View Poll Results: A fost rezultatul viciat ???

Voters
197. You may not vote on this poll
  • Trebuia eliminat Tames

    117 59.39%
  • Trebuia eliminat Thereau

    37 18.78%
  • Trebuiau eliminati amandoi

    20 10.15%
  • Nu trebuia nimeni eliminat

    23 11.68%
Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 295 to 315 of 319

Thread: Steaua macelarita de Miklos Nagy & Corpodean

  1. #295
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    metafora ?

    Vezi sa nu te ineci de atit ris ...

    Am explicat ieri .. citeste
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #296
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    metafora ?

    Vezi sa nu te ineci de atit ris ...

    Am explicat ieri .. citeste
    nu rad deloc

    e chiar o expresie impamantenita in limba romana chiar dak semantic nu prea este corecta

    n-am timp sa citesc tot ce scrii tu, fa-mi un rezumat si da-mi pe private

    indiferent ce ai raspuns, oricum ai calcat pe bec

    dinamo in UCL ??? sa fim seriosi ??? mai verosimil era polonia varsovia in UCL

    oricum dinamo avea sanse chiar si sa castige UCL bineinteles dak era arbitrata meci de meci de corpodean

    ai vazut cand n-a fost corpodean la centru ce s-a intamplat : 17 mentori tirana, hardjanfour, polonia varsovia, partizan belgrad, levski sofia, etc etc

    dak sapt trecuta m-a banat unul pt cuvantul "glina". Sa ma astept sa fiu banat pt raspunsul asta ironic ???
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #297
    senior luctoronto's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Toronto(On),Ca.
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danciuad View Post
    Grea boala asta a voastra ... lipsa voastra de cultura fotbalistica tre' sa fie lege pentru toti ... daca voi nu stiti ceva, daca nu ati vazut, daca nu v-au spyus taticii vostri, atunci acel ceva nu exista, nu a existat si nu va exista vreodata ... ce sa-i faci, fiecare cu limitele lui ...
    Scuze pentru greseala involuntara ... 85-86 am vrut sa scriu, intradevar.

    Gargara ciobanului si a aghiotantului sef dau roade ... inca un meci castigat cu ajutorul fluierului ... iar la Dinamo se anuleaza aiurea un gol si se valideaza al adversarilor, marcat in urma unui corner inexistent ...
    Comentariile sunt inutile.
    Imi cer scuze danciu adrian dar de cate ori scrii mi-e f. greu sa te urmaresc.My bad!
    Spui ca daca cineva nu a trait un eveniment acel eveniment nu exista?Sau daca nu ti-a povestit cineva ceva ,acel monemt ,nu exista?
    Sunt sigur ca ai o explicatie mai bune si eu sunt de vina ca nu inteleg.
    Explica-mi te rog!
    PS: "lipsa voastra de cultura fotbalistica tre' sa fie lege pentru toti "-???????
    Tradu-mi te rog si fraza asta.
    Un sfat prietenesc .Nu vorbi daca nu ai nimic de spus.
    Steaua, siempre contigo!

  4. #298
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luctoronto View Post
    .Nu vorbi daca nu ai nimic de spus.
    de fapt era "nu vorbi prostii dak n-ai nimic de spus" sisu&negrutzu
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  5. #299
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    SAMM'ule esti cam nervos ... linisteste-te

    Nu-mi citesti posturile dar vrei sa dialoghez cu tine

    Atunci nici eu nu mai stau sa-ti repet ce am scris.

    Ai fost banat ? Nu s-a observat ... Probabil ca ai meritat ...

    Succes in continuare tie pe forum si echipei tale in CL

    Oricum nu cadem de acord in legatura cu topicul asta ...

    CORPODEAN A AVUT ACOPERIRE LA REGULAMENT ... daca estimati ca Steaua e macelarita atunci inseamna ca regulamentul e facut in asa fel ca s-o macelareasca ...

    Bineinteles sunt rezervat la celelalte decizii pe care ar fi putut sa le ia cu mai multa severitate ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #300
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bineinteles sunt rezervat la celelalte decizii pe care ar fi putut sa le ia cu mai multa severitate ...
    te referi la eliminarea lui tames probabil

    nervos sunt rar, acum doar f revoltat de ce a reusit mafia din fotbal, sa incerce distrugerea celei mai galonate echipe din SE Europei, atentie conform UEFA

    pai nu s-a simtit pt ca un moderator mai corect mi l-a ridicat, vazand probabil abuzul facut, sa fii banat pt cuvantul "glina" mi se pare de rasul lumii
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  7. #301
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    In ultima etapa?

    Gaev trebuia eliminat pentru fault in situatie iminenta de gol. Daca Dinamo facuse toate cele trei schimbari ar fi avut probleme in ultimele minute.

    Vad ca se discuta mai ales despre eliminarea lui Thereau.
    Inainte de asta a fost faultul lui Tamas care trebuia eliminat. Corpodeaun a fost penibil si daca mai exista o umbra de indoiala si pentru cei ce n-au crezut s-a dat de gol. A dus mana la buzunar dar s-a razgandit cand a vazut ca e vorba despre un jucator care avea galben. Urmarea? Nu i-a mai dat cartonas.
    Deci, in loc sa jucam noi, Steaua, 11 contra 10 a fost invers.

    Exact la fel s-a intamplat si cu Rapid. Rada trebuie sa ia rosu si nu-l ia, Nesu trebuie sa ia rosu si il ia. Deci si aici trebuia sa jucam noi, Steaua, 11 contra 10.

    La Timisoara ni se anuleaza gol valabil.

    Degeaba este Steaua avantajata in meciurile cu Argesul, discutabil aici, sau cu Bistrita daca in meciurile cu principalele contracandidate suntem furati ca-n codru...




    Corect!!!


    sunt mici adaugiri de facut:

    Tamas a luat primul galben cam usor si probabil de aia arbitrul s-a gandit ca cumulat nu ar trbui sa fie rosu. totusi... trebuia ROSU

    Rada nu pare sa fi facut intentionat... si ma refer la faptul ca nu ar parea ca omu vrea sa il calce pe jucator. e o diferenta evidenta intre calcatura lu Rada, care de fapt il sterge pe jucatorul stelei si abia apoi calca gazonul, si cea alui Stanga pe capul dinamovistului. oricum ar fi... putea fi ROSU


    problemele mari or sa apara in draci de acu incolo. arbitrii or sa greseasca de o sa ii ia dracu, cu sau fara intentie, si or sa fie "impuscati". o sa fie un campionat foarte urat


    doamne-ajuta sa mergem bine in Europa

    fortza Dinamo Rapid Steaua (ordine alfabetica). HAI ROMANIA!!!
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  8. #302
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tedybear View Post
    ....


    fortza Dinamo Rapid Steaua (ordine alfabetica). HAI ROMANIA!!!
    Nu nu ... clasamentul la sfirsit de sezon ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #303
    senior luctoronto's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Toronto(On),Ca.
    Posts
    222
    Reputatie
    1

    Felicitari!

    "Suporterii giuleşteni au dovedit din nou solidaritate cu fanii stelişti care au trecut prin clipe de coşmar la partida Dinamo-Steaua.
    Rapidiştii au afişat mai multe bannere, reprezentānd ţinte pentru jandarmi şi au scandat: "Asasini, gabori asasini", "Libertate pentru suporteri" şi "Cea mai proastă meserie este la Jandarmerie".
    Fanii Rapidului nu s-au oprit aici, ei afişānd un banner negru, simplu, semn că microbiştii sunt solidari, indiferent de simpatii."- citat de pe rapidisti.ro
    Bravo!Multumim !
    Asteptam si alte galerii.
    Steaua, siempre contigo!

  10. #304
    senior mirung's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Solidaritatea suporterilor care lasa la o parte adversitatile pentru a face front comun impotriva abuzurilor comise de organele de represiune ale statului politienesc e superba si datatoare de sperante....
    ...e ingrozitor sa te gandesti ca lasi copilul la meci si poate fi impuscat de niste asasini analfabeti ce -si fac titlu de glorie din datul cu parul in cap....fiind platiti din banii nostrii...
    Lebedele sunt monumente ale naturii...[B]nu se mananca![/B]

  11. #305
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    MAi chiar nu poate fi nimeni obiectiv ??

    1) Da Corpodean a gresit in defavoarea stelei....

    2) Pe de alta parte greselile de arbitraj in campionatul asta au fost facute si in favoarea stelei . Vezi penalty neacordat Argesului , vezi penalty inexistent cu Bistrita etc

    3) Greseli de arbitraj au fost si vor fi tot timpul si atat timp cit se greseste si pro si contra stelei isteria asta cu furtul echipei simbol national nu face bine nimanui,...pare mai mult o dovada de neputinta. Chiar nu vede nimeni ca nu merge jocul cum trebuie de citeva etape incoace??

    URASK DINAMO dar nu pot sa nu recunosc ca la ora asta prin ce au jucat pina acum in campionat sint peste steaua...

    Au fost ei cei mai mari hoti din istoria fotbalistika a Romaniei dar anul asta sint sus pe merit.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  12. #306
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    In ultima etapa?

    Gaev trebuia eliminat pentru fault in situatie iminenta de gol. Daca Dinamo facuse toate cele trei schimbari ar fi avut probleme in ultimele minute.

    Vad ca se discuta mai ales despre eliminarea lui Thereau.
    Inainte de asta a fost faultul lui Tamas care trebuia eliminat. Corpodeaun a fost penibil si daca mai exista o umbra de indoiala si pentru cei ce n-au crezut s-a dat de gol. A dus mana la buzunar dar s-a razgandit cand a vazut ca e vorba despre un jucator care avea galben. Urmarea? Nu i-a mai dat cartonas.
    Deci, in loc sa jucam noi, Steaua, 11 contra 10 a fost invers.

    Exact la fel s-a intamplat si cu Rapid. Rada trebuie sa ia rosu si nu-l ia, Nesu trebuie sa ia rosu si il ia. Deci si aici trebuia sa jucam noi, Steaua, 11 contra 10.

    La Timisoara ni se anuleaza gol valabil.

    Degeaba este Steaua avantajata in meciurile cu Argesul, discutabil aici, sau cu Bistrita daca in meciurile cu principalele contracandidate suntem furati ca-n codru...
    MDa...Si cu Rapid ati fost furati ca in codru ??? Hai ca esti penibil...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  13. #307
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    s-au calmat acum dupa meciul cu bistrita

  14. #308
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    MDa...Si cu Rapid ati fost furati ca in codru ??? Hai ca esti penibil...
    Penibil esti tu.

    Rada trebuia eliminat. La aproape oricare alt jucator putea exista prezumtia de nevinovatie numai la Rada nu. Daca Rada ar fi fost eliminat Steaua ar fi jucat 11 contra 10 si evolutia ulterioara a meciului ar fi fost diferita.

    Ca sa intelegi chestia de mai sus este nevoie de un QI de 80, nu de mai mult.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  15. #309
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu nu ... clasamentul la sfirsit de sezon ...

    Bey, SAMM, acum inteleg de ce a facut asta pe interesantul cu mine, e caine.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  16. #310
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Rada trebuia eliminat. La aproape oricare alt jucator putea exista prezumtia de nevinovatie numai la Rada nu. Daca Rada ar fi fost eliminat Steaua ar fi jucat 11 contra 10 si evolutia ulterioara a meciului ar fi fost diferita.
    Inainte de faza cu Rada (cand trebuia intr-adevar eliminat), a fost hentul in careu al lui Goian si al doilea galben pt. Lovin.
    Cu un penalty si un jucator eliminat, altfel ar fi fost nu?

    Dar voi vedeti numai ce va convine.

  17. #311
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Vezi ca eu sunt "chior" si tu nu vezi bine.
    Faza cu Rada a fost inainte de cele in care au fost implicati Goian si Lovin.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  18. #312
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luctoronto View Post
    "Suporterii giuleşteni au dovedit din nou solidaritate cu fanii stelişti care au trecut prin clipe de coşmar la partida Dinamo-Steaua.
    Rapidiştii au afişat mai multe bannere, reprezentānd ţinte pentru jandarmi şi au scandat: "Asasini, gabori asasini", "Libertate pentru suporteri" şi "Cea mai proastă meserie este la Jandarmerie".
    Fanii Rapidului nu s-au oprit aici, ei afişānd un banner negru, simplu, semn că microbiştii sunt solidari, indiferent de simpatii."- citat de pe rapidisti.ro
    Bravo!Multumim !
    Asteptam si alte galerii.
    si noi am facut la fel in meciul cu ARGES, pt suporterii stelisti
    eu personal am fost in galeria dinamovista la meciurile dinamo-steaua si arges-dinamo, si nu mi-a placut deloc sa vad galeria stelista fiind batuta ca pe fasole (varul meu primar a fost printre ei, iar eu eram in galeria cainilor)
    deci cand te referi la alte galerii fiind de partea suporterilor batuti, sper ca suntem si noi inclusi....eu personal nu uit cand aveam suporterii dinamovisti in puscarie in bulgaria, cum au venit si alte galerii in stefan cel mare de partea noastra ca semn de solidaritate
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  19. #313
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1

    IQ??? Tu ??

    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Penibil esti tu.

    Rada trebuia eliminat. La aproape oricare alt jucator putea exista prezumtia de nevinovatie numai la Rada nu. Daca Rada ar fi fost eliminat Steaua ar fi jucat 11 contra 10 si evolutia ulterioara a meciului ar fi fost diferita.

    Ca sa intelegi chestia de mai sus este nevoie de un QI de 80, nu de mai mult.
    Nu am cum sa intru in discutii contradictorii cu unul care poate sa posteze asa ceva: ""CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc. ""

    Esti ca si ungurii care sint convinsi ca ei au fost inaintea dacilor in Transilvania.

    Apropo de IQ nu cred ca poti sa ridici mingea la fileu tea-m urmarit in postari. Esti departe ....
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  20. #314
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Nu am fost deloc inteles. Fanatismul la romani este foarte prost inteles. Una este sa iti iubesti echipa si alta este sa desfintezi cu orice pret rivalele (fara sa vreau imi aduc aminte de chioru care vede in Rapid o echipa bolsevica uitind deliberat cum a aparut steaua in fotbalul romanesc) . Chiar daca nu sint nici pe departe un suporter al stelei sau ai lui dinamo nu pot sa nu recunosc ca in 90 dinamo a avut o super echipa la fel ca si steaua in 86. Dar asta nu poate sa ma faca sa uit ca a juca cu Kuusysi Lahti , Honved , Anderlecht , Galatasaray nu e acelasi lucru cu a juca cu Milan. Si daca Dinamo - Hamburg 3-0 a fost un rezultat imens pentru fotbalul romanesc hai sa uitam ca totusi au fost destule cazuri in care ministerul @ Co au facut sa ajunga citeva tiltluri in Stefan cel Mare.
    Vad stelisti care ignora faptul ca Rapid a eliminat anul trecut echipe ca si Hamburg , Hertha sau Feyernoord, rapidisti care uita ca Valencia a fost eliminata in Ghencea sau stelisti care nu vad adevarat valoare a unii Dinamo - Tska Moscova 1-0 ( sau Dinamo - Everton 5-1).
    Ne procupa prea mult ce se intimpla cu altii. Rapidisti anul trecut au facut un circ enorm la Petrosani uitind ca pentru a cistiga campionatul trebuia sa bata ei si apoi sa piarda puncte steaua. Oi avea eu un Iq sub 80 dar am 25 de ani de cind vad fotbal si pot spune ca am momente in care sint obiectiv. Putin echilibru n-ar strica. Ca altfel ne echilibreaza din cind in cind O echipa ca Olympique Lyon sau Polonia VArsovia...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  21. #315
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Ba chiar de QI e vorba, oltene.

    1.Daca Rada e eliminat joaca Steaua 11 contra 10?
    2.Daca Rapid/CFR Bucuresti face propaganda pe stadioane pentru comunisti in toamna lui 1946 intr-un moment in care Steaua nu se infiintase pot spune cu mana pe inima ca ei sunt primul club bolsevic din Romania?
    3.Daca exista o directiva KOMINTERN in februarie 1923 care cere comunistilor din lumea intreaga sa infiinteze cluburi sportive care sa lupte prin sport impotriva burgheziei si daca, coincidenta sau nu, in acelasi an se infiinteaza cluburi ale sindicatelor ceferiste (citeste muncitori la calea ferata) prin toata Europa pot sa trag concluzia ca actuala Rapid e una dintre ele? Mai ales ca exista unul, Geza Ginzer, bolsevic ungur, care este considerat unul dintre cei ce au fondat acest club?

    ps. oltene, eu sunt satul de voi, de olteni dar nu numai, va stiu lipsa de logica si de buna credinta, nu-ti voi mai raspunde. De altfel nu m-ar mira daca nu te-as fi cunoscut si sub alt nick, aveti obiceiul sa-l schimbati ca pe chiloti, chiar mai des unii dintre voi.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •