Page 122 of 132 FirstFirst ... 2272112120121122123124 ... LastLast
Results 2,542 to 2,562 of 2756

Thread: Cine a mai murit?

  1. #2542
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ce se mai duc in serie ...
    RIP
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2543
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Interesant, acesta este singurul thread pe care se scrie constant.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #2544
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Jean-Paul Belmondo
    RIP
    azi.jpg
    Last edited by delaparis; 7th September 2021 at 00:30.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #2545
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    In scurt timp am pierdut personalitati dragi, dovada ca si timpul nostru trece. A Bout de Souffle! RIP, Jean-Paul!
    Last edited by miril; 7th September 2021 at 16:40.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #2546
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mda, prea multi oameni de valoare s-au dus in cateva zile...trece vremea...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2547
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    a castigat cam tot ce se putea castiga in baschet, la nivel de club si la nationala, a fost ultimul antrenor al maretei nationalr jugoslave.
    Dusan Ivkovici!
    dumnezeu sa l odihneasca!

  7. #2548
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit Petrică Cercel, membru al generatiei de aur a manelelor. Sau, cum ar spune sociologul Gelu Duminica, s-a dus pe pulă. Contributia la infectarea societatii e una terifiantă. Nici macar 3 scoli ardelene nu mai pot opri țiganizarea acestui popor labil, ingălat si nenorocit.

  8. #2549
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    A murit Petrică Cercel, membru al generatiei de aur a manelelor. Sau, cum ar spune sociologul Gelu Duminica, s-a dus pe pulă. Contributia la infectarea societatii e una terifiantă. Nici macar 3 scoli ardelene nu mai pot opri țiganizarea acestui popor labil, ingălat si nenorocit.
    Plm, de parca le baga cineva cu japca in trompa lui Eustachio romanilor dansurile din buric.
    Elita politica, cea care de fapt a ruinat tara asta, nu are origini hinduse.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #2550
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Plm, de parca le baga cineva cu japca in trompa lui Eustachio romanilor dansurile din buric.
    Elita politica, cea care de fapt a ruinat tara asta, nu are origini hinduse.
    Pai chiar asa este, preferintele si modul de a gandi se schimba in timp cand ti se promoveaza continuu manele, bagaboante, smecheri, elite agramate si idioate si stiri interpretate prost, distorsionate convenabil sau pur si simplu in forma demente conspirative.
    Nu manelistii, bagaboantele, smecherii si altii asemenea sunt de vina, ci faptul ca media nu mai are profesionisti si ii promoveaza nepermis de mult si asta de ani de zile.
    Exemplu este si presa sportiva care a mutat interesul de la fotbal spre cancanul si lichelele din jurul sportului.

    Latinii spuneau ca repetitia e mama invataturii. E, la al nostru popor sunt repetate incontinuu tampenii si asta l-a facut sa invete anapoda.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2551
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Pai chiar asa este, preferintele si modul de a gandi se schimba in timp cand ti se promoveaza continuu manele, bagaboante, smecheri, elite agramate si idioate si stiri interpretate prost, distorsionate convenabil sau pur si simplu in forma demente conspirative.
    Nu manelistii, bagaboantele, smecherii si altii asemenea sunt de vina, ci faptul ca media nu mai are profesionisti si ii promoveaza nepermis de mult si asta de ani de zile.
    Exemplu este si presa sportiva care a mutat interesul de la fotbal spre cancanul si lichelele din jurul sportului.

    Latinii spuneau ca repetitia e mama invataturii. E, la al nostru popor sunt repetate incontinuu tampenii si asta l-a facut sa invete anapoda.

    Ai dreptate, dar partial: nici pe vremea mea nu se promovau in media Pink Floyd, Deep Purple sau Led Zeppelin, nici macar Phoenix. De power flower nici nu mai pomenesc. Dar cu toate acestea, dar cu toate acestea am stiut sa discern(em). Acum predomina inteligenta artificiala, ca sa nu spun direct pacostea prostiei
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  11. #2552
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am avut sansa sa fiu introdus in muzica de calitate de neuitatul Cornel Chiriac. Nu era nevoie sa fim in occidentul muzical, venea occidentul la noi, cei care-l ascultam cu evlavie pe Cornel. A mai fost si regretatul Florin Silviu Ursulescu. Dumnezeu sa-i odihneasca in ceruri!

    Amintiri, amintiri!

    https://www.youtube.com/watch?v=prvX...CKvuKI&index=2
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2553
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pana la urma, media promoveaza pentru ca se cere sau pt ca vrea sa impuna? Sau pt ca atata poate. Media, oamenii politici suntem tot noi, cred ca e un cerc vicios din care nu putem iesi Oricum, doar am consemnat ca s-a dus omul pe pulă, conform traditiei la rromani. Normal, cand dai coltul si esti persoana publica cineva iti va indexa contributia in societate. Si asta am facut: cancer. Nu am avansat procente, totusi.

  13. #2554
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Ai dreptate, dar partial: nici pe vremea mea nu se promovau in media Pink Floyd, Deep Purple sau Led Zeppelin, nici macar Phoenix. De power flower nici nu mai pomenesc. Dar cu toate acestea, dar cu toate acestea am stiut sa discern(em). Acum predomina inteligenta artificiala, ca sa nu spun direct pacostea prostiei
    corect in mare parte, dar pe atunci nu se promovau manele deloc, chiar si muzica lautareasca a incetat sa fie promovata in anii '80.
    Era doar multa muzica po****ra "contemporana" si muzica "usoara" care pana la un anumit punct (spre final de '70) era binishor aliniata la trendul din vest.
    In plus, in contextul comunist versurile nu puteau fi despre lovele, dusmani si smecherii dupa cum nici dansatoarele nu se putau manifesta precum fetele din cartierele rosii.
    Deci practic nu a fost atat vorba ca noi am decis, cat mai mult despre faptul ca ce era pe mainstream nu ne placea (desi mai incoace am reevaluat ceva cantareti si melodii) si am fost fortati sa gasim alternative in muzica vest de pe piata neagra.

    In general, mesajele din trecut erau diferite de cele de acum, tot ce era propaganda comunista era rejectat din start, si asta ne-a "ajutat" sa gasim lucruri mai bune. Iarasi important, a fi educat si a face studii superioare era o chestie pe atunci cand doar 10% din generatiile baby-boom isi gasea loc la o facultate. Flower-power si muzica rock avea ecou in cei ce nu acceptau saboanele comuniste.

    Asta a creat un nivel social de educatie cu mult peste media societatii romanesti de azi pentru care banul este singura valoare recunoscuta si care este indopata zi si noapte cu rahat de media. Pana si la categoria politicieni stateam paradoxal mai bine in comunism pentru ca desi nu erau modele sociale pentru nimeni erau mai corecti (ca altfel...) si erau cu mult mai putini decat acum.

    Altfel nu stiu ce am fi facut noi daca ne nasteam dupa '90. Pentru ca e foarte greu sa rezisti in contextul actual asaltat de modele gresite in timp ce modelele pozitive se cam limiteaza la familie (daca ai noroc).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #2555
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    A murit Frank Williams. Dumnezeu sa-l ierte!
    Last edited by JJ; 28th November 2021 at 23:38.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #2556
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #2557
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Cu profund regret, anunt moartea fulgeratoare a lui Ion Smecheru!
    Acesta a cazut la datorie ca urmare a unei come alcoolice.

    Youtube-ul o sa fie mai sarac fara el.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #2558
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit Momcilo Vukotic, o legenda la Partizan Beograd. L-am vazut antrenand Farul chiar si intr-un meci blatuit cu mizerabila echipa a fc fotbal clubului din Leordeni. S-a jucat pe chelia manoliu, pe o ceață numai buna de camuflat o asa magarie. Vukoticii s-au chinuit vreo 60 de minute sa ia gol, ceva absolut lamentabil. Toata echipa statea la mijlocul terenului, in vreme ce actuala fc surogat becaliot se opintea ca proasta. Nu asta era important la trecerea in nefiinta a marelui Momcilo, dar spre deosebire de cretinii care se informeaza de pe fleș ce face echipa lor noi ne uitam la meciuri si avem o gramada de amintiri Ei au **** mea, au fleșu' si bilele verzi ale lui Tatybaiev in gușă

    Si tre sa recunosc ca m-au impresionat cifrele astea. Domn'e, sa joci 800 de meciuri pt o echipa e ceva magic. Sa marchezi si 350 de goluri, da-le-n mortii ma-sii, unii nici cu poarta goala nu le dau. Acest Momcilo merita o reverență, a fost mare, mare de tot.

  18. #2559
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    A plecat dintre noi, la varsta de 81 ani, fostul jucator al Rapidului, Bebe Nasturescu... Era o incantare sa-l vezi jucand. RIP
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  19. #2560
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    A murit istoricul bolsevico-sec00rist Dan Berindei, cel care in nemernicia lui si-a turnat, printre altii, chiar si propriul fiu la securitate.
    Last edited by Duba; 29th December 2021 at 08:09.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #2561
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    A murit Victor Socaciu! Dumnezeu sa-l odihneasca!

  21. #2562
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Inca unul care a sarit lista de transplanturi renale la Cluj. Dar el pentru 2 rinichi.
    Fie-i tarana usoara!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •