Page 7 of 2205 FirstFirst ... 5678917571075071007 ... LastLast
Results 127 to 147 of 46287

Thread: Offtopic pentru STELISTI si prieteni

  1. #127
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    Steaua Este Cea Mai Tare Echipa Din Romania
    Bate Astazi Cu 4 La 0
    Hmm ... pe aproape. Las' sa-ti iasa pronosticul la meciul urmator.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  2. #128
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Gabi Safta, luat de val shi depashit de evenimente !
    Schimbatzi extensia in .mp3
    Last edited by uti2102; 22nd October 2004 at 08:50.
    ex-alpopa

  3. #129
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pentru asta ne lasatzi sa va dam un gol in plus in retur. Sa va batem cu 3-0.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by uti2102; 22nd November 2004 at 21:33.
    ex-alpopa

  4. #130
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Merci alpopa!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #131
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Antrenament de īnteţinere

    Steliştii au īnnoptat duminică īn Timişoara, la hotelul Continental, iar ieri dimineaţă au avut programat un antrenament pe stadionul CFR, aflat līngă Gara de Nord. Presa nu a avut acces la şedinţa de pregătire a roş-albaştrilor, dar Gazeta a reuşit să asiste la antrenament. Roş-albaştrii au zăbovit pe teren doar o jumătate de oră, timp īn care, īn frunte cu Walter Zenga, au făcut exerciţii de stretching şi cīteva ture de alergare uşoară. Ciocoiu, accidentat īn partida cu Poli Timişoara, a fost singurul menajat.



    Cadou de la Neaga
    Atacantul Stelei, Rică Neaga, i-a făcut cadou un tricou unui suporter infirm din Timişoara. "Am fost duminică seară la hotel şi mi-a spus că nu are nici un tricou la el. M-a rugat să vin luni şi mi l-a dat pe cel cu care a făcut antrenament. Pentru mine īnseamnă enorm, sīnt stelist de mic", a spus Marian Tănase. El are 16 ani şi, īn ciuda handicapului său, joacă fotbal īntr-un picior, ajutīndu-se de cīrje.


    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  6. #132
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Īntre ETA şi artă

    Ţara Bascilor reprezintă marea problemă a Spaniei de azi şi, extinzīnd puţin datele problemei, a Europei Occidentale, zonă geografică unde pretenţiile de autonomie au fost mereu ţinute īn frīu. Nu şi īn Euskadi, denumirea originală a acestei provincii. Lupta oamenilor de aici pentru autonomie a cunoscut de-a lungul anilor diverse forme de exprimare. Şi nu īntotdeauna dintre cele mai paşnice. Aceeaşi problemă o are şi Franţa, dar mult mai mică, direct proporţională cu suprafaţa ocupată de basci īn "Hexagon".

    Īn decembrie 1979, după mulţi ani de discuţii şi chiar lupte, a fost formată Cumunitatea Autonomă Bască īn care sīnt incluse Guipuzcoa, Alava şi Vizcaya, fiind deschisă atunci şi posibilitatea integrării Navarrei, dacă această provincie, şi ea cu po****ţia majoritar bască, va dori. Cu guvern şi parlament proprii, capacitatea de autoguvernare a regiunii e semnificativă, dar şi sensibil mai mare decīt īn alte comunităţi autonome, īn domenii precum educaţie, sănătate, cultură. Există şi un corp de poliţie local, Ertzaintza, cu 7.000 de agenţi, iar dialectul basc a primit statut de limbă oficială, alături de spaniolă.


    Bilbao şi aria sa metropolitană formează cu ai săi 1,2 milioane de locuitori jumătate din po****ţia Ţării Bascilor. Port la Oceanul Atlantic, Bilbao reprezintă şi polul industrial al regiunii, fiind principala poartă maritimă de acces al mărfurilor spre capitala Madrid. Principala atracţie turistică a oraşului o reprezintă Muzeul Guggenheim, a cărui structură, construită din titan, granit şi cristal, se deschide ca o floare futuristă spre rīul Nervion. Cu 11.000 de metri pătraţi de suprafaţă expoziţională, muzeul a adus anul trecut īncasări la bugetul provinciei de 168 milioane de euro.



    Simbolul luptei bascilor

    Cu toate că şi-au cīştigat anumite drepturi, bascii nu sīnt mulţumiţi şi ar vrea independenţa totală de Spania, o ţară numai a lor. Ca de obicei, există două facţiuni īn cadrul po****ţiei, cea moderată, majoritară, adeptă a dialogului şi a negocierilor, şi cea violentă. Simbolul celor din urmă este ETA.

    "Euskadi Ta Askatasuna" este denumirea oficială a grupării paramilitare fondate īn 1959, ceea ce s-ar putea traduce ca "Ţara şi Libertatea Bască". Iniţial, ETA era o mişcare de rezistenţă a studenţilor basci īmpotriva generalului Franco, dar după numai 10 ani de dezbateri paşnice, fără rezultate marcante, disputa ei cu statul spaniol a devenit armată, sub forma unui adevărat război de gherilă. Iar azi, ETA e oficial considerată "grupare teroristă" īn Statele Unite şi Europa Occidentală. Simbolul său este şarpele īncolăcit pe un topor, adică o uniune īntre veninul şarpelul şi forţa toporului, īn vreme ce motto-ul, "Bietan jarrai!", "Ţineţi-le sus pe amīndouă!", vorbeşte foarte clar despre aspiraţiile pe care le apără. Īncercīnd să ducă lupta şi pe plan politic, ETA a īnfiinţat şi un partid, "Herri Batasuna", scos īnsă īn afara legii da guvernul de la Madrid.

    Acuzată de statul spaniol de moartea a mai bine de 800 de oameni, ETA se diferenţiază de sora mai mare "Al Qaeda" prin bugetul mult inferior, prin lipsa totală a atentatelor sinucigaşe, dar şi prin modul de lucru, Poliţia fiind anunţată de iminenţa unui atac terorist cu 3-4 minute īnaintea de declanşarea lui.



    Provinciile cu po****ţie majoritar bască :

    SPANIA
    1. Guipuzcoa - capitala San Sebastian
    2. Alava - capitala Vitoria
    3. Vizcaya - capitala Bilbao
    4. Navarra - capitala Pamplona

    FRANŢA
    5. Labourd - capitala Bayonne
    6. Basse-Navarre - St.Jean-Pied-de-Pod
    7. Soule - capitala Mauleon



    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  7. #133
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Mdea ..... e cam nashpa pe acolo, dar sa fim seriosi ... STEAUA (staffu si jucatori) nu are de suferit de pe urma ETA ..... ca doar suntem romani si nimeni nu ne baga in seama. Sper sa fie totu' OK si sa nu stam cu morcovu in fund pr ultimu tur cand noi o sa stam pe bara.

    KeepItReal !

  8. #134
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Thumbs up Steaua a urcat 16 locuri īn clasamentul IFFHS

    Echipa Steaua Bucureşti a urcat 16 locuri īn clasamentul Federaţiei Internaţionale de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS) dat publicităţii miercuri, a anunţat site-ul oficial al forului mondial. Steaua se află pe locul 111, cu 110 puncte, la egalitate cu echipele Atletico Madrid (Spania), AS Douanes Dakar (Senegal) şi Hearts of Oak (Ghana). Echipa Dinamo Bucureşti se află pe locul 152, cu 40 de poziţii mai jos decīt īn precedentul clasament. Dinamoviştii, care au 95 puncte, se află la egalitate cu formaţiile FC Utrecht (Olanda) şi FAR Rabat (Maroc). Formaţia Oţelul Galaţi se află pe locul 189, cu 6 poziţii mai sus decīt īn precedenta ierarhie. Echipa gălăţeană, care are 86,5 puncte, se află la egalitate cu formaţia Zanaco Lusaka (Zambia).

    click pentru clasamentul complet !

    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  9. #135
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Wink Cupele victoriei

    Steliştii au sărbătorit terminarea turului pe primul loc şi accederea īn primăvara europeană la Club Polo. Printre primii veniţi au fost secundul lui Zenga, Massimo Pedrazzini, Mihai Stoica şi Gabriel Boştină. Majoritatea fotbaliştilor au fost īnsoţiţi de prietene sau neveste. Ultimul sosit la petrecerea a fost Adrian Neaga. După ce au ciocnit o cupă de şampanie cu Zenga şi cu Gigi Becali, Mihai Stoica a spus: "Acum pot să afirm că Zenga rămīne la noi. Urmează să discutăm cine vine şi cine pleacă de la Steaua."



    Munteanu: "Dacă Piţi mă cheamă, mai vorbim"

    Deşi anunţase de mai multe ori că a renunţat la echipa naţională, ieri, după meciul cu Apulum, Dorinel Munteanu a lăsat să se īnţeleagă că s-ar putea răzgīndi. "Depinde cine va fi numit selecţioner. Domul Iordănescu nu a fost mulţumit de mine. Dar dacă Victor Piţurcă va avea nevoie de mine, mai vorbim, mai discutăm", a spus stelistul, care este al doilea īn topul prezenţelor īn echipa naţională, cu 119 partide disputate sub tricolor.




    Un "ultras" de doi ani a marcat īn Ghencea

    Gabriel Alexandru Vasile, un băieţel īn vīrstă de numai doi ani, a fost la finalul meciului un mic erou. Echipat complet īn roşu-albastru, cu numele lui Rădoi pe scris pe spate, micuţul a fost adus la stadion de tatăl său, subofiţer de Poliţie. Alexandru avea şi un buchet de flori, pe care i l-a dat căpitanului Stelei după joc. La final, cu mingea la picior, īn uralele spectatorilor, care au īnsoţit fiecare atingere a balonului cu ole-uri, puştiul a reuşit să şi marcheze, golul fiind ovaţionat de peste 10.000 de fani.




    Jandarmii din nou violenţi

    La finalul meciului, galeria de la peluza I a mai rămas un sfert de oră īn stadion, īn semn de protest pentru cei patru suporteri bătuţi de jandarmi la meciul cu Beşiktaş. Gheorghe Mustaţă, unul dintre liderii "ultraşilor" a povestit īnsă cum, "la ieşirea din arenă, ne aşteptau jandarmii. Sub ochii colonelului Fătu, cīţiva jandarmi au sărit pe mine. Am ajuns la spital, din cauza unei lovituri īn coapsă. Nici nu mai pot să merg. M-au lovit pīnă ce colonelul le-a zis :Ajunge! Nu mai daţi!".




    "Cei invidioşi spun că ne bucurăm prea mult. Pīnă la urmă ne bucurăm pentru succesele noastre, nu ale lor. Este cel mai frumos Moş Crăciun din cariera mea de fotbalist dar, atenţie, titlul nu este jucat !"
    George Ogăraru


    "A fost greu să batem Apulum, probabil pentru că şi contracandidatele noastre i-au stimulat puternic pe ardeleni. Golul īl dedic soţiei şi băieţelului meu, cu care o să am parte de un final de an aşa cum n-am mai avut de mult"
    Laurenţiu Diniţă


    "Un final de an pe care l-am visat şi pe care Steaua īl aştepta de mult. Acum 6 luni eram suspendat de FCM Bacău, iar acum sīnt lider īn Divizia A şi īn primăvara europeană cu Steaua. Fotbalul şi viaţa īţi rezervă mereu surprize. Acest an mi-a adus lucruri fantastice"
    Cristi Ciocoiu


    "Dacă vom aborda şi returul cu aceeaşi concentrare, determinare, ambiţie, avem şanse mari să ieşim campioni"
    Dorinel Munteanu

    "Nu trebuie să ne culcăm pe-o ureche că avem 6 punte avans. Le mulţumim suporterilor, a fost o atmosferă de nota 10"
    Nicolae Dică


    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. 6th December 2004, 20:42

  11. #136
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    la multi ani tuturor stelistilor,sanatate sa avem titlul anul acesta si sa jucam finala cupei UEFA(nu sunt modesta deloc) !

  12. #137
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    La multi ani Steaua !

    La multi ani tuturor Stelistilor !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #138
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    La Multzi Ani Stelishti !!! Sa avem un an plin de impliniri, mult mai mari decat cele de anul trecut !!! Shi sa fim sanatoshi !!!
    FORZA STEAUA
    ex-alpopa

  14. 1st January 2005, 22:24

  15. #139
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    La Multi Ani STELISTILOR!!Sa dea DOMNU sa avem un AN PLIN DE BUCURII alaturi de STEAUA sa ne se indeplinseaca 2 dorinte: 22 si sa trecem de Valencia!!
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  16. #140
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    22 !

    Cupa UEFA
    si o nationala a Romaniei cu :
    Antrenori V. Piturca si Iovan
    1 M Tudor
    2 Ogararu
    3 Radoi
    4 Baciu
    5 Petre M
    6 Fl Dumitru
    7 Munteanu
    8 Plesan
    9 Neaga
    10 Cristea
    11 Oprita

    avem si rezervele ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. 15th January 2005, 04:49

  18. #141
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Intr-o tara araba, trei romani sunt prinsi band o tuiculita, fapt interzis cu desavarsire la musulmani. Arestati, ajung in fata sultanului, la judecata.
    - Cu cine tii?, il intreaba pe primul.
    - Cu Dinamo!, raspunde romanul.
    - Nu stiu, n-am auzit de echipa asta. 30 de lovituri de bici! Dinamovistul le incaseaza urland, lesina un pic si e rostogolit intr-o parte sa-si revina.
    - Da' tu, cu cine tii?, il intreaba sultanul pe al doilea.
    - Cu Steaua!, raspunde romanul.
    - Aaa... aia cu Cupa Campionilor? Parca am auzit ceva. 30 de bice, dar ai dreptul la o dorinta. Stelistul cere repede sa i se lege o perna in spate, dar aceasta se rupe dupa primele 10 lovituri, urlete, sange, lesin. Ultimul condamnat nu mai asteapta intrebarea si declara mandru ca-i oltean si tine cu Universitatea Craiova.
    - Aaa... asa, Craiova, da, stiu, Balaci, iubire maxima, parca si... Rednic... 30 de lovituri, dar ai dreptul la doua dorinte, spune sultanul.
    - Preamarite, vreau 100 de bice, nu 30!
    - Esti ori nebun, ori foarte curajos. Si a doua dorinta? se mira sultanul.
    - Legati-l pe dinamovist in spatele meu!!

  19. #142
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Corrado*
    Intr-o tara araba, trei romani sunt prinsi band o tuiculita, fapt interzis cu desavarsire la musulmani. Arestati, ajung in fata sultanului, la judecata.
    - Cu cine tii?, il intreaba pe primul.
    - Cu Dinamo!, raspunde romanul.
    - Nu stiu, n-am auzit de echipa asta. 30 de lovituri de bici! Dinamovistul le incaseaza urland, lesina un pic si e rostogolit intr-o parte sa-si revina.
    - Da' tu, cu cine tii?, il intreaba sultanul pe al doilea.
    - Cu Steaua!, raspunde romanul.
    - Aaa... aia cu Cupa Campionilor? Parca am auzit ceva. 30 de bice, dar ai dreptul la o dorinta. Stelistul cere repede sa i se lege o perna in spate, dar aceasta se rupe dupa primele 10 lovituri, urlete, sange, lesin. Ultimul condamnat nu mai asteapta intrebarea si declara mandru ca-i oltean si tine cu Universitatea Craiova.
    - Aaa... asa, Craiova, da, stiu, Balaci, iubire maxima, parca si... Rednic... 30 de lovituri, dar ai dreptul la doua dorinte, spune sultanul.
    - Preamarite, vreau 100 de bice, nu 30!
    - Esti ori nebun, ori foarte curajos. Si a doua dorinta? se mira sultanul.
    - Legati-l pe dinamovist in spatele meu!!
    e bun ! Spiritul asta oltenesc cu gaselnitele lui , este formidabil ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #143
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Dar mai exista si cu Steaua, dar nu pot sa le postez aici

  21. #144
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Ce mishto e topicul asta Pot sa va spun si eu ceva?
    My inner child beats up your inner child

  22. #145
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Zi Ce Vrei Vere :d

  23. #146
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Ce e pe threadul asta ?

  24. #147
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Off-topic ca off-topic da' nu va prostitzi. Asta e pentru "dupa-betzie" cand nu shtii unde sa scrii..
    ex-alpopa

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •