat si de Gaz Metan, fosta sa echipa. Dupa Ovidiu Talvan si Robert Viland, Galdean este cel de-al treilea jucator care semneaza cu Universitatea in perioada de iarna.
    Chiar daca presedintele Consiliului de Administratie al CFM "U" SA, Lucian Danciu, a declarat ca Dan Iurisniti va ajunge si el pe "Ion Moina", se pare ca "Iuri" va ajunge pana la urma la Poli Iasi. Totusi, Danciu a mai lasat o portita, spunand ca va incerca pana in ultima clipa sa-l aduca acasa pe Iurisniti, aceasta fiind, de altfel, si dorinta fotbalistului.

    Villand, Tilvan, Galdean si cel mai probabil si Ir. Voicu sunt transferuri bune, dar parca ar mai fi bun un mijlocas central. Pacat ca nu vine Iuri.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  11. #32
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    In clipa asta sunt sceptic si in privinta transferarii lui Galdean sau Santejudean...cica acum il vor inapoi si pe Ciurar...l-am pierdut pe Iuri, asta e, avem o conducere pe care o doare-n *CENZURAT* de tot ce se intampla.

  12. #33
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Gandesti prea negativ greu o fost da` pana la urma i-am luat


    Sântejudean, cu ”şapcă”


    Final de telenovelă: după o lună de negocieri între clujeni şi UTA, atacantul Viorel Sântejudean a semnat ieri un contract pe 3 ani şi jumătate cu “studenţii”.


    Clujenii se reunesc azi, la 10:30, fără Ţârlea şi Aldea, însă cu Tâlvan şi Villand. Ieri a semnat Sântejudean, pentru ca azi să vină Găldeanu.
    Universitatea a tras o lună de atacantul celor de la UT Arad, Viorel Sântejudean, în tentativa de a obţine semnătura lui. Aflat în ultimele şase luni de contract cu arădenii, cel care începea fotbalul la juniorii lui “U” a revenit, în sfârşit, acasă. Atacantul a semnat ieri un contract pe trei ani şi jumătate cu “şepcile roşii”. ”Suntem bucuroşi că în cele din urmă am reuşit să îl aducem la noi”, a declarat, vizibil satisfăcut de achiziţie, preşedinte Consiliului de Administraţie, Lucian Danciu. Acesta a precizat că s-a înţeles şi cu arădenii, urmând ca Gigi Borugă să ajungă în câteva zile la Cluj pentru a încasa cei 6.000 de euro promişi de ”U” pentru a-i da drumul să joace în retur. Vârful de atac, despre care se spunea că va merge la FC Naţional, s-a dovedit a fi incisiv încă de la primele declaraţii. ”Sunt fericit că am revenit acasă. Nu am mers la FC Naţional, pentru că din vară voi juca în Divizia A cu Universitatea, aşa că pot să aştept şase luni”, a mărturisit Sântejudean, care şi-a propus să înscrie cel puţin zece goluri în returul de campionat. Un alt fotbalist dorit pe “Ion Moina”, ex-timişoreanul Dan Găldeanu se va prezenta astăzi la reunirea lotului universitar. Mijlocaşul va semna în cursul zilei contractul cu “şepcile roşii”, urmând a intra în programul echipei. Curtat şi de Jiul, unde a fost solicitat de noul antrenor, Aurel Şunda, Găldeanu a spus că nu se răzgândeşte. “Am promis ceva oamenilor de la Cluj şi mă ţin de cuvânt. Sper să promovez cu «U»”, a mărturisit Găldeanu.

    ProSport
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  13. #34
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Da, am fost la reunire, o venit intradevar. Asa mai mere.
    PS Unde ii micutzu ala ce zicea "sigur nu vine la voi Santejudean!"

  14. #35
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Am citit in Ziua de Cluj ca a mai venit si Cl. Moldovan, un mijlocas coordonator de la Alba Iulia. A mai auzit careva de el, e bun?
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  15. #36
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    32 de ani, a jucat sezonul trecut la Sibiu in tur la Alba-Iulia dar a fost mai mult accidentat.
    Pararea mea ne mai trebe un fundas central...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  16. #37
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    PAREREA MEA CA TRE SA SEMNEZE ODATA GALDEANU! Presa din Petrosani il da ca transferat la Jiul.

  17. #38
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Acum ca a plecat si Aldea si Soporan, da, nu mai prea avem rezerve pe acel post. Dar din cate citesc prin presa, Ir. Voicu e aproape sa semneze cu noi.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  18. #39
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    No din surse oficiale Galdean a semnat, cica vine si Somcherechi..parca pe la Arges o batut ala artexu' in ultima vreme...

  19. #40
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Bine ca o semnat (parca ziceai pe GB ca dai bere daca semneaza ), Somcherechi ii un fundas destul de bun, ar fi o achizitie buna, a jucat multe meciuri in A si ne trebe jucatori cu meciuri in picioare, sa-i luam acuma pana avem bani . Cica mai vine si Mihu, asta era rezerva lui Iuri la Unirea
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  20. #41
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Dănut Somcherechi, Claudiu Moldovan, Dan Găldean ,Lucian Mihu ,Ovidiu Tâlvan, Robert Viland si Viorel Sântejudean la U!!! PROMOVAM !!!

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Sa speram ca totul va fi bine si ca in vara vom sarbatori promovarea !!! Flaviu...nu uita...in vara bei pana mori
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •