Page 594 of 611 FirstFirst ... 94494544584592593594595596604 ... LastLast
Results 12,454 to 12,474 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12454
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Musai și obligatoriu ne trebuie 6 puncte din meciurile astea două de săptămâna asta. Sunt plecat din tara și nu apuc sa văd meciul cu chindienii dar sâmbătă sunt acasă pentru poza de pe stadionul din Sibiu

  2. #12455
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Le vom obtine, dar tu cam umbli teleu Tanase in ultimul timp.

  3. #12456
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Are cascaval. Daca aveam patron sa plateasca la nivel Hermannstadt eram in Sampion Lig de mult

    E liga 1, de la locul 3 in jos ai putea spune ca oricine poate sa bata pe oricine, dar mai corect e ca oricine poate sa piarda cu oricine

    Trebuie sa dai din fata Botosani si Medias. Hai ca Medias o mai face de fecale, dar Boto are un joc mai de playoff ca noi. Eu sper sa nu prindem, pt ca binele de azi se transforma in mai raul de maine. Dar nu ma bagati in seama, faceti calculele, chiar sunt interesante

  4. #12457
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Le vom obtine, dar tu cam umbli teleu Tanase in ultimul timp.
    In interes de serviciu de data asta, m-a trimis corporatia sa pierd timpul prin Germania 2 saptamani. Crezi ca mie imi convine ca am ratat meciul cu cfr de duminica?

    @Capitane, am vazut si eu Leicester-Everton. O cam dau de oaie si tusierii din Anglia, a ridicat retardul ala steagul la golul de 2-1 si n-a lasat asa pe "stilul VAR". S-au oprit evertonistii si au luat golul. Oricum belea meciul, zic ca Leicester are anul asta echipa mult mai buna decat cea care lua titlul. O placere sa ii vezi cum joaca.

  5. #12458
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Pe Cafenea discuta doar dinamovistii. Aviz amatorilor.

  6. #12459
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Pai io sunt dinamovist
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #12460
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Bravo.
    Am mutat intreaga discutie dincolo, altfel nu se intelegea nimic.

  8. #12461
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Sa ninga in noaptea de Craciun cu vise implinite!
    Attached Images Attached Images

  9. #12462
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Craciun mai bun, cum zis-a Valer Radu
    Lasati femeia sa va impodobeasca bradu'
    Noi sa deschidem din vinurile dulci
    C-asa sunt dacii, beau si dau la buci

  10. #12463
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    - Aveti un mesaj pentru fanii care încă mai cred în Dinamo?
    - Să fie alături de noi! Stim că nu am avut o perioadă prea bună, însă trebuie să creadă! Eu încă mai cred. Le urez din tot sufletul Sărbători fericite si sperăm să-i facem si noi fericiti din ianuarie! Dinamo vrea să le arate o altă fată, mai bună, în 2020.
    (Dusan Uhrin)


    Deci credeti dragilor.

  11. #12464
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Acum e clar, Negoita e dement si pare ca distruge Dinamo pentru propria placere precum Nero a dat foc Romei.
    Nu se poate sa actionezi constant si premeditat impotriva intereselor propriei tale afaceri.
    Si-a facut caii balani sefi la club, vinde jucatorii cei mai buni pe doi lei, de multe ori exact in. Momentele in care echipa da sa se ridice.

    Luati-i clubul cat nu e prea tarziu, avem nevoie de o minune cat mai rapid.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12465
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Ti-a luat mult timp sa intelegi ca Negoita este un sarlatan, mereu ii gaseai scuze. Acum e gata, nimeni nu mai poate salva clubul.

  13. #12466
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stiam de la inceput ca e sarlatan, asta e lumea in care se invarte.
    Stiam ca se simte incoltit si ca isi joaca cu disperare cartile.
    Dar nu credeam ca e asa de disperat inca sa ajunga.la acte demente.

  14. #12467
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca echipa dadea semne ca se ridica, eu aveam impresia ca cere zeama de clopot. Ma rog, stiti ca si muribundului, pe ultima suta, i se mai ridica catargul, falnic, asa ca asta o fi fost

    Vad ca e o bocitoare generala, cica Nistor a plecat ca ii mureau copchii de foame. Un barbat adevarat acest cap de porc, baga nevasta si copiii la inaintare. Hă-hă, asa faceau si tiganii in Satra lu' Zaharia Stancu: cand se bateau intre ei, fiecare apuca de picior cate un copil si dădea cu el in cine nimerea

    Da' mie imi pare rau ca nu a plecat la wcsb, cum a vrut acum un an jumate, nea gigi platea mai bine, copiii primeau vitaminele direct de la uger, in padurea Andronache. Cat e tata la pacanele, la luminițe. Ca rasplata ca a spart vestiarul pe vremea lui Bratu, noi l-am lipit deasupra rotii.

    Oricum, sezonul era ratat de mult, gratie acestui gunoi pe nume Prunea. Care acum face opozitie la căcat, dupa ce a raschetat un buget de 200 de mii pe lună. Bai za wei, Renic avea 89 de mii.

  15. #12468
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Dam prea multa importanta plecarii lui. Oricum suntem in play-out si Nistor de cateva meciuri juca cu gandul la orice altceva (de la meciul de la Sibiu, ca sa fie mai clar). Cu sau fara el tot pe podiumul din play-out vom fi
    Si ca verdict pe termen mediu si scurt: ne desfiintam la vara, in mod natural

  16. #12469
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    desigur ca Dinamo poate sa lupte sa scape de retrogradare si fara Nistor.
    dar e semn de final de istorie cand vinzi pe nimica toata jucatori la rivale si cand pui tot lotul pe taraba la preturi de talcioc.
    sa-l fi dat la arabi pe 1 milion de coco si era de inteles.

    eu tot sper sa se intample o minune si sa vina Fat-frumos cu banii zmeilor si sa salveze clubul.
    este absurd sa nu mai fie nimeni dispus sa preia un club cu palmares la pret de nimic.
    problema lipsei stadionului este intr-adevar mare si eu continui sa cred ca a fost premeditata scoaterea stadionului Dinamo de pe lista de reabilitari.
    insa chiar si asa brandul si masa de suporteri ar trebui sa fie un punct de plecare interesant pentur orice investitor dornic de imagine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #12470
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi ia, Cap de Mop anunta ca un fond de investitii din Emiratele Arabe ar fi interesat sa preia Dinamo iar Negoita ar fi primit deja o scrisoare de intentie.
    Aceiasi care au cumparat Charlton.
    Claudiu Florica si AMP ar fi intermediarii.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ea-587467.html

    Sincer nu prea cred asta, ar fi prea frumos sa vina unii care chiar au bani de investit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12471
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Iar e bagat Florica la inaintare, e clara treaba. Omul ala chiar crede ca isi face imagine daca tot plateste articole in care zice ca o sa cumpere Dinamo?

  19. #12472
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asta inclin sa cred si eu, Florica pare sa-si faca reclama insa e mai putin clar de ce o face.
    E clar ca in urma dosarelor Microsoft este perceput negativ dar nu cred ca il ajuta prea mult la imagine aparitia prin presa mimand interesul pentru preluarea Dinamo.
    Insa daca nu se va intampla asta atunci isi va "consolida" imaginea de escroc.
    Va iesi bine doar daca va contribui intr-adevar la preluarea Dinamo de catre unii mai potenti si mai interesati de performanta la club decat este Negoita.

    Pe de alta parte tipul este harsait in relatii cu firme din alte tari: a fost reprezentantul Fujitsu-Siemens si Microsoft (principal actor in dosarele omonime), a facut in parteneriat cu Atletico Madrid clubul Regal de fotbal care a "exportat" o sectie la CSA Steaua iar restul a revenit la Rapidul actual...cumva asta iti spune ca si reprezentarea arabilor astora pentru preluarea Dinamo poate avea un sambure de credibilitate.

    Insa dupa cum spuneam mai sus, chestia asta suna prea frumos.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #12473
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica Tahnoon Nimer, președintele Abu Dhabi Business Development a recunoscut în direct la TV că dorește să cumpere Dinamo București.
    https://www.telekomsport.ro/breaking...campaign=Cross
    Ar fi bine, scoate clubul din foame.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #12474
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gargara lucesciana, una la care o sa revin , imi aduce aminte de versurile Luceafarului:

    In numele sfantului
    Taci, s-auzi cum latra
    Catelul pamantului
    Sub crucea de piatra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •