Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 72

Thread: Gigi Becali la F.C. Arges?

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Licitatie pentru FC Arges

    In urma discutiilor de la Primarie, Gigi Becali a inaintat o oferta in plic inchis pentru clubul FC Arges. Aseara s-a discutat cu Netoiu, care la randul sau a inaintat o oferta secreta. Plicurile urmeaza a fi deschise pe 1 decembrie. Primarul Pendiuc a declarat ca asteapta si alti investitori interesati.

    Despre MM Stoica: sa nu uitam, ca el l-a sfatuit pe Becali si la aducerea lui Zenga, a lui Protasov si la transferul jucatorilor. De aici deduc faptul ca obiectivele lor sunt clare: pepiniera de tineri!

  2. #23
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Gigi Becali a promis ca la finalul campionatului FC Arges va juca intr-o Cupa Europeana! ..cum am fost deja eliminati din Cupa Romaniei, nu ramine decit ori sa terminam pe doi, ori sa luam campionatul in fata Stelei...Oierul este un ......nu pot sa scriu ce este ca sint pe aici si minori
    Last edited by vladi; 23rd November 2005 at 20:02.
    Oierule, ramii la stana!

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Pitesti
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Situatzia este incurcata....nu ar fi simplu sa vina cineva din senin care nu are treaba nici cu Steaua nici cu Dinamo......sa fie un oarecare....era vroba intr-un timp ca vine un multimiliardar de prin Anglia.....sau de fapt cred ca afost doar un zvon....ma rog....cine vine sa vina cu bani shi sa n subordoneze pe Fc ARges nimanui shi nici unui club...pt ca in privintza celor doi (Becali shi NEtzoiu....totul este clar...)stim noi ce vor....Eu nu am incredere in nimeni...totzi sunt pe interes...sa vina unu care sa le dea peste nas la totzi ca sa faca idn Fc Arges o mare echipa

  4. #25
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Gigi Becali nu vrea decit sa ne ia jucatorii si sa ne terfeleasca istoria!
    Oierule, ramii la stana!

  5. #26
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    daca interesele lui gigi pt voi par destul de clare .... ce ziceti de interesele netoiului .... in ziarul "Curierul" s-a scris ca Netoiu va veni la Pitesti alaturi de Borcea, Chon, Turcu si Badea fiecara contribuind la acel milion de dolari .... este clar ca se doreste sa devenim din nou Dinamo Pitesti ...rusine ... inca o data sustin ca dintre doua rele sa se aleaga raul cel mai mic ... imi pare extrem de rau ca s`a ajuns in aceasta situatie, totusi sper sa vina cineva pana pe 1 decembrie care sa nu aiba legatura cu nici un club din tara ... momentan sunt inscrisi netoiu _|_ si jj ... asteptam oferta lui dolofan sau stroe ..... ramane doar sa ne rugam!!!
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  6. 23rd November 2005, 20:13
    Reason
    ma repetam :-)

  7. #27
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Ramin la parerea mea.....Gigi Becali este cel mai mare rau posibil care ni se poate intimpla! El nu vrea decit sa ne ia jucatorii sa-i duca la Steaua pe trei lei cinzeci (lei vechi:-)) Macar Netoiu ii vindea direct afara!
    Oierule, ramii la stana!

  8. #28
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by esku
    asteptam oferta lui dolofan sau stroe ..... ramane doar sa ne rugam!!!
    am vb azi in la primarie cu un ziarist de la argesul,el a avut de dimineata o discutie cu dolofan acesta a spus ca nu mai este intersat sa preia pe fcarges...deci daca nici stroe nu vine cu nimic sigur...raman in jursa gigi si jiji

  9. #29
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    acum ar trebui sa se vada ca le pasa suporterilor. Poate daca Dolofan ar vedea ca este dorit, s-ar razgindi. La fel, daca Gigi si Jiji ar vedea ca ii asteapta o atmosfera asemanatoare celei de la Craiova cind era Netoiu patron, poate se razgindesc!

    Dar ma indoiesc ca o sa miste cineva un deget.
    Oierule, ramii la stana!

  10. #30
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    mai ramane stroe.... se stie ceva vulture? eu unu nu am mai auzit nimic prin presa ca ar fi interesat, dar asa zicea acu o luna - o luna juma` .... e ultima noastra sansa...!!!!!
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #31
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by esku
    mai ramane stroe.... se stie ceva vulture? eu unu nu am mai auzit nimic prin presa ca ar fi interesat, dar asa zicea acu o luna - o luna juma` .... e ultima noastra sansa...!!!!!
    crezi ca vine Stroe cu bani de acasa ?

    esku-le, cum ramine cu avatarul tau daca vine Nea Gigi si face argesu Steaua 2 ?:-)
    Oierule, ramii la stana!

  12. #32
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    Macar Netoiu ii vindea direct afara!
    Dinamo Bucuresti pt. tine inseamna afara???? sa fim seriosi....netoiu pune mana pe tot ce se poate de la pitesti si ii duce la dinamo .... iar restul jucatorilor care cat de cat mai misca ii duce pe la celelalte cluburi ...ca sa aiba oameni de incredere la alte cluburi si sa ii faca meciurile lu` dinamo mai usoare!!!!
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #33
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    breiching niuz


    Pe linga Becali si Netoiu, in carti se mai afla inca ca o firma, a carei identitate nu a fost insa facuta publica.
    Oierule, ramii la stana!

  14. #34
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by esku
    mai ramane stroe.... se stie ceva vulture? eu unu nu am mai auzit nimic prin presa ca ar fi interesat, dar asa zicea acu o luna - o luna juma` .... e ultima noastra sansa...!!!!!
    Eu zic ca daca domnul Stroe era interesat de FCARGES trebuia sa faca si el o propunere ceva.Ma indoiesc ca pana joi cand este ultima zi de a ofertele Stroe se va hotara sa vina langa echipa desi foarta multe lume il doreste.

  15. #35
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Curios ca Becali si-a indreptat atentia tocmai catre cluburile care au o scoala de juniori bine dezvoltata, prima oara "U", acum FC Arges, se pare ca pana la urma ori nu-i atat de prost precum il credeam cu totii, ori e bine sfatuit...

    Oare ce nume mai debiteaza, la noi a vrut sa schimbe numele in Universitatea Avram Iancu , oare la FC Arges cum o sa vrea sa-i zica....
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  16. #36
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    crezi ca vine Stroe cu bani de acasa ?

    esku-le, cum ramine cu avatarul tau daca vine Nea Gigi si face argesu Steaua 2 ?:-)
    in acel interviu a zis ca pt. FC Arges poate da 1-1.5 mil euro ... poate se implica si Dacia - Renaut... de ce nu?

    in legatura cu avatarul: hooo ma ca nu ne muta in Bucuresti ...si inca o data: NU SUNT DE ACORD CA NETOIU SAU BECALI SA INVESTEASCA IN FC ARGES!!!!!!!!! dar pana la urma daca nimeni nu se implica in afara celor doi ... sigur va veni unul din acestia ... pacat ca noi, suporterii, nu avem nici un cuvant de spus in alegerea finantatorului....



    Quote Originally Posted by vladi
    in carti se mai afla inca ca o firma, a carei identitate nu a fost insa facuta publica.
    unde ai auzit asta.... daca e adevarat inseamna ca ne`a pus Dumnezeu mana`n cap ... numai ca acea firma sa nu fie tot vreo firma a celor doi sau a unui alt om de afaceri din fotbalul romanesc.....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #37
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    t.B. ..din pacate, la noi a facut si o oferta concreta.
    e clar ce urmareste el. oricum jumatate de steaua a trecut pe la Fc arges :-D
    si banuiesc ca mai sint si citeva terenuri prin Pitesti care ii fac cu ochiul
    Oierule, ramii la stana!

  18. #38
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    breiching niuz


    Pe linga Becali si Netoiu, in carti se mai afla inca ca o firma, a carei identitate nu a fost insa facuta publica.
    cine ti-a zis despre firma respectiva?am auzit si eu acum vro 2 luni despre interesul unei firme futernice din judet de a prelua pe fcarges dar se pare ca au fost doar simple zvonuri.

  19. #39
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by esku
    unde ai auzit asta.... daca e adevarat inseamna ca ne`a pus Dumnezeu mana`n cap ... numai ca acea firma sa nu fie tot vreo firma a celor doi sau a unui alt om de afaceri din fotbalul romanesc.....

    Sport Total
    Oierule, ramii la stana!

  20. #40
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    foarte interesant ....sper sa fie o firma serioasa si sa castige batalia cu cainetoiu si jj ... si cam cum suna stirea...si`a depus sau nu candidatura? s`a spus vreo suma cu care ar sponsoriza clubul? ... ca sa stim si noi ce sanse au.... e din tara sau de afara? ...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #41
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    stirea era exact cum am scris-o...era legata de vizita lui gigi la pitesti. doar atit, o fraza
    Oierule, ramii la stana!

  22. #42
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    hmmm ... cred ca e bagata la misto stirea.... singurul om care s`ar putea implica cu adevarat la echipa este stroe....
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •