Page 17 of 86 FirstFirst ... 715161718192767 ... LastLast
Results 337 to 357 of 1786

Thread: NBA Playoffs 2007

  1. #337
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    am totusi o viata de trait pt a mi-o pierde pe dn maharaja_bell...distractie placuta...

  2. #338
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raja_bell View Post
    lol! este ca si pe asta tot de pe mirc o ai? ca si baschetul ...



    nu ai pranzit ca lumea si ai simtit nevoie sa te bagi in seama? hai, fantana ...



    juniorule, nu stiu despre cine vorbeai, dar iti recomand sa folosesti numai cuvinte al caror sens il intelegi. nu de alta, dar altfel risti sa te accidentezi ...
    ce boala am pe toti puscariasii care se baga aiurea-n tramvai, cand de fapt nu au nimic de spus ...



    intr-adevar, o logica de fier! cica da, steve nash e candidatul care merita cel mai mult sa primeasca un premiu, dar acesta nu i se va acorda, tinand cont ca un anumit alt jucator nu l-a castigat de 3 ori la rand! hihihih!
    bine tata...ne-ai aratat tu noua...ce indiferenti imi io pe terminatii ca tine, rataciti de la sectiunea fotbal, si care incearca sa demonstreze ca nu stiu doar manele si marci de seminte

  3. #339
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Nash merita MVP-ul.
    Pe vremea lui Jordan basketul era la un nivel mult mai inalt decat in ziua de azi, deci nu se pune vorba ca Nash e mai bun ca Jordan chiar daca ar castiga al 3-lea MVP consecutiv.
    Daca juca in perioada lui Jordan, poate Nash nu castiga nici macar un MVP.

    E pacat insa sa nu-i acorzi insa lui Nash ceea ce merita, dar e clar ca multi vor lua in calcul faptul ca Jordan nu a luat 3 la rand.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  4. #340
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Okay first off, terminati dreaq cu mesajele personale. Mergeti pe privat daca aveti ceva de impartiti, n-o faceti aici.

    Now, parerea mea despre Playoff. Eu unul sunt fan Dwyane Wade & Miami Heat si recunosc, sunt foarte dezamagit de prestatia lor in acest sezon. Dar pe de alta parte m-am indragostit de ceva vreme de Golden State Warriors. Baron Davis este un jucator minunat, probabil unul dintre cei mai buni Guards din NBA in acest moment. Golden State are mari sanse sa ajunga in Western Conference Finals. Daca elimina pe Dallas (scenariu din ce in ce mai probabil, daca pierd acasa la Dallas, in meciul 6 joaca acasa), joaca in semifinala cu castigatoarea dintre Rockets si Jazz. Si parerea mea sincera este ca nici una dintre ele nu au sanse impotriva celor de la Warriors. Ambele echipe se bazeaza in primul rand pe cate un jucator. Rockets pe McGrady (+ Yao Ming), iar Jazz pe Carlos Boozer (+ Deron Williams). In schimb, Warriors au o echipa in adevaratul sens al cuvantului. Au facut o miscare inspirata prin acel multi-trade cu Pacers. Indiana a scazut enorm prin plecarea acelor jucatori (n-am inteles de ce l-au dat pe Harrington, avea 20+ puncte pe meci), iar Warriors au crescut enorm. Am vazut toate meciurile dintre Warriors si Dallas, acuma astept sa-mi vina si meciul 4 si pot spune ca arata ca o echipa adevarata. Viteza, 3 point shooters, rebounders (daca in meciul 3, Baron Davis avea la pauza 10 recuperari, asta spune ceva), etc. Dallas pe de alta parte e in cadere libera, singurul jucator care imi place de acolo este Josh Howard, un Forward complet. De la 3 pointers, la recuperari, la patrunderi, poate face orice. El este numarul unu la Dallas momentan.

    Alta echipa care m-a impresionat este Phoenix Suns, dar, nu ma asteptam la altceva de la ei. Nash este intr-o forma de zile mari (am vazut live meciul de aseara si pot spune clar, Nash este MVP), Amare Stoudamire la fel, Leandro Barbosa devine cu incetul unul dintre preferatii mei, Shawn Marion este el insusi si Raja Bell se descurca minunat. Au o echipa bine sudata, o echipa unita care poate face fata oricand, oricarei echipe din NBA.


    In Est, lucrurile nu stau la fel de bine. Dintre toate echipele, doar Chicago Bulls m-au impresionat prin jocul lor simplu, dar extrem de eficient. Pe Ben Gordon il urmaresc din primul lui an, e un jucator mare, Hinrich are rolul lui Nash (si pot spune ca se descurca minunat), Luol Deng este constant meci de meci, iar Ben Wallace a adus acel plus de experienta in echipa. E o echipa tanara, nu spun nu, dar o echipa care poate face fata oricui in NBA. Mi-e doar sa nu clacheze in momente grele datorita lipsei de experienta. Totusi, au dovedit in meciurile cu Miami ca vor avea un cuvant greu de spus...

    Detroit nu mai este ce a fost. Este in continuare o echipa foarte unita, o echipa care joaca in acelasi format de ani intregi (- Ben Wallace + Chris Webber), o echipa care are experienta. Va ajunge in Finala, cred cel putin, dar va avea un traseu greu, prima data cu Bulls, dupa care va intalni mai mult ca sigur pe Clevland Cavaliers (New Jersey Nets nu vor ajunge in Finala Conferintei, nu cred ce putin ca vor trece de LeBron & Compania)...Daca trec de Bulls, ajung in finala, sunt sigur de asta...Dar le va fi greu cu Bulls...


    Din ce am scris, reiese clar ca o echipa din Vest va castiga trofeul anul acesta si sunt in stare sa-mi pariez...calculatorul pe asta Dar este totusi vorba de NBA si niciodata nimic nu e sigur in NBA (daca-mi spunea cineva ca Miami va fi eliminata cu 4-0 in primul tur, le radeam in fata)...Eu unul sper ca Golden State sa castige, dar e greu...Daca nu, Phoenix Suns, e cea mai in forma echipa a momentului...
    Retards...Retards everywhere...

  5. #341
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Okay first off, terminati dreaq cu mesajele personale. Mergeti pe privat daca aveti ceva de impartiti, n-o faceti aici.
    man...vezi-ti de wrestlingu' tau fake si de cacao si lasa-ne pe noi ca ne descurcam

  6. #342
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    eram SIGUR ca se va lua cineva de omu asta.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  7. #343
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    just_me, mai maturizeaza-te baiete...Cand vrei sa inveti NBA, spune-mi...Pana una alta nu-mi insulta inteligenta si taci din gura. Doar cand vorbesti se simte prostia in aer. Ce legatura are Wrestling-ul cu NBA-ul, n-am idee. Dar pana una alta, la NBA iti dau cand doresti lectii. Imi place, din tot mesajul ala lung, doar de aia s-a legat...Spune foarte multe despre..."inteligenta" ta...Keep up the good work boy, o sa ajungi departe...
    Retards...Retards everywhere...

  8. #344
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Mike era buna intentia ta initiala de off-personals... acu insa ai intrat si tu in hora calcandu'ti indemnul la peaceful talks !

  9. #345
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    just_me, mai maturizeaza-te baiete...Cand vrei sa inveti NBA, spune-mi...Pana una alta nu-mi insulta inteligenta si taci din gura. Doar cand vorbesti se simte prostia in aer. Ce legatura are Wrestling-ul cu NBA-ul, n-am idee. Dar pana una alta, la NBA iti dau cand doresti lectii. Imi place, din tot mesajul ala lung, doar de aia s-a legat...Spune foarte multe despre..."inteligenta" ta...Keep up the good work boy, o sa ajungi departe...

    omule esti incredibil...te pomenesti ca imi dai lectii si la baschet...probabil ca nu am nicio sansa la 1 la 1 cu tine nu?
    bai sting lover io nu ti-am insultat inteligenta si atata timp cat nu ma cunosti ar trebui sa ai bunul simt sa nu jignesti...nu te-am facut prost in niciun fel asa ca daca vrei sa demonstrezi ceva prezinta-te ce ceva concret, nu ca imi dai lectii la citit statistici si pagini de net...penibilule

  10. #346
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    calmeaza-te prietene, just_me este un troll, ca si mine. de fapt, toti astia care suntem pe forum din ultimii 2-3 ani suntem toti niste trolli, niste hateri, niste elitisti. am fost acuzati chiar de a fi o societate inchisa care nu accepta parerile altora si ii iau imediat la misto. asa ca nu te supara.

    apropo, de ce ti-ai schimbat Custom User Name-ul care era legat de wrestling in ceva legat de baschet imediat dupa ce s-a luat just_me de tine?
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  11. #347
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Raptoreeee unde esti ? ^^

  12. #348
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Mike era buna intentia ta initiala de off-personals... acu insa ai intrat si tu in hora calcandu'ti indemnul la peaceful talks !
    pai da...buna intentia..doar ca si daca erau personale, nu contineau jigniri(cel putin ale mele) poate doar ironii deloc subtile
    chestia e ca omu' asta se jigneste singur cand zice "sting rules...nuff said"

  13. #349
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxsius View Post
    am fost acuzati chiar de a fi o societate inchisa care nu accepta parerile altora si ii iau imediat la misto. asa ca nu te supara.
    la kestia asta subscriu si eu. E adevarat.

  14. #350
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Manus, n'am inteles.. te simti inchis in societate sau printre outsiderii persecutati ?

  15. #351
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxsius View Post
    calmeaza-te prietene, just_me este un troll, ca si mine. de fapt, toti astia care suntem pe forum din ultimii 2-3 ani suntem toti niste trolli, niste hateri, niste elitisti. am fost acuzati chiar de a fi o societate inchisa care nu accepta parerile altora si ii iau imediat la misto. asa ca nu te supara.

    apropo, de ce ti-ai schimbat Custom User Name-ul care era legat de wrestling in ceva legat de baschet imediat dupa ce s-a luat just_me de tine?

    io acum am vazut ce a facut asta
    a dat cu mucii in fasole si dupa ce l-am vazut io i-a scos repede si a inceput sa manance ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic

    cat despre aia cu hater...nu's sigur
    sunt oameni care spun chestii pertinente aici, chiar daca au pareri contradictorii mai tot timpul...io nu fac decat sa citesc
    da' cand vine cate un cunoscatoru' din miez ca asta si cu rajkapur ala si dau din ei banalitati si chestii pe care le stiu toti sau se autoproclama mai isteti decat altii pe care nici macar nu ii cunosc, ma enervez, da' numai asa un pic
    de parca e vreo mare smecherie ca sunt ei fani suns, sau spurs sau poli timisoara, si noua ar trebui sa ne pese
    si asta, mike, acu e fan gsw ce sa-ti spun

  16. #352
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Manus, n'am inteles.. te simti inchis in societate sau printre outsiderii persecutati ?
    e ca si cum l-ai intreba "esti sau nu fan wash?" si el ar zice "da"

  17. #353
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Wow, incepi sa ma impresionezi baiete...Sincer...Si tu cum nu ma insulti desteptule? Crezi ca daca urmaresc Wrestling (care fie vorba intre noi, nu intru in discutii despre asta ca n-ai habar cu ce se mananca wrestling-ul) sunt cu un grad de inteligenta sub tine? Crezi ca n-am habar de baschet? Omule, urmaresc NBA de cand ma stiu deci n-avea tu grija, stiu despre ce vorbesti. Poate la baschet 1 la 1 nu te bat (not like i give a damn, but anyway) dar nu inteleg cu ce ocazie ti s-a sculat tie sa te legi de unul dintre lucrurile care le urmaresc? Ai fost maltratat in copilarie? Ai probleme? Daca nu, stai dracului pe scaunul tau si nu te lega de toti...Daca tie ti se pare normal haos-ul care este in acest thread, cu toate atacurile la persoana, n-am ce spune...Pana una alta, maturizeaza-te...Si cand te vei maturiza, prezinta-te sa avem o discutie normala, nu o discutie de genul "du-te de aici cu wrestling-ul tau de cacao"...As i said, spune multe despre caracterul tau...

    Jaymz, stiu si imi pare sincer rau ca ati asistat la asta, dar nu suport oamenii care trebuie sa se lege de orice, doar ca sa demonstreze cat de destepti sunt. Detest faptul ca dupa ce scriu mult, se trezeste unul sa se lege de o chestie din postul meu...N-au ce face unii oameni, ce mai...Astia sunt ei...
    Retards...Retards everywhere...

  18. #354
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    A si P.S., am schimbat faza cu Sting fiindca era veche, daca observi, tot am ceva legat de wrestling in "Echipa Favorita"...Cat despre Custom Name, mi l-am schimbat dupa ce am scris tot postul ala lung, in care daca ati observat, am laudat Golden State, o echipa pe care o admir...Grow up!
    Retards...Retards everywhere...

  19. #355
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    da-mi quote la jignirea care ai vazut-o tu in primul post...sa vedem care e ala cu mania persecutiei
    si da...wrestlingu' concureaza cu nietzche, e atat de filozofic incat nu ma duce sa pricep o iota...multumesc ca mi-ai deschis ochii
    iar de chestia cu inteligenta...putin mi se rupe cat esti de inteligent, oricum nu am facut afirmatii gen "se simte prostia in aer" pt ca orice parere as putea sa-mi formez io despre tine se bazeaza pe premise necesare, dar nu si suficiente...asa ca nu ma bag sa te fac prost sau destept cand nici nu te cunosc..si din elementar bun simt ai putea sa faci la fel
    si faptul ca urmaresti nba ce ar trebui sa demonstreze?

  20. #356
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    A si P.S., am schimbat faza cu Sting fiindca era veche, daca observi, tot am ceva legat de wrestling in "Echipa Favorita"...Cat despre Custom Name, mi l-am schimbat dupa ce am scris tot postul ala lung, in care daca ati observat, am laudat Golden State, o echipa pe care o admir...Grow up!
    ok...fuck off

  21. #357
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    Manus, n'am inteles.. te simti inchis in societate sau printre outsiderii persecutati ?
    nu-sh daca ai observat...dar la fiecare nou user de pe aici (si ti s-a intamplat si tie la inceputuri daca iti aduci aminte bine) apar cativa din "inalta societate" NBA-listica a OLS care fac misto de cei noi veniti. Si asta automat normal ca ii rejecteaza pe cei noi si de aici ideea de societate inchisa. E ok si daca n-ar avea cunstiinte avansate de baschet sau NBA care-i problema? Unii vor sa afle ce e nou altii vor sa spuna si ei ceva...atat timp cat o fac in limitele bunului simt e ok zic eu. Pe de alta parte omul cat traieste invata si tot prost moare...
    BTW marea dilema a mea ca Dallas hater e ce fac eu acum ca GSW ma lasa fara obiectul haterelii...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •