Page 12 of 51 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1051

Thread: La Multi Ani!

  1. #232
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    linia asta de fund nu e rea. numai ca daca e vreunul indisponibil ... mai trebuie vreo 4-5 fundasi in lot, zic eu (mai ales daca pleaca si aia 2 la craiova). si cand te gandesti cat de catastrofa mi se parea sapunaru pana acum cateva luni (pana la meciul cu rapid din tur, mai exact. meciul in care a debutat si mehmetovic. drept e ca pana atunci sapun juca 1 meci la 2 luni)

  2. #233
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    E bine ca iti aduci aminte. In meciul cu Steaua, retur, Mehmedovici a jucat, alaturi de Burca, excelent, daca memoria nu ma inseala. Eu nu cred ca oltenii vor parasi lotul, de aceea nu i-am numit langa ceilalti fundasi.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #234
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by george_fcn View Post
    Glumeste.Asa face mereu!
    Nu,Iacov,vorbeste la mi-sto!

  4. #235
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Uitati,ca acum a zis pe ntionaltv,ca fcnational trateaza cu BNR(pentru stad. din cotroceni),dar si cu primaria capitalei pentru stad.national

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Da ,am vazut si eu . Au spus ca saptamana aceasta se va semna contractul cu BNR-ul . Daca nu , se trateaza cu primaria Bucurestiului sa jucam pe Lia Manoliu .

  6. #237
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Dupa toate vestile proaste am auzit una buna!Lucescu E 100% le p0li!Se strica si rapid si polisi totul merge perfect

  7. #238
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca ai luat examenul?

  8. #239
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Sa inteleg ca ai luat examenul?
    Rezultatele se dau abia duminica la toate!

  9. #240
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa treceti si pe Intern sa votati...Progresul pe "NOU Echipa favorita 2006/2007".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #241
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    just did it. recunosc ca am votat acelasi lucru si pe alt topic, ceva cu retrogradarea. offff... daca as fi avut 10% din optimismul vostru, acuma eram departe.... da tot cu progresul combateam!

  11. #242
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vad ca recurgi des la paranormal. Schizotipalule!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #243
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu am cautat pe net,sa vad daca aflu ceva de Shore si Lopez.Parca au intrat in pamant.Cel putin Shore.Lopez e la ceahlau pana in vara.Sa ma uit daca mai e trecut pe lista la ceahlau

  13. #244
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Vad ca recurgi des la paranormal. Schizotipalule!
    daca lucrurile continua asa, in scurt timp tipal se va putea inlocui cu fren fara teama de greseala.

  14. #245
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    uite ca părăsira si oltenii lotul.
    iar de la timisoara, traditionalul servus si dorinta lui iancu de a lua 2 jucatori de la noi. sa fie herea si shroj? ca manta si mozacu e mai putin probabil. pai daca isi doreste cu adevarat ceva, n-o sa se opuna iacov dorintei lui, nu? da' si cand s-o pune pe adus jucatori...

  15. #246
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Te referi la acest articol din GSP?

    Mititelu: „Peste un milion de dolari în transferuri”
    Presedintele Consiliului Director al Universitatii, Adrian Mititelu, a vorbit ieri pe un ton optimist despre viitorul Stiintei. “Cu achizitiile pe care le-am facut si pe care le vom face in continuare, echipa va fi mult mai puternica. Suma investita in transferuri in aceasta perioada va depasi un milion de dolari. Vor mai veni jucatori, pe langa Panc si Ghindeanu de la FC National va mai sosi la Craiova si un atacant brazilian cu care suntem in discutii”, a alimentat patronul Craiovei sperantele fanilor care au fost prezenti la reunirea lotului alb-albastru.

    “Vom incepe campionatul cu gandul de a castiga cat mai multe meciuri. Poate unii vor rade, dar eu cred ca ne putem lupta chiar si pentru titlu. Trebuie sa se inteleaga ca Universitatea este o echipa cu pretentii, care trebuie sa castige tot ce se poate, iar obiectivul este participarea in cupele europene”, a declarat increzator Adrian Mititelu pentru site-ul oficial al clubului.

    Eu zic ca, inca, niciun jucator este transferat, inclusiv cei de la Rapid. Copos este prea zgarcit, iar olteanul prea laudaros.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #247
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De pe site-ul clubului, un dialog interesant intre Be@ si cineva care se intituleaza c.i. . Mi se par interesante raspunsurile, chiar daca acel c.i. ar fi unul dintre putinii...progresisti, de bine. Sper ca Be@ sa nu se supere pe initiativa mea.

    c.i.
    Neinregistrat
    20-06-2006 20:51 Pentru Bea

    DE CE L-ATI DAT PE PANC ?
    Fiindca si-a facut datoria fata de club, iar pretul luat pe el e bun

    CHIAR NU MAI AVEA LOC LA FC NATIONAL ?
    Pai nu prea, la ce jucatori am de gand sa aduc....

    DE CE TOTI ANTRENORII STRAINI CARE PLEACA SPUN CA ISI DORESC SA ANTRENEZE LA UN CLUB UNDE SE VREA PERFORMANTA CU ADEVARAT ?
    E prosti....

    DE CE L-ATI MAI ADUS PE BERGODI ?
    Ca sa antreneze 7 luni si sa plece

    CA SA ANTRENEZE 7 LUNI SI SA PLECE , DOMNULU IACOV ?
    Vezi ca stii...

    ASTA E STRATEGIA CLUBULUI ?
    Nu e asta, dar uite ca s-a intamplat

    DE CE CONDUCATORII UNOR CLUBURI PRECUM CFR CLUJ , FC ARGES , U CRAIOVA , FARUL BAGA MILIOANE IN TRANSFERURI , SI DUMNEAVOASTRA VINDETI PE BANDA RULANTA , DOMNULE IACOV ?
    Treaba lor...

    DE CE NU SE VREA PERFORMANTA LA FC NATIONAL ?
    Nu se vrea? Eu zic ca se vrea...

    DE CE ? DE CE ? DE CE ?
    Cum zicea Lewis Caroll:
    "I have answered three questions (Ma rog, au fost vreo 8), and that is enough,"
    Said his father. "Don't give yourself airs!
    Do you think I can listen all day to such stuff?
    Be off, or I'll kick you down stairs.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #248
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nu ma supar . Stiu cine e c.i. , dar nu voi sa spui . Secret .

  18. #249
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici eu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #250
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucure演i,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Si eu,(cred)!
    Mai puneti macar o litera sa fiu sigur!(urmatoarea dupa c)
    C_.I

  20. #251
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    ceist! c(ontra)i(nformatii). asadar informatie contra informatie.

    un articol care nu ne spune nimic nou, deci nefiind un document, nu poate intra pe topicul cu 'istoria....' (prosport)

    Noul antrenor (de ce noul? va fi duna!) care va veni în Parcul cu Platani se va afla într-o situaţie ingrată: întreaga linie de apărare pe care s-a bazat fostul tehnician din sezonul trecut, Cristiano Bergodi, a rămas o simplă amintire.
    După plecarea celor mai buni jucători la Rapid, Griffiths şi Săpunaru, “bancarii” s-au despărţit ieri de Ghindeanu şi Panc, vânduţi la Universitatea Craiova. Ultimul mohican din linia de fund, Mehmedovic, şi Mircea Oprea se vor întoarce la Poli Timişoara, pentru că le-a expirat împrumutul. Singura certitudine este Liviu Rusu, fundaşul stânga sosit de la Sportul, astfel că juniorii Alin Marcu şi Emil Ninu pot deveni titulari. Pe lângă aceştia, Roberto Iancu şi Daniel Marin sunt doi jucători crescuţi în curtea clubului care ar putea intra în prima echipă în sezonul viitor.
    Din Parcul cu Platani au mai plecat atacantul Octavian Chihaia şi mijlocaşul Iulian Tameş, la CFR Cluj, respectiv la Dinamo. Astfel, dorinţa preşedintelui Constantin Iacov de a nu mai avea jucători împrumutaţi în echipă este îndeplinită. “Ne dorim ca în această formaţie să fie doar fotbalişti ai clubului, creşterea tinerilor fiind unul dintre obiectivele noastre”, a recunoscut Iacov, care doreşte şi revenirea la vechiul nume, Progresul.


    ma rog, si un articol in care bergodi mai ca nu ameninta si el cu scoaterea dela naftalina a fularelor visinii.

    si ar mai fi si treaba asta, daca tot am vorbit de informatii. un mic articol din fosta informatia, care nu pare deloc informata. da' deloc- deloc.

    Gicu Becali si-a manifestat interesul pentru transferul lui Michael Thwaite de la FC National si al lui Ionut Mazilu....... In ceea ce-l priveste pe Thwaite, care mai are contract pana in iarna cu clubul “bancar”, suma de transfer se invarte in jurul a 500.000 de euro.

  21. #252
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si eu am mai gasit ceva cu stadionul si cu cum ca Becali isi baga coada ajutat de manipualtorul de canguri Marcel Popescu.

    Iacov trebuia sa ne intrebe pe noi

    FC National fara stadion! (Jurnalul National)

    Datoriile societatii care a administrat pe FC National pot lasa echipa fara licenta in viitorul sezon din Liga 1. "Nu sunt bani multi de dat catre BNR. Cei 240.000 de euro pot fi achitati pe loc. Problema e ca vechea societate are conturile blocate si nu putem face plati. Sper ca domnii de la BNR sa ne inteleaga. Nu noi am facut acest dezastru managerial", s-a plans Iacov. Ca solutie de rezerva, Iacov a demarat discutiile cu ANEF Bucuresti, proprietarul bazei Rocar. Clubul are bani acum, dupa ce Griffiths si Sapunaru au ajuns la Rapid pentru 3,4 milioane de dolari, iar Panc si Ghindeanu s-au dus la Craiova in schimbul a 400.000 de euro. (Ovidiu Ciutescu)

    Vrea cineva de la BNr sa ne bage bete in roate sau ne punem singuri, vorba vine? Cat priveste Rocarul, chiar daca am cadea la intelegere, vine DD-ul si gaseste ceva care contravine, vorba vine!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •