Page 2199 of 2205 FirstFirst ... 1199169920992149218921972198219922002201 ... LastLast
Results 46,159 to 46,179 of 46287

Thread: Offtopic pentru STELISTI si prieteni

  1. #46159
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    si zi asa Duba, ai crescut si mergi la meciul cu Petrolul .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #46160
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu! Imi place fotbalul. Jocul in sine. Pustimea, in schimb, se duce pt. ca-i cool, pt. a injura jucatorii pe care presa pune tunurile, asa cum e cazul lui Tanase. La un moment dat se plictisesc si nu-i mai intereseaza.
    Daca nu-ti place fotbalul, niciodata n-ai sa pretuiesti acest sport.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #46161
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    eu intrebam daca mergi la meci .
    de maine sunt in Bucuresti pana la sfarsitul saptamanii...si 100% merg la meci .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46162
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    eu intrebam daca mergi la meci .
    de maine sunt in Bucuresti pana la sfarsitul saptamanii...si 100% merg la meci .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #46163
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Discutii la o bere
    http://i60.tinypic.com/2ztdhrt.jpg

    FCSB=FOTBAL CLUB STEAUA BUCURESTI
    Last edited by Dario; 6th April 2015 at 14:17.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #46164
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Atunci exista sectorul de marketing.
    Nu-mi aduc aminte ca în 2009 să fie dezlipite sau mascate toate textele "Steaua București" și emblema echipei de pe echipamente, panouri de la stadion etc.

    Quote Originally Posted by Dario View Post

    FCSB=Fac Ce Spune Becali
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  7. #46165
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Mai Stifi, depinde din ce unghi privim . Pentru mine este aceeasi STEA, continuatoare a ASA Bucuresti, CCA, CSA, actualmente Fotbal Club Steaua Bucuresti din pacate cu o alta sigla si un patron dement care nu intelege ca suporterii sunt sarea si piperul tribunelor .
    Ca vrei ( tu sau altii ) sau nu, FCSB este un acronim al Fotbal Club Steaua Bucuresti .

    http://i60.tinypic.com/5alzpc.jpg
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #46166
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Atunci să scrie Steaua pe tricouri
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  9. #46167
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    retired.

  10. #46168
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #46169
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Cei care spun ca sunt stelisti si nu merg la meciuri si cauza unei sigle sunt niste intruși in marea familie a Stelei. Nu sigla a adus palmaresul Stelei ci jucătorii care au jucat sub culorile si num
    citesc și râd
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  12. #46170
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Nu stiu cine a dat declaratia asta dar are mare dreptate - lipsa platitorilor a inceput sa-l stranga la buzunar pe El Ciobandandante.

    Continuati!

  13. #46171
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    MK Dons 4-0 Man United (26.08.2014)
    Athletic Bilabo 4-0 FC Barcelona (14.08.2015)

  14. #46172
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    sa radem cu burta .

    ziua buna fecesebistilor !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #46173
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Altfel eu de mult il vreau pe Arsene Wenger la Dinamo, e singurul care ar putea sa construiasca un cadru solid pentru performanta la Dinamo. Mourinho nu ar reusi, el e antrenor de echipe foarte bogate.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai e si Pep care stie sa construiasca baza unui joc temeinic performant. Ramane ani de zile chiar si dupa plecarea sa iar exista posibilitatea sa se intoarca contra. Nu stiu de ce nu-i propun astia contract. Sunt sigur ca ar accepta
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Arsene Wenger are plusul ca ne-ar putea face stadion in cativa ani
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da, dar cu ce pret? Vinde cei mai buni jucatori si stam ani de zile fara titlu
    8 ani de zile fara titlu si incepi sa delirezi

  16. 18th September 2015, 18:42

  17. #46174
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Salutare ! M-am jucat putin in Photoshop

    Pareri ?
    Attached Images Attached Images
    • File Type: png a.png (72.0 KB, 35 views)
    • File Type: png b.png (70.9 KB, 34 views)

  18. #46175
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Buna seara, prieteni .
    Daca aveti timp si daca aveti si placere aruncati o privire pe randurile de mai jos . Sunt scrise de UnuBatran pe fcsteaua.ro .

    În primul rând, câteva cuvinte despre mine..



    Sunt un suporter bătrân al acestei echipe, m-am născut cum se spune cu Steaua în sânge, în 1986 plângeam de bucurie în fața televizorului. Nu sunt un ultras, nu am de-a face cu grupări de acest gen. Pe vremurile Armatei Ultra, eram și eu prin peluză, îmi plăcea ce se întâmpla acolo, îmi plăcea modul în care Jean reușea să conducă peluza în sensul că, atunci când începeam să cântăm, vuia stadionul, ți se făcea pielea de găină și impresionam orice adversar, orice neutru.



    Vremurile acelea s-au dus, au urmat scindările, a urmat ULT*RAS, mi-au plăcut băieții, chiar mi-au plăcut și lipsa lor se simte.. sau mai bine zis se simțea în ultimii ani. Vremurile bune au trecut, au apus, nu?



    Urmăresc de foarte mulți ani acest site considerându-l site-ul oficial al suporterilor echipei Steaua București. Am citit de-a lungul timpului multe lucruri interesante, am citit si multe prostii, am văzut și troli, și oameni care țin la Steaua cu adevărat.



    Nu am postat până acum, nu am simțit nevoia de a-mi face un cont aici. Cu toate acestea, urmărind ceea ce se întâmplă în ultima vreme atât pe acest site cât și cu echipa noastră, am simțit nevoia să-mi fac cont și să pun câteva rânduri. Aș fi postat direct la articolele ale căror comentarii m-au trezit din letargia de simplu vizitator dar, din păcate nu reușesc de fel(probleme tehnice din partea voastră). Am decis astfel să postez aici.



    Dragilor nu înțeleg ce atâta ură între noi? Nu înțeleg ce aveți de câștigat? FCSB-iști? Ce înseamnă asta și cum se deosebesc ei de suporterii "adevărați"? Voi vă dați seama de ce enormități spuneți? Vă dați seama de ipocrizia în care vă scăldați cu atâta nonșalanță?



    Din start vă spun că nu sunt fan al "oierului". Consider că a greșit mult de-a lungul timpului vis-a-vis de noi, suporterii, noi ce-i umpleam stadionul și-i aduceam bani la pușculiță. Pe plan fotbalistic nu am ce să-i reproșez pentru că omul n-are habar despre cum se manageriază un club de fotbal, n-are habar despre fotbal în general. Pentru el Steaua a fost rampa de lansare către notorietate, a fost mai mult decât o afacere, tocmai de aceea a investit atât de mult la începuturi. Țelurile lui au fost politice, asta a vrut de la bun început, dovadă fiind faptul că din momentul în care a dat "chix" în politică și s-a aranjat și cu o vizită la "mititica", nu a mai investit nimic. Acum este strict afacere și nu-l judec pentru asta, îl judec pentru faptul că nici măcar la afaceri nu se pricepe, vrea doar să stoarcă cât se poate cu investiții minime, lucru ce ne afectează și pe noi, cei ce iubim aceste culori, acest club, deși n-ar trebui să avem nicio pretenție, trebuia să fim conștienți că aici se va ajunge din momentul preluării clubului de către acest individ. Din păcate, nu ne putem detașa așa de ușor de tot ce înseamnă Steaua, nu-i așa? Sângele apă nu se face.



    Revenind la "FCSB"-iști și steliștii "puri".. stau și mă întreb, în momentul în care ciobanul a apărut ca salvatorul Stelei, voi ăștia puri ce făceați? V-ați retras și ați început să contestați ceea ce se întâmplă? Nu! Nu pot uita meciurile în care tot stadionul îl ovaționa pe cioban minute în șir, nu pot uita imaginile cu el la geam, făcând cu mâna și un stadion întreg strigându-i numele. Nu pot uita Piața Universității și ce se întâmpla acolo. Să înțeleg că voi nu făceați parte din peisajul STELIST de atunci? Eu cred că da, tocmai de aceea, prin ceea ce faceți acum, dovediți că sunteți niște MARI ipocriți.



    În ultimele luni Armata "a realizat" că defapt ciobanul nu deține Steaua. Stau și mă întreb, cum mama dracu s-au trezit ăștia abia acum? Acum când ciobanul a scos profit sănătos de pe urma clubului. Unde erau generalii și avocații lor în anii când ne zbăteam în mocirla clasamentului, când ciobanul schimba jucători/antrenori de la o zi la alta, când NU IEȘEAU BANI? Unde erau? De ce nu și-au dat seama atunci că defapt ciobanul a preluat Steaua/Sigla/Marcă..whatever în mod ilegal? Vă spun eu de ce, pentru că, ca și voi, și ei sunt niște MARI ipocriți. Au văzut acum că Steaua merge și produce și vor și ei un ciolan, și chiar unul destul de consistent. Până acum nu i-a interesat.



    Cert este că în momentul preluării, actele s-au făcut "după ureche", ceva miroase acolo deoarece niciuna dintre părți nu a venit cu ceva concludent. Totul este o mare harababură. Ciobanul ne tot arată aceleași și aceleași acte iar Armata nu a ieșit cu nimic concret ca să încheie tot circul ăsta.



    Dacă este să mă iau după logica voastră, FCSB-iști suntem toți din momentul în care ciobanul a preluat echipa. Da, toți, adică ȘI VOI. Atunci despre ce vorbim? Acum 2-3 ani când echipa zdrobea tot, pe vremea celebrelor deja "Scooter Maria" și "Sunt fericit și mă simt bine..", nu erați acolo pe stadion? Eu cred că da! Așa că vă rog respectuos, "ciocu' mic". Nu noi suntem mani****ți, ci voi ăștia care până mai ieri strigați din toți rănunchii "Sunt fericit și mă simt bine" și acum dintr-o dată renegați tot și vă declarați puri.



    Că ne convine sau nu, Steaua este una singură și la ora actuală este în posesia ciobanului.



    Din tot războiul ăsta nu va câștiga nimeni și mai grav numele și imaginea Stelei vor avea de suferit iremediabil. Nu Steaua lui becali, nu Steaua lui Talpan sau Steaua lui Chipciu ci acea Steaua cu care ne-am născut cu toții în sânge!



    O zi bună!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #46176
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Stelisti de pretutindeni, sarbatori fericite sa aveti alaturi de cei dragi . Luati aminte ca vor veni si vremuri mai bune chiar daca istoria noastra a fost patata de giGi si de armata .

    La Multi Ani !
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #46177
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Bai, fara mine ii in moarte clinica aceasta sectiune.

    HAIDE "U"!
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  21. #46178
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    intoarcerea fiului risipitor.
    bine ai revenit si forza STEAUA!


    dupa cum bine vezi eu ce mai scriu pe aici si din cand in cand delaoltenia, din cu totul alte motive.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  22. #46179
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    La ce lupte personale se duc pe aici parca mai bine stai pe facebook cu oamenii tineri.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •