View Poll Results: va bucurati pentru nesansa echipei Dinamo de a nu juca direct in grupele CL?

Voters
75. You may not vote on this poll
  • da

    43 57.33%
  • nu

    32 42.67%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 165

Thread: Dinamo - agonie sau extaz la neparticiparea directa in CL

  1. #1
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1

    Dinamo - agonie sau extaz la neparticiparea directa in CL

    calificarea milanului in finala ligii campionilor spulbera orice vis al dinamovistilor de a juca direct in grupe in sezonul viitor. ne bucuram de supararea lor sau plangem ghinionul romaniei?
    http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/...mpionilor/385/

  2. #2
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha
    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ReDog 4ever View Post
    ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha
    Asa e! Sa dea sortii sa cadem cu "rossoneri" in preliminarii si sa le facem apoi cu mana din grupe! Fortza "cainii rosii"!

  4. #4
    Hingher Nexus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    USA
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ReDog 4ever View Post
    ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha
    de aia e misto sa rizi la urma.

    p@@a Sampion lig !!!!

  5. 3rd May 2007, 09:13
    Reason
    dbl

  6. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu unul ma bucur pt Dinamo. In sfarsit au ocazia sa-si demonstreze valoarea
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #6
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    echipa care imi place dinafara Romaniei este Liverpool. sincer, pana acu cateva saptamani speran sa nu castige LC doar cu gandul ca Dinamo ar putea merge in LIGA direct.

    totul s-a schimbat dupa Derby-urile cu Steaua si Rapid. atitudinea de KKT a "marelui" antrenor Rednic si a conducatorilor vis-a-vis de fotbalul romanesc si suporterii/conducatorii/jucatorii celorlalte echipe m-a facut sa imi dorest ca Dinamo sa "TRANSPIRE" in tururi preliminare pt a ajunge in grupe.

    in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

    imi pare rau pt suporterii dinamovisti si pentru romanii iubitori de fotbal ca Dinamo va avea o oponenta foarte puternica in turul 3, nu doar o RAMOLITA asa cum a avut Steaua anul trecut.

    se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?

    inco o data, IMI PARE RAU DE SUPORTERI.

    dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  8. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tedybear View Post
    in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

    se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?
    Turcu: "Pot fi rezultate si cu bani putini"

    Vasile Turcu a intervenit in direct la TV Sport Special si a declarat ca la Dinamo revenirea lui Gigi Netoiu sau noile achizitii vor fi analizate in functie de prezenta in grupele Ligii Campionilor: "Mai e diseara o sansa sa castige Manchester si semifinala si finala. A fost o lipsa de concentrare a lui Chelsea aseara, Liverpool a fost mai motivata. La vara vom trage linie si vom vedea ce strategie avem, ce jucatori vin, ce jucatori pleaca. Bugetul nu e stabilit, va fi atat cat e nevoie. Campionatul asta Dinamo a aratat ca pot fi rezultate si cu bani putini, daca iei jucatori care se integreaza in jocul lui Dinamo. Orice sosire si plecare va fi analizata. Vom vedea in functie de ce strategie adoptam, daca jucam direct in grupe sau nu, daca vom fi si noi la masa bogatilor".

    dinamovisti.ro

    Aceasta declaratie a fost data inaintea meciului de aseara... acum e clar ce strategie vor adopta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #8
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Stelistii danseaza ,stelistii se distreaza
    Liga campionilor interzisa......
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o īntreaga nažiune-o singurć iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie sć continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  10. #9
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tedybear View Post
    echipa care imi place dinafara Romaniei este
    dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.
    Ce face? E usor sa scuipi seminte de pe margine! Ai uitat ca Rednic e singurul antrenor care a calificat Dinamo in CL din '90 incoace? Nu inteleg de ce-l injuri, tot ce a castigat ca jucator si ca antrenor a castigat pe merit, nu prin blaturi sau alte chestii. A facut parte din "generatia de aur" a Dinamo pe vremea cand majoritatea de pe acest forum erau in burta la mamica, sau nici acolo. Asa ca nu va mai umflati atat ca nu e cazul.
    Poate n-o sa intalnim o echipa tare in turul III, mai stii? Nu poti sa ai rabdare pana la tragerea la sorti? Degeaba dam din buze acum, poate gasim o echipa cu un moral la pamant si cu un portar asa ca Cech in meciul cu Chelsea.

  11. #10
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Eu unu nu suport Dinamo in mod special,insa mi se pare de rahat sa te bucurui,ca roman,ca uneia dintre echipe i se diminueaza sansele la intrarea in grupe...si ar fi ok sa te bucuri,dar parca stelistii prea o fac ostentativ

  12. #11
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Asa se intampla cand te lauzi

  13. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Threadul asta e o ilustrare minunata a mentalitatii de KK romanesti din categoria "capra vecinului".

    OK, Dinamo nu mai prinde direct grupele, trebuie sa joace tur preliminar. Nu stiu exact cum sta treaba, dar se zice ca nu vor fi nici capi de serie. In consecinta, e posibil sa cada cu vreo echipa puternica si sa fie eliminati.

    Sa presupunem ca se intampla toate cele de mai sus. So what ? Daca Dinamo nu prinde CL nici anul asta, oare ....

    - Becali va tacea dracului din gura, va incepe sa investeasca serios si va angaja profesionisti autentici pentru conducerea Stelei (asta daca nu ne face pe toti fericiti si dispare de tot) ?
    - OlaROIU va pricepe odata ca locul sau nu e la Steaua, ci la vreo echipa pentru care locurile 3-4 sunt o mare performanta ?
    - Vor disparea din echipa petardele Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu ?
    - Vor fi adusi jucatori valorosi in locul lor ?

    Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

    Un pic de misto se mai admite, dupa episodul Boro si chelalaiturile de bucurie din strada ale unora. Dar sa nu facem din asta mare motiv de sarbatoare, ca nu e cazul.

  14. #13
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!
    Si eu am deschis sampania degeaba? Hai ca ar trebui sa ne intereseze ce face Dinamo! Rivala noastra a fost la un pas de a castiga 10 milioane de Euro! Cu banii astia ar putea sa cumpere jucatori buni (meciuri, arbitrii...) asa ca trebuie sa ne intereseze. In Romania cu 10 mil in plus poti sa defilezi in campionat...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #14
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    bai Sevilla, vad ca ai prins curaj nu gluma, dupa meciul ala din Ghencea nu te`am vazut vreo 2 saptamani!

  16. #15
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Threadul asta e o ilustrare minunata a mentalitatii de KK romanesti din categoria "capra vecinului".

    OK, Dinamo nu mai prinde direct grupele, trebuie sa joace tur preliminar. Nu stiu exact cum sta treaba, dar se zice ca nu vor fi nici capi de serie. In consecinta, e posibil sa cada cu vreo echipa puternica si sa fie eliminati.

    Sa presupunem ca se intampla toate cele de mai sus. So what ? Daca Dinamo nu prinde CL nici anul asta, oare ....

    - Becali va tacea dracului din gura, va incepe sa investeasca serios si va angaja profesionisti autentici pentru conducerea Stelei (asta daca nu ne face pe toti fericiti si dispare de tot) ?
    - OlaROIU va pricepe odata ca locul sau nu e la Steaua, ci la vreo echipa pentru care locurile 3-4 sunt o mare performanta ?
    - Vor disparea din echipa petardele Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu ?
    - Vor fi adusi jucatori valorosi in locul lor ?

    Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

    Un pic de misto se mai admite, dupa episodul Boro si chelalaiturile de bucurie din strada ale unora. Dar sa nu facem din asta mare motiv de sarbatoare, ca nu e cazul.
    Si pe cine vrei sa aduca la Steaua? Pe Piti, sa plece de la Nationala acum cand suntem in vartejul luptei? Pe Laca, cel care a adus UTA pe ultimele locuri din clasament? Pe Hagi, care n-a facut nimic in scurta perioada cat a fost antrenorul Romaniei si apoi al Timisoarei? Nu vezi ca nu avem pe altul mai bun? Poate nea Emi, dar nu cred eu ca se mai intoarce la Steaua cu mentalitatea pe care o au jucatorii de acum.
    Sa ne intelegem: poate ca nu va fi Dinamo in urna capilor de serie a turului III, dar va fi cap de serie in urna ei. Regulamentul spune ca de fapt vor fi impartite in 2 grupe mari echipele: seeded si unseeded. Cele care se vor califica mai departe in grupe din "unseeded" vor prelua coeficientul adversarului pentru tragerea la sorti din faza grupelor. Asa ca e cu dus si intors, nu putem fi 100% siguri ca va intalni o echipa puternica de genul Milan. Totul depinde de mana celui care va extrage bilele.

  17. #16
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Thread de 2 lei.....Vorba unui coleg stelist in dimineata asta: "Sezonul asta nu prea am avut motive sa ne luam de voi si acum profitam si noi......"
    Bucurati-va ca nu joaca Dinamo direct in grupe...si ce-i cu asta?? Eu nu simt vreo dezamagire sau vreo nemultumire majora legat de asta.....

    Asta este, daca va juca cu o echipa puternica si va fi eliminata va cadea de pe cai mari iar daca va juca cu una mai accesibila sa speram ca va avea forta sa treaca.....

  18. #17
    sport legend my_bogdan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Botosani-Iasi
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tu26dor View Post
    agonie sau extaz? milan interzice accesul direct al dinamovistilor in liga. ramane CL un vis interzis romanilor?

    CL un vis interzis romanilor? Poate dinamovistilor

  19. #18
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by celso View Post
    bai Sevilla, vad ca ai prins curaj nu gluma, dupa meciul ala din Ghencea nu te`am vazut vreo 2 saptamani!
    http://www.onlinesport.ro/forum/sear...earchid=575649

    Cerceteaza si tu putin nu am intrat vreo saptamana incepand cu o zi inaintea meciului
    Am fost plecat in vacanta de Paste si nici dupa ce a batut Steaua pe CFR nu am postat mai mult de 5, 6 posturi... am avut si eu alte treburi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #19
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    pe scurt

    s-a facut dreptate, mizeriile nu au voie in UCL, o campioana a arbitrilor si a blaturilor nu merita sa joace acolo, iar dak cineva crede ca aceasta echipa departamentala merita atunci sa demonstreze trecand de tururi preliminare nu profitand de faptul ca Steaua si Rapid au adus puncte iar ei au trucat un campionat

    fara mizerii
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  21. #20
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    pe scurt

    s-a facut dreptate, mizeriile nu au voie in UCL, o campioana a arbitrilor si a blaturilor nu merita sa joace acolo, iar dak cineva crede ca aceasta echipa departamentala merita atunci sa demonstreze trecand de tururi preliminare nu profitand de faptul ca Steaua si Rapid au adus puncte iar ei au trucat un campionat

    fara mizerii
    Deci Steaua nu are ce cauta sa inteleg

  22. #21
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Deci Steaua nu are ce cauta sa inteleg
    pai Steaua a fost acolo baiete, si inca de 4 ori, asa ca iti accept gluma, dar n-are nicio legatura cu realitatea
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •