Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 32 of 32

Thread: Pamflet pt suporterii sportului,ce ataca forumul Pandurilor

  1. #22
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    As vrea sa-l vad pe Pacala ridicand manusa aruncata de vasile pe arena. Desi nu cred ca are cine stie ce sanse... Dar pana la urma aici majoritatea e olteana si la un eventual vot ar putea castiga...

  2. #23
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipangoo
    As vrea sa-l vad pe Pacala ridicand manusa aruncata de vasile pe arena. Desi nu cred ca are cine stie ce sanse... Dar pana la urma aici majoritatea e olteana si la un eventual vot ar putea castiga...
    sa cistige sanatos daca se voteaza numa dupa provenienta. la asa vot asa cistigator, dar daca ma infringe cu ceva mai procopsit decit leorbaiala de mai sus jos palaria. promit sa fac in cinstea lui niste praz cu masline sau o placinta de praz, desi aia nu e de post.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #24
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    ce nu ai tu cum sa intelegi tzurcule este ca n-ai nici inteligenta necesara dar nici un vocabular suficient.
    Tu nu intelegi sensul unor cuvinte sau n-ai habar cum se scriu. Vorbesc de ceapraz si de alte cuvinte ,pe care dovedesti ca nu le cunosti sensul, dar si "de loc" pe care tu inca n-ai aflat ca nu se desparte in cazul asta. N-ai auzit de vene , tu spui vine. Tu poate pe tiganeste sau la acordeonul pe care ti-l pusesei ca avatar , sa te pricepi mai bine.
    Pacaliciule, replici deci existi. Mi se facuse dor de tine, chiar ma miram de ce a fost vreme insorita timp de doua zile. Si mai ales de ce s-a innorat azi. Acum m-am prins, ai aparut iar cu paiu-n gura si tragi a ploaie.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  4. #25
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    ce manusa, Cipangoo? eventual sa arunce prosopul. ka kam atata i-a ramas . am intrat azi in ArenA si m-am convins: si-a gasit Pacala nasul. inca de acu' vreo doua luni am incercat sa atrag atentia celorlalti participanti la discutii ca subproductiile "poetice" ale lui Pacala n-ar avea ce cauta (nici macar) pe un forum sportiv. drept marturie, iata postul meu din 10-09-2003 (# 703 din threadul "Cea mai tare galerie romaneasca"):

    "se pare ca nu doar rezervele valutare ale Romaniei sunt anemice ci chiar harul poetic cu care cineva se mandrea ca noi romanii suntem nascuti.

    e greu de inteles cum subproductiille in rime schioape si imbibate cu o ironie pre- sau mai degraba subinfantila provoaca delicii in loc de dezgust.

    Pacala, 'umorul' tau e mai trist ca un mars funebru. iar cin' ti-a zis ca esti poet te-a...pacalit."

    la ora respectiva, multi au crezut ca am ceva personal cu numitul Pacala si au interpretat mesajul meu ca un atac la persoana. nimic mai gresit. mi-as fi scos palaria in fata lui daca as fi citit un singur poem "adevarat" si nu doar texte demne de Cantarea Romaniei. nu a fost insa cazul.

    Pacala, stiu ca esti student la o universitate canadiana prestigioasa. nu contest nici ca, din cand in cand, ai un anumit simt al umorului (cam grobian dar, ma rog, asta e o alta poveste). si la fotbal sunt convins ca te pricepi (dar, la urma urmelor, cine nu se pricepe?). pamfletar insa n-ai fost, nu esti si nu vei fi vreodata. iar poet, nici macar atat.
    Last edited by phil; 5th December 2003 at 23:03.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  5. #26
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil
    ce manusa, Cipangoo? eventual sa arunce prosopul. ka kam atata i-a ramas . am intrat azi in ArenA si m-am convins: si-a gasit Pacala nasul. inca de acu' vreo doua luni am incercat sa atrag atentia celorlalti participanti la discutii ca subproductiile "poetice" ale lui Pacala n-ar avea ce cauta (nici macar) pe un forum sportiv. drept marturie, iata postul meu din 10-09-2003 (# 703 din threadul "Cea mai tare galerie romaneasca"):
    ca sa arunce prosopul trebuie ca sa zic asa sa-l aiba. deocamdat se vorbitera intre ei sa nu raspunda la provocare. mai mult decit atit intrai si eu ca omul la univ craiova la un subiect interesant si contele edmond gasi ca e mai bine sa nu fiu p'acolo ca provoc scandal. postasem "neste" ce zice presa de rednic, hagi si craiova. daca si asta provoaca scandal la ce te astepti? la umor? de unde? pacat.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #27
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Vasile, ce ai avut cu astia? Vad ca dupa ce ai venit tu pe topicul asta nu a mai indraznit nimeni sa te contrazica sau sa mai posteze.

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 97SiR
    Vasile, ce ai avut cu astia? Vad ca dupa ce ai venit tu pe topicul asta nu a mai indraznit nimeni sa te contrazica sau sa mai posteze.
    imi cer scuze nu conteaza, cind n-au replica se dau domni. in rest "idei repetitive"
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #29
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    LOL !!! :p

  9. #30
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 97SiR
    LOL !!! :p
    adevarul e ca am tot citit forumuri de la altii si un cumul de frustrari cite sunt pe la ei, rar de intilnit. haios e ca edmond, scortos din fire si predispus la fonctii, are si el o suma de exprimari ce frizeaza conspiratia mondiala impotriva oltenilor. m-a dezamagit o afirmatie a lui frozen, pe care-l consider a fi de departe cel mai echilibrat, cum ca ei sunt cei mai romani dintre romani. pacat.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Fortza Ceahlaul!!!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Mai,copii mai,va spun eu,ca DINAMO,ia si CUPA si CAMPIONATUL in 2004!
    HAI DINAMO!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •