Page 6 of 44 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #106
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    La ce am vazut ieri la astia imi e tot mai clar ca Selimbarul promoveaza anul acesta. Slaba si Otelul iar la Dinamo e jale mare...daca dudea ala e capitan

  2. #107
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,158
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    nici vorba,cele mai antipatice echipe pe care le-am cunoscut vreodata...
    important e sa radem de una din ele,indiferent de care la final de meci...azi e randul dinamowie din cate vad...
    pt mine echipa mai antipatica ca otelul nu exista!
    Last edited by LazioRoma; 17th August 2022 at 15:12.
    Libera La LAZIO !

  3. #108
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    pt ,ome ecipa ,ao antipatica ca otelul nu exista!
    Mai mult am dedus decat am inteles...
    Pe-acolo,dar la mare lupta cu S&D...sau mai degraba D&S
    granita la Orsova!

  4. #109
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    La ce am vazut ieri la astia imi e tot mai clar ca Selimbarul promoveaza anul acesta. Slaba si Otelul iar la Dinamo e jale mare...daca dudea ala e capitan
    Dudea e crescut de ei si e vechi in lotul mare,e normal sa fie capitan.

    Carea altul sa fie?

  5. #110
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Da, e ok ce zici dar nu e ok pentru echipa...iti lasa o idee despre nivelul valoric mediocru

    Trebuie oameni adusi pentru a rezista si in Liga a doua, copiii de pe aparare mai au multe de invatat.

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.


    Mereu doar tu ma induci in eroare, deja de ani de zile...


    Sau sa-si puna parizianu cu Mbappe si 2 lacrimi.
    Ceva ca sa va pot diferentia de departe.
    Last edited by Johnny D; 17th August 2022 at 15:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post

    Trebuie oameni adusi pentru a rezista si in Liga a doua, copiii de pe aparare mai au multe de invatat.


    Nu e vorba de invatat, nu s-a pus niciodata problema asa in academia Dinamo. Selectia s-a facut in functie de prestatiile mamelor jucatorilor si a spagilor. Practic, jucatorii cu potential, dar cu rude de sex feminin mai putin inzestrate de natura, boccii, fara forme, cu principii ori fara posibilitati financiare, care n-au cedat santajului acestui porc, li s-a trantit usa in nas. Ultimul mare jucator produs de academie a fost Stefan Radu, dar el e exceptie, regula fiind ca aceasta scoate nulitati e banda rulanta. Mamele exceland in schimb la asternut. Ce dreacu', ma, Raduta ala era pe scaunul electric in majoritatea statelor civilizate, la noi e privit ca guru si mare creator de talente. Revenind la Dudea, el pare David Alaba pe langa Buleica, Tone si Giafer. La fotbal si bautura, probabil un sumum de calitati care a contat in ochii prof Burca. Daca imi amintesc acum ce mare fotbalist a fost si Burca, dar nu am timp si chef acum sa il iau si p-asta putin la ****.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  8. #113
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu e vorba de invatat, nu s-a pus niciodata problema asa in academia Dinamo. Selectia s-a facut in functie de prestatiile mamelor jucatorilor si a spagilor. Practic, jucatorii cu potential, dar cu rude de sex feminin mai putin inzestrate de natura, boccii, fara forme, cu principii ori fara posibilitati financiare, care n-au cedat santajului acestui porc, li s-a trantit usa in nas. Ultimul mare jucator produs de academie a fost Stefan Radu, dar el e exceptie, regula fiind ca aceasta scoate nulitati e banda rulanta. Mamele exceland in schimb la asternut. Ce dreacu', ma, Raduta ala era pe scaunul electric in majoritatea statelor civilizate, la noi e privit ca guru si mare creator de talente. Revenind la Dudea, el pare David Alaba pe langa Buleica, Tone si Giafer. La fotbal si bautura, probabil un sumum de calitati care a contat in ochii prof Burca. Daca imi amintesc acum ce mare fotbalist a fost si Burca, dar nu am timp si chef acum sa il iau si p-asta putin la ****.
    Stai chill,asa e la toate academiile din Ro.
    Dar asta nu te impiedica sa devii fotbalist daca est iambitios si bun.
    Stiu personal pe cineva care a dat 10000 euro sa-l bage pe fiusu la academie la Hagi.

  9. #114
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.
    sau cu un clop de ala de lana...ca am auzit ca-i ceva cioban de langa Medias...
    granita la Orsova!

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Sa citez pe cineva :
    Razi ca ..
    Normal ca postezi pe Liga 2. Esti acasa cu verisorii tai multiplicati istoric
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #117
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sa citez pe cineva :
    Razi ca ..
    Normal ca postezi pe Liga 2. Esti acasa cu verisorii tai multiplicati istoric
    Tu din partea carui Dinamo vorbesti?
    Esti zavalenist sau badist?
    Nu de alta dar sa stim si noi cu cine vorbim...
    granita la Orsova!

  13. #118
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pune-ti bai o poza acolo cu Cornel Dinu cu ce vrei tu, ca din afara la ultimele postari de pe forum zici ca esti Delaparis.


    Mereu doar tu ma induci in eroare, deja de ani de zile...

    Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc mai bine imi ziceai ca sunt batut in cap si tin cu echipa ciobanului


    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Stai chill,asa e la toate academiile din Ro.
    Dar asta nu te impiedica sa devii fotbalist daca est iambitios si bun.
    Stiu personal pe cineva care a dat 10000 euro sa-l bage pe fiusu la academie la Hagi.
    Acum cativa ani mi-a zis un prieten care avea copilul la el ca taxa lunara pentru astia mai fara talent dar care aveau bani multi era de 1000 de euro pe luna la academia lui Gica...asta era prin 2017 asa, acum nu stiu cum sta treaba dar se vede destul de bine in ce mai scoate regele in ultimul timp la nivel de juniori...artean, larie, kiki, benzar la 35 de ani...

  14. #119
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    sau cu un clop de ala de lana...ca am auzit ca-i ceva cioban de langa Medias...
    Zici ca-s toate bune pe acolo pe la Arad?

  15. #120
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Zici ca-s toate bune pe acolo pe la Arad?
    Oopsss,am crezut ca esti parizianu...
    Oltene,pune-ti mah un avatar cu un praz ceva...ca vad ca branzaru asta mic de langa Sighisoara mai e si incapatanat pe deasupra...
    granita la Orsova!

  16. #121
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc mai bine imi ziceai ca sunt batut in cap si tin cu echipa ciobanului




    Acum cativa ani mi-a zis un prieten care avea copilul la el ca taxa lunara pentru astia mai fara talent dar care aveau bani multi era de 1000 de euro pe luna la academia lui Gica...asta era prin 2017 asa, acum nu stiu cum sta treaba dar se vede destul de bine in ce mai scoate regele in ultimul timp la nivel de juniori...artean, larie, kiki, benzar la 35 de ani...
    Pana la urma inteleg,o academie este si o investitie.S-au dus vremurile cand venea orice sarac talentat putea sa joace fotbal.Tin minte cand eram mic si jucam era unul in echipa cu mine de era cel mai bun junior al clubului dar nu avea bani nici sa mearga in cantonamente,murea de foame pe acolo.
    Oriunde la fotbal in Romania platesti.Cat?Aia e alta discutie dar daca mai esti si praf si eu ti-as cere multi bani mai ales daca stiu ca ai
    Culmea ca ala pe care il stiu eu(fost fotbalist de Divizia A si B) are un fiu care este decent spre bun.Dar si daca prinde contract bun scoti investitia in 1 an.
    A mai scos recent un Radaslavescu sau Grameni de au mai iesit in fata.
    Ce nu imi place la el sunt aceste comebackuri infinite pe care le are cu jucatorii,unii ca Morar cred ca sunt la a 3-a legitimare la Farul(Viitorul).Ma rog,a explicat el,nu au buget de salarii asa ca-i pot lua pe astia doar in momente mai slabe.
    Sunt explicatii pentru toti cei enumerati de tine.
    Benzar si Kiki s-au miscat bine pana acum.
    Larie e pe un post cheie unde in cultura Farului nu prea poti juca cu un produs al academiei care ar avea nevoie de 2-3 sezoane sa fie bun.Tiru a fost succes,Ghita ok,Leca esec.
    La Artean e ideea ca academia nu prea produce "rupatori",toti sunt mingicari dar ai nevoie si de un Gattuso asa ca il aduci din exterior.Ca nu prea e bun e altceva.

  17. #122
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sunt de acord cu explicatiile tale dar Gica ne-a vandut 10 ani ideea ca el face o academie si o echipa care sa se bazeze pe ceea ce poate el sa scoata din academia aia...nu avea el vorba aia "Campionii nasc campioni"? Ne zicea incontinuu acum 4-5 ani ca are o duzina de decari prin academie si se poate baza pe ei in orice moment. Cei 2 enumerati de tine (Radaslavescu si Grameni) sunt jucatori ordinari chiar si pentru nivelul actual de liga 1.

  18. #123
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Sunt de acord cu explicatiile tale dar Gica ne-a vandut 10 ani ideea ca el face o academie si o echipa care sa se bazeze pe ceea ce poate el sa scoata din academia aia...nu avea el vorba aia "Campionii nasc campioni"? Ne zicea incontinuu acum 4-5 ani ca are o duzina de decari prin academie si se poate baza pe ei in orice moment. Cei 2 enumerati de tine (Radaslavescu si Grameni) sunt jucatori ordinari chiar si pentru nivelul actual de liga 1.
    Nu e doar vorba,e si carte.O poti cumpara de pe siteul clubului,chiar e interesat intregul concept tehnic.

    Stiu in esenta ce a zis dar totul e relativ.A zis ca acei decari pot intra la el oricand si juca ceea ce mai fac.Ca asta nu e nvel inalt e altceva.Pana la urma isi vinde si el produsul,e marketing,e normal sa vorbeasca.E si un business pentru el iar in business aia cuminti termina pe locul 2.
    Pai sunt de acord ca sunt ordinari(personal nu mi-a placut Grameni niciodata,Radaslavescu e util) dar trebuie sa tii cont ca o sa tot creasca avand panain 20 de ani.
    Plus de asta,sa vinzi Boboc,Dulca,Radaslavescu pe(din surse) 1150000 euro plus procente e bine.Trebuie luat in calcul ca nu ai investit mare lucru in ei.
    Altfel ar arata proiectul lui daca ar avea banii necesari sa si tina jucatorii ceea ce tot zice de 4-5 ani.

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Jignire mai mare nu cred ca puteam sa primesc
    Daca ziceam ca nu te pot distinge de Duba?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca ziceam ca nu te pot distinge de Duba?
    Acum ce faci, iei toti userii la rand?

    Sau vrei sa zici ca Duba e clona lui Delaparis? Ca nu inteleg

  21. #126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Incercam si eu sa va fac un compliment.





    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •