View Poll Results: Cine e cel mai dubios patron/presedinte din Liga 1?

Voters
441. You may not vote on this poll
  • JJ Becali

    199 45.12%
  • Borcea

    75 17.01%
  • Copos

    32 7.26%
  • Gh.Pinalti Stefan

    6 1.36%
  • Porumboiu

    10 2.27%
  • Padureanu

    8 1.81%
  • Paszkany

    21 4.76%
  • Iancu

    44 9.98%
  • Condescu

    7 1.59%
  • Mititelu

    22 4.99%
  • Altul

    5 1.13%
  • Iacov

    12 2.72%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 151

Thread: Cel mai antipatic/dubios presedinte/patron din Liga 1

  1. #43
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Toti patronii de cluburi, cu foarte mici exceptii sunt niste jigodii parsive, avari, inculti, unii semiananalfabeti, de o subcultura crasa, mitocani, infantili in comportament si exprimare.
    Din topul celor pe care ii "apreciez" cel mai tare din acest punct de vedere sunt: bORCEA, tURCU, bECALI, mm sTOICA, cOPOS, gHE. sTEFAN, pADUREANU, iANCU, si ultimul dar nu cel din urma, mITITELU.
    Si peste toti, troneaza cu mare "succes", d. dRAGOMIR!!

    Astia sunt, cu astia defilam!

  2. #44
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    De ce, mey, ca Mitica de la Liga e chiar simpatic, mey...?
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  3. #45
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Am o nelamurire adresata stelistilor care au "votat" cu Gigi Becali. Inteleg sa-l considerati cel mai antipatic dar dubios? Nu merge, la asta ce-i in gusa-i si-n capusa...
    Gica, l-am votat pe ex-razboinicul, ex-ursul, actualmente elefantul cunoscut sub pseudonimul GG Becali pentru a respecta principiul ala cu paiul si barna. Borcea imi e nesuferit la extrem, jigodiile de Padureanu si Pinalty la fel. Dar stii tu zicala aia : cine nu a gresit niciodata sa arunce primul piatra.

    Becali e un individ dubios, indiferent din ce punct de vedere il iei. Mai intai, schimbul ala de terenuri cu armata, punctul de plecare al lui in afacerile imobiliare pe scara mare. Cred ca este legal, dar nu inseamna ca e si moral. E din aceeasi categorie cu contractele castigate de firmele copiilor si nepotilor de parlamentari, prefecti, ministri, etc, etc. Apoi aparenta sa "nebunie" legata de cariera politica si partidul asta de 2 lei al lui, al carui unic scop de a exista pare sa fie "suntem partidul lui nea GG". Miroase a imunitate in fata legii pe .... stampila fraierilor si milogilor. E limpede cred ca scopurile lui nea Gigi sunt cu totul alele decat ... "o Romanie ca soarele sfant de pe cer " ...

  4. #46
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    pentru oameni fara minte:votati jiji presedinte
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  5. #47
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    hehe, e un soi de variatiune pe aceeasi teme.oricum desi mi-e sila de Jiji Becali cred ca e nemeritat avansul atat de mare fata de ceilalti infractori.

  6. #48
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Borcea imi e nesuferit la extrem, jigodiile de Padureanu si Pinalty la fel. Dar stii tu zicala aia : cine nu a gresit niciodata sa arunce primul piatra.
    Il uiti pe Iancu Vladek. Totusi trebuie sa impartim problema in doua: personaje adubioase in fotbal sauin afara lui.
    Daca ne referim strict la fotbal, atunci personale gen padureanu, copos, borcea pinalty, sunt mult mai vechi in fotbal decat becali si poti sa-i consideri mai dubiosi decat marele latifundiar. In sensul ca nu stie si n-a GG in 6 ani cat au faut astia in 15.
    Dac insa trecem de fotbal si e uitam la "afacerile" oamenilor din fotbal, atunci padureanu (care culmea nu e foarte bogat), stefan (tot timpul afacerile i-au fost in vizor de catre psd-ul local) sau borcea (cat de bine i-ar merge cu buteliile) sunt niste mici copii inocenti pe langa personaje gen Copos Iancu sau Becali.
    Numele lor au fost implicate intr-o serie de afaceri ilegale, sau uneori "legale" dar imorale. Bineinteles ca unii vor vinde mitul corectului becali care a investit in terenuri care candva erau foarte ieftine si acum au devenit foarte scumpe.
    Totusi si GG are multe de explicat(sumele enorme pe care le-a avut la revolutie , in urma "oprimarii" regimului comunism, din care si-a inceput bisnitia, schimburile cu armata care l-au lansat in imobiliare, legaturile cu lumea interlopa, etc.)
    Inclusiv prewluarea stelei de la paunesti in urma careia s-a ales cu un club fara datorii poate fi considerata o capodopera financiara. Justita a considerat-o legala, insa ramane semnul de intrebare asupra moralitatii.

  7. #49
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    vorbiti in necunostinta de cauza, bristita este una dintre cele mai curate echipe IN ACEST MOMENT.
    de acord cu tine...bistrita...pandurii...cfr cluj, sunt printre cele mai curate echipe din romania...celelalte ma abtin

  8. #50
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    pentru oameni fara minte:votati jiji presedinte
    bine zis

  9. #51
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Cred ca nu e nici o urma de indoiala : jiji ciobanu
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  10. #52
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Il uiti pe Iancu Vladek.
    Nu l-am uitat pe Iancu, insa nu sunt bine informat asupra individului. Prefer sa ma abtin deocamdata.

    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Totusi trebuie sa impartim problema in doua: personaje adubioase in fotbal sauin afara lui.
    Daca ne referim strict la fotbal, atunci personale gen padureanu, copos, borcea pinalty, sunt mult mai vechi in fotbal decat becali si poti sa-i consideri mai dubiosi decat marele latifundiar. In sensul ca nu stie si n-a GG in 6 ani cat au faut astia in 15.
    E foarte greu de zis cine a facut ce, inclusiv daca ne referim strict la fotbal. Nu mi se pare important ca unii au activat in domeniu 6 ani, iar altii 10-15. E ca si cum m-ai intreba daca un criminal care a comis 15 crime e mai vinovat decat unul care a ucis "doar" de 6 ori. Cum sa masori asa ceva ??

    Borcea s-a distins prin nesimtire insa, dupa episodul Boro, cand a chemat lautarii sa-i cante de bucurie ca pierduse Steaua. Ce sa-i mai zici unui astfel de exemplar ? Si cum mai pretinde asta ca stie ce-i aia fair-play-ul ?

    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Dac insa trecem de fotbal si e uitam la "afacerile" oamenilor din fotbal, atunci padureanu (care culmea nu e foarte bogat), stefan (tot timpul afacerile i-au fost in vizor de catre psd-ul local) sau borcea (cat de bine i-ar merge cu buteliile) sunt niste mici copii inocenti pe langa personaje gen Copos Iancu sau Becali.
    Numele lor au fost implicate intr-o serie de afaceri ilegale, sau uneori "legale" dar imorale. Bineinteles ca unii vor vinde mitul corectului becali care a investit in terenuri care candva erau foarte ieftine si acum au devenit foarte scumpe.
    Totusi si GG are multe de explicat(sumele enorme pe care le-a avut la revolutie , in urma "oprimarii" regimului comunism, din care si-a inceput bisnitia, schimburile cu armata care l-au lansat in imobiliare, legaturile cu lumea interlopa, etc.)
    Daca te uiti la afacerile lor private, trebuie sa incepi sa te uiti la afacerile restului bogatasilor nostri. Cam toate sunt dubioase (poate Tiriac mai putin, intrucat si-a facut o buna parte din avere in strainatate). De altfel e interesant de observat ca tripleta Becali-Copos-Iancu s-au imbogatit din petrol, imobiliare, combinat cu afaceri cu statul, din care statul a iesit mai mereu in paguba.
    PS : Si Borcica, si Netoiu, si mai toti afaceristii aia ce sustin echipa militiei au avut si vor mai avea probleme cu legea. Interesant insa, nici unul nu a patit nimic, deocamdata.

    Schimburile de terenuri ale lui Becali sunt un subiect foarte delicat, daca te detasezi de cele 2 clisee - ori "e jmecher, bah, ce vreti ? ", ori "hot imputit , ..... Steaua ". Este legal ? Probabil ca da. Stop si de la capat. In momentul in care un tribunal zice ca e legal, trebuie sa o accepti. Indiferent ca-ti convine ori ba.

    Daca o dam insa pe moralitate .. intram in ape tulburi. In primul rand moralitatea asta e a dracului de greu de definit. Ce-i moral pentru mine s-ar putea sa nu fie moral pentru tine.

    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Inclusiv preluarea Stelei de la paunesti in urma careia s-a ales cu un club fara datorii poate fi considerata o capodopera financiara. Justita a considerat-o legala, insa ramane semnul de intrebare asupra moralitatii.
    Schema asta cu datoriile e obisnuita in Romania. Cand Mittal a cumparat SIDEX-ul, crezi ca a preluat si datoriile (care chiar erau uriase) ? Da' de unde. A dat un telefon la Bombonel ... si s-au sters. O fi fost moral, n-o fi fost ....

  11. #53
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Daca te uiti la afacerile lor private, trebuie sa incepi sa te uiti la afacerile restului bogatasilor nostri. Cam toate sunt dubioase (poate Tiriac mai putin, intrucat si-a facut o buna parte din avere in strainatate). De altfel e interesant de observat ca tripleta Becali-Copos-Iancu s-au imbogatit din petrol, imobiliare, combinat cu afaceri cu statul, din care statul a iesit mai mereu in paguba.
    PS : Si Borcica, si Netoiu, si mai toti afaceristii aia ce sustin echipa militiei au avut si vor mai avea probleme cu legea. Interesant insa, nici unul nu a patit nimic, deocamdata.
    Absolut Valdek, eu vorbeam doar de proportii. Becali-iancu Copos au afaceri a caror anvergura depaseste cu mult pe cea a unora gen netoiu, pinalty borcea, ala de la urziceni sau sau mai stiu eu care. pur si simplu astia au , cel putin dupa ziarele finaciare, averi mult mai mari decat restul oamenilor din fotbal.
    Inca nu inteleg cum in fotbal au influente relativ egale (sau cel putin asa se pare).
    Cat despre afacerile cu statul, aia care nu s-au infipt pana la gat in ele (badea, pinalty, borcea chiar GG in ultimii ani) vor avea o viata mai linistita.
    Iancu sau Copos le va fi foarte greu, in sensul ca mai mereu vor fi presa, scandalurile sau catre o ancheta pe capul lor.

    Eu zic ca atunci cand vorbim de moralitate, ar fi bine sa o precizam. Schimburile cu armata sau masinatiunea pentru a scapa de datorii, hai sa le judecam dupa pricipiile de moralitate pe care GG le sustine cu atata tarie pe toate posturile. Nu dupa ale mele, nu dupa ale tale ci dupa alea care le predica el - ce zici?


    Schema asta cu datoriile e obisnuita in Romania. Cand Mittal a cumparat SIDEX-ul, crezi ca a preluat si datoriile (care chiar erau uriase) ? Da' de unde. A dat un telefon la Bombonel ... si s-au sters. O fi fost moral, n-o fi fost ....
    Da ai dreptate. Numai ca Mittal a luat Sidex de la statul roman, care era si creditorul combinatului, in timp ce steaua a fost tranzactionata intre becali si paunesti iar creditorul a fost statul.
    De fapt steaua nu a fost tranzactionata ci desfiintata si iar infiintata. Numai ca nu s-au inghetat activele, personalitatea juridica, etc. cum se intampla in mod normal atunci cand se lichideaza o firma cu datorii.
    Oricum ai da-o tot in paunesti se duce totul, becali era doar "finantator".
    asta e. Eu nu-l vad pe GG decat un enomen trecator, a carui stea va incepe mai devreme sau mai tarziu sa se stinga. Cand discursul politic nu-si va deveni rasuflat (ca la Vadim) , cand steaua nu-i va mai aduce adulatia si po****ritate dupa care tanjeste, probabil ca se va lepada de ele.

  12. #54
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Jiji prin atitudinea sa din ultima vreme dovedeste ca ramane in continuare cel mai iantipatic/dubios

  13. 17th May 2007, 09:12

  14. #55
    senior Loco's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    ca si caracter absolut toti, unul mai antipatic ca altul sau hai sa`i pun in 2 categorii

    antipatici: Borcea, Iancu, ghe stefan, padureanu, simota.

    cei mai antipatici posibil: Porumboiu, Mititelu(asta chiar ar trebui premiat), becali, copos, iacov, condescu, penescu.

    observati ca l`am ratat pe paszkany ala imi place felul lui de a fi insa e antipatic din alte motive (de exemplu pt ca are numele scris cu 'szk')

    pe final l`am pastrat pe omul pe care atunci când il vad pe tv ma umplu de ura si nu exagerez iar când mai deschide si gura imi vine sa ma arunc eu de la balcon ori sa arunc tv(de obicei tv , bine ca ma uit tot mai rar in ultimul timp) si pe ala sincer n`as ezita sa`l omor sa dau ochii cu el pe strada vre`odata. numele lui: Dumitru Dragomir!
    FC Vaslui...restul e neglijabil.

  15. #56
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    pe dragomir il gasesti in vacatele de iarna la Vatra Dornei
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  16. 17th May 2007, 12:44
    Reason
    tralala

  17. #57
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Loco, de ce ar trebui premiat mititelu, si ce premiu ii oferi?
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  18. #58
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Penescu si Iacov! Prea multa gargara si fara rezultat! Au investit sa scape de bani!
    Sunt si penibili pe deasupra!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  19. #59
    senior Loco's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    Loco, de ce ar trebui premiat mititelu, si ce premiu ii oferi?

    prostu` satului. si prostul pâna nu e si fudul parca nu`i prost destul
    FC Vaslui...restul e neglijabil.

  20. #60
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    cel mai dubios zic eu ca e porumboiu,
    cel mai incult, antipatic si SF-ist e becali
    cea mai nereusita clona este marean iancu pt jabba the hut,
    premiul pentru teribilism i se acorda terminatorului IV adrian mititelu,
    premiul pentru cel mai prost dansator il ia borcea,
    premiul pentru cel mai prost investitor il ia iacov,
    premiul "renegatul" ii revine motociclistului penescu,
    pentru merite deosebite si incurajarea productiei CAP-iste ii oferim lui Copos statuia agricultorului
    premiul pentru cea mai ciudata metamorfoza il ia pinalty, care din blatist cooperatist s-a transformat in fraier retrogradant
    premiul pentru carisma si luciditate merge la chelia lui paszkany
    premiul pentru pupincurism si marsavie merge la condescu
    si nu in ultimul rand, premiul special "dincolo de aparente" ii revine lordului padureanu
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  21. #61
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loco View Post
    prostu` satului. si prostul pâna nu e si fudul parca nu`i prost destul
    tre sa recunosti, ti-ai dori si tu ochelarii lu mititelu
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  22. #62
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    la egalitate pe primu loc iancu mititelu jiji si georgel copos
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  23. 17th May 2007, 21:46
    Reason
    :-"

  24. #63
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    l-as alege pe copos...are cel mai "bun" lot in ochii lui, dar rezultate OHA

    el batea pe benfica, la amsterdam a zis ca daca jucau rapidistii, bateam pe olanda...numai vorbe de 2 lei. el tot face, dar saracul e vai de mama lui de utecist

    de jiji numai zic nimic, mi se pare chiar simpatic....ma uitam pe youtube la faza aia cand l-au intrebat unde si-a terminat studiile...m-am prapadit de ras

    varmeu ii zicea, jiji vino incoa sa-i dam m**e lu steaua....si prostul fugea spre galeria noastra sa ne salute....nu am cum sa am boala pe el, e prea papitoi, chiar il simpatizam
    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •