View Poll Results: Pe cine preferatzi ?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Venus

    3 37.50%
  • Serena

    5 62.50%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Surorile Williams

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Surorile Williams

    Cu sigurantza au fost , de departe, cele mai bune jucatoare de tenis din acest an. Au jucat 3 finale de mare-slam intre ele : la Roland Garros,Wimblendon si US Open. In 2 s-a impus Serena ,in una singura s-a impus Venus.

    Imi place mult stilul lor in fortza, dar o prefer pe Serena care mi se pare mai tehnica decat sora ei mai mare.
    Am facut si un sondaj,referitor la cele doua surori....pentru a vedea ce preferintze au userii acestui forum.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    In primul rand salut tuturor, este prima oara cand scriu aici.

    Revenind la subiect, Venus are pregatit ceva de sfarsit de an, chiar daca soru-sa a devenit fata favorita in familie.

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    daca serena va juca la potential maxim nu cred ca are cineva cum sa o bata. dar ea nu a mai jucat de mult, si-a luat o pauza de aproape doua luni, s-ar putea sa fie un pic ruginita. eu unul as vrea mai degraba sa vad o tresarire de mandrie a lui capriati, care prea a cazut in umbra in ultima vreme.

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca "ordinea" (ha ! ca la FORMULA 1 ?!) e dictata de TATA !
    Cum VENUS e mai tot timpul accidentata (mai ales cind se "apropie" o infringere intr-un joc !) cred ca SERENA e FAVORITA tatalui !
    Se vehiculase ideea ca VENUS se va retrage si se va implica in afaceri !
    Pacat ! Oricum arata mai bine decit gimnastele rom...ah ! vai ! ce era sa spun ?!

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    din punct de vedere atletic, venus are un corp perfect. si gratie in miscari si tot ce vrei. pt majoritatea barbatilor insa, cred ca ar fi putin cam inalta. mi se pare ca are 1.85...

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Serena nu va participa la US Open , deoarece se va opera la genunchiul stang si va fi indisponibila o perioada mai indelungata
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Salut tuturor! 8)
    La subiect, stiu. Mie personal fetele astea mi se par destul de barbatoase, daca pot spune asa. Nu pot sa cred ca tot ceea ce dau ele este pur natural si nu este putin ajutat.... Stiti voi la ce ma refer.
    cristi neacsu

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Serena se pregateste de retragere ? Conform multor surse media, Serena s-a cam saturat sa tot bata femeiusce in wta.

    GSP spune:
    Serena Williams, numărul 1 WTA, a dat o declarație cel puțin interesantă după meciul cîștigat cu 6-3, 6-2, în sferturile de finală de la US Open în fața italiencei Flavia Pennetta.

    "Acum sînt mult mai relaxată. Nu mai simt presiune că trebuie să cîștig. Am avut o carieră minunată", a spus Serena pentru USA Today, presa americană speculînd că ar putea însemna retragerea jucătoarei.


    Bye, femeia barbat?

  9. #9
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    O declaratie asa in vant ... Mai joaca cel putin 2,3 ani .

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Acum observ poll-ul.
    Ia sa votez eu cu Serena.
    Last edited by Halepova; 5th September 2014 at 16:13.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    427
    Reputatie
    1
    Eu am votat cu Venus .Venus niciodata nu a lasat impresia ca este dopata.Cand eram mic am prins sfarsitul anilor 90 cand erau in top jucatoarele: Davenport , Capriati ,Venus , Serena si Hingis.Atunci tenisul feminin era mai interesant ca in prezent.

  12. #12
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Cu Azarenka,Wozniacki,Stosur,Kuza,Serena si Venus ( dupa 15 ani ) Ivanovic,Jankovic,Na Li,Sharapova,Genie Bouchard,Simona Halep,Radwanska,Kvitova,Kerber,Petko si Lisicki nu este? Eu zic ca este mult mai diversificat.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    427
    Reputatie
    1
    Tenisul este mai diversificat azi dar circuitul feminin este dominat de Serena.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Bre, sunteti pe topicul surorilor Venus. Ce pana mea vreti alte ****ri wta pe topicul femeilor Williams?

    Cand ati intrat pe thread era clar ca doar Williams trebuie sa votati. Venus sau Serena. Atat.

    Ce pana mea

  15. #15
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    acum te dai cu surorile Williams? Stii ca trebuie sa iti schimbi nickul ca sa oficializezi schimbarea, nu ?

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Serena a castigat USO 2014.

    ''Serena Williams has tied Chris Evert and Martina Navratilova for second-most Grand Slam titles in the Open Era - she's also earned the biggest payout in tennis history.''

    Adica Serena Williams le-a egalat pe Chris Evert si Martina Navratilova la locul al doilea cele mai mullte Grand Slam titles din Open Era.
    Si a luat cel mai mare premiu din istoria tenisului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •