Page 18 of 44 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 358 to 378 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #358
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Da, echipa joaca, pacat ca nu marcheaza pe masura ocaziilor. Cu mai mult antrenament la fazele de poarta cred ca s-ar putea corecta si problema asta si intrarea in playoff ar fi posibila. Si ca intotdeauna, e nevoie si de un dram de noroc.

    Nu mi-e clar insa sistemul de desfasurare playoff / playout din Liga a 2a: e la fel ca in Liga 1, se injumatatesc punctele dupa sezonul regulat?
    Raman punctele din sezonul regulat si apoi se joaca tur-retur.
    Am vazut si eu ultimele 20 de minute aseara, tratau ocaziile de fotbal la fel cum joc eu pe sintetic cu prietenii totusi e interesant Burca, la ce material are se vede totusi putin diferit jocul

  2. #359
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din pacate, acest absolvent de Iohan Craif, nume etalon pentru un atacant de clasa mondiala, exact pe postul asta a dat rateurile cele mai mari din mercato. Jucatori ca Pop si Buhaescu sunt o rusine, doua mizerii, doua nulitati. Pop ala a dat cateva goluri de portar care au innebunit feisbucul, uitasera baietii cele 6 ocazii singur cu portarul de care si-a batut pola, cu tska. Iata ca antrenorul poate face un desen interesant si cu nulitati, dar e neputincios daca tu ai glezne de balerina, basca innodate cu nojitele cu care s-a spanzurat Crisan, si sutezi la poarta de parca dai de pomana. N-ai un pic de viziune, Pop 28 de ani, Buhaescu 125, ce **** mea sa iti mai spuna Burca ce sa faci in careu, cand tu maine-poimaine iti pui ghetele in cui? O idee era sa le povesteasca despre Mendoza, atacantul care a rupt plasa la Bruges. O fi fost ea roasa de soareci intr-o dimineata flamanda umeda, dar avea ala un sut, te facea strecuratoare cand se lipea cotofana de bombeu.

    Quote Originally Posted by cip View Post
    Lasati chestiile slabe si mai scrieti pe cafenea,ca am ramas in pana de idei de cand sunteti neinvinsi...
    Cu puciul impotriva leoaicei cum mai stati?
    Cred ca mai degraba il dau aia jos pe Putin,decat voi pe Leo...
    Ba, ce fitile arunci, Cipane, n-ai stat degeaba cu timpanul pe cafeneaua ministerului de interne
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  3. #360
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Unde mai pui ca am facut armata si la genisti,cu petlita neagra si toate rahaturile aferente...
    Bine,mai mult am sapat decat sa umblu cu fitile dar orisicat
    Da da,am mai completat cate ceva si de la voi,mai ales in materie de fumigene si camuflaje,dar trebuie sa recunosti si tu ca asta micu de langa Talmaciu e cel mai bun pasator pe care l-ati avut in ultima vreme...cred ca nici Muce cand le punea pe tava Mopsului nu centra asa de bine...
    granita la Orsova!

  4. #361
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Lasati chestiile slabe si mai scrieti pe cafenea,ca am ramas in pana de idei de cand sunteti neinvinsi...
    Cu puciul impotriva leoaicei cum mai stati?
    Cred ca mai degraba il dau aia jos pe Putin,decat voi pe Leo...
    Eu sunt cu Leo si nu vad care e problema. La cafeneaua noastra e bine, da' vezi de curata paienjenii aia de pe suporter Timisoara ca pare ca ultimii combatanti au cazut rapusi de covid in 2020.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea
    N-ai un pic de viziune, Pop 28 de ani, Buhaescu 125, ce **** mea sa iti mai spuna Burca ce sa faci in careu, cand tu maine-poimaine iti pui ghetele in cui?
    Ca cam asa e, dar deocamdata nu prea sunt solutii in lot, e greu sa atragi acum atacanti interesanti si e cam tarziu pentru noi experimente. Poate ca Burca ar trebui sa-i puna la antrenament suplimentar pe astia doi ca sa nimereasca poarta mai des. Pe de alta parte cele mai multe ocazii ratate aseara au fost ale lui Ghezali. Adica ar trebui toti sa mai exerseze tirul la poarta ca golurile nu mai sunt de mult subiect exclusiv pentru atacanti. Insa Burca a scos echipa decenta din materialul avut, jocul se leaga, se vede mana antrenorului.

    Raman punctele din sezonul regulat si apoi se joaca tur-retur.
    Ciudat sa ai doua sisteme diferite in cele doua ligi. Dar chiar si asa, daca Dinamo prinde playofful atunci poate spera la baraj.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #362
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E un sistem cretin, scos din putzul gandirii tot de baietii care taxeaza cu sute de mii acest know-how de senzatie care e si formatul cupei. Avem acum cu Dumbravita, o echipa care ia goluri, dar si da, dar nu asa multe-multe, ca mai multe ia. Deci, vad un 5-2, hattrick Alex Pop. Si iar se va spune ca baiatul asta are valoare, dar ii lipseste putina incredere

    Cipanu n-a mai fost pe suporter Poli de la meciul cu Atletico, din anii 90, cand echipa fanion a Banatului a eliminat rojiblancosii lui Paolo Futre si Jesus Gyl y Gyl, acel Jabba al Madridului. Sa ne amintim echipa Politehnicii din acele vremuri, ca merita Varga Costica, fost si pe la noi, la Dinamo, daca va mai amintiti, de ex, meciul cu Levski. Cand si-a dat Mironas autogol, baga-mi-as pla in gura lui Dar prezent si la meciul Timisoara - Real, cand s-a reusit un 1-1 in capitala rulmentilor.

    1. Dumitru Jipa (portar)
    2. Constantin Varga
    3. Gheorghe Adrian Crãciun
    4. Adrian Stoicov
    5. Adrian Petru Bungãu
    6. Petru Andreas
    7. Cristian China
    8. Sorin Vlaicu
    9. Cãlin Rosenblum
    10. Ion Timofte
    11. Octavian Popescu

    Mai pe scurt, Cipanu a fost rapus de rezultatele echipei insa va irumpe cu acel mare Poli care s-a configurat intotdeauna la Timisoara, dupa anii 90.

    LE. A, si eu votez tot cu Leo al carei mandat pe catzelarie l-a depasit de mult pe al lui Alex Ferguson la Manchester, in longevitate si performanta.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 4th November 2022 at 15:02.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  6. #363
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Eu sunt cu Leo si nu vad care e problema.
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    LE. A, si eu votez tot cu Leo

    Nah Clausica,cred ca asta in limbajul vostru se traduce prin vot de blam...
    Eu in locul tau m-as uita mereu in spate,ca nu se stie...
    Sama mai ales la tovarasul Uti,ca am auzit ca el cum ti prindi cum ti...
    granita la Orsova!

  7. #364
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    O faci sa sune de parca acum conteaza cine voteaza important e cine numara voturile

    Nici chiar Sir Alex nu a ramas pe viata boss la Man United, a ajuns un fel de Jackie de Anglia...doar ca el are un singur United de consiliat

  8. #365
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Rapidisti cu antrenor dinamovist si dinamovisti cu antrenor rapidist. Heh.
    Nu stim sa ne antrenam noi pe noi decat unii pe altii.


    Si eu votez tot cu Leo! Nimeni nu m-a mai pus la respect atat de des si eficient!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #366
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    O faci sa sune de parca acum conteaza cine voteaza important e cine numara voturile
    Eu le numar

    Si aici o fac "sovietic".
    E ca in cazul lui Putin. Daca e dat jos pericolul e sa vina altul mai rau si sa avem razboi mondial.
    Ia sa zicem ca vine Johnny in locul lui Leo. Ce parere aveti?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #367
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Greu cu Mioveniu pana la urma, nici un meci nu seamana cu altul, Ciorbicule.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #368
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Johnny a adormit pe thd asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #369
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0


    Ma uit la film si nu eram atent unde eram, ma uit doar la scor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #370
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ...Si eu votez tot cu Leo! Nimeni nu m-a mai pus la respect atat de des si eficient!
    cand spunea Hingherul ca ai limba aspra si boborul OLS, nu...si nu!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    ...Ia sa zicem ca vine Johnny in locul lui Leo. Ce parere aveti?
    m'

    a

    i

    t

    z

    a

  14. #371
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Otelul pierde si la Slobozia echipa are ceva probleme fizice as spune, fara sa fiu sigur nu am urmarit un meci cap coada.

    Chiar daca ar promova in Liga1 ar avea probleme cu banii, clubul este constituit tip socios astfel ca nu iese nimic politic primariei, din privat doar sponsorizari nu pot prelua clubul.
    Asa ca deziderat o echipa ambitioasa ce vine din Liga3 ar fi bine sa promoveze in...Liga1.
    Sa le uram...succes

    Ripensia este un club cu foarte multi sponsori totusi mici, nu pot accede inca in Liga 1, in timp pe corecte cred ca o sa ajunga la un buget ok gratie puterii economice din zona.
    Cat este neamtu la primarie slabe sanse pentru Poli sa se dopeze cu ceva verzisori politici...
    Last edited by iulian_1976; 5th November 2022 at 17:23.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #372
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ce-a patit Dario? A mancat ceva stricat?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #373
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Ripensia Timisoara-Poli Timisoara 1:0

    Politicul a fost invins intr-o batalie sau cum

    ...daca doriti sa comentati
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #374
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Otelul pierde si la Slobozia echipa are ceva probleme fizice as spune, fara sa fiu sigur nu am urmarit un meci cap coada.


    Sa le uram...succes

    D
    Lasa ca le urez eu! Si ii urmaresc cu deosebita atentie! APELUL meu deja isi arata roadele,azi sunt pe loc de playout si dezastrul abia incepe! Nenorocitii astia au crezut ca pot pacali lumea din nou?

  18. #375
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Iar scuipi pe masinile de la Arabesque cu numar de Galati, dar ale caror soferi sunt consateni de-ai tai?


    In alta ordine de idei, am fost pe pozitie de lider pentru ca a fost o serie de meciuri cu echipe slabe, gen Poli si Dinamo, plus ca probabil s-au speriat ca n-avem bani sa rezistam in liga 1.
    Unde mai pui ca Dorinel n-a scos rezultate din primul sezon, dupa cum imi mai amintesc.
    Un pic de rabdare.
    Plus ca o parte din buget e de la noi si restul de la sponsori, nu de la Primarie sau patron care n-are unde spala banii.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  19. #376
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Nu-i tarziu,cereti-va scuze!

  20. #377
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Bine, imi pare rau ca l-ati crezut pe Jabba ca nu-si spala banii cu voi. Am simtit-o si noi pe pielea noastra cu umflatul ala nenorocit de Adamescu.
    Inca mai sper sa plateasca Narcis Raducan in locul lui, pentru c-a incasat bani pentru a ne duce cu zaharelul si a aprobat toate actele nemernicul.
    Dar si la voi semnele au fost clare cand n-a platit acei nenorociti de 500.000 euro.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #378
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Urmeaza meciul cu Dumbravita. Castigam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •