Page 38 of 121 FirstFirst ... 2836373839404888 ... LastLast
Results 778 to 798 of 2540

Thread: WTA Tour: Stuttgart, Rouen

  1. #778
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Rusinos sa fii nr 1 mondial și sa ai doar un trofeu și ala International în ultimul an. Svitolina e acolo, poate pune mana pe trofeu și la RG.

  2. #779
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Asa o sa piarda si la RG Halep
    Cateodata parca vrea sa ne convinga ca nu-i place tenisul

    Francezule!


    Fii roman, fii optimist!

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Rusinos sa fii nr 1 mondial È™i sa ai doar un trofeu È™i ala International în ultimul an. Svitolina e acolo, poate pune mana pe trofeu È™i la RG.
    Poate pe dracu, rusinos e sa fii Svitolina sa joci bine doar la turneele care nu sunt de GS!
    Iar in GS praf, nici o finala macar jucata! Ce vorbim, nici macar o semifinala! Aia e rusinea adevarata!
    Last edited by Johnny D; 20th May 2018 at 15:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #780
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cred ca s-a bucurat prea mult dupa victoria cu Sharapova si a uitat ca mai are meci a doua zi. Nu e prima data cand face un meci bun si a doua zi nu mai joaca nimic. Zici ca scopul ei a fost sa o bata pe Sharapova. Si l-a atins si dupa aia nu mai conteaza ce face in meciul urmator.
    Asa a fost si anul trecut la Beijing. A batut-o pe Ostapenko, a ajuns nr. 1 mondial, si apoi a doua zi in finala a fost praf cu Garcia. A dat usor cu piciorul sansei de a castiga un trofeu. Simona am impresia ca este prea euforica, dupa o victorie mare nu-si revine curand.

  4. #781
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Anul trecut ajungea la RG dupa un turneu castigat, la Madrid, si dupa o finala, la Roma. Acum a pierdut multe puncte in clasament si ecartul fata de Wozniacki s-a micsorat foarte mult. Daca ar fi castigat la Roma, inca ar mai fi avut vreo 600 de puncte avans. Asa, acum devine foarte vulnerabila in lupta pt. locul unu mondial. Nu stiu daca o sa-l mai aibe dupa RG. Doar daca va castiga turneul, ar fi exceptional. Altfel, poate ajunge chiar pe trei, dupa RG. O sa fie cap de serie nr. 1, pt. prima data la RG.
    Dupa parerea mea se anunta un Roland Garros foarte greu pentru Simona. Din ce am vazut eu in astea doua mari turnee de zgura, Simona va avea o misiune aproape imposibila la RG. Sper sa ma insel eu, dar nu cred ca va castiga turneul. Sansa ei a fost anul trecut, acum la ce am vazut in astea doua turnee, foarte greu de crezut ca va mai ajunge in finala. Mi se pare ca joaca mai slab decat anul trecut. Este vulnerabila in fata multor jucatoare, si bag de seama ca adversarele au cam citit-o si stiu cum sa joace impotriva ei.
    Va fi un Grand Slam al naibii de disputat. Am vazut in turneele astea doua, multe jucatoare in mare forma pe zgura, care o pot incurca pe Simona. Din ce am vazut eu, cele mai mari sanse la turneu i le dau Svitolinei, cu parere de rau pt. Simona. Alte jucatoare bune ar fi: Sharapova, Ostapenko, Bertens, Pliskova, Kvitova, Kasatkina, Garcia, Mertens, Kontaveit, Mladenovic, Sevastova. Oricare dintre acestea ii pot pune reale probleme lui Halep. Sa dea Dumnezeu sa ma insel eu, si sa castige Simona, dar eu asa vad lucrurile in acest moment. Poate are noroc la tragere de un tablou ceva mai accesibil, dar daca are ghinion si pica din primele tururi cu jucatoarele enumerate mai sus, va fi tare greu pentru ea. Mai ales daca joaca ceea ce a jucat azi pana la mijlocul setului doi.

  5. #782
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    sunt momente in care imi e rusine de Halep

  6. #783
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Simona nu a mai avut resurse mentale astazi, atata tot. Era de asteptat. Da, la RG nu va mai fi problema asta dar nici pe Sharapova nu o mai prinde terminata fizic.

    Totusi, daca vrea sa castige RG trebuie sa atinga varful de forma atunci. Mai are timp, dar sunt de acord ca nu e principala favorita. Adevarul e ca nu exista o principala favorita anul asta. Eu as paria pe Kasatkina
    Last edited by Cristi; 20th May 2018 at 17:03.

  7. #784
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Lalalilu.. Doamne ce rusine, incearca sa nu te identifici prin ea, ca rade lumea de tine...

    Serios vorbind, uneori mi-e jena mie sa intru sa citesc comentariile de genul asta.

  8. #785
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    sunt momente in care imi e rusine de Halep
    *slap*



    @Mariane, deja clasamentu nu mai conteaza pt ea, tot ce conteaza e sa ia RG-ul. Restu e degeaba.



    Asa pt linistea ta sufleteasca, daca ia RG-ul, ramane nr. 1 oricum.
    Caro nu ajunge nici unde a ajuns anu trecut.



    @MARIANEEE! Mladenovic, RILLLY? Aia de avea 14 infrangeri la rand juma de an? Si acu abia are 3 sau 4 victorii tot anu? Daca o bate aia pe Simona la RG acum, ma rad in cap a 2-a zi, iti si fac poza!
    Last edited by Johnny D; 20th May 2018 at 23:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #786
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Spre surprinderea mea, saptamana asta vad o gramada de outfit-uri Nike model Simona Halep Roland Garros pe fetele astea! Se pare ca e cea mai popwlara jucatoare prin vestiarele fetelor, asta spune multe despre Simonica noastra si cat de iubita e ea intre cei care o cunosc mai de-aproape, chiar intre adversari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #787
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Citeam comentariile de mai sus si ma amuzam teribil
    Ce amuzant este si relaxant sa vezi ce scriam cu totii inainte

  11. #788
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    In cazul in care te refereai la remarca mea, ca banuiesc ca asta te amuza, nu ma dezic de ea. Da, uneori imi e rusine cu Halep. Felul in care a jucat finala de la Roma si felul in care abandoneaza fara sa lupte anumite meciuri cheie ma fac sa spun lucrul asta. Si nu, nu ma identific prin ea, ce-o mai fi insemnand si asta e doar un fel de a vorbi intre suporteri.

  12. #789
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Da, uneori imi e rusine cu Halep. Felul in care a jucat finala de la Roma si felul in care abandoneaza fara sa lupte anumite meciuri cheie ma fac sa spun lucrul asta.
    + 1

  13. #790
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Eh, n-a abadonat, ultimele 4-5 game-uri le-a jucat decent, dar a fost prea tarziu, Svitolina a avut prea mare avant!
    Si n-a mai avut chef sa se chinuie teribil ca la RG 2017 sa revina de la set si 1-5 in spate cu Elina, nu merita chinul. RG-ul era tot ce conteaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #791
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Spre surprinderea mea, saptamana asta vad o gramada de outfit-uri Nike model Simona Halep Roland Garros pe fetele astea! Se pare ca e cea mai popwlara jucatoare prin vestiarele fetelor, asta spune multe despre Simonica noastra si cat de iubita e ea intre cei care o cunosc mai de-aproape, chiar intre adversari!
    Printre care acuma si Lina Lina Svitolina in direct pe Digi 2, si ea e mare fan Halep vad ca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #792
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Corneata joaca chiar bine cu tigaia ei shalupa, insa Svitolina si-a adaptat f bine jocul ofensiv si la iarba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #793
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Halep se duce direct la Wimbledon.
    Fuck the grass , s-a retras de la Eastbourne.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  17. #794
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Miky dynamite, in schimb, face victime in continuare, e in sferturi la un turneu englezesc pe iarbã, care e acum in direct pe digi 2

  18. #795
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Simona s-a retras de la Eastbourne si merge direct la Wimbledon. Nu va juca niciun turneu pregatitor pe iarba. Zice ca are ceva probleme la tendonul lui Ahile, pe care le-a simtit in timpul RG-ului, si nu este refacuta complet.

    Pe de alta parte Buzarnescu se simte bine si pe iarba. A ajuns in sferturi la Birmingham si va juca cu Svitolina. Oare o poate rapune din nou, sau va urma revansa Svitolinei? Cred ca ucrainianca abia asteapta confruntarea.

  19. #796
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Va fi un meci foarte greu, ambele cred ca joaca foarte bine in perioada asta!
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Miky dynamite, in schimb, face victime in continuare, e in sferturi la un turneu englezesc pe iarbã, care e acum in direct pe digi 2
    Nimeni n-ar trebui sa mai joace in fata ei ca nr. 2 pt Romania!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #797
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pana la urma bine ca a batut-o unde a contat cel mai mult. Simona stie cel mai bine treaba asta.

  21. #798
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Eu am zis chiar in ziua cand a batut-o pe Lina Lina! Sigur i-a zis Simo mersi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •