Page 113 of 115 FirstFirst ... 1363103111112113114115 LastLast
Results 2,353 to 2,373 of 2404

Thread: Arena "Ilie Oana" din Ploiesti (15.097 locuri)

  1. #2353
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    ...eu spun din ce vad la tv.

    Tribunele slab iluminate pe Cluj arena,senzatie de obscur,camerele departe de teren,camera de ansamblu mult prea sus exact cum a transmis tvr1 pe National Arena.

    Terenul de la Petrolul mai iluminat ca cel de la Cluj asa mi s-a parut de la tv.
    Pe National Arena calitatea transmisiei execrabila la tvr .

    Am vazut totusi ca se poate pe Pro tv parca Rapidsv a fost cu mult mai bine.

    Meciul cu Kuban transmisiune slaba in fine sunt eu pretentios
    ...de ce nu as fi ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2354
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ciudat, eu am vazut altfel lucrurile, si de pe stadion si, mai tarziu, pe youtube. Si nu sunt singurul.

    Quote Originally Posted by FcP View Post
    L-am gasit pe net, ca lumea nocturna.
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    nocturna, care mi se pare de departe cea mai buna din tara, chiar si peste national arena.
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Imi place foarte multe mult cum pica lumina pe teren, mult peste NA si Ilie Oana.
    Legat de tribunele slab iluminate, nu stiu ce intelegi tu prin asta. Si de ce ar fi important, atata vreme cat spectatorul nu are nici o problema in a se deplasa.
    Am zis!

  3. #2355
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Important este ca avem 2 stadioane noi in Romania. Si mai important ca acestea apartin 100% a doua echipe de traditie din fotbalul romanesc. Restul e can can.

  4. #2356
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Unde gasim poze cu interiorul tribunelor, toaletele, magazine etc?
    Am zis!

  5. #2357
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Unde gasim poze cu interiorul tribunelor, toaletele, magazine etc?
    Momentan nu e gata nici pub-ul nici muzeul nici sediul clubului nici restaurantul care am inteles ca va fi la etajul unui colt practic vei putea vedea meciul in timp ce mananci sau bei. La urmatorul meci promit sa fac niste poze. Pana atunci, aleea de acces in peluza, tot sub peluza petrolista o sa fie si pub-ul.
    Deasemenea in curtea stadionului se gasesc multe Mic.Ro-uri mobile, la meciul cu Sibiu au fost doar 4 pt tribuna2 si 3 pt peluza(pt tribuna 1 nu stiu), prea putine, am stat la coada 15 min pt un hotdog si am pierdut si faza penlatyului ). La meciul cu dinamo au fost mai multe.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  6. #2358
    junior CristianROU's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    @iulian_1976, cum poti sa faci comparati de genu, daca nici macar nu ai fost pe stadioane ? Nocturna de pe Cluj Arena e chiar cea mai puternica din tara 2000 de lucsi, chiar si peste National Arena. Daca te referi la instalatia de sonorizare a stadionului, e chiar foarte puternica si se aude foarte clar, am fost la inaugurare pe 1 octombrie si toata ziua a fost pusa muzica la difuzoare si se aude super bine.
    2000 de lucsi are si Arena Nationala
    [B]Two Steps From Hell[/B]

  7. #2359
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Legat de tribunele slab iluminate, nu stiu ce intelegi tu prin asta. Si de ce ar fi important, atata vreme cat spectatorul nu are nici o problema in a se deplasa.
    ...are legatura cu atmosfera cu feeria care se creeza sau nu.
    Acolo este vorba de spectacol nu de o chestie lugubra in jurul caruia niste insi
    urla.
    ...ca sa intelegi ce vreau sa spun ar trebui sa mergi pe Allianz Arena cand este
    un meci seara.

    Quote Originally Posted by CristianROU View Post
    2000 de lucsi are si Arena Nationala
    ...important si cum se disipa pe teren si in tribune.

    De la o iluminare decenta in tribune,in zonele de vanzare se trece usor la cea de pe teren.

    .... cand se trece de la intuneric brusc la lumina,oricum cand zona tribunelor este slab luminata este oribil.
    Sa puneti poze sa ne edificam.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #2360
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Poate te inseala privirea din cauza coloraturii tribunelor si a insemnelor suporterilor uisti (negru, gri etc). NA si IO sunt mult mai viu colorate si e pe undeva normal sa para mai luminoase.

    http://farm7.static.flickr.com/6157/...4063caf3_b.jpg
    Am zis!

  9. #2361
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    ...priveste pe laterale 1/3 este in obscuritate.
    O sa te edifici cand o sa ai si poze de pe tribunele laterale.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #2362
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Treimea aia ii reprezentata de scaunele mai inchise la culoare.

    Ma rog, nu asta conteaza (parerea mea). Nocturna nu are (sau nu ar trebui sa aiba) legatura cu lumina din tribune. Te asteptam la Cluj sa vezi pe viu toate astea, o sa ramai surprins.
    Am zis!

  11. #2363
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    ...vad la Fanatic comentarii si surpriza din reluari nu se pot trage concluzii o fi fost henz o fi fost fault?!

    Modul de filmare este unul invechit ,cadrul general prea inalt iar de joc unghiuri slabe anii'90.

    Se comenteaza un asa'zis hent filmat din inaltul tribunei....epoca de piatra.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #2364
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...vad la Fanatic comentarii si surpriza din reluari nu se pot trage concluzii o fi fost henz o fi fost fault?!

    Modul de filmare este unul invechit ,cadrul general prea inalt iar de joc unghiuri slabe anii'90.

    Se comenteaza un asa'zis hent filmat din inaltul tribunei....epoca de piatra.
    Iuliane tata, te-au spalat pe creier francezii . Se potriveste de minune vorba asta: What Has Been Seen Cannot Be Unseen, asta apropo la ce transmisii se fac in occident.

  13. #2365
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    ...raman la parerea stadion frumos,meci fain dar transmisia slabuta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #2366
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    au fost mai mult de 5.000 de oameni la meciul de sambata?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #2367
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    iulian e obsedat de transmisiile din ro.o sa incep sa cred ca-i ceva regizor de transmisie la TF1 ,Canal+ sau M6

  16. #2368
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    au fost mai mult de 5.000 de oameni la meciul de sambata?
    5970 parca a zis la inceputul reprizei secunde. in cronica din pro sport scria 10 000

  17. #2369
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pericoll View Post
    5970 parca a zis la inceputul reprizei secunde. in cronica din pro sport scria 10 000
    ..nu s-au pus si abonatii.

    realitatea este ca intradevar am fost prezenti la acest meci cu Sibiul undeva in jur de 8000- 9000 de spectatori. oricum, in media spectatorilor de pana acum unde Petrolul conduce detasat in clasamentul nr de spectatori... dupa cum s-a mai spus si era de asteptat.
    pt meciul cu steaua de peste 1 sapt s-au vandut deja aproape toate biletele...cert este ca se va juca din nou cu casa inchisa. HAI PETROLUL!
    Last edited by Gabri3l; 22nd October 2011 at 20:57.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  18. #2370
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    sunt 2000 de abonamente vandute? adica... exista vreo cifra oficiala?

  19. #2371
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pericoll View Post
    sunt 2000 de abonamente vandute? adica... exista vreo cifra oficiala?
    Din cate stiu eu ceva mai putine de 2000.
    Din retur cred ca vor fi mai multe vandute, lumea e sictirita de cozile de la casele de bilete la meciurile importante.
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  20. #2372
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    ..nu s-au pus si abonatii.

    realitatea este ca intradevar am fost prezenti la acest meci cu Sibiul undeva in jur de 8000- 9000 de spectatori. oricum, in media spectatorilor de pana acum unde Petrolul conduce detasat in clasamentul nr de spectatori... dupa cum s-a mai spus si era de asteptat.
    postacule, tu ii minti pe aia care n-au fost la meci? cu un stadion mai mult de jumate gol au nesimtirea sa zici ca au fost 9.000 de spectatori?

    eu estimam 5.000, se pare ca m-am inselat doar cu cateva sute...

    apropo, acu' 3-4 luni urlau unii pe aici ca o sa fie arhiplin, ca o sa fie bataie pe abonamente ca acum sa aflam ca s-au vandut... 2.000?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #2373
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    postacule, tu ii minti pe aia care n-au fost la meci? cu un stadion mai mult de jumate gol au nesimtirea sa zici ca au fost 9.000 de spectatori?

    eu estimam 5.000, se pare ca m-am inselat doar cu cateva sute...
    Ce prost(informat) mai esti Marius! Hai sa iti spun eu cum sta treaba stelistule.
    La meciul cu Sibiul tribuna II a fost arhiplina(deci in cel mai rau caz 4000) , peluza 1 arhiplina-peluza lupilor(2500-3000, unde am cantat tot meciul si am stat in picioare si pe caile de acces), peluza II cam jumatate plina(deci in cel mai rau caz 1000-1500), tribuna I(in jur de 500-1000 daca tinem cont ca aproape toate lojele VIP(15X16) la etaje erau si alea ocupate. Concluzie, nu aveam cum sa fim doar 5000 nici in visele cele mai umezi ale tale, ci in cel mai rau caz cel putin 8000. Asa ca are dreptate Gabriel. In ziare chiar s-a scris ca am fost si mai multi de atat.

    Dar cum tu tii cu steaua e de inteles sa te simti un pic frustrat la adresa noastra. Mai ales cand tu stii cel mai bine ca peste o etapa 15 000 de lupi galbeni va vor calca in picioare la Ploiesti, metaforic vorbind, ca atmosfera pe stadion.
    Uite mai jos, special pentru tine cu dedicatie si un filmulet de la meciul cu Sibiul unde se poate vedea oarecum si afluenta de spectatori.
    Last edited by SpyS; 24th October 2011 at 14:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •