Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 181

Thread: UCL 20-21: Grupa H: PSG, Man Utd, Leipzig, Basaksehir

  1. #127
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Coltescu nu este uns cu toate alifiile atata tot nu a stiut sa se exprime

    Nu are scoala vestului nu stie sa se ascunda, francezii sunt natia cea mai scolita in a se exprima voalat, chiar daca sunt o natiune sovina la baza, asta o stiu de la un francez nu de la mine este expresia.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #128
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Cica UEFA pune 3-0 victorie PSG pe masa verde ... nu neagra, e interzis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #129
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    asa ar fi si normal...oricum pe teren PSG castiga si castiga implicit si grupa cu 12 la 12...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #130
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Coltescu nu este uns cu toate alifiile atata tot nu a stiut sa se exprime

    Nu are scoala vestului nu stie sa se ascunda, francezii sunt natia cea mai scolita in a se exprima voalat, chiar daca sunt o natiune sovina la baza, asta o stiu de la un francez nu de la mine este expresia.
    Nu francezii acuza aici. UEFA e la butoane.
    Dar daca tot vorbesti de francezi, te vad bland. Eu sunt de parere ca francezii in general sunt printre cei mai rasisti din lume. Comunitati cu comunitati, evident. Dar sunt si cei mai moralisti, tot evident.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #131
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Tot respectul ptr ce au realizat Ole, Maguire, Fred, Martial si compania !!!

    Asa da performanta...eliminata, incepand cu 6/6 cu victorie in deplasare la echipa din urna 1 si apoi 5-0 cu rivala Leipzig...

    si apoi eliminare ! frumos...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #132
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cica UEFA pune 3-0 victorie PSG pe masa verde ... nu neagra, e interzis
    V-ati calificat bre, ziceti-i merci lui Angelino.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #133
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Leipzig e echipă bună, meritau calificarea. United a pierdut tot în Turcia.

  8. #134
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    V-ati calificat bre, ziceti-i merci lui Angelino.
    Oricum eram cei mai buni, cei mai bogati si cei mai corespunzatori
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #135
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Oricum eram cei mai buni, cei mai bogati si cei mai corespunzatori
    Porto sau Lazio din urna 2 ? )))))
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #136
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Barcelonaaa!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #137
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ...deci mai da-i in pwla mea, cu anti-rasismul asta cu tot.
    asta este o concluzie de-a mea, nu de dupa monitor, ci dupa cca 3 decenii de perindari pe toata planeta asta. in care am lucrat cu aproape toate natiile planetei.

    ...deci mai da-i in pwla mea cu sloganul black life matter! unde o gramada de influenceri (a se citi someri cu net acasa) au profitat la maxim, pt ca au pus botul toti cretinii care inca nu si-au aflat sexul nici la 40 de ani.
    n-am nici un chef sa-mi justific parerea, pt simplu fapt ca nu merita. imi asum ce zic.

    sa ma pupe'n pwula tot occidentul cu psedo anti-rasismul asta. n-am vazut in viata mea o ipocrizie mai imputita decat asta!

    pe de-alta parte, ce-au facut bozgorii mei la kiev?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Io am zis asta din prima "Pai Black Lives Matter" e politically correct si "The Black One" nu e? Pai nu e acelasi lucru, futu-ti Dumnezeu maa-tii de retardat? Cu cine te-a scos din teren cu tot. O pwlime de retardati! Daca zicea "The Nigga' " mai intelegeam...

    Neinspirat si arbitrul ala, de vorbea pe limba romana, nu-l intelegea nimeni...




    Ma rog, n-are rost sa insist ca ma cobor la nivelu lor...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu francezii acuza aici. UEFA e la butoane.
    Dar daca tot vorbesti de francezi, te vad bland. Eu sunt de parere ca francezii in general sunt printre cei mai rasisti din lume. Comunitati cu comunitati, evident. Dar sunt si cei mai moralisti, tot evident.
    Coltescu a comis-o grav, cariera lui est compromisa si in Romania va fi un efect de domino...

    Francezii sunt rasisti insa prin retorica, limbaj, educatie intotdeauna vor evita cuvintele cheie care ar da loc la interpretari, prin educatie stiu ce sa spuna si ce sa nu spuna intr-un context.
    Sunt diferite forme ale limbajulului sa spuna cuiva ca esti un cetatean de mana a 2-a, asta inseamna sa fii rasist insa educat

    Stai acum sa vezi mistouri voalate de maine o sa primesc, nu mi-a facut un serviciu Coltescu ci un mare deserviciu

    Ps:Romanii sunt de nivelul anilor '50 pe subiectul asta stiu cand am adus-o pe maicamea in vizita prima data
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #140
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cica maine se va relua cu niste arbitri din Uruguay, prieteni buni cu Cavani.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #141
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Stai acum sa vezi mistouri voalate de maine o sa primesc, nu mi-a facut un serviciu Coltescu ci un mare deserviciu
    Esti mai tanar asa deci iti dau un sfat.

    In general cand am fost gadilat pe subiect, si s-a intamplat deseori, m-am apropiat de individ si am atins nasul sau cu nasul meu. Apoi l-am invitat sa ma pupe in cur. In caz ca nu a fost de acord l-am convocat in parking "sa-l invat romaneste".
    Subit a devenit "tolerant" . "Les droits de l'homme" nu e numai la televizor, se castiga face to face cateodata.
    Fa ce spun si vei vedea ca mistouri vor dispare subit ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Corect, la rasism vs cutit, cutitul castiga de fiecare data!


    Frica e o emotie primara, rasismul e periferic, foarte periferic... pana si de coada de la matura iti poate pasa mai mult decat de propriul rasism. Doar ca na, shadenfreude, vrei sa-l vezi pe ala de care-ti bati joc cum sufera, indiferent de motiv; rasismul e doar unul dintre multele motive prin care sa atingi acest subuman Sevilisto-Hingherist, aceasta placere santimbalica si greu de tratat de-a te simti superior, vazandu-i pe altii cum sufera si mai ales daca poti si tu insuti sa le adancesti suferinta.


    Cam asta e si motivul principal pt care Paul a fost alungat de pe forum, nu propriul lui comportament, ala fu doar pe locu 2, destul de departe de primul. Daca ma-ntelegi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    ...deci mai da-i in pwla mea, cu anti-rasismul asta cu tot....

    ...deci mai da-i in pwla mea cu sloganul black life matter! ...
    n-am nici un chef sa-mi justific parerea, pt simplu fapt ca nu merita. imi asum ce zic.

    sa ma pupe'n pwula tot occidentul cu psedo anti-rasismul asta. ..
    si totusi nu te doare putin?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #144
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Pe mine cel mai mult ma enerveaza ca subiectul asta cu Coltescu pune pe plan secund contra performanta rara reusita de Man Utd
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #145
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Ai dreptate. Sa vorbim de sport aici.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #146
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Esti mai tanar asa deci iti dau un sfat.

    In general cand am fost gadilat pe subiect, si s-a intamplat deseori, m-am apropiat de individ si am atins nasul sau cu nasul meu. Apoi l-am invitat sa ma pupe in cur. In caz ca nu a fost de acord l-am convocat in parking "sa-l invat romaneste".
    Subit a devenit "tolerant" . "Les droits de l'homme" nu e numai la televizor, se castiga face to face cateodata.
    Fa ce spun si vei vedea ca mistouri vor dispare subit ...
    Andrei eu nu sunt...fost boxer

    Ca vrem ca nu vrem o sa fie cap de afis maine si zilele urmatoare.

    Sa explic de ce: subiectii sunt natii a 2-a mana, implica o tara ca Romania nu afecteaza interesele unei tari importante, se poate face educatie pe subiectul asta, se pot trimite comisii de etica etc

    Aici se poate discuta legat de moralitate, educatie in emisiun tv, la tigara, in grupuri de cate 2 sau 3, in sedinte un front bun de lucru...
    la final o privire acuzatoare catre romani
    Last edited by iulian_1976; 9th December 2020 at 01:09.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #147
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Asta a fost cea mai tare grupă, era clar că o echipă bună va rata optimile. Practic singura diferență între cele 3 echipe e rezultatul din Turcia cu United. Cu o victorie acolo erau 3 echipe cu 12 puncte și se juca la golaveraj, unde Leipzig termina pe 3.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •