View Poll Results: cine se califica?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Spania

    4 80.00%
  • Polonia

    2 40.00%
  • Suedia

    3 60.00%
  • Slovacia

    2 40.00%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: Euro 2021 Grupa E: Spania, Polonia, Suedia, Slovacia

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cred ca Gioni vrea sa spuna ca Spania a fost mare cand Barcelona a fost mare. Si are dreptate, desi asta doare al dreacu' toti fanii los merengues

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Si asta e adevarat. Insa peste 50% se datoreaza varfului, au scapat de relaxatul de Raul cu care nu castigau nimic, si-a venit David Villa care lua 2 fundasi la pla si 2 in carca si-o dadea-n vinclu de sub iarba, cazut in cap, si dezechilibrat in doua laterale. Si nu-l pune nimeni langa marii atacanti ai istoriei. GRESIT! Iar acu, ce-au facut? 0-0 cu nimeni - nimeni. Pai cu Suedia si noi putem pierde la maxim 1 gol dar cu gol marcat, asta spune multe despre ce slabi au ajuns dupa plecarea lu Villa, si hai sa zicem a mijlocului Barcelonei celei grozave. Dar ei la mijloc nu stau chiar rau nici azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum, ma, ii au pe marii golgheteri moratalu' de la fc spre blat y cazzo si herar moreno, de la fc antifotbal cam pioana ligii esti. Nu am chef sa ma uit acum, sigur gasesc atacanti mai buni la Levante si Osasuna. De fapt, ala de la Levante, JL Morales, e peste amandoi, chiar si la 63 de ani cat are. Southgate a fost original si coios si i-a iesit, a jucat oamenii, nu echipele. Prostăvanul asta a fost super clasic, a facut o selectie de om batran cu par la cur. A, stai, a fost original la neselectii, nu l-a luat pe Ramos

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    reusesc suedejii sa invinga bravul portar slovac. tu va n mufa de arieni...

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ma scuzaț, da' am vazut compatrioț care isi dadeau okii peste cap cand ne bateau suedejii in calificari. Că ce traghedie, cum sa ne scoata pe noi, miejii, amarâtii astia de suedeji?! O echipa groaznic de solida, cu care am jucat de la egal la egal. In deplasare, acasa nu am emis pretenti - si iata de ce. Astazi, cand ne bat armenia si georgia ii intreb asa, barbateste: unde **** mea sunteti, bai, jegurilor? Nu mai sunteti asa pretentiosi cand isi bat **** de noi toti clacașii?

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Spania :
    Simon - M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba (c) - Koke, Rodri, Pedri - Moreno, Morata, Olmo.

    Polonia :
    Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek - Jozwiak, Moder, Swiderski, Puchacz - Klich, Zielinski - Lewandowski (c).
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Desi nu joaca nimic aceasta pseudofuria roja, spania demonstreaza ca ramane o tara influenta in fotbal si poate fura inclusiv cu varul. Ce mizerie!

  8. #50
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    varfu de forma tre sa il prinda de la oprimi incolo capitane ! pt ce sa rupi norii acuma si sa obosesti mai incolo?!
    Libera La LAZIO !

  9. #51
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,316
    Reputatie
    0
    Spania arată rău de tot, cel mai rău aș zice dintre toate favoritele la trofeu.

  10. #52
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Spania arată rău de tot, cel mai rău aș zice dintre toate favoritele la trofeu.
    nu a fost favorita la trofeo .. nici ei nici croatia... croatia zic eu ca arata cel mai rau !
    Libera La LAZIO !

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Spania nu stie executa un nenorocit de penalty. Ar trebui sa vina Messi care e un executant absolut mediocru daca nu chiar slab de penalty ca sa le arate cum se executa, nici macar el nu rateaza doua la rand. Penibil.


    Nu inteleg deloc golurile astea de "mare atancat" gen Lewandowski. Nu e primul pe care l-am vazut asa, pur si simplu sta ca o stana de piatra si mingea vine si-i da-n cap, iar apoi face acea miscare catre poarta cum ca el ar fi lovit din smucitura capului. Pe dracu, a directionat ca a stat ca o manta cu capu semi-indoit. Daca vine Giroud ii baga in buzunar pe asa-zisii marii atacanti atia, cu tot manta lor cu tot.


    PS: Portar bun are Spania, n-a auzit nici dracu de el.
    Si la fel si neinterventiile sunt pe masura.


    PS*: Spaniolii au ratat ultimele 4 penalty-uri.
    Messi e zeu pe langa astia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    sa terminat ciclul de fotbalisti si acolo ioane.. o sa fie groasa in urmatorii ani .. pt ca nu mai produce nimeni jucatori de mare valoare!
    Libera La LAZIO !

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Nu e doar ciclul de fotbalisti, e si ciclul in capul antrenorului, idei zero, inspiratie zero, sange plin. Daca ai doua carpe ca Morata si Moreno in atac, joaca frate fara varf, si vei juca mult mai bine. Spania e una din putinele echipe din lume ce poate juca fara varf, dar insista cu doua panarame de mare fenta. Fenteaza fotbalul intr-un mod cu totul scarbos si totusi joaca.


    Mai e unu acolo, Llorente, nu stiu cum a ajuns, dar la Rapid nu l-as aduce nici macar grajdar pentru jucatorii de Liga 1. Daca aduci asa catastrofa la nationala, si mai si joci titular cu el meci de meci de parca se tine de pla antrenorului scai, tind sa fiu de acord cu tine: nu mai au jucatori.


    Spania pe penultimul loc in grupa. Ce penalitati penale penibile.
    Last edited by Johnny D; 19th June 2021 at 23:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    mdea urat. .. spania croatia.. praf...
    Libera La LAZIO !

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,753
    Reputatie
    0
    Croatia n-a jucat nimic nici inainte, astia au dat 6-0 Germaniei. De aia insist ca amicalele sunt una, oficialele alta. Pentru echipe de genu asta si prelimianriile sunt semi-amicale irelevante.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Lewa nu este varf ...?! cred ca iti creezi antipatiile functie de pariurile care le pierzi.

    De la Mutu nu mai avem nici un jucaor de top in fata sa ne rezolve si noua un meci
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Merita sa castige Spania. Aici au avut ghinion

  18. #60
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Eu spun ca Franta a avut ghinion /...tot Tavel de la Intermarché ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #61
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    La cum a aratat Spania in astea 2 meciuri, ar merita sa faca 0 3 0 si sa fie eliminata de pe 3, sau worst de pe 4, daca polonia bate suedia...

    Nu se va intampla, dar nah...ultra mediocra Spania...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Meri, ma, enrike in **** mea, cu viliareal, sosiedad si marele mijlocas koke! Bine, koke e mare, dar nu asa, nu aici, nu acum Stiti ce facea Ramos cu Lewandowski la faza aia? Il dadea in aer capace cum o facea Benny Hill cu moșulica ala stirb Hîhî, ce inapți!

    PS. Am luat cartonase, ma doare la banana! Ca sa nu aud discutii in peluza bad gones

  21. #63
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mai e unu acolo, Llorente, nu stiu cum a ajuns, dar la Rapid nu l-as aduce nici macar grajdar pentru jucatorii de Liga 1. Daca aduci asa catastrofa la nationala, si mai si joci titular cu el meci de meci de parca se tine de pla antrenorului scai, tind sa fiu de acord cu tine: nu mai au jucatori.
    Ete draci. Llorente e scula. Dar trebuie sa-l joci unde stie. Ii dai eject lui Pedri sau Rodri, si il pui la mijloc. Nu fundas dreapta, ce n-a jucat in viata lui la club. Mai ales ca il ai pe Azpi pentru fundas dreapta, si l-ai lasat sa se odihneasca de doua meciuri.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •