Page 6 of 51 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 1051

Thread: La Multi Ani!

  1. #106
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Dacia aia e numai pentru cei obisnuiti cu pick-up truck-urile. De obicei in Australia.

  2. #107
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Niste Bancuri,sa mai destindem atmosfera:
    ,,deci in final copii,ce a povestit orbul lui Sadoveanu?" linishte deplina .....,,De cate ori sa va zic? Orbul lui Sadoveanu a povestit ce A VAZUT!" era o perla a lu' profa mea de romana dupa ce a constatat ca nimeni nu a citit carte...
    autor: fuxy data: 10-5-2006 20:34:15


    Eu ma chinui sa-o fac cu mana la tabla , si nimeni nu vrea sa se uite !
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:53:59


    Aseara o mana criminala a spart chiuveta cu piciorul !
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:52:38


    Din binecunostul basm " Capra cu trei iezi" citam:
    " Lupul, dupa ce batu politiocos de trei ori in usa pana o sparse, striga:
    - Deschideti fereastra!'
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:50:45


    In Bucuresti, un autobuz tocmai se pregatea sa inchida usile si sa plece din statie. Soferul vede un om alergand disperat spre autobuz si il asteapta. Omul ajunge si il intreaba pe sfofer:
    -Ce masina e?
    -DAF! zise soferul si pleca...
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:49:21


    * Mircea cel Batan dand exemplu ostashilor sai ii indeamna cu mana ( Mircea insushi mana-n lupta ) si cu gura si cu pilda ( Vino , Vino Vino , calca totul in picioare ) ( SCRISOAREA III )
    * Patriotismul lui Shtefan cel Mare rezulta din modul in care l-a strapund pe paharnicul Ulea cu sabia , ca pe un aluat ce dospeshte .
    * Urzitzi din lacrimi si sudoare copii plugarilor devin 'grauri suri' ce zburau in cete , adica fugeau repede in grupuri spre izvor shi prin asta Coshbuc face o metafora ... ( VARA , G. Coshbuc )
    * La Oglinda - G. Coshbuc :
    -Mama-i dusa-n sat cu 'Doru'
    -Azi e singur puishoru .
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:48:53


    Pina la urma, Mircea cel Mare, desi batrin, il va ingenunchea pe trufasul otoman cu citeva proverbe si zicatori bine plasate.


    Mircea cel Mare, care prima data a fost batrin, sta la un discurs cu Baiazid. Acesta il primeste politicos, dar cu obraznicie, si il face in tot felul, ca pe o albie de porci. Cind Baiazid il intreaba arogant "Tu esti Mircea?", domnitorul roman nu se pierde cu firea si-i raspunde la fix: "Da, imparate!".
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:47:30


    Uita-ti intotdeauna dusmanii.Nimic nu-i enerveaza mai mult
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:46:31


    Un tip merge la oficiul poshtal cu o scrisoare.Functionara il intreaba:
    -Par avion?
    -Nu, nu pareti!
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:46:03


    Dati-mi o scula ca a mea e in fund si n-o pot scoate.
    autor: Little_Teddy data: 13-3-2005 14:45:18


    Sursa: www.morideras.as.ro

  3. #108
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    un ziarist a zis- toti ziaristii sunt hahalere
    (marius geanta- pro)

    A început Mondialul, dar nu ştiu câţi oameni de televiziune din România au reuşit să se desprindă mental de mizeria finalului de campionat pentru a se conecta la esenţa fenomenului. CM a venit peste mulţi la momentul nepotrivit, după un sezon în care s-au adăpat de la bidonul cu mitocănie. Aceştia sunt incapabili să înţeleagă ceva din ceea ce înseamnă cu adevărat fotbalul.
    Primele dovezi: peste tot, ni s-a povestit despre românii pe care marii reporteri i-au găsit pe autostrăzi, în baruri, benzinării sau centre de presă. Nicio poveste memorabilă, nicio veste nouă - în ultimii 10 ani, peste 1 milion de români au plecat din ţară, deci e firesc să dai de ei cam prin toată Europa. Dar ce să scrie românaşul jurnalist care un an de zile a stat şi s-a uitat în gura lui Gigi şi a lui MM? Apoi, tema absenţei României. Nimic mai stupid decât să tot deplângi faptul că suntem doar nişte observatori neutri ai disputelor din Germania. Asta e, nu ne-am calificat, dar sunt atâtea dovezi că viaţa merge înainte! Aşadar, la ce bun atâta lamentare vecină cu incapacitatea de a trece peste absenţa unei grupări de beţivi de la turneul final? Prezenţa României ar fi activat oarece glande, pe când aşa, în lipsă, avem şansa de a folosi mai mult creierul. E momentul de glorie al acelor pasionaţi cu adevărat de fotbal, oameni instruiţi care au părăsit ziarele, site-urile şi telecomanda după invazia gigioată a ultimilor ani.

  4. #109
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    George, te rog eu sa nu...ti dai demisia!!!
    Frumos avatar,domnule Mircea!Cine e sascha?Stiati ca va vedeti si dumneavoastra acolo,pe geam?

  5. #110
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #111
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    sunt tratative ca urt sa vina la Farul .. :-??
    FARUL FARUL

  7. #112
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu stiu ca mai are contract cu Dinamo.De unde ai aflat?

  8. #113
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-i vreo problema, noi dorind sa intinerim lotul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #114
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu-i vreo problema, noi dorind sa intinerim lotul.
    Este foarte bine ca intinerim lotul,va dati seama in cativa ani,cand se vor maturiza ce bine vom juca?Dar trebuie tinut cont de un lucru:alaturi de tineri pe teren trbuie sa strea si vreo 3-4 jucatori experimentati de la care sa aiba ce invata.Din cauza asta,nu as dori nici Nae sa plece de la noi,pentru ca poate ajuta la formarea lotului!

  10. #115
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    poate ca nu are legatura cu noi. sper ca nu are.
    zic pandurii:
    Am analizat cu acţionarii posibilităţile pe care le avem pentru viitorul sezon: vom putea evolua în continuare în divizia A, ori dacă un club aflat în discuţie la Comisia de Licenţiere nu va primi licenţă, ori dacă vom negocia cu cei care vor să cedeze locurile în divizia A.

  11. #116
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu cred ca nu primim licenta. Daca jucam tot in Cotroceni de ce sa nu primim licenta? Si chiar daca ne ducem in alta parte... Sa nu imi zica ie cineva ca or avea altii infrastructura mai bine pusa la punct ca a noastra. Si ca sa ne bage doar pe noi e cam "obvious".

  12. #117
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Am si eu o curiozitate...
    Citeam azi ca vine Chihaia la Cluj. Vroiam sa va intreb daca ar trebui sa ma bucur sau nu
    Am vazut ca are doar 1 gol inscris sezonul ce tocmai s-a incheiat, ceea ce e foarte putin pt un atacant. Desigur, nu stiu daca a jucat sau a fost mai mult rezerva.
    Daca are careva din voi timp si rabdare, dati-mi niste informatii despre el

  13. #118
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-i cazul sa va bucurati. Chihaia s-a nascut speranta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #119
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    ok. timp as cam avea, rabdare nu. chihaia face parte din grupul celor care odata plecati de la sportul, au jucat lamentabil- diniţă, gigel_bucur, pădureţ, în curând şi mazilu. la prima lui venire la noi, a mers cât de cât bine, dar la dinamo a primit injecţia letală de la borcea şi s-a terminat. a revenit la noi in iarna, a dat gol la primul meci si cam atat. n-a jucat chiar meci de meci, dar a strans ceva minute. slab, foarte slab. poate ca se va trezi si ar putea ajunge un jucator cam de valoarea lui griffiths, sau macar pe aproape. parerea mea!

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PerVersion View Post
    Am si eu o curiozitate...
    Citeam azi ca vine Chihaia la Cluj. Vroiam sa va intreb daca ar trebui sa ma bucur sau nu
    Am vazut ca are doar 1 gol inscris sezonul ce tocmai s-a incheiat, ceea ce e foarte putin pt un atacant. Desigur, nu stiu daca a jucat sau a fost mai mult rezerva.
    Daca are careva din voi timp si rabdare, dati-mi niste informatii despre el

    Pai daca iti spun ca a dat un singur gol , si acela cu Bacau , trage tu singur concluziile . De jucat , a jucat si nu prea . Mai mult a fost accidentat . Eu zic ca Arpy o sa ia o mare teapa .

  16. #121
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george_fcn View Post
    Eu stiu ca mai are contract cu Dinamo.De unde ai aflat?
    am citit in ziar ca vrea Vucotik sa aduca la Farul jucatori inalti sa intareasca defensiva c prin cativa jucatori cu experienta a dat cateva nume prin care era trecut si Curt ..
    FARUL FARUL

  17. #122
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Curt a zis ca se retrage. Pacat. Eu cred ca mai are ce arata.

  18. #123
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sper sa nu citeasca pe aici ca ramanem cu el. Mai avem ceva: Petrus Manta. Va intereseaza?

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Sau poate Marian Savu?

  20. #125
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Pai din cate citesc eu pe aici, sper sa nu se finalizeze transferul
    Insa daca e adevarat ce zice presa, si e 99% al nostru, raman cu speranta ca poate se va trezi. Mi-e destul cati peri albi imi scoate Tilinca si Anca la fiecare meci.
    Numai bine!

  21. #126
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si tie! Chihaia nici macar peri albi nu a reusit sa ne scoata.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •