View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 20.00%
  • egal

    3 60.00%
  • victorie Norvegia

    1 20.00%
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 172

Thread: Preliminarii CE: Romania – Norvegia 1-1

  1. #148
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Problema nu este acolo, suedezii sunt foarte greu de desfacut daca sunt mai buni sa castige, Suedia imi pare echipa de locul 2, totusi vezi ca si ei vin in Romania nu cred ca o sa fie usor nici pentru ei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #149
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Contra a dat o lectie pt toti antrenorii meciul asta: nu te mai bucura la penalty ca la gol ca dupa 30 de secunde ai toate sansele sa injuri de morti, raniti, mame si asa mai departe pe toata lumea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #150
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Contra are dreptate. Nationala pulii u21 (puțulicile) nu poate sta in ghete in fotbalul mare, insa schimbul de generatii trebuia facut oricum. Presiunea a fost enorma, toti slugoii au iesit sa explice cat de buni sunt acesti u21, sa ceara importul de academicieni, de fecalofili de la lanterna ligii 1, succesul fiind astfel garantat. Am vazut deja, tiganul de 30 de milioane a fost cel mai prost cu Feroe, in schimb e regretat acum, de zici ca era vorba de Garincha Baaa, a fost cel mai prost de pe teren cu Feroe, ce **** mea mai vreti?

    PS. Din pacate, plecarea lui Contra va lasa loc de manevra impostorilor fecalieni, reptilieni, nationala va deveni taraba clanurilor mafiote albaneze. Or fi unele lucruri facute de Contra greu de inteles, insa viitorul fotbalului romanesc, cu umilitele lui Alaskert la cinducere va fi bomboana de pe colivã.

    Mue fecali, mue hagi, mue popescu, mue regi, slujitori, gunoaie si alte lighioane vecesebiste!

  4. #151
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Amin!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #152
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Aici pamfletul tau a esuat Nedelcearu cu Rus au mers uns si nici macar nu vin de la Viitorul.

    Apoi mergi si intreaba'l pe Contra de ce juca cu Torje, Tamas, Grozav acum un an, Anton la curatat in Suedia ar trebui sa fii corect, el singur s-a curatat.

    Andone nu a putut proaspat in 4 ocazii unu la unu sa o rezolve si pe final Benzar nu sare nici macar la cap...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #153
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vezi ca Rus a fost evitat de rãțoiul tau la CE, din motive de prostologie evidente. Rus nu e pro****st de u21, e un baiat pe care Contra l-a bagat (fie si fortuit), in vreme ce Rațoi s-a cãcat pe el ca un antrenor din rsp moldoveneascã ce este. Ratoi s-a inchinat la Pascanu, un fotbalist de cãcat. Dar asta e alta discutie care nu mai are rost. O sa vina antrenor un fecalian care vã va satisface toate dorintele, de abia astept

  7. #154
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Contra a jucat cu Tamas, Grigore hai las-o ca macane.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #155
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuia sa joace cu Ghita si Nedelcearu, dar nu pot sa-i dau mintea mea lui Contra.

    Mai bine o lasi tu, eu am fost cel mai mare contestatar al lui Contra pe acest forum. Cand l-ati descoperit voi pe Contra, eu deja ma plictisisem de el. Raul care vine va fi mai mare decat cel de acum, insa pulimea trebuie hranitã, a devenit traditie in tara asta de *****.

  9. #156
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Pentru mine cel mai bun antrenor roman la ora actuala este Sumudica, el trebuie sa fie selectioner asta o spune un stelist.

    Sumudica iti castiga meciuri ca asta seara sau cel care va veni, eu nu iau in seama iesirile lui Sumudica ci ce poate ca antrenor si este singurul cu fler care il stiu eu.

    Nu privesc meciuri de ieri de azi, a gresit-o cu Andone insa nu este nimic pierdut, nationala este la mana ei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #157
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Iesirile sunt cele care-l faceau degustabil teribil pe Shumudik!
    Din pacate acu nu le mai are. L-au domesticit fecaliotii, vorba Capitanului.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #158
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Asa cum ma asteptam, am jucat pe contre acest meci. Din pacate, cum precizam si inainte de meci, nu avem atacanti. Singurele solutii pe care le mai vad pe postul de atacant in luna asta care a mai ramas sunt Iancu si Andrei Ivan. Daca nu confirma in urmatoarele saptamani forma buna, vom merge in continuare pe o rezerva de la locul 20 din liga a doua engleza, o alta rezerva de la Galatasaray cu veleitati de fundas advers, si un superstar de la Sud de Dunare, dintr-un campionat mai slab decat al nostru.
    Pe suedezi ii bati prin combinatii, un-doiuri, lucru pt care pe flancuri nu prea avem ce schimba, mai ales ca Bancu si Mitrita au mai jucat impreuna, la fel si Deac cu Manea. Eventual ar trebui bagat in ecuatia asta si Vatajelu, daca se doreste sa se joace cu Mitrita varf. L-as convoca si pe Budescu pt aceasta dubla.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  12. #159
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Mi-a cam pierit elanul dupa finalul meciului. Chiar daca prin minune ne calificam o sa ne facem de rusine atat ca rezultate cat si la joc.
    Suntem mai slabi decat credeam si asta vorbind in general nu numai de atacanti sau mijloc etc. Norvegia a fortat putin si a marcat imediat in cateva minute cate mai ramasesera acolo. Si nu din faza galactica ci dintr-o centrare clasica de pe dreapta, centrare telefonata pe care in mod normal apararea o respingea. Doar ca la noi Benzar in loc sa sara cu atacantul s-a trantit cersind fault apoi ceilalti doi centrali erau infipti ca jaloane. In fata nu aveam Messi, Ronaldo sau nu stiu ce atacanti din PL. Erau jucatori de valoare medie dar care au parut peste noi cu doua divizii.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #160
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Cine e Nistor asta de il tot plange lumea ?

  14. #161
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cine e Nistor asta de il tot plange lumea ?
    Mesut Ozil dupa 3 ani in Vaslui.

  15. #162
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Mesut Eyezil azi!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mi-a cam pierit elanul dupa finalul meciului. Chiar daca prin minune ne calificam o sa ne facem de rusine atat ca rezultate cat si la joc.
    Suntem mai slabi decat credeam si asta vorbind in general nu numai de atacanti sau mijloc etc.
    Pai daca n-a facut echipa cum am zis eu, a jucat aproape complet cu alta echipa!
    Eu am zis sa fie titulari Bordeanu, Hagi, Nistor, Cristea si Burca. El pwla. Acum va plati pt asta.
    De acord cu el am fost doar la Tatarusanu, Deac, Mitrita, Bancu, Benzar si Puscas.


    Si am gresit la Tatarusanu pe care vad ca iar il vede lumea ca pe salvator, cand colo a scapat 2 mingi din mana, iar a 2-a a mers la un norvegian, singur cu poarta goala in 11 metri doar ca ala n-a fost instare sa dea pe poarta! Si la Deac, la astia doi, atat.


    De juca Radu, parca-l vad ca scotea miraculos capu ala din minutu 91 de sub bara.
    Last edited by Johnny D; 16th October 2019 at 11:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #163
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mi-a cam pierit elanul dupa finalul meciului. Chiar daca prin minune ne calificam o sa ne facem de rusine atat ca rezultate cat si la joc.
    Suntem mai slabi decat credeam si asta vorbind in general nu numai de atacanti sau mijloc etc. Norvegia a fortat putin si a marcat imediat in cateva minute cate mai ramasesera acolo. Si nu din faza galactica ci dintr-o centrare clasica de pe dreapta, centrare telefonata pe care in mod normal apararea o respingea. Doar ca la noi Benzar in loc sa sara cu atacantul s-a trantit cersind fault apoi ceilalti doi centrali erau infipti ca jaloane. In fata nu aveam Messi, Ronaldo sau nu stiu ce atacanti din PL. Erau jucatori de valoare medie dar care au parut peste noi cu doua divizii.
    Cand la adus pe Contra stiam ca invata si el antrenorat, eu spun hai suportati'l pana in noiembrie.

    Hai sa tragem cateva concluzii pertinente

    -se putea juca cu un cuplu de fundasi centrali tanar vezi Rus-Nedelcearu inca de mult, aici chiar sunt de acord cu Burcea: Sapunaru-Ghita poate si mai buna

    -se poate juca cu Mitrita atat timp cat il pui sa faca ce stie, adica atacat oare nu ar fi pus probleme in Norvegia, in Suedia daca juca unde trebuie ?

    -Andone desi proaspat si fundasii epuizati nu era capabil sa ii depaseasca imi mentin parerea ca, Coman ar fi zburat in ultimele 20 de minute

    -Benzar are obiceiul asta inca de cand juca la Steaua, probabil Manea este solutia optima

    -Ianis Hagi nu a fost utilizat o secunda pe postul care conteaza doar in Norvegia 20 de minute

    Concluzie: observati cat conteaza sa joci pe postul tau?

    Intrebarea ramane, Contra si cine s-a mai perindat de ce nu tin cont de caracteristicile fiecarui jucator?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #164
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mi-a cam pierit elanul dupa finalul meciului. Chiar daca prin minune ne calificam o sa ne facem de rusine atat ca rezultate cat si la joc.
    Suntem mai slabi decat credeam si asta vorbind in general nu numai de atacanti sau mijloc etc. Norvegia a fortat putin si a marcat imediat in cateva minute cate mai ramasesera acolo. Si nu din faza galactica ci dintr-o centrare clasica de pe dreapta, centrare telefonata pe care in mod normal apararea o respingea. Doar ca la noi Benzar in loc sa sara cu atacantul s-a trantit cersind fault apoi ceilalti doi centrali erau infipti ca jaloane. In fata nu aveam Messi, Ronaldo sau nu stiu ce atacanti din PL. Erau jucatori de valoare medie dar care au parut peste noi cu doua divizii.
    Eu nu stiu ce e chiar asa tragic. Am intalnit o echipa care nu avea ce pierde, avand deja asigurat locul la baraj. Si daca ne-ar fi batut pe noi, tot de noi ar fi depins. Ideea e ca daca erau cu atatea clase peste noi, ne bateau de ne suna apa in cap. La ocazii de clare de gol am fost peste ei si am cedat de bunavoie posesia, mai ales in prima repriza. Una peste alta este un rezultat care ne tine in viata speranta de calificare. Urmeaza un meci cu Suedia in care nu ai alta varianta decat sa ataci si sa-ti arati adevarata valoare.
    Ca si o mica statistica la intalnirea de aseara, media de varsta a fost asemanatoare (26.36 vs. 26.27), valoarea de piata a primului 11 clar in favoarea Norvegiei ( 89.1M vs. 40.4M), iar valoarea loturilor tot in favoarea Norvegiei (132.5M vs 93.5M). Ca si un mic sumar, am jucat cu o echipa de aceasi varsta ca si noi, mai bine cotata ca si noi, mai in forma decat noi si cu un antrenor mult mai experimentat si am fost egalati in minutele de prelungire. Hai sa ne uitam si la partea plina a paharului.
    Mi-as dori sa nu facem parte din acelasi playoff cu ei, in eventualitatea in care ne vom califica pt playoffuri. Si in playoff, unde avem sanse foarte mari sa ajungem, vom fi incadrati cu Islanda, Israel, Bulgaria, la cum se vad lucrurile in celelalte grupe in momentul de fata. Singurul scenariu horror ar fi sa bata Kosovo in Cehia si apoi sa bata Anglia acasa.
    Last edited by ronaldinho; 16th October 2019 at 13:02.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  18. #165
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Una peste alta la final am calcat pe ... mamaliga si am picat in kur.
    Cand oare o sa aflam ca un meci trebuie jucat pana la final cu indarjire si nu cu pase laterale, ca nu trebuie sa incercam sa tinem de minge doar, MINGEA trebuie JUCATA .
    Poate la urmatoarele calificari pentru ... mondiale ???? Poate, cine stie ?
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  19. #166
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nimic surprinzator. Se pierdea o calificare si in 2003 cu Danemarca cand am luat gol in minutul 95.
    S-a dat atunci vina pe Urs Meier.

    Sa stea dracu acasa. De ce sa mai uzam jucatorii si vara la turnee finale?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #167
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nimic surprinzator. Se pierdea o calificare si in 2003 cu Danemarca cand am luat gol in minutul 95.
    S-a dat atunci vina pe Urs Meier.

    Sa stea dracu acasa. De ce sa mai uzam jucatorii si vara la turnee finale?
    Pai oricum ne-a facut Maier atunci.Sigur am pierdut si pe mana noastra dar golul lor a fost aiurea.

  21. #168
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Nu vad de ce va lamentati, in campania anterioara cu Daum calificarea era ratata cu multe etape, Contra atat poate el, asta este capacitatea lui de intelegere a fotbalului.

    Viitorul meci va fi pe muchie nu cred in Contra atat de mult totusi ai penultimul meci si esti la mana ta, daca o sa castigam trebuie sa se intample ceva extraordinar cum a fost cu Mitrita in mod normal cu jucatorii consacrati gen Stanciu, Keseru nici o sansa.
    Last edited by iulian_1976; 16th October 2019 at 15:02.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •