Page 8 of 16 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 323

Thread: Campionatul Mondial de Handbal Feminin - 2019

  1. #148
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    nu te mai da ma in scaldari. zi tu SA MORI daca la 2 minute ramase credeai ca batem.
    El de fapt era sigur ca batem si inainte de meci si probabil la pauza, cand conducea Ungaria detasat, era si mai sigur ca bate Romania..
    Aplica si domnul celebra regula: Dupa razboi multi viteji se arata...

    Am condus o singura data in acest meci, in min 60.
    Dar ptr el era normal si de asteptat sa bata Romania
    Last edited by YoNuTzz; 6th December 2019 at 14:19.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Cata curtoazie la unii !!!
    Iti piere tot cheful sa mai discuti cu ei

  3. #150
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Eu zic adevarul.Daca va deranjeaza ca sunteti niste epave aia e treaba voastra.

    Mie mi se pare jenant sa te uiti la sport ani de zile si sa nu pricepi nimic.Dar expertii ols nu au aceasta problema.
    Dude, exagerezi...

    Nu doar unii de aici credeau ca vom pierde. Totul indica asta...
    Ce s-a intamplat azi a fost o surpriza, in special dupa cum a evoluat scorul.

    Nu te mai da mare degeaba...

    Uita-te la cote inainte de meci:

    Romania - Cota in jur de 3.8
    Ungaria - Cota in jur 1.4

    Acum o vei da ca de fapt toata planeta era de 2 lei / epava ?

    PS: Nu mai vorbesc despre faptul ca singura oara cand am condus in acest meci a fost in min 60...
    Ce ti se parea atat de normal ca batea Romania...
    Last edited by YoNuTzz; 6th December 2019 at 14:20.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #151
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ryde a facut niste selectii absolut tampite.

    Zamfirescu si mai ales Perianu....bleah.
    Iote ce increzator era el.

    Da l dreq

  5. #152
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    @delaparis - ce crezi, e eliminata camp mondiala si europeana inca din prima grupa, azi ?
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #153
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Iote ce increzator era el.

    Da l dreq
    Si asa e.

    Dar eu nu ma dau expert.Nu ma pricep la handbal.

    Voi da.Insa sunteti prea de 2 lei.

    Nu inteleg ce te deranjeaza asa mult?Viata ta nu reprezinta decat o durere continua pana mori.

  7. #154
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Nu cred ca se da nimeni expert ptr simplul motiv ca nimeni nu este expert. Sunt doar opinii...

    Anyway, aici nu e fotbal si prea am poluat forumul de handbal cu atacuri prostesti..

    Let's stop cu atacuri directe, jigniri etc...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #155
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Romania a plecat cu un handicap foarte mare la acest mondial datorita dopajului a patru jucatoare sau cate o fi fost in realitate deci nu ne putem astepta la multe lucruri. Aici nu poate sa faca nimic unul ca Ryde. Eu nu stiu dedesubturile cu mama uneia si alteia si nici pe cine a luat antrenorul la mondiale la hotel dar pot sa zic un singur lucru legat de ultima faza a meciului, Ryde a cerut time out si a dat indicatii foarte bune spre deosebire de danez. Ca a fost noroc sau nu, nu mai conteaza. Nu pe Ryde il apar ci apar principiul de a fi realisti facand diferenta in ceea ce ne dorim noi si ce se poate face in realitate. Pe scurt, noi toti am fi vrut ca Romania sa faca fata calificarilor cu brio cu speranta sa ajugem in semifinale daca nu si mai departe, dar, intrebarea ramane,a fost/este realist acest lucru? HAI ROMANIA!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #156
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    wow...surpriza noastra a fost mica...
    Olanda intoarce o diferenta marisoara cu Norvegia si merge in grupa principala cu maximul de puncte.
    Campioana mondiala si europeana este eliminata.
    Last edited by YoNuTzz; 6th December 2019 at 14:59.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #157
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Nu cred ca se da nimeni expert ptr simplul motiv ca nimeni nu este expert. Sunt doar opinii...

    Anyway, aici nu e fotbal si prea am poluat forumul de handbal cu atacuri prostesti..

    Let's stop cu atacuri directe, jigniri etc...
    Adevarul nu e un atac.

    Doar niste limitati ar putea gandi diferit.

  11. #158
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Adevarul nu e un atac.

    Doar niste limitati ar putea gandi diferit.
    Nu incetezi...

    Ia zi...ce o facea pe Romania favorita azi, de era de asteptat sa bata.
    Si nimeni din lumea asta nu a vazut asta.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #159
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Neagu merită statuie. Incredibil cum a cărat echipa în spate Č™i meciul. Goluri doar la vinclu din 7m. Revenirea a fost epică, Č™i inimaginabila la un moment dat.
    Cum pizzzda maa-sii!?!?!?

    Io am vazut doar prima repriza ca am fost la lucru si a trebuit sa vin acasa, ziceam ca ne dau peste 10 diferenta!

    Aveau alea 18-12 prin minutu 35, nu pot sa cred asa ceva!
    Dublu mircol, triplu shoc!

    Fabulos de incredibil si incredibil de fabulos!




    Ponodont que la France s'avait kakait on elle!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #160
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Statistica:
    1. S-a inceput meciul cu 0-5, clacaj total si eram total underdog in meci inca dinaintea lui!
    2. Am condus o singura data tot meciul: in ultimele secunde ale lui!


    Pfai de plm, am ratat cea mai misto repriza de handbal din istoria Romaniei recente!
    Trebuie naparat s-o vad! Hai nerozilor idioti de la Jiji TV, ce dracu-mi dati Serbia - Slovenia in reluare cand avem o asa nestemata de meci!? Intoarcere mai ceva ca-n filmele cu Jackie Chan! Si cu cine? Cu arch-nemesis-ul nostru vesnic!!


    Si cand? Cand el e favorit cert si e meci decisiv de eliminare pt ambele nationale!
    Incredibil asa ceva.... sigur n-a schimbat Râde ala echipa la pauza si-a intrat Suedia lui?
    Last edited by Johnny D; 6th December 2019 at 15:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #161
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Nu incetezi...

    Ia zi...ce o facea pe Romania favorita azi, de era de asteptat sa bata.
    Si nimeni din lumea asta nu a vazut asta.
    Cu ce sa incetez?Cu adevarul?niciodata.

    Unde am zis eu tampeniile alea?Sau asta a priceput un limitat ca tine?

  15. #162
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ponodont que la France s'avait kakait on elle!
    Up!


    Pfai de plm, le-am si furat pe unguroaice!? Triplu miracol, cvadruplu senzatie!
    Last edited by Johnny D; 6th December 2019 at 15:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #163
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Cu ce sa incetez?Cu adevarul?niciodata.

    Unde am zis eu tampeniile alea?Sau asta a priceput un limitat ca tine?
    Nu incetezi cu jignirile, si nici nu ai argumente. Asta spune multe despre tine...

    Ma faci limitat deoarece am considerat ca Ungaria e favorita, precum inclusiv casele de pariuri au facut-o si restul lumii ?

    Noi eram cu lotul decimat, si eram si cu mentalul afectat dupa ultimul meci cu Muntenegru in care am condus cu 4 si am pierdut. Si ne-am chinuit in absolut orice meci. Atmosfera era dezolanta din toate punctele de vedere...
    Ele pareau mai in forma, au aratat mai bine decat noi, si au avut si meci de odihna inaintea meciului direct.

    Toate acestea au facut Ungaria favorita in ochii tuturor, inclusiv la toate casele de pariuri...

    Dar ce plm conteaza asta ptr tine...Ce conteaza toti factorii ptr tine, cand poti sa ii ignori si sa arunci sageti...
    Last edited by YoNuTzz; 6th December 2019 at 15:19.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #164
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Nu e nici o jignire daca e adevarat.Asta e cam si cum ar zice un criminal ca il jignesti daca il faci criminal.

    Si ce ma intereseaza argumentele alea goale?Daca aveai fler si/sau cunoastere ziceai ca batem.

    Asa esti doar un loser care nu pricepe nimic.

  18. #165
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Am urmarit putin meciul Frantei si mi-am dat repede seama ca nu avea cum sa se califice. Portar nu, sut slab, combinatii de gradinita etc.
    Eliminare logica
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #166
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu e nici o jignire daca e adevarat.Asta e cam si cum ar zice un criminal ca il jignesti daca il faci criminal.

    Si ce ma intereseaza argumentele alea goale?Daca aveai fler si/sau cunoastere ziceai ca batem.

    Asa esti doar un loser care nu pricepe nimic.
    Ok, inseamna ca aproape nimeni in toata lumea asta nu a avut fler / cunoastere la acest meci...

    Ai dat-o frumos: "Haha, s-a produs surpriza...Nu ai anticipat-o...Ce loser esti"

    E ultima oara cand iti mai dau reply, ptr ca nu are rost cu tine.

    Felicitari ! Esti tare ! Respect !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #167
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Bai, care ce tot aveti cu Yonutz? El e unul din putinii oameni de bun simt de pe acest forum, care e respectuos si isi spune parerea cat de bine si de frumos poate! Si tot il luati la avantaj din cauza asta in loc sa-l adorati! Gata cu balacareala ca ma pun singur moderator imediat!

    Pe barosanie, cum imi place mie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #168
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am urmarit putin meciul Frantei si mi-am dat repede seama ca nu avea cum sa se califice. Portar nu, sut slab, combinatii de gradinita etc.
    Eliminare logica
    Destul de ciudata totusi overall..
    Cam acelasi lot, acelasi antrenor, Leynaud unul din cei mai buni portari din lume...Poate ca a intervenit plafonarea sau lipsa motivatiei dupa ce s-a castigat tot.
    Mai ales ca in grupa nu erau mari valori, gen Norvegia, Rusia, even Olanda...

    Mai departe merg Korea, Germania si Danemarca din acea grupa, echipe ce in ultima vreme nu au spus nimic.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •