Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 80

Thread: Ilie Iordache - Noua stea a Romaniei !!!

  1. #22
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    tot pe acolo ...ca ajunsei pe la pauza

  2. #23
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Iordache ratează Naționala


    Mijlocașul Ilie Iordache are ghinion. După ce evoluția bună din ultimele meciuri l-a propus pe lista selecționerului Victor Pițurcă, fotbalistul s-a accidentat și mai mult ca sigur va lipsi de la trialul organizat de selecționer luni la Mogoșoaia. Referitor la meciul cu Jiul, mijlocașul este convins că Pandurii au meritat victoria. „I-am tratat serios. Am jucat să închidem conturile repede și am fost mai liniștiți. S-a acumulat și oboseala, așa că în repriza a doua am lăsat-o mai moale”, a încheiat Iordache.

  3. #24
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    uof... pacat...
    nu-i nimic, va mai avea sansa asta, cu siguranta

  4. #25
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Vali Badea a fost convocat la națională pentru trialul cu naționala de tineret, în locul lui Ilie Iordache, accidentat

    Ce rau imi pare pentru Ilie Avea sansa sa se afirme

  5. #26
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Lasa,e tanar,mai are sansa asta,sunt sigur

  6. #27
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Noua stea a Romaniei?
    Asta mai mult de divizia A nu are unde sa se duca
    Mai vorbim noi.....

  7. #28
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    iuli probabil nu l-a vazut jucand si vorbeste in necunostinta de cauza... eh, fiecare cu ale lui...

  8. #29
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    iuli probabil nu l-a vazut jucand si vorbeste in necunostinta de cauza... eh, fiecare cu ale lui...
    Comportamentul trädeazä caracterul nu-i asa iuli?

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Vali Badea a fost convocat la națională pentru trialul cu naționala de tineret, în locul lui Ilie Iordache, accidentat

    Ce rau imi pare pentru Ilie Avea sansa sa se afirme
    ...pacat

  10. #31
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Uni fan Pandurii?

    lasa ca Iordache o sa demonsteze si in sezonul viitor

  11. #32
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Mie imi e sa nu demonstreze la alta echipa

  12. #33
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Iordache își iubește actuala echipă:
    „Vreau la Pandurii, nu la Dinamo”


    Ilie Iordache este unul dintre cei mai iubiți jucători ai pandurilor. Acesta este apreciat și de conducerea clubului, reușind să-și prelungească împrumutul la Târgu Jiu de la Dinamo și pentru următorul sezon. Foarte tehnic și rapid, Iordache le-a intrat la suflet microbiștilor gorjeni. Și astfel, simțindu-se îndrăgit, preferă să joace la Târgu Jiu decât la Dinamo.

    Reporter: Ilie, cum a fost să joci în Ghencea, fără spectatori?

    Ilie Iordache: Nu e prea frumos, dar asta este. Cu mai multă șansă se putea obține un egal în Ghencea. A fost dat și acel penalti ușor, dar să nu uităm că am jucat cu Steaua, echipă care anul trecut a jucat în Champions League. Nu ne-am făcut de râs în condițiile în care ne-au lipsit atâți titulari.
    Rep.: Te-a afectat ratarea prezenței la trialul pentru selecția la echipa națională?
    I.I.: Sper ca pe viitor să mai vină și alte ocazii și să am noroc. Nu sunt foarte supărat că am ratat acea selecție. Deocamdată nu se pune problema să fiu un jucător de echipa națională, trebuie să confirm pe viitor. Dacă o să am evoluții bune, atunci e perfect.
    Rep.: Cum a fost acest sezon la Pandurii?
    I.I.: Campionat agitat, am jucat mereu sub presiune, am mai avut și accidentări și suspendări în echipă. Sperăm să ieșim cu fruntea sus și să batem pe Argeș, chiar dacă până în acest moment ne-am făcut datoria îndeplinindu-ne obiectivul. Oricum, a fost un campionat special. Ne-am adunat într-o săptămână, am muncit și am reușit să facem o figură frumoasă.
    Rep.: S-a obținut maxim din acest campionat?
    I.I.: Puteam să obținem mai mult pe final, dar am avut probleme de lot după un campionat lung și greu. E bine și așa, bine că ne-am îndeplinit obiectivul pe care l-am avut.
    Rep.: Era la îndemâna voastră o participare în Intertoto?
    I.I.: Nu s-a pus niciodată această problemă în vestiar. La noi nu a venit nimeni. A fost o declarație pentru a ne motiva, nu știu.
    Rep.: Ești mulțumit de cele cinci goluri marcate?
    I.I.: Nu, cu siguranță se putea mai mult. La anul vreau să dau mai multe goluri, să joc mai bine ca anul acesta.
    Rep.: Te-ar tenta o revenire la Dinamo?
    I.I.: Aș vrea ca domnul președinte Condescu să mă cumpere de la Dinamo, să vin aici și să joc. Chiar nu mi-aș dori să plec la Dinamo. Vreau ca aici obiectivele să fie de la anul mai îndrăznețe și să urcăm. Pandurii e prima echipă la care joc și eu ceva mai mult. La Craiova am jucat o jumătate de retur, la Dinamo nu am prea prins echipa, dar aici am evoluat continuu. Pandurii mi-a întins o mână și nu vreau să plec.
    Rep.: Ești fanul tribunelor de pe Municipal?
    I.I.: Mă simt simpatizat, dar la meciul cu Craiova am fost dezamăgit. Am trecut peste acest meci cu Craiova, făcusem o figură frumoasă și am pierdut. Toți ne-au dat în cap după acel meci, ne-a înjurat și lumea. Nu e frumos să joci acasă și să te înjure ai tăi. Mai ales că îndeplinisem obiectivul. N-a fost să fie, nu ne-a intrat nimic.
    Rep.: Consideri că echipa a jucat și pentru spectacol?
    I.I.: Nu am avut posibilitatea să jucăm la spectacol. Toate meciurile le-am jucat cu presiune. Când scorul ne permite mai facem și spectacol, să aducem lumea la stadion. Vrem să facem spectacol cu Argeșul.

    Super daca ramane la tg-jiu ...cu ceva transferuri poate facem o figura mai frumoasa in sezonul viitor

  13. #34
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Bravo vecine!!! Dale la mue la catzei si nu te mai duce acolo

    PS.Am vazut in impact de ieri ca se mai incearca aducearea a 5 jucatori de la Steaua sau Dinamo Macar daca ii aduce sa ii aduca definitiv ca noi nu suntem rampa de lansare a altora ca sa ii cresteam sa aiba unde juca

  14. #35
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ilie iar a facut un meci mare ..2 paste de gol 1 pentru Vintilescu lovitura mortala cu capu` si gol, si a 2 pt Stanga voleu sanatos in vinclu`

  15. #36
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Altă față după pauză

    Pauza a fost un sfetnic bun pentru Pandurii sau mai bine spus Neagoe a fost un sfetnic bun pentru elevii săi din spatele băncii de rezerve pentru că jocul echipei sale s-a schimbat radical. Prima ocazie a venit în chiar primul minut al reprizei secunde când Liviu Mihai a reluat pe spate din interiorul careului, dar Boșneag n-a avut probleme în a reține balonul. Acesta a fost semnalul prin care Pandurii voiau să-și atenționeze puținii suporteri din tribune că nu au de gând să piardă, iar în minutul 52 avea să vină și egalarea. Cursa lui Ilie Iordache pe partea stângă s-a încheiat cu o centrare perfectă pentru Vintilescu, iar acesta a înscris cu o lovitură de cap din interiorul careului mic. Boșneag a scăpat cu fața curată după lovitura liberă executată de Ilie Iordache la care a revenit și a reținut din fața lui Stângă, dar în minutul 63 avea să fie din nou învins după o nouă fază lucrată de Ilie Iordache și finalizată spectaculos de Stângă. La 2-1 oaspeții au încercat egalarea, dar Guso s-a opus la lovitura de cap a lui Mitrovic din minutul 73, iar lovitura de cap a lui Năstăsie din minutul 78 a trecut milimetric pe lângă poartă, așa cum s-a întâmplat și cu șutul lui Adrian Ionescu din mintul 88. Oaspeții au terminat în zece oameni după ce pe Năstăsie l-au lăsat nervii și a luat două galbene în 5 minute, iar Pandurii au încheiat cu fruntea sus cel mai bun campionat din istoria lor cu o clasare pe locul 11 și cu o prezență în semifinala Cupei României.

    Iordache omul meciului

  16. #37
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    e bun ma, n-am ce zice

    in el imi pun sperantele pentru sezonul viitor
    ar mai fi unii, dar el e piesa principala, el e soprana

  17. #38
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    da ..si se pare ca vrea sa ramana la Tg-Jiu sa fie cumparat definitiv
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  18. #39
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Iordache e pandur

    Prezent în capitală pentru a discuta problemele sindicale, Condescu s-a întâlnit și cu oficialii echipei Dinamo. „Am discutat cu ei, dar nimic concret. După ce o să-și facă loturile, vedem pe cine aducem”, a mai adăugat Condescu. În discuții au intrat și cei doi jucători împrumutați de dinamoviști, Ilie Iordache și Mugurel Dedu. „Iordache îmbătrânește aici. Să vedem ce facem și cu Dedu pentru că e un jucător care promite multe”, a mai spus boss-ul pandurilor.
    O sa pun si un poll ...Credeti ca Iordache o sa ramane la Pandurii si in urmatorii ani?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  19. #40
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    cel mai bun meci din retur facut de iordache

    si iordache merita o convocare la nationala
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.JPG (59.2 KB, 5 views)
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #41
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    cel mai bun meci din retur facut de iordache

    si iordache merita o convocare la nationala
    oare o comite si azi cu dinamo?

  21. #42
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    ar fi superb astazi o victorie ..iti dai seama ce ar fi duminica pe stadion .... hai ilie inca 1 gol
    După ce a îngropat CFR-ul, golgheterul gorjenilor înfruntă astăzi echipa care s-a dispersat de el acum doi ani.

    Ai devenit din nou golgheter al echipei Pandurii, te așteptai să fii cel mai bun marcator și în acest sezon?
    Nu mi-am propus neapărat să fiu golgheter și nici nu mă gândesc la asta pentru că obiectivul nostru era să ieșim din zona retrogradării. Ne interesa mai puțin cine dă mai multe goluri. Eu mi-am propus la începutul sezonului să dau zece goluri dar trebuie să și pot.

    Credeai că vei marca și veți câștiga pe terenul liderului?
    Nu mă așteptam să înscriu la Cluj dar credeam în victorie și toți am crezut pentru că veneam după patru succese și eram convinși că o să scoatem un rezultat. Ne mulțumeam și cu egalul dar în teren am simțit că putem să câștigăm. Clujul nu a pus o presiune prea mare.

    Cum ți s-a părut CFR în acest joc?
    Mie mi s-a părut totuși o echipă bine așezată în teren dar poate suntem noi mai în formă și asta a făcut să nu joace ei bine. Se poate spune că suntem echipa momentului pentru că avem cinci victorii, ne simțim bine pe teren, ne place să jucăm fotbal. Nu e o noutate că jucăm bine pentru că am jucat bine și anul trecut dar am avut ghinion. Acum însă reușim să și câștigăm.

    De unde a venit această forță de a renaște practic după revenirea lui Eugen Neagoe?
    Se poate spune că suntem o echipă nebună, pentru că n-am reușit să câștigăm 17 meciuri la rând și acum reușim cinci victorii dar eu sper să nu ne oprim aici. Suntem aceiași care am jucat și în tur dar cred că e vorba de valoare aici pentru că dacă nu am avea valoare nu am fi reușit să câștigăm cinci meciuri la rând. Câte echipe se pot lăuda cu o serie de cinci victorii consecutive? Nu multe pentru că ne uităm la cele care au jucat prin UEFA cum e Rapid care nu pot să câștige nicăieri afară. Dacă reușim să rămânem aici aceeași jucători eu cred că la anul vom fi periculoși.

    Dacă ți-ar fi spus cineva, când echipa se afla pe ultimul loc, că veți bate CFR-ul chiar acasă ce ai fi spus?
    Nu numai CFR-ul, dacă îmi spunea că batem cinci etape consecutiv nu credeam pentru că era greu de crezut, nu aveam moral. Dar după revenirea lui Eugen Neagoe am avut o altă motivație. Am discutat și am stabilit că plecăm de la zero. Am pierdut meciul cu Steaua după un joc bun și în vestiar după meci a venit la noi antrenorul și ne-a spus că o să câștigăm următoarele patru meciuri. Noi nu credeam dar iată că a avut dreptate și chiar a venit și al cincilea. Și eu cred că nici cu Dinamo nu o să pierdem.

    Președintele Condescu a spus că secretul succesului vostru este revenirea lui Eugen Neagoe, ești de acord?
    Are dreptate. Dar cred că domnul președinte are un merit mai mare pentru că și-a reparat greșeala și l-a chemat din nou la echipă. Chiar dacă nu l-a dat afară atunci eu zic că putea să-l sprijine mai mult pentru că știa că echipa nu juca rău. Era păcat să strice o echipă care abia se formase.

    Ai fost jucătorul celor de la Dinamo, acum vei juca din nou împotriva fostei echipe, ce-ți propui la acest joc?
    Îmi propun să joc bine și să-i batem. Nu contează că am fost jucătorul lor. Dar nici nu știu acum sigur dacă cumva nu mai sunt al celor de la Dinamo. Nici nu mă interesează pe mine acest lucru. Îmi face plăcere acum că joc la Pandurii și mi-ar plăcea să rămân definitiv aici.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •