View Poll Results: cine se califica in finala

Voters
67. You may not vote on this poll
  • Chelsea

    27 40.30%
  • Liverpool

    40 59.70%
Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 615

Thread: Semifinala: Chelsea - Liverpool

  1. #43
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce, chelsea mi se pare mult mai in forma si mult mai puternica, eu abia astept meciul
    mourinho vs benitez
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  2. #44
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    O sä vedem in mai la meciuri chelsea-manchester united manchester united- chelsea de o sä ni se ia inclusiv finala, amöändouä echipe meritä acest blestem

  3. #45
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Bai fratilor,dintre aceste 2 echipe se califica aceea pe care o vor cei mai multi dintre noi insa ramane de vazut......NU mi-am dat cu parerea despre cine trece si nici NU o voi face.Oricum,eu NU-mi dau seama cum va trece inca o saptamana

  4. #46
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    Liverpool trece de echipa de mercenari a lui Abramovic

    Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
    La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
    Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
    Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
    Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
    Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
    Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?

  5. #47
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Bogdy Asteptarea va merita fiindca vom marca de 2 ori pe Stanford Bridge! Crouch si Alonso! Asculta-ma ce-ti spun! YNWA!
    Last edited by Luis Garcia10; 17th April 2007 at 21:21.
    Muzzwrinka

  6. #48
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    nu stiu de ce, chelsea mi se pare mult mai in forma si mult mai puternica, eu abia astept meciul
    mourinho vs benitez
    nimeni nu stie de ce ti se pare tie asa ceva nici macar tu
    poate ca e o parere gresita?
    chelsea joaca slabut... iar liverpool in U.C.L au aratat o super forma

  7. #49
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    parerea ta e gresita...
    chelsea joaca slabut ?!?! serios ?! rezultatele zic altceva si ele sunt cele mai importante nu jocul
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
    La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
    Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
    Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
    Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
    Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
    Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?
    perfect de acord cu tine !
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  8. #50
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte View Post
    parerea ta e gresita...
    chelsea joaca slabut ?!?! serios ?! rezultatele zic altceva si ele sunt cele mai importante nu jocul


    perfect de acord cu tine !
    hai frate.... a jucat bine in meciul cu blackburn? in meciul cu wattford din campionat, in dubla cu valencia?

    tu ai zis ca joaca bine nu ca au rezultate bune

  9. #51
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    binenteles ca au jucat bine, dubla cu valencia chiar ma impresionat si oricum rezultatele conteaza, si nu mi se pare ca liverpool joaca mai bine...
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  10. #52
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Liverpool s-a descurcat bine in CL pana acum, dar in optimi au intalnit cel mai slab adversar posibil... adevaratul test e cu Chelsea si cred ca se califica Liverpool.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  11. #53
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Cum sä fie Fc Barcelona adversar slb, cum au invinsla ei acasä????
    Aceastä afirmatie chiar nu o inteleg sincer.

  12. #54
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Cum a invins si Milan la Bayern.......

    Astept o finala Milan-Liverpool....

    Succes Liverpool!

  13. #55
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ar muri spartanii
    Muzzwrinka

  14. #56
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Ar muri spartanii


    nu ar fi rea o astfel de finala

  15. #57
    lejendć
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
    La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
    Cum arata unele chipe italiene,spaniole sau franceze ?
    Dar cele germane ? La Wolfsburg joaca exact doi nemti in 11-le de baza. Samd. Spnzorul principal al lui Schalke este...Gazprom, in echipa joaca 3 nemti si 8..."mercenari" !
    Cuvintele "grele" nu rezolva nici antipatia si nici problema.
    Din pacate fenomenul cuprinde incet dar sigur si unele echipe romanesti.
    Sa fie acesta sensul Europei cu...granitele deschsie ?
    Din punctul meu de vedere, unii jucatori straini (de obicei, cei tineri) chiar pun sufletul la echipele pentru care joaca - Messi imi pare a fi un exemplu elocvent. Apoi, mai sunt si jucatorii straini de la Juventus, care nu au parasit corabia la greu. Pe ei nu ii pot numi mercenari.

    In schimb, la Chelsea, mie mi se pare ca multi jucatori au venit pentru banii lui Abramovic. A se vedea cazurile lui Shevcenko sau Ballack, jucatori care nu isi merita banii, la felul in care joaca.

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    Cum sä fie Fc Barcelona adversar slb, cum au invinsla ei acasä????
    Aceastä afirmatie chiar nu o inteleg sincer.
    Scuze, abia acum am observat ca am scris "optimi". Am vrut sa spun "sferturi".
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  17. #59
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    Din punctul meu de vedere, unii jucatori straini (de obicei, cei tineri) chiar pun sufletul la echipele pentru care joaca - Messi imi pare a fi un exemplu elocvent. Apoi, mai sunt si jucatorii straini de la Juventus, care nu au parasit corabia la greu. Pe ei nu ii pot numi mercenari.

    In schimb, la Chelsea, mie mi se pare ca multi jucatori au venit pentru banii lui Abramovic. A se vedea cazurile lui Shevcenko sau Ballack, jucatori care nu isi merita banii, la felul in care joaca.

    Daca suntem de acord cu ce inseamna cuvantul "mercenar" atunci este absolut indiferent ca unul "pune suflet" pentru 5 milioane sau pentru 10 milioane.
    Iar ca un jucator sau altul pleaca pentru bani mai multi, de vina nu este jucatorul in cauza ci sistemul.
    Si tu vei schimba "echipa" (citeste locul de munca) pentru un salariu mai bun.
    Fotbalul este o parte a economiei de piata unde domina cererea si oferta !
    Singurul element care mai domina sentimental fotbalul este placerea, dorinta si obligatia de a juca pentru echipa nationala. Dar se gasesc jucatori care se eschiveaza si de la aceasta mare cinste. Am exemple din Germania cu duiumul (Miercuri "accidentat" pentru nationala si sambata prezent bine mersi in echipa de club.De unde ia salariul).
    Cum zice un mucalit, parafrazand cu siguranta alte zicale: exista oameni bun,rai si fotbalisti !
    Dar sa nu fiu nedrept. Faptul ca un fotbalist cauta sa adune cat mai mult poate fi de inteles. O cariera dureaza 10-12 ani, poate si mai putin, timp in care trebuie adunati bani pentru el si familie pentru o viata intreaga. Iar o accidentare poate scurta aceasta cariera si sursa de bani chiar considerabil.

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    CHELSEA VA STERGE PE JOS CU CORMORANII!!!!

  19. #61
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Spune-mi te rog o echipa din vestul Europei care nu este formata din ...mercenari.
    La un meci in CL, Arsenal a avut in teren 11 (unsprezece) straini si nici un englez.
    In primul rand a fi mercenar nu inseamna sa fii strain...
    De exemplu si Danciulescu e mercenar... Oprita la fel......

    La chelski exista un shitchkenko care este mercenar... un ballack... un essien... etc...(oameni care se duc pentru bani si nu pentru fotbal... astia sunt mercenari...)

    PS: Go Liverpool......

  20. #62
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    GO LIVERPOOL !!! Trebuie rejucata finala de la Istanbul la Atena

  21. #63
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post

    La chelski exista un shitchkenko care este mercenar... un ballack... un essien... etc...(oameni care se duc pentru bani si nu pentru fotbal... astia sunt mercenari...)
    .
    esti absolut incredibil, m-ai lasat fara cuvinte, cum dracu poti sa spui asa ceva ?!
    si de ce dracu pocesti asa numele , nu poti sa te potolesti ?
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •