Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 334

Thread: Bursa transferurilor in iarna!

  1. #85
    sport legend pff's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    c-ta
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    va zic io ca ne revenim in retur am o presimtire

  2. #86
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pff View Post
    va zic io ca ne revenim in retur am o presimtire
    Sa speram ca se adevereste.http://smileys.sur-la-toile.com/repo...spect/0008.gif

  3. #87
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sk8t3rool View Post
    transefrurile faqte in iarna asta vor aduce echipa..pe primele locuri...sustine conducerea...panduru..a plekt in portugalia..sa aduca cik jukatori de valoare..bugetul sau fiind de 1,5 mil $ ! sa speram k nu o sa aduk niste juktori obositi uitati de lume...
    dar de unde stii,k sta este bugetul?unde scrie?
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  4. #88
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Arrow Calitate, nu cantitate

    Sper ca se vor aduce 2-3 jucatori buni, de baza. Nu vreau 6-7 smecherasi care stiu fotbal dar isi baga picioarele pe teren si sunt sensibili la farmecele lui Becali. Avem destui din astia. Pandurule, mai bine putini si buni decat multi si prosti!

  5. #89
    junior sk8t3rool's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    tomis nord
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    am vazut pe neptun acum 2 sau 3 zile.. oricum...sunt 70 % sigur k panduru o sa aduka jukatori de calitate cu banii astia.. ne vom revenii in retur..!!...de asta sunt 100% sigur..!! Fortza Farul
    tu farul pt mine esti unica iubire te voi sustine oriunde vei juca!! [FONT="Impact"][SIZE="5"][COLOR="Blue"][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  6. #90
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    costangeles
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    mah .. om avea / nu om avea bani .. plm .. eu zic k ar trebui s se uite mai bine langa .. nu sa se duca in portugalia .. unde nici un jucator kt de cat d viitor nu s`ar gandi vreodata s vina la o echipa kre se lupta la retrogradare in romania .. d pereny ala c se mai aude .. cica juca p la faru` 2 .. ... sau de apostu ... cica e imprumutat doar ... knd se intoarce .. dak se mai intoarce ... in concluzie sunt multi fotbalisti buni si la noi in campionat .. si tare as vrea sa nu se intoarca cu vreo cateva lepre de portughezi ca mario carlos ala (park asa il chema) sau carlos ..
    Pui o cascheta .. pui un ****n .. pui un kkt .. si iese un jANDARM ...

  7. #91
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Indiferent de unde i-a jucatori, eu zic ca Farul o sa isi revina greu, pentru ca va dura ceva pana cand lotul isi va recapata omogenitatea. Am avut omogenitate dar am pierdut-o pentru ca patronul nu isi permite sa plateasca salarii mari jucatorilor. Jucarori cand vad performanta vor si bani mai multi.

  8. #92
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Thumbs down Liviu Mihai a semnat cu Pandurii

    A plecat si Liviu Mihai. Am sentimentul ca nu-l regreta multi la Constanta.

    Dar la fel s-a intamplat cu Cristocea. La noi, mai mult facea declaratii incendiare decat juca fotbal. La Steaua, a ajuns repede om de baza.

    Pascovici: cat era la noi il criticam ca-si baga picioarele, dupa ce a plecat ne-am dat seama ca n-avem inlocuitor bun pe stanga apararii.

    Apostol: a venit inapoi de la Otelul, imprumutat pe un an, cu mare chef de joc. In primele etape era peste tot. Apoi s-a stins si asa a ramas.

    Daca si Liviu Mihai redescopera golul la Pandurii, ceva e putred rau la Farul. In afara de faptul putred ca ne pleaca jucatorii.

    Dezamagitor articolul de azi al lui Marian Bocai despre declaratiile lui Liviu Mihai. De ce sari asa, Mariane? Cristocea si Pascovici n-au plecat suparati pe conducerea Farului? Ceilalti jucatori nu vor sa plece la fel?

    Atitudinea voastra defensiva si defetista spune ea insasi multe.

  9. #93
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Post 19 decembrie

    Voiculet si Senin sunt urmatorii vizati de conducere dupa Liviu Mihai. Primul e la echipa a doua iar al doilea nu vrea sa-si prelungeasca contractul cu Farul.

    Panduru are mana libera la transferuri si este asteptat saptamana asta cu o lista pentru Bosanceanu. Suma totala pentru transferuri nu s-a stabilit.

    Vrem un fundas dreapta, un mijlocas central si un atacant. Ne uitam in Portugalia (Panduru), Serbia, Cipru si Romania (Ion Marin).

    Detalii in Telegraf.

  10. #94
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu stiu cat de sigura sursa e telegraful insa daca e cum spun eu unul am regrete pentru Voicule ca omul chiar are potential

  11. #95
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Panduru, observator pentru Dinamo

    Fiind prezent la unul dintre meciurile Benficai, adversara "cainilor" din saisprezecimile Cupei UEFA, tehnicianul le-a oferit acestora cateva informatii # El a mai afirmat ca in acest moment este greu ca un jucator portughez sa ajunga sa joace la Farul
    Panduru in Portugalia cautand jucatori ipotetici, patronul facand declaratii soc in Romania si un loc 14 in campionat, iata situatia tulbure din acest moment de la Farul Constanta, situatie ce se vrea depasita cu orice pret, cel putin la nivel declarativ.


    In aceasta perioada, antrenorul principal al echipei Farul Constanta, Basarab Panduru, se afla in Portugalia, fiind trimis de catre clubul de pe litoral in cautare de fotbalisti. Intamplarea face ca in saisprezecimile Cupei UEFA, Dinamo Bucuresti sa joace tocmai cu o echipa lusitana, Benfica Lisabona. Cum Panduru a vizionat la fata locului, in weekend, o serie de formatii din campionatul portughez, printre care si Benfica, el s-a transformat cel putin pentru un moment, in observatorul viitorilor adversari ai "cainilor". Tehnicianul Farului a urmarit la lucru toate cele trei mari echipe ale Portugaliei, Benfica, Sporting si Porto, avand posibilitatea sa le transmita dinamovistilor cateva informatii foarte interesante. "Am vazut si Benfica si Porto si Sporting aseara, am facut un tur de forta si chiar nu ma mir de ce Benfica e pe locul trei, joaca cel mai slab in momentul asta, Sporting un pic mai bine si Porto cel mai bine, asa sunt de altfel si locurile in clasament. Benfica a jucat un fotbal lent, static, prea static pentru ce trebuie sa joace, dar a castigat cu 3-0, cu toate ca scorul este prea mare pentru realitatea care a fost in teren. Bine, per ansamblu, Benfica e o echipa buna, are un portar valoros, mai e Nelson, fundasul, care imi place, urca mult in atac, centreaza bine, fundasii centrali Ricardo Rocha si Luisao sunt puternici. In stanga, Leo mi s-a parut putin depasit sau doar asa a fost la meciul asta. La mijloc sunt doi greci, Karagounis si Katsuranis, care sincer nu m-au zapacit pe mine asa de tare, dar dupa aceea Simao, Nuno Gomes sunt oameni care stiu jocul si pot face oricand diferenta. Gomes sta mai mult acolo in fata, dar daca o are, o cam baga in poarta", a fost analiza facuta pe scurt Benficai de catre Panduru. Acesta a vorbit si despre principalul motiv pentru care se afla in Portugalia, gasirea de fotbalisti pentru Farul Constanta."In legatura cu Farul, ce sa zic? Cei mai buni jucatori portughezi care sunt aici, sunt foarte greu de adus la noi in tara. Eu cred ca avem si noi in Romania jucatori de valoare. Sa vedem ce vom face, am vazut cate ceva, dar e greu sa spun ca vom aduce pe cineva de aici. Jucatori care castiga bine aici, sa vina in Romania, nu stiu, e greu. Au mai venit, e drept, pe la Cluj, dar s-au vehiculat sume din acelea, 600.000 sau nu stiu cate sute de mii, care mie mi se par cam mari, dar in fine, fiecare stie ce buget are si cati bani poate sa dea pe jucatorii pe care vrea sa-i aduca", a concluzionat Panduru. Lotul Farului se va reuni pe data de 8 ianuarie pentru efectuarea unor cantonamente, insa situatia la club este tensionata in continuare, nu mai departe de alaltaieri, patronul Gheorghe Bosanceanu declarand ca echipa se afla intr-o situatie pentru care sunt cu totii vinovati, dar daca se va ajunge la retrogradare, el va fi primul care se va retrage.

    Ziua

  12. #96
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Exact ce spunem pe un alt thread :sobolanii parasesc primii corabia !

  13. #97
    manager CosminGrc's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    283
    Reputatie
    1

    Unhappy Gurita are precontract cu Mainz

    Gurita a fost declarat miercuri cel mau bun fotbalist constănțean, dar a adus o veste trista fanilor: ""Am două oferte din străinătate: una de la ultima clasată din Bundesliga, FSV Mainz, și de la FC Zurich (Elveția). Am un precontract cu Mainz și dacă mă voi decide să plec. Până vineri voi lua o decizie, pentru că eu mai am contract cu Farul", a spus Guriță.

    Farul se va reuni pentru retur pe 8 ianuarie. Ei se vor pregati in ianuarie la Constanta si Sinaia, iar in februarie in Antalya si Cipru.

    ce vroiam sa zic...ne-am dus
    Forta Farul Ct.
    "Viata e muzica, nu alege sa fi surd"

  14. #98
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    sper sa nu fie oferta buna ca daca pleaca si gurita adios sanse de revenire... poate isi da seama Boasanceanu ca ar fi o pierdere mare pentru farul si mai pluseaza ceva la contract

  15. #99
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Piața portugheză nu a avut marfă pentru Farul

    Antrenorul principal Basarab Panduru și directorul tehnic Ion Marin, cei doi reprezentanți ai FC Farul care au fost în Portugalia cu scopul de a urmări la lucru mai mulți jucători care ar putea face obiectul unor transferuri la clubul constănțean, s-au întors, marți seară, în România, încheindu-și misiunea în țara în care Panduru a jucat timp de cinci ani, la trei echipe.



    Oficialii clubului au adus la Constanța vestea că piața pe care au prospectat-o nu a avut marfă pentru FC Farul. Timp de mai multe zile, Pandi și „Săpăligă“ au urmărit cinci partide de campionat, toate din prima ligă, remarcându-se Benfica Lisabona - Vitoria Setubal 3-0, FC Porto - Pacos de Ferreira 4-0, Sporting Lisabona - Academica de Coimbra 1-0 sau Braga - Bovista Porto 2-2. Peste tot unde cei doi au fost, Panduru a fost întâmpinat cu simpatie, el fiind, la mijlocul anilor 90, una dintre vedetele Benficăi, ale lui FC Porto și ale lui Salgueiros. „Am văzut destule meciuri și mulți jucători de mare valoare, însă niciunul dintre ei nu va face obiectul unor transferuri la Farul“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ion Marin. Directorul tehnic constănțean a recunoscut însă că Farul se află în discuții „destul de avansate“ cu diferite cluburi, atât din țară, cât și din străinătate, pentru jucători „care ne interesează, pe posturile deficitare“, nedezvăluind însă, cum este și normal, numele formațiilor și al jucătorilor.

    Marian BOCAI

    Tare titlul.. deci nu are balta peste, nu ca nu avem noi intrumente de pescuit

  16. #100
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Post Inca Un "rechin" Spre Bundesliga!

    Autor: Sorin Teodoreanu (Constanta), 20-12-2006
    Fanatik

    Dupa ce Liviu Mihai a semnat cu Pandurii Tirgu Jiu si Mihai Gurita a primit acceptul clubului de a semna cu Mainz (Germania) sau FC Zurich (Elvetia), un alt jucator al Farului este pe cale sa paraseasca echipa.

    Este vorba de titularul postului de portar, Adrian Vlas (foto). Acesta a ajuns la o intelegere cu formatia din prima liga germana, VFL Bochum, unde ar urma sa aiba un contract anual de 250.000 euro. Nemtii doresc un transfer definitiv al jucatorului pentru care sint dispusi sa plateasca maxim 200.000 euro.

  17. #101
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Sincer,pentru gurita ma bucur.O cariera pe care si-o poate incheia frumos.Mainz are nevoie mare de atacanti pentru ca au cel mai slab atac din bundesliga.Oricum nu va mai putea juca mult si cred ca e visul oricui sa evolueze intr-un campionat puternic ca cel al germaniei.Si eu zic ca merita.Cred ca e printre putinii de la Farul in care lucrurile bune care le-a facut pentru clubul nostru le acopera pe cele rele....
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  18. #102
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Talking I-au luat pe Mihut si Pascovici!

    Echipa lui Basarab Panduru i-a transferat ieri pe Dorin Mihut si Cosmin Pascovici. Dupa accidentarea lui Laurentiu Florea, postul de fundas stânga era descoperit, iar oficialii constanteni l-au dorit pe Pascovici. Fundasul dreapta Mihut a fost adus la Constanta pentru a crea concurenta. Transferurile s-au discutat marti seara, când Gheorghe Bosanceanu s-a întâlnit cu sefii “câinilor”. De asemenea, pentru postul de mijlocas central constantenii sunt interesati de Iulian Tames.
    ProSport

    Atentie, stirea asta este o gluma. UTA Arad este echipa care a realizat aceste transferuri, nu Farul. Am pus-o asa pentru comparatie, sa realizam diferenta dintre Farul si un club serios, care urmareste performanta.

  19. #103
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon View Post
    Echipa lui Basarab Panduru i-a transferat ieri pe Dorin Mihut si Cosmin Pascovici. Dupa accidentarea lui Laurentiu Florea, postul de fundas stânga era descoperit, iar oficialii constanteni l-au dorit pe Pascovici. Fundasul dreapta Mihut a fost adus la Constanta pentru a crea concurenta. Transferurile s-au discutat marti seara, când Gheorghe Bosanceanu s-a întâlnit cu sefii “câinilor”. De asemenea, pentru postul de mijlocas central constantenii sunt interesati de Iulian Tames.
    ProSport

    Atentie, stirea asta este o gluma. UTA Arad este echipa care a realizat aceste transferuri, nu Farul. Am pus-o asa pentru comparatie, sa realizam diferenta dintre Farul si un club serios, care urmareste performanta.
    Not funny, eu o luasem de bună și chiar mi se păreau achiziții bune
    Last edited by delaparis; 21st December 2006 at 03:25. Reason: off-topic
    Panduru, always on my heart!

  20. #104
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Nu prea vad ce mai poti lua in serios la Farul. Toata echipa care o avem acum e o gluma proasta...
    Never Die Easy

  21. #105
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    FARUL Mihai Gurita a semnat un precontract cu gruparea germana din 1.Bundesliga, Mainz, care se afla pe ultimul loc în clasament. Nemtii i-au oferit fotbalistului un contract pâna în vara cu drept de optiune pe înca doi ani. De serviciile fotbalistului se mai intereseaza si echipa elvetiana de prima liga, FC Zürich. Altfel, Gurita a primit ieri titlul de cel mai bun fotbalist constantean al anului, într-o festivitate ce a avut loc la Teatrul National

    S-a dus si singurul fotbalist de la Farul care mai juca fotbal .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •