Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 63 of 63

Thread: Campionatul Mondial 2018

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Va castiga acum 18-15 Williams. Felicitari pentru el, frumoasa povestea cu sotia care l-a facut sa nu renunte la snooker in urma cu un sezon, si acum a facut poate sezonul carierei, in circumstantele in care pana inainte de acest sezon nu a mai jucam mai nimic in ultimul deceniu. Bravo lui!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ma pregateam sa-l felicit pe Williams. ce meci!!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Toata lumea se pregatea sa-l felicite pe Williams, eu chiar am facut-o deja, incredibila finala asta, cum s-a intors jocul de la bila aia roz de campionat mondial! Higgins intoarce, inchide masa si e inapoi in meci cu sanse reale! GAME ON!



    L-am criticat pe John pt pozitia aia proasta la scoru de 15-16 la bila roz ce nu trebuia niciodata sa se-ntample, dar ce-a facut Williams tot la bila roz e si mai rau! Nervii isi spun cuvantul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Hai ma cum sa ratezi bila de meci. Ar fi incredibil sa piardã.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    extraordinar, sa strecori bila la buzunarul din mijloc...Williams campion mondial!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Superb bravo Mark!

  7. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu ma apuc sa gugalesc, Mark are 44 de ani?

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Felicitari Williams, cum si-a tinut nervii si ce lovituri a reusit in acest World Championship Frame! Hats off!



    Better luck next time, John!
    Next year you'll take it, 3 consecutive finals and the 3rd will be the one! 3rd time's the charm!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    43 parca

  10. #52
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Nu ma apuc sa gugalesc, Mark are 44 de ani?
    da` cati ani ai bre de zici ca nici sa gugalesti nu mai apuci?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    43, de la comentatorii Eurosport zicere!
    Cred ca este cel mai in varsta campion mondial. Felicitari!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #54
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    da` cati ani ai bre de zici ca nici sa gugalesti nu mai apuci?
    Mark+9
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #55
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    multi inainte.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #56
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    multi inainte.
    multam asemenea

    7 Mai 2018, seara lui Mark Williams?
    cum suna bre, sau unde iti zboara gandul?

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    43, de la comentatorii Eurosport zicere!
    Normal ca 43, ca si John si Ronnie, cei 3 regi din generatia '92. Nimic nu stiti!

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Cred ca este cel mai in varsta campion mondial. Felicitari!
    Rectifica John la anul problema asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Tare imi e ca nici Ronnie nici higgins nu ajung la 7 ca hendry, ci bufonul selby.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Posibil. Cei 3 regi oricare puteau sa-l ajunga pe Hendry daca nu s-ar fi concurat unii pe altii. Asta e ghinionul, nu e chiar ca-n tenis cu Djokovic, Nadal, Federer si cate-un Murray/Wawrinka dar fu intr-adevar cel mai valoros sfert de secol din istoria snooker-ului cu finalul carierei lu Hendry si apogeul celor 3, si inca nu si-au spus ultimul cuvant!


    Selby insa e jucatorul de evitat oricum, nu e degeaba nr. 1 mondial. Anu asta a iesit din primul tur cand inca n-a fost incalzit, altfel ar fi fost iar foarte greu de scos.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Normal ca 43, ca si John si Ronnie, cei 3 regi din generatia '92. Nimic nu stiti!



    Rectifica John la anul problema asta!
    una calda alta rece in seara asta dar multa apa va curge pe somes pana vom auzi John campion mondial.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Sunt convins si eu ca intr-un an curg milioane de metrii cubi de apa pe Somes!


    Faza tare apropo de renuntarea la snooker a lu Williams e ca acu chiar poate renunta, sa nu mai joace nimic anu viitor si astfel iesind din circuitul mondial si chiar si asa, sa se prezinte doar la CM, si va fi favorit nr. 2 acolo ca si campion mondial en titre, putand sa-l prinda pe Selby daca tot el va fi nr. 1 mondial doar in finala!


    La tenis nu-i asa, dar fiecare sport are farmecul sau. Farmecul campionului mondial din snooker e ca are garantat locu 2 la orice turneu la care se inscrie indiferent pe ce loc e in clasament.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    probabil ca a fost cea mai frumoasa finala a mileniului.
    Pe de o parte nu as fi pariat veci pe Williams, un jucator bun dar care in ultima vreme parea sa joace doar de amorul artei.
    Pe de alta parte nivelul de joc a fost fabulos, amandoi au avut perioade in care au ras potul.
    Si nu in ultimul rand a fost suspans maxim cu evadarile ce pareau decisive ale lui Williams si cu revenirile furioase ale lui Higgins. Ca sa nu mai pomenesc de deja celebra bila roz din ultimele frameuri.

    Peste toate Williams a meritat din plin sa castige. Campion mondial dupa o pauza de 15 ani si dupa un an lipsa de la Sheffield pe cand a fost la un pas de retragere.
    A avut lovituri de mare finetze taiate la micrometru, lovituri combinate, snookere de clasa si mai ales lovituri fenomenal de precise de la distanta. Bila rosie cu care a inchis finala este un bun exemplu.

    Ce naiba sa mai ceri, a fost o finala de poveste.

    Nu cred ca Williams va mai repeta isprava asta, dar cred ca Higgins va mai castiga inca un titlu in urmatorii 2-3 ani.
    Si chiar ar merita, e un jucator pe cinste si pare un tip sufletist si onest.

    As vrea sa spun ca si Ronnie va mai castiga un titlu la Sheffield dar mi-e teama ca steaua lui a inceput sa apuna.

    Cat despre Selby as vrea sa mai castige eventual cand o avea varsta de acum a lui Williams. Sa ne mai lase o perioada sa ne mai bucuram un pic de ultimii artisti ai snookerului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #63
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 86 View Post
    Tare imi e ca nici Ronnie nici higgins nu ajung la 7 ca hendry, ci bufonul selby.
    Good point

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •