Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 218

Thread: Liga Natiunilor 2020/2021

  1. #190
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Italia bate Belgia cu 2-1 in finala mica
    Cu kkt la cur, si Belgia reserves, nici jumate din echipa nu era de tituari.
    Chiar si asa au avut 3 bari belgienii si nu meritau sa piarda.
    Unde mai pui ca i-a ajutat arbitrul ala spurcat la fiecare faza incerta, le-a dat-o lor. Absolut nimic pentru belgieni.
    Italia a fost si ramane o echipa de kkt ce bate cu arbitrii si bulan.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #191
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by johnny d View Post
    cu kkt la cur, si belgia reserves, nici jumate din echipa nu era de tituari.
    Chiar si asa au avut 3 bari belgienii si nu meritau sa piarda.
    Unde mai pui ca i-a ajutat arbitrul ala spurcat la fiecare faza incerta, le-a dat-o lor. Absolut nimic pentru belgieni.
    Italia a fost si ramane o echipa de kkt ce bate cu arbitrii si bulan.
    Se vede ca ai vazut meciul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #192
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Spania:
    Simon - Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Marcos Alonso - Gavi, Busquets (c), Rodri - Sarabia, F. Torres, Oyarzabal.

    Franta:
    Lloris (c) - Koundé, Varane, Kimpembe - Pavard, Pogba, Tchouaméni, T. Hernandez - Griezmann - Benzema, Mbappé.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #193
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Franta la cutie clasic, cam asa a jucat la CM cu echipe mai slabe

    Franta ar nevoie de un corner, o lovitura libera sa se intample ceea ce isi doresc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #194
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Franța e rupta în doua, nu are mijloc. Ce cautã "Ciumeni" acolo numai Deschamps știe.

  6. #195
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Tchouaméni e inchizator. Joaca la Monaco si e promitator. Joaca in locul lui Rabiot care are Covid.
    Deschamps, fost inchizator, vrea o echipa cu un jucator de asta. Nu concepe alt sistem fara.
    Franta joaca tactic si lasa posesia Spaniei. Sa vedem in a doua repriza ce va fi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #196
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    In cazul ca le intra o lovitura libera o faza fixa castiga meciul.

    Spaniolii sunt ratangii si au si arbitraj defavorabil, sunt nuante si nuante am vazut echipe mici decimate de arbitru in 30 de minute cu 3-4 galbene, englezul astazi macar nu da galbene la nici o echipa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #197
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nebunie
    Bara Hernandez, gol Spania apoi gol Benzema ... in 1 minut
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #198
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    2-1 Franta, gol Mbappe din offside. Dar curios a fost acordat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #199
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Epic golul lui Benzema...Cum se stia deja, Franta clar mai valoroasa...

    Nu am inteles de ce s-a acordat golul lui Mbappe...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #200
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    LOLrit!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #201
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Arbitrajul dubios din prima repriza a avantajat Franta mi-a sarit in ochi , faulturi grosolane, in fine sa o dam pe arbitrajul englez

    Este un meci clasic castigat de Franta, au stat la cutie este un stil marca Deschamps, nu functioneaza tot timpul totusi au castigat un modial asa este si asta o solutie
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #202
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Cica nu s-a dat offside ca jucatorul Spaniei a atins si de asemenea controlat mingea ce a ajuns la Mbappe...

    Bullshit in opinia mea...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #203
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Frumoasã a doua repriza. Deschamps salvat de execuția superba al lui Benzema. Offside toatã ziua la golul lui Mbappe.

  15. #204
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ca tot se spunea ca Lloris e gata... a salvat Franta in cateva ocazii si probabil a castigat trofeul azi de unul singur
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #205
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Dragul de el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #206
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    2-1 Franta, gol Mbappe din offside. Dar curios a fost acordat
    Sa-mi iasa mie biletul Mbappe fusese cel mai slab de pe teren, poate alaturi de Pogbau.
    2021-10-11_10-07-13.jpg

    Lloris a scos vreo 2 mingi pe final, wow. Meciul a fost frumos si golul lui Benzema o capodopera.

  18. #207
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ca tot se spunea ca Lloris e gata... a salvat Franta in cateva ocazii si probabil a castigat trofeul azi de unul singur
    Sa-nteleg ca te iei de Ionica?
    Last edited by Duba; 11th October 2021 at 12:05.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #208
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Arbitrajul dubios din prima repriza a avantajat Franta mi-a sarit in ochi , faulturi grosolane, in fine sa o dam pe arbitrajul englez

    Este un meci clasic castigat de Franta, au stat la cutie este un stil marca Deschamps, nu functioneaza tot timpul totusi au castigat un modial asa este si asta o solutie
    Exagerezi un pic. Si Pogba sau Tchouameni, nu stiu care din ei doi, a fost faultat grosolan de Rodri care nu a primit nimic. Golul doi cica a fost acordat pentru ca in faza prealabila Eric Garcia a atins balonul care a intrat in posesia lui Mbappe si astfel l-a reactivat. A propos de Tchouameni, a jucat foarte bine. Se zice ca marile echipe stau la coada sa-l ia, el putand juca si mijlocas defensiv, ce a jucat ieri, sau fundas central. Upamecano, in schimb, de cand a intrat, a facut multe greseli, inclusiv la golul spaniolilor.

    Spania a dominat categoric o buna in parte de meci fara ca francezii sa poata intra in posesia balonului, dar ce conteaza daca nu ai un atacant de forta care marcheaza. De la Raul incoace mai nimic. Morata, poate, la inceputul carierei dar nicidecum acum.
    Last edited by miril; 11th October 2021 at 12:29.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #209
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Golul doi cica a fost acordat pentru ca in faza prealabila Eric Garcia a atins balonul care a intrat in posesia lui Mbappe si astfel l-a reactivat. A propos de Tchouameni, a jucat foarte bine. Se zice ca marile echipe stau la coada sa-l ia, el putand juca si mijlocas defensiv, ce a jucat ieri, sau fundas central. Upamecano, in schimb, de cand a intrat, a facut multe greseli, inclusiv la golul spaniolilor.

    Spania a dominat categoric o buna in parte de meci fara ca francezii sa poata intra in posesia balonului, dar ce conteaza daca nu ai un atacant de forta care marcheaza. De la Raul incoace mai nimic. Morata, poate, la inceputul carierei dar nicidecum acum.
    Am revazut faza golului doi al francezilor; de fiecare data am avut impresia ca Mbappe e deja in off-side in momentul in care jucatorul spaniol atinge mingea. In cazul in care nu s-a schimbat din nou regulamentul asta parca era off-side.

    Tchouameni se potriveste ca o manusa in strategia lui Dechamps, aceea cu un inchizator de baza. Nu o castiga el 'omul meciului' dar isi face datoria asa cum o cere Dechamps, iar rezultatele se vad.

    Spaniolii joaca acelasi tikka-takka doar ca eficienta nu mai e ce a fost. Au inceput sa-mi aduca aminte de Spania anilor '80 - jucau frumos pierdeau frumos.
    Last edited by MagicTouch; 11th October 2021 at 14:02.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  21. #210
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Exagerezi un pic. Si Pogba sau Tchouameni, nu stiu care din ei doi, a fost faultat grosolan de Rodri care nu a primit nimic. Golul doi cica a fost acordat pentru ca in faza prealabila Eric Garcia a atins balonul care a intrat in posesia lui Mbappe si astfel l-a reactivat. A propos de Tchouameni, a jucat foarte bine. Se zice ca marile echipe stau la coada sa-l ia, el putand juca si mijlocas defensiv, ce a jucat ieri, sau fundas central. Upamecano, in schimb, de cand a intrat, a facut multe greseli, inclusiv la golul spaniolilor.

    Spania a dominat categoric o buna in parte de meci fara ca francezii sa poata intra in posesia balonului, dar ce conteaza daca nu ai un atacant de forta care marcheaza. De la Raul incoace mai nimic. Morata, poate, la inceputul carierei dar nicidecum acum.
    Spaniolii sunt ratangii, stiam asta de la Euro, observ o crestere in joc formidabila

    Am observat impingeri barbare cu amandoua mainile in atacatul dreapta a spaniolilor ptr ca pe acolo ajungeau mingilor lor des, un jucator de viteza.
    Asa ca am concluzionat ca este ceva dubios, am jucat fotbal la viata mea, nu poti sa faci nimic cand arbitrul nu sanctioneaza forta disproportionata.

    Spaniolii simuleaza bine in careu stiu insa meciul pentru mine a fost un simulacru de meci, cand aplica forta disproportionata Pogba chiar nu ai ce sa faci in fata unui arbitru de genu, echipa mai tehnica va pierde.

    Se poate fura si cu VAR este dovedit, am vazut un penalty anul asta rar la Juve:Inter...
    Last edited by iulian_1976; 11th October 2021 at 16:32.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •