Page 70 of 121 FirstFirst ... 2060686970717280120 ... LastLast
Results 1,450 to 1,470 of 2525

Thread: WTA Premier: Miami

  1. #1450
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu nu vad de ce ar forta Halep.Recuperare si forta pentru anul viitor unde sunt adevaratele obiective, grand slams si olympics

  2. #1451
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Bianca Andreescu vs. Elise Mertens maine o reeditare a semifinalei de la US Open un meci foarte greu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #1452
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Pentru Mertens.

    Queen Bi e pe drumul spre number 1.

  4. #1453
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    A avut probleme cu Mertens chiar a pierdut primul set la US Open

    Nu stiu cu Osaka si Barty care este treaba, o sa fie studiata de toate adversarele inclusiv de Halep, posibil pe zgura sa aiba probleme Andreescu, Halep daca asteapta ceva este Madrid si Roland G... la anul cum prezice Alina
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1454
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si fix azi cand a pus si Mertens botu' c-o sa fie decisiv, o intoarce de la 1-4 si-o bate si-n setu 2, Andreescu!
    Ramane neinvinsa pe hard, n-o poate bate nimeni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1455
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    La cat de prost a jucat Andreescu nici asa sa nu a reusit Mertens, statistica spune ca Andreescu a avut dublul greselilor fata de Mertens in setul 2.

    Mertens imi place pentru ca este tehnica, o stiam de la US Open ea a pus cele mai multe probleme, nu a putut sa o bata astazi pe Andreescu intr-o zi foarte slaba nu stiu cand o mai prinde asa,
    sunt cateva in top 10 cu care Andreescu nu s-a intalnit.

    Andreescu nu a fost in forma si a castigat asta spune multe, este studiata si de adversari normal sa aiba probleme, sunt sigur ca va mai avea ceva piedici cu diferite adversare de top 10.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #1456
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Andreescu a trecut si de optimi, Andreescu:Brady 6:1,6:3.

    Andreescu:Osaka urmatorul meci, aici este altceva
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #1457
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ce meci se anunță mâine între Osaka și Andreescu. Foarte tare turneul, 6 capi de serie din 8 în optimi, adică primele 3 sferturi, doar Pliskova și machedoanca noastră au plecat acasă. Wozniacki care e campioana de anul trecut e și ea în sferturi.

  9. #1458
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Andreescu pusa in dificultate cred ca Osaka este cam la acelasi nivel cu plusuri si minusuri amadoua, este setul decisiv acum.

    Probabil cel mai fain meci de tenis de anul asta, ma refer la calitatea jocului, este 2:1 ptr Andreescu insa este la limita
    Osaka castiga la limita, imi pare pregatita pentru turneul asta sa-l castige, a gresit o singura minge la 5:4 si 40:30 pentru Andreescu in rest joaca ca o jucatoare
    de tenis de masa, foarte exacta.

    Nu stiu Barty cum joaca insa am vazut morcovul in Osaka o sa fie o mare rivalitate cu Andreescu, Bianca cum spuneam nu imi pare in forma, a avut niste volee simple
    ori le-a dat in Osaka ori a tras de multe ori slab.

    Ati pierdut probabil cel mai bun meci al anului.
    Last edited by iulian_1976; 4th October 2019 at 19:39.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #1459
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Superb meci, de mare calitate. Clar finala turneului. Osaka nu are voie să piardă trofeul! Wozniacki și Barty sunt de bătut. Sper să văd un meci între ele și la TC.

  11. #1460
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Bun și meciul dintre Barty și Bertens, ambele având minge de meci. A câștigat până la urmă Barty care e în proporție de 99% nr. 1 la finalul anului.

  12. #1461
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Osaka cu Wozniaki, Osaka imi pare montata sa castige turneul asta, acasa la rivalii ei istorici

    La ce am vazut Osaka imi pare cea mai exacta jucatoare, pe partea ei dreapta este fulgeratoare.
    Am inteles acum de ce tot in partea stanga a lui Osaka lovea Andreescu, totusi sa ai jumate de teren liber si voleu tot in stanga ei sa dai este o greseala...
    Last edited by iulian_1976; 5th October 2019 at 14:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #1462
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Osaka a câștigat până la urmă și a ajuns la 5 turnee câștigate în carieră, dintre care 2 GS-uri și 2 Premier Mandatory.

  14. #1463
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Finala mai slaba decat Osaka:Andreescu, Barty a castigat primul set si urmatoarele le-a pierdut fara o sansa.
    Andreescu a avut 2 sanse sa catige partida 3:1 si in setul 2 si decisiv.

    Osaka imi pare cea mai exacta jucatoare din cate am vazut, sa o bati trebuie urcat tot timpul la fileu este singura slabiciune a ei, le-a pierdut pe toate cu Andreescu
    insa nici Andreescu nu se duce tot timpul, trebuie o atleta gen Bancic cred ca o chema , buna atleta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #1464
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu, Andreescu e cea mai buna, a avut cu Osaka cel putin 3-1 in toate cele 3 seturi insa nu si-a mentinut nivelul maxim constant in nici unul, lasand-o pe africanco-japoneza sa revina de fiecare data mai ales datorita scaderii jocului ei. Osaka a jucat cam la maxim din ce poate ea si chiar si asa, a fost in mana canadianco-romancei. Nimeni nu poate s-o bata pe Andreescu pe hard, daca joaca la 95% din ce poate, constant. Asta cu Osaka a fost cam prima ei infrangere pe hard de anul asta, chiar daca a mai pierdut o finala unde n-a prea putut sa joace.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1465
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Nu stiu la care finala te referi Osaka a castigat la Pekin
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #1466
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Gauff a câștigat la 15 ani primul titlu din carieră la Linz, asta după ce a pierdut în calificări și a intrat ca LL. Peterson a mai câștigat un turneu în China, acum la Tianjin, după ce câștigase și la Nanchang acum câteva săptămâni. Săptămână asta sunt turnee la Moscova și Luxemburg. A revenit Golovin în circuit după mulți ani.

  18. #1467
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Nu deschide nimeni un topic pentru TC sau nu interesează pe nimeni? Azi începe balul. Simona a prins o grupă ușoară, cu Pliskova și Svitolina, jucătoare cu care poate câștiga. Mai e și Bianca acolo, cu care va debuta mâine. În mod normal Andreescu e favorită să câștige turneul. Dincolo avem Osaka cu Kvitova și Barty cu Bencic azi.

  19. #1468
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Favorita e clar Naomi. Le-a batut pe Andreescu si Barty la Beijing. Si n-a mai pierdut un meci de doua luni incoace.
    As vrea sa vina Belinda langa ea in semifinale.

  20. #1469
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Nu deschide nimeni un topic pentru TC sau nu interesează pe nimeni?
    Nu. Halep trebuie sa joace cu Andreescu, deci nu.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Favorita e clar Naomi. Le-a batut pe Andreescu
    Eu o vad pe Andreescu favorita. Osaka a jucat la 100% in acel meci, Andreescu doar la 80%.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1470
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ce ar fi sa o bata Halep maine pe mimoza micuta de Andreescu? Eu mizez pe Osaka..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •