Results 1 to 10 of 10

Thread: Comunicat Aria Ultra'& fervent Peluza Sud Farul Constanta!

  1. #1
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1

    Comunicat Aria Ultra'& fervent Peluza Sud Farul Constanta!

    Prin prezentul comunicat grupurile Aria Ultra` si Fervent, din Peluza Sud Farul Constanta isi anunta suspendarea activitatii pe termen nelimitat. Desi am evitat pe cat posibil sa facem publice problemele grave cu care ne confruntam, incercand din toate puterile rezolvarea acestora prin propriile forte, acum suntem nevoiti sa ne recunoastem invinsi. Am preferat sa iesim cu fruntea sus, mandrii de ceea ce suntem si de ceea ce am realizat prin propriile mijloace, decat sa acceptam limitele in care ne putem sustine clubul mult iubit. De o buna bucata de vreme se incearca din rasputeri indepartarea noastra din peluza, de catre organele de represiune, cu larga complicitate a conducerii clubului, care in loc sa se preocupe de situatia dramatica in care clubul nostru a ajuns, si de numarul tot mai mic de spectatori care sunt prezenti pe stadion, este mai degraba interesata sa indeparteze de langa echipa si acei putini suporteri fideli care mai sunt.
    Ne cerem scuze daca prin aceasta decizie am dezamagit pe cineva, dar lumea trebuie sa inteleaga ca in aceste conditii nu ne mai putem sustine clubul asa cum ne-am dori noi, ci doar asa cum suntem lasati, lucru pe care il respingem cu fermitate.
    In speranta ca lucrurile vor reveni la normal candva, iar noi ne vom putea intoarce acolo unde ne este locul si unde datoria o cere, tinem sa le multumim celor care au fost alaturi de noi in toti acesti ani, celorlalte brigazi care alcatuiesc Peluza Sud, si nu in ultimul rand, tuturor constantenilor care poarta pretutindeni in suflet aceste doua culori...

  2. #2
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti despre decizia brigazilor din peluza constanteana???

  3. #3
    clujean\roman forza_CFR's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    951
    Reputatie
    1
    tot un drac e...oricum.Nu comentez

  4. 10th May 2007, 23:50

  5. #4
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    pacat. pareau ca sunt adevarati si ca nu sunt sclavii nimanui, lucru destul de excentric la Constanta...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #5
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles s-a suspendat toata peluza constanteaza(Aria Ultra',Fervent,Legio Sur,Haos,South Girls,Gruppo Sud)!

  7. #6
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    pai trendul in Romania este sa se inmulteasca cetatenii..
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #7
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DSNT View Post
    Ce parere aveti despre decizia brigazilor din peluza constanteana???
    dispar una cate una,fenomenul da semne de boala!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  9. #8
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    pacat "atat pot sA ZIC
    anti s.d.r.

  10. #9
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    aria ultra asa revina unde a fost poate asa vina si vremea lu faru sa faca legea la fotbal si sa pleche bosnintanu asa se umpla stadionu

  11. #10
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fantoma View Post
    aria ultra asa revina unde a fost poate asa vina si vremea lu faru sa faca legea la fotbal si sa pleche bosnintanu asa se umpla stadionu
    =))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •